+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Volga Volga Nehir Turu

20 Temmuz Cumartesi 2019

"Volga Volga / Beyaz Geceler" turumuzda, Rusya’yı tanımanın en ideal yolu olan Çar Suyolları'nı kullanıyoruz...

Bu gezimizde, Rus tarihini ve geleneklerini yakından inceleme fırsatının yanısıra, farklı Rus kiliselerini, küçük köyleri, özgün mimarileri ile harika kır evlerini, Avrupai mimari yapılarıyla Baltık İncisi olarak da anılan St.Petersburg'u, geçmişi ile iç içe halka halka gelişen ve sürekli değişen, Rus mimarisinin en belirgin yapıtlarına sahip olan Moskova'yı göreceğiz!

"Volga Volga / Beyaz Geceler" turumuzda, Rusya’yı tanımanın en ideal yolu olan Çar Suyolları'nı kullanıyoruz...

Bu gezimizde, Rus tarihini ve geleneklerini yakından inceleme fırsatının yanısıra, farklı Rus kiliselerini, küçük köyleri, özgün mimarileri ile harika kır evlerini, Avrupai mimari yapılarıyla Baltık İncisi olarak da anılan St.Petersburg'u, geçmişi ile iç içe halka halka gelişen ve sürekli değişen, Rus mimarisinin en belirgin yapıtlarına sahip olan Moskova'yı göreceğiz!

İstanbul– ST. Petersburg
20 Temmuz Cumartesi

09.00        Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Data Tur yetkilileriyle buluşma.

10.55        Türk Hava Yolları’nın TK 401 sefer sayılı uçuşu ile St. Petersburg’a hareket.

15.35     Saint Petersburg’a varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüsümüz ile gemimize transfer ve akşam yemeği gemimizde alınacaktır. Yemekten sonra dileyen misafirlerimiz gemi programına uygun olarak sunulacak olan ekstra turlara katılabilirler.


ST. Petersburg
21 Temmuz Pazar

07.00        Uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı. 

St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve 340’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turumuz esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Saray bendi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır.

Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği yerel bir restoranda alınabilir. Öğle yemeğinden sonra dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.

19.00     Mandrogi ‘ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


Mandrogi
22 Temmuz Pazartesi

10.30     Sabah kahvaltısından sonra limana yanaşıyoruz.

Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü olan Ladoga üzerinde yol alıyoruz. Ladoga Gölünü Onega Gölü’ne bağlayan Svir Nehri üzerinde seyrimize devam ediyoruz. Hava müsait ise burada piknik (Şaşlık Partisi) yapma imkânımız olacak. Resmedilesi doğada huzur veren bir manzaranın tadını çıkarmak için yeterince serbest zamanınız olacaktır.

14.30     Gemiye dönüş ve hareket.


Kiji
23 Temmuz Salı

08.00     Sabah kahvaltısının ardından Kiji adasına varış, gezimizin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler.  Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi olduğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

12.00     Gemiye dönüş ve hareket.Goritsi
24 Temmuz Çarşamba

Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar gemimiz seyir halinde,

13.30 Volga Baltık kanal sitemini kullanarak Goritsi’ye varıyoruz. Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesi’ni görme imkânınız olacaktır.

16.00     Gemiye dönüş ve hareket.


Ugliç
25 Temmuz Perşembe

08.00     Sabah kahvaltımız ile birlikte Ugliç’e varış. Yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, Dönüşüm Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır.

12.00     Gemiye dönüş ve hareket.


Moskova
26 Temmuz Cuma

13.30     Başkentin mimarisi Çarlık dönemi, Rus Ortodoks Kiliseleri, sosyalist dönem ve yeni kapitalist ekonomi tarafından şekillendirilmiştir. Moskova şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Kızıl Meydan (serbest zaman); GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleleri, Senato, Lenin Anıt Mezarı, Kurtarıcı İsa Katedrali

                Akşam Yemeği gemimizde alınacaktır.

21.00     Gece ise muhteşem görünüşü ile “Işıklar altında Moskova ve Metro” (ekstra tur) turuna katılabilme imkânı bulunmaktadır.


Moskova - İstanbul
27 Temmuz Cumartesi

Kahvaltıdan sonra kabinlerimizi boşaltıyoruz. Seçenekli ekstra tur ve havaalanına transfer

14.50     Türk Hava Yolları’nın TK 418 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

18.05     İstanbul’a varış.


5*Rostropovich Gemisi ile...

Gidiş: Türk Hava Yolları’nın TK 401 sefer sayılı uçuşu ile St. Petersburg’a hareket.

Dönüş: Türk Hava Yolları’nın TK 418 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz.


BULUŞMA:

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Data Tur yetkilileriyle buluşma. 


ÖNEMLİ NOTLAR:

·           Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport gerekmektedir. (Gerekli evrakları acentenizden öğrenebilirsiniz.)

·           Vize işlemleri için pasaportunuz tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesi ofisimize ulaşmalıdır. Pasaportun en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.

·           Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılım temel alınarak hesaplanmıştır. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler nedeni ile artacaktır.   Grubumuz sayı bakımından küçük olduğu zaman ekstra turlarda geminin diğer müşterileri ile otobüsümüzü paylaşıyoruz. Ekstra turlarda alınacak   içecekler gezi ücretine dâhil değildir.

·          Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Uçak bileti pasaporttaki isim & soy isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir

·           Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. Buna bağlı olarak programların/ekstra turların saatleri değişebilir.

·           Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir.

·           Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu   değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama   yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.

·           Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.

·           Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

·           Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlar da sigara içmek kesinlikle yasaktır!

·           Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir.


Rusya Turistik Vizesi için;

Kayıt esnasında misafirlerin güncel pasaport bilgilerini acentelerine vermesi gerekmektedir.

İstenen belgeler; seyahat bitiş tarihi itibariyle ile en az 6 ay geçerli pasaport, arka fonu beyaz yeni çekilmiş iki adet Biometrik fotoğraf, orijinal gemi davetiyesi, seyahat sağlık sigortası. (Otel rezervasyonu ile yapılan vizelerde acentemiz kesinle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.) İPTAL ŞARTLARI


·           Münferit Rezervasyon İptal Şartları; kayıttan itibaren seyahate 69 gün kalaya kadar toplam tutarın %20’si, 68 – 60 gün arası %40’ı, 59 – 50 gün arası %60’ı, 49 – 30 gün arası %80’i, 30 – 0 gün arası %100 kadar cezai işlem uygulanmaktadır.

·           Grup Rezervasyon İptal Şartları; grup rezervasyonlarında iptal şartları değişiklik göstermektedir.TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER


      THY ile İstanbul – St. Petersburg / Moskova – İstanbul ekonomik sınıfı uçuşları

·      7 Gece 5* Delüks MS Rostropovich gemisinde tam pansiyon konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile son bulur) 

·      Havalimanı – gemi – havalimanı transferler

·      Programda ekstra olduğu belirtilmemiş tüm turlar

·      St. Petersburg ve Moskova’da panoramik şehir turları

·      St. Petersburg’da Hermitage müzesi turu

·      St. Petersburg’da Peter ve Paul katedrali

·      Moskova’da Kremlin Sarayı turu

·      Moskova’da Şehir turu esnasında Nazım Hikmet’in mezarının ziyaret edilmesi

·      Moskova’da Arbat caddesinde bir öğle yemeği

·      Hava müsait ise Madrogi’de şaşlık parti ( barbekü)

·      Turlardan gemiye dönüşlerde lokal sıcak Rus içeceği ya da soğuk çay

·      Kabine her gün su (kişi başı 0,33 ml)

·      Akşam yemeğinde alınan 1 içecek

·      Yemeklerde alınan çay ve kahve servisi,

·      Yemeklerde alınan sular.

·      Gün boyu çay, kahve ve kurabiye ikramları

·      Gemideki eğlenceler

·      Hoş geldin kokteyli

·      Kaptan’ın veda gecesi yemeği

·      Rus dili dersi, Rus şarkıları dersi, Rus dansları dersi, Rus el sanatları tanıtımı, Kaptan köşkü turu

·      Gemiye giriş ve çıkışta bagaj taşıma hizmetleri

·      Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

·      Havalimanı ve liman vergileri (380 €)

·      Cruisera refakat ve Türkçe rehberlik hizmetleri (en az 12 kişi olması halinde)

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 


·      Yurtdışı çıkış ücreti (15.- TL)

·      Ekstra turlar

·      Telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar

·      Gemi personel bahşişleri (Toplam kişi başı 45 Euro tavsiye edilmektedir)

·      Barlarda alınan içecekler

·      Özel markalı içecekler

·      Turumuzun ilk gününde kahvaltı ve öğle yemeği, son gününde ise öğle ve akşam yemekleri

·      Rusya giriş vizesi (150 EUR)

·      Seyahat Güvence Paketi (Hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır)

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :