+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Volga Volga Nehir Turu

29 Haziran Cumartesi 2019

VOLGA VOLGA 2019

M/S SHASKOV gemisi ile...

10 Gece,11 Gün

VOLGA VOLGA 2019

M/S SHASKOV gemisi ile...

10 Gece,11 Gün

İstanbul – St. Petersburg
29 Haziran Cumartesi

08.30     Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Cruisera yetkilileriyle buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra;

10.55     Türk Hava Yolları’nın TK 401 sefer sayılı uçuşu ile St. Petersburg’a hareket.

13.50     St. Petersburg’a varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüsümüz ile gemimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği gemimizde.

Dileyen Misafirlerimiz Rusya federasyonu  bölgelerin kültür ve sanat şovlarını görebileceği Bagatista  Şova(ektra katılabilirler)


ST. Petersburg
30 Haziran Pazar

07.00     Uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı. 

08.15     Otobüsümüz ile panoramik şehir turu;

St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve 340’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turumuz esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Saray bendi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır.

Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği yerel bir restoranda alınabilir. Öğle yemeğinden sonra otobüsümüz ile hareket ve dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Hermitage Müzesi ziyaretimiz esnasında; küçük taht odası, İtalyan resim koleksiyonu (Leonardo da Vinci, Rafaello, Tisian, Michaelangelo), Hollanda resim sanatı (Rembrandt), Fransız resim sanatı, İspanyol resim sanatı ve empresyonistler görülecek yerlerdir. (Yaklaşık 1,5-2 saat, Ücretsiz tur).

Gemiye dönüş. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeğinden sonra düzenlenecek olan Kanal turu veya Gece Petersburg (Ekstra tur)


ST. Petersburg
01 Temmuz Pazartesi

07.00     Gemide açık büfe kahvaltı. 


09.30     Peterhof Sarayı (sadece aşağı park geziliyor) – yürüyüş turu; Samson çeşmesi ile Büyük Fıskiye, Roma çeşmeleri, "Satranç tahtası" fıskiyesi, eğlenceli fıskiyeler (küçük meşe, şemsiye, bank), Monplesiere Sarayı, Finlandiya Körfezi manzarası (Ekstra Tur)


13.30     Gemiye dönüş. Öğle yemeğinden sonra Puşkin Köyü Katerina Yazlık Sarayı turuna katılabilirsiniz. (Ekstra tur)

Puşkin (Katerina sarayı ve parkı) + Pavlovsk (Birinci Pavel Sarayı + parkı) Puşkin (Katerina Sarayı ve Parkı) – Katerina Sarayı: Büyük taç salonu ve Kehribar odası gezilecek yerler arasındadır.


17.00     Kaptanımız akşam gemide bizi hoş geldin kokteyline davet ediyor ve gemimiz seyrine başlıyor.

Akşam programında gemide çalışan bölüm şefleri tanıtılıyor. Mandrogy
02 Temmuz Salı

10.30     Sabah kahvaltısından sonra limana yanaşıyoruz.

Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü olan Ladoga üzerinde yol alıyoruz. Daha sonra Ladoga Gölünü Onega Gölü’ne bağlayan Svir Nehri üzerinde seyrimize devam ediyoruz. Hava müsait ise burada piknik (Şaşlık Partisi) yapma imkânımız olacak. Resmedilesi doğada huzur veren bir manzaranın tadını çıkarmak için yeterince serbest zamanınız olacaktır. Geleneksel Rus köyünü ziyaret; tipik ahşap evleri dışarıdan ve içeriden gezilebilir, sayısız el sanatları sergisi, Rus krep ve tart evi, Piroshki (poğaça) evi ve Votka Müzesini (ücretli giriş) gezebilirsiniz. 

14.30     Gemiye dönüş ve hareket.Kiji
03 Temmuz Çarşamba

08.00    Sabah kahvaltısının ardından Kiji adasına varış, gezimizin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler.Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi olduğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

12.00     Gemiye dönüş ve hareket.Goritsy
04 Temmuz Perşembe

Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar gemimiz seyir halinde,

13.30     Volga Baltık kanal sitemini kullanarak Goritsi’ye varıyoruz. Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesi’ni görme imkânınız olacaktır.

16.00     Gemiye dönüş ve hareket.Yoraslav
05 Temmuz Cuma

Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar seyir,

15.30     Öğlen yemeğinizden sonra Yaroslav’a varış. UNESCO Dünya Miras Listesindeki Yaroslav “Altın Halka” üzerinde bulunan en etkileyici şehirdir. Kuruluşu Moskova’dan da eski olan Yaroslav 1010 yılında Kiev’li Yaroslav Prensi tarafından kurulmuştur. Turumuz esnasında yerel pazar (serbest zaman), İlyas Peygamber Kilisesi (dışarıdan), St. Nicholas Kilisesi, Noel Baba (içeresine ziyaret), eski Valinin evine interaktif turumuz ile devam edecektir.

20.00     Gemiye dönüş ve hareket. 


Ugliç
06 Temmuz Cumartesi

09.00     Sabah kahvaltımız ile birlikte Ugliç’e varış. Yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, Dönüşüm Katedrali (yaklaşık 90 dakikalık yürüyüş.)

12.00     Gemiye dönüş ve hareket. Moskova
07 Temmuz Pazar

13.00     Başkentin mimarisi Çarlık yönetimi, Rus Ortodoks Kiliseleri, sosyalist dönem ve yeni kapitalist ekonomi tarafından şekillendirilmiştir. Moskova şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman); GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleleri, Kurtarıcı İsa, Çar, St. Nicolas, Senato, Anıt Mezar, Kurtarıcı İsa Katedrali (yanından geçiş)

15.00     Tretyakov Sanat Galerisi (ekstra tur) veya Şehir Merkezine transfer (ücretli tur) serbest zaman

Akşam Yemeği gemimizde alınacaktır.

Gece ise muhteşem görünüşü ile “Işıklar Altında Moskova ve Metro” (ekstra tur) turuna katılabilme imkânı bulunmaktadır.Moskova
08 Temmuz Pazartesi

07.00     Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı.           

08.15     Kremlin turu – Kongreler Sarayı, Senato Meydanı, Arsenal, Senato binaları, Rusya Federasyonu Başkanı Konağı, Çariçenin çanı ve Çarın topu, Katedral Meydanı; Göğe Yükseliş Katedrali, Baş melek Katedrali ve Meryem’e Müjde Katedrallerinden birini ziyaret edeceğiz.

Sirk veya Rus Ulusal Folklor Gösterisi olan “Kostroma Turu” katılabileceğiniz ekstra turlardan biridir. Moskova - İstanbul
09 Temmuz Salı

Kahvaltıdan sonra kabinlerimizi boşaltıyoruz ve dönüş yolculuğumuz için havalimanına transferimiz

gerçekleşiyor.


14.50     Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 418 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

18.05     İstanbul’a varıyoruz.MS SHASHKOV + gemisi ile...

Gidiş: Türk Hava Yolları’nın TK 417 sefer sayılı uçuşu ile Moskova’ya hareket.

Dönüş: Türk Hava Yolları’nın TK 402 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

Buluşma: Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Data Turizm yetkilileriyle buluşma. 


NOTLAR:


Rusya Turistik Vizesi için;

Kayıt esnasında misafirlerin güncel pasaport bilgilerini acentelerine vermesi gerekmektedir.İstenen belgeler; seyahat bitiş tarihi itibariyle ile en az 6 ay geçerli pasaport, arka fonu beyaz yeni çekilmiş iki adet Biometrik fotoğraf, orijinal gemi davetiyesi, seyahat sağlık sigortası. (Otel rezervasyonu ile yapılan vizelerde acentemiz kesinle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.)


Önemli Notlar

 • Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport gerekmektedir. (Gerekli evrakları acentenizden öğrenebilirsiniz.)
 • Vize işlemleri için pasaportunuz tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesi ofisimize ulaşmalıdır. Pasaportun en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.
 • Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılım temel alınarak hesaplanmıştır. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler nedeni ile artacaktır. Grubumuz sayı bakımından küçük olduğu zaman ekstra turlarda geminin diğer müşterileri ile otobüsümüzü paylaşıyoruz. Ekstra turlarda alınacak içecekler gezi ücretine dâhil değildir.
 • Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Uçak bileti pasaporttaki isim & soy isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir.
 • Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. Buna bağlı olarak programların/ekstra turların saatleri değişebilir.
 • Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir.
 • Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.
 • Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.
 • Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.
 • Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlar da sigara içmek kesinlikle yasaktır!
 • Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir.


İPTAL ŞARTLARI:

 • Münferit Rezervasyon İptal Şartları; kayıttan itibaren seyahate 69 gün kalaya kadar toplam tutarın %20’si, 68 – 60 gün arası %40’ı, 59 – 50 gün arası %60’ı, 49 – 30 gün arası %80’i, 30 – 0 gün arası %100 kadar cezai işlem uygulanmaktadır.
 • Grup Rezervasyon İptal Şartları; grup rezervasyonlarında iptal şartları değişiklik göstermektedir.

TUR ÜCRETİ: 

Alt Güverte : 1690Euro  / Erken Rezarvasyon 9 kasım'a Kadar : 1590Euro

Ana Güverte: 1790Euro / Erken Rezarvasyon 9 kasım'a Kadar : 1690Euro

Orta Güverte: 1890Euro / Erken Rezarvasyon 9 kasım'a Kadar : 1790Euro

Üst Güverte: 1990Euro / Erken Rezarvasyon 9 kasım'a Kadar : 1890Euro

Single Kabin: 2090Euro / Erken Rezarvasyon 9 kasım'a Kadar : 1990Euro


TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

        THY ile İstanbul - St. Petersburg / Moskova – İstanbul ekonomi sınıf uçuşları

        Havalimanı – gemi – havalimanı transferleri

        10 Gece gemide tam pansiyon konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlayıp, son gün kahvaltı ile son bulmaktadır.)

        Yemeklerde alınan çay ve kahve servisi,

        Programda ekstra olduğu belirtilmemiş tüm turlar

        St. Petersburg ve Moskova’da panoramik şehir turları

        Moskova’da Kremlin Sarayı turu

        Moskova Şehir turu esnasında Nazım Hikmet’in mezarının ziyaret edilmesi

        St. Petersburg’da Hermitage müzesi turu

        Peter ve Paul katedrali

        Hava müsait ise Madrogi’de şaşlık parti ( barbekü)

        Yaroslavl’da interaktif tur

        Gemideki eğlenceler

        Kaptanın Hoş Geldin Kokteyli

        Gala Yemeği (özel menü)

        Rus dili dersi, Rus şarkıları dersi, Rus dansları dersi, Rus el sanatları tanıtımı, Kaptan köşkü turu

        Gemiye giriş ve çıkışta bagaj taşıma hizmetleri

        Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

        24 Saat açık kahve ve çay İstasyonu

        Havalimanı ve liman vergileri (380 €)

        Cruisera refakat ve Türkçe rehberlik hizmetleri (en az 12 kişi olması halinde) 


TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

        Yurtdışı çıkış ücreti (15.- TL

        Ekstra turlar

        Su, alkollü ve alkolsüz içecekler

        Telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar

        Turumuzun ilk gününde kahvaltı ve öğle yemeği, son gününde ise öğle ve akşam yemeği

        Rusya giriş vizesi (150 EUR)

        Gemi personel bahşişleri (Toplam kişi başı 45 Euro tavsiye edilmektedir)

.     Seyahat Güvence Paketi (Hastalık nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır. Seyahat Güvence Paketi ERGO Sigorta A.Ş.)

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :