+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Yılbaşı Turu - Tuna Nehri ve Orta Avrupa Gemi Turu

29 Aralık Pazar 2019

5* DLX AMAMAGNA ile
TUNA NEHRİ & ORTA AVRUPADA 5 ÜLKE
 ALMANYA – AVUSTURYA – *ÇEK CUMHURİYETİ – SLOVAKYA - MACARİSTAN
Münih – Vilshofen(1) – Passau – Linz(1) (*Cesky Krumlov) – Wachau Vadisi Weissenkirchen(*Dürnstein-Melk) – Viyana – Bratislava – Budapeşte(1)
5* DLX AMAMAGNA ile
TUNA NEHRİ & ORTA AVRUPADA 5 ÜLKE
 ALMANYA – AVUSTURYA – *ÇEK CUMHURİYETİ – SLOVAKYA - MACARİSTAN
Münih – Vilshofen(1) – Passau – Linz(1) (*Cesky Krumlov) – Wachau Vadisi Weissenkirchen(*Dürnstein-Melk) – Viyana – Bratislava – Budapeşte(1)

İSTANBUL – MÜNİH – VİLSHOFEN
29 Aralık Pazar

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 09.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1633 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.45 ’de Münih’e hareket. Yerel saat ile 13.30’da Münih’e varış sonrası Vilshofen limanında demirli nehir gemimize transfer (130 km). Gemimize check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra serbest zaman. ‘’Hoş geldiniz kokteyli ve yemeği’’ ile geceleme Vilshofen limanında demirli gemimizde.

VİLSHOFEN – PASSAU (ALMANYA)
30 Aralık Pazartesi

Kahvaltı sonrası, öğle saatlerine kadar Vilshofen’ı keşfetmek için serbest zamanınız olacak. Öğle saatlerinde Passau’ya doğru hareket ediyoruz. 14.30’da Passau’ya varışımız sonrası 3 nehrin birleştiği bu şehirde (Tuna-İnn-İlz Nehirleri) yerel rehberlerimiz eşliğinde ücretsiz Passau yürüyüş turuna katılabilir veya ücretsiz Passau Kalesi (Veste Oberhaus) yürüyüş turuna katılabilirsiniz. Gemimiz Passau limanından saat 22.00’da hareket edecek. Kahvaltı, Öğle-Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.   

LİNZ (AVUSTURYA) (SALZBURG veya CESKY KRUMLOV)
31 Aralık Salı

Sabah saatlerinde gemimiz Linz limanına yanaşacak. Kahvaltı sonrası, yerel rehberlerimiz eşliğinde ücretsiz Salzburg (Avusturya) veya Cesky Krumlov (Çek Cumhuriyeti) turlarımıza katılabilirsiniz. Tam gün sürecek bu turlar sonrası akşam gemimizde Yılbaşı özel yemeği ve Yeni Yıl kutlamaları ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Gemimiz bu gece Linz limanında demirli kalacak. Kahvaltı, Öğle-Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

WEİSSENKİRCHEN (AVUSTURYA)
01 Ocak Çarşamba

Sabah saatlerinde gemimiz Linz’den hareket edecek ve muhteşem manzaralar eşliğinde Wachau Vadisinden geçerek öğle saatlerinde Weissenkirchen limanına yanaşacak. Burada yerel rehberlerimiz eşliğinde ücretsiz Dürnstein yürüyüş turu ve özel araçlar ile Melk Manastırı turuna katılabilirsiniz. Daha sonra akşam üzeri lokal bir şarap üreticisinde ücretsiz Riesling ve Grüner Veltliner şaraplarının tadımına katılabilirsiniz. Gemimiz geç saatlerde Weissenkirchen limanından hareket edecek. Kahvaltı, Öğle-Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

VİYANA (AVUSTURYA)
02 Ocak Perşembe

Sabah saatlerinde gemimiz Viyana limanına yanaşacak. Kahvaltı sonrası, yerel rehberlerimiz eşliğinde ücretsiz Viyana şehir turuna katılabilirsiniz. Yarım gün sürecek Viyana şehir turu sonrası gemimize dönüş ve geç saatlerde hareket. Kahvaltı, Öğle-Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

BRATİSLAVA (SLOVAKYA)
03 Ocak Cuma

Sabah saatlerinde gemimiz Bratislava limanına yanaşacak. Kahvaltı sonrası, yerel rehberlerimiz eşliğinde ücretsiz Bratislava yürüyüş turuna katılabilirsiniz. Yarım gün sürecek Bratislava şehir turu sonrası gemimize dönüş ve hareket. Kahvaltı, Öğle-Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

BUDAPEŞTE (MACARİSTAN)
04 Ocak Cumartesi

Sabah saatlerinde gemimiz Budapeşte limanına yanaşacak. Kahvaltı sonrası, yerel rehberlerimiz eşliğinde ücretsiz Budapeşte şehir turuna katılabilirsiniz. Yarım gün sürecek Budapeşte şehir turu sonrası gemimize dönüş. Gemimiz bu gece Budapeşte limanında demirli kalacak. Kahvaltı, Öğle-Akşam Veda yemeği ve geceleme gemimizde.   

BUDAPEŞTE (MACARİSTAN) - İSTANBUL
05 Ocak Pazar

Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Budapeşte Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1034 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.35’de İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 17.35’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Buluşma: İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 09.30’da buluşma

Gidiş: THY TK1633 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.45 ’de Münih’e hareket

Dönüş: THY TK1034 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.35’de İstanbul Yeni Havalimanına hareket

GEMİ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :   
| Seyahate ilişkin Gemi Biletleri, uçak biletleri seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür.
| Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.
| Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlamayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlayan ancak uçağa ya da gemiye binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
| Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar yolcuya aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda tur ücreti iadesi yapılamaz.
| Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Yolcu pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Yolcuların gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizati sorumludur.
| Acentemiz, Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
|Tura iştirak eden yolcuların, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
| Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
| Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.
| Nehir Su seviyesindeki olağanüstü azalma veya artış durumlarında kaptanın insiyatifinde uğranılan limanlar değişiklik gösterebilir. Nehir trafiğine göre program saatleri, varış ve kalkışlar değişiklik gösterebilir.


UÇUŞ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :
| Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
| Programlarda havalimanında veya limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
| Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.
| Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
| 28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır.
| Havalimanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcu tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
| Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri havayolu tarafından havalimanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları (info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcunun alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır.
| Havayolları genel teamülünde bagaj hakki 20kg ile sınırlandırılmaktadır (Havayolu şirketine göre bagaj hakları değişiklik gösterebilir). Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 adet poşet taşıyabilir.
| Yolculun kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.

TUR ÜCRETİ: 

Dış Kabin (Cat D) – Alt Kat  19m2 : 1.649 Euro / Tek Kişi Farkı : 1.199 Euro

Gerçek Balkonlu Kabin (Cat AB)  – Orta Kat  23m2 : 2.649 Euro / Tek Kişi Farkı : 1.699 Euro

Gerçek Balkonlu Kabin (Cat AA)  – Üst Kat  23m2 : 2.849 Euro / Tek Kişi Farkı : 1.849 Euro

Suite Gerçek Balkonlu Kabin (Cat SB)  – Orta Kat  33m2 : 3.399 Euro / Tek Kişi Farkı : 2.199 Euro

İLAVE ÜCRETLER(Kişi Başı):  

Havalimanı ve Liman vergileri : 350 Euro

Gemi Personeli Bahşiş Ücreti : 84 Euro

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:
| THY ile İstanbul Yeni Havalimanı – Münih/ Budapeşte – İstanbul Yeni Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
| 2019 yapımı, 5*Dlx Amamagna gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
| Programda ‘’Ücretsiz’’ olarak belirtilen tüm turlar (lokal rehberler eşliğinde ve kişisel kulaklıklar ile)
| Gemide öğle ve akşam yemeklerinde ücretsiz şarap, bira ve meşrubat servisi
| Kahvaltılarda şampanya ve taze sıkılmış meyve suyu servisi
| Kabinlerde ücretsiz Bornoz, terlik ve şişe suyu
| Limanlarda gemiden ücretsiz bisiklet kiralama hizmeti
| Programda belirtilen havalimanı transferleri
| Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti, katılımcı sayısı 20 kişi olduğu taktirde sağlanacaktır
| Türsab mecburi mesuliyet sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
| Havalimanı ve Liman vergileri (kişi başı 350 Euro)
| Gemi personeli bahşiş ücreti (Gecelik kişi başı 12 € toplamda kişi başı  84 €)
| Gemideki bazı alkollü ve alkolsüz içecekler
| Vize ücreti
| Seyahat sağlık & Seyahat iptal sigortası
| Yurt dışı çıkış harcı

İPTAL ŞARTLARI:
                           
Tur Hareket tarihine;    
| Kayıt günü ile 121 gün arası kişi başı 200 $    
| 120 gün – 90 gün arası 400 $        
| 89 gün – 60 gün arası %35       
| 59 gün – 30 gün arası %50    
| 29 gün – 07 gün arası %80    
| 06 gün ve sonrası %100 ceza uygulanır!

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp