+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Volga Nehir Turu

10 Ağustos Cumartesi 2019

"Volga Volga / Beyaz Geceler" turumuzda, Rusya’yı tanımanın en ideal yolu olan Çar Suyolları'nı kullanıyoruz...

Bu gezimizde, Rus tarihini ve geleneklerini yakından inceleme fırsatının yanısıra, farklı Rus kiliselerini, küçük köyleri, özgün mimarileri ile harika kır evlerini, Avrupai mimari yapılarıyla Baltık İncisi olarak da anılan St.Petersburg'u, geçmişi ile iç içe halka halka gelişen ve sürekli değişen, Rus mimarisinin en belirgin yapıtlarına sahip olan Moskova'yı göreceğiz!

"Volga Volga / Beyaz Geceler" turumuzda, Rusya’yı tanımanın en ideal yolu olan Çar Suyolları'nı kullanıyoruz...

Bu gezimizde, Rus tarihini ve geleneklerini yakından inceleme fırsatının yanısıra, farklı Rus kiliselerini, küçük köyleri, özgün mimarileri ile harika kır evlerini, Avrupai mimari yapılarıyla Baltık İncisi olarak da anılan St.Petersburg'u, geçmişi ile iç içe halka halka gelişen ve sürekli değişen, Rus mimarisinin en belirgin yapıtlarına sahip olan Moskova'yı göreceğiz!

İstanbul - Moskova
10 Ağustos Cumartesi

08.30    Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Data Tur yetkilileriyle buluşma.

11.05     Türk Hava Yolları’nın TK 417 sefer sayılı uçuşu ile Moskova’ya hareket.

13.50     Moskova’ya varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüsümüz ile trafik durumuna bağlı olarak ortalama 2 saatlik bir yolculuk ile gemimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği gemimizde.

Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Sirk veya Rus Ulusal Folklor gösterisi olan “Kostroma Turu” na veya gece muhteşem görünüşe sahip “Işıklar Altında Moskova ve Metro Turu” na katılabilirler. (Ekstra tur)


Moskova
11 Ağustos Pazar

07. 00    Gemimizde açık büfe kahvaltı. 

08. 15    Otobüsümüz ile panoramik şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Nazım Hikmet Mezarı, Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman), GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleleri, Çar, St. Nicolas, Senato, Anıt Mezar, Kurtarıcı İsa Katedrali (yanından geçiş)

14.00     Öğle yemeğinden sonra meşhur Kremlin Sarayı gezisi; Kongreler Sarayı, Senato Meydanı, Arsenal, Senato binaları, Rusya Federasyonu Başkanı Konağı, Çariçenin çanı ve Çarın topu, Katedral Meydanı; Göğe Yükseliş Katedrali, Baş melek Katedrali ve Meryem’e Müjde Katedrallerinden birini ziyaret edeceğiz.

17.00     Gemiye dönüş. Kaptanımız akşam gemide bizi hoş geldin kokteyline davet ediyor ve gemimiz seyrine başlıyor.


Ugliç
12 Ağustos Pazartesi

13.30     Öğle yemeğinden sonra Ugliç’e varış. Yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, Dönüşüm Katedrali (yaklaşık 90 dakikalık yürüyüş.)

20.00     Gemiye dönüş ve hareket. Goritsi
13 Ağustos Salı

Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar gemimiz seyir halinde,

13.30     Volga Baltık kanal sitemini kullanarak Goritsi’ye varıyoruz. Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesi’ni görme imkânınız olacaktır.

16.00     Gemiye dönüş ve hareket.Kiji
14 Ağustos Çarşamba

Uyandırma ve sabah kahvaltısı. Kiji adasına gitmek için öğleden sonraya kadar Onega Gölü’nde yol alıyoruz.

17.00     Öğle yemeğinin ardından akşamüstü Kiji adasına varış, gezimizin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler.  Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi olduğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

20.00     Gemiye dönüş ve hareket.Mandrogi
15 Ağustos Perşembe

11.00     Sabah kahvaltısından sonra limana yanaşıyoruz.

Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü olan Ladoga üzerinde yol alıyoruz. Daha sonra Ladoga Gölünü Onega Gölü’ne bağlayan Svir Nehri üzerinde seyrimize devam ediyoruz. Hava müsait ise burada piknik (Şaşlık Partisi) yapma imkânımız olacak. Resmedilesi doğada huzur veren bir manzaranın tadını çıkarmak için yeterince serbest zamanınız olacaktır.

14.30     Gemiye dönüş ve hareket.ST. Petersburg
16 Ağustos Cuma

07. 00    Gemimizde açık büfe kahvaltı. 

08. 15    Otobüsümüz ile panoramik şehir turu; St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve 340’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turumuz esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Saray bendi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır.

12.30     Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği yerel bir restoranda alınabilir.

14.00     Öğle yemeğinden sonra otobüsümüz ile hareket ve dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.

 

Hermitage Müzesi ziyaretimiz esnasında; küçük taht odası, İtalyan resim koleksiyonu (Leonardo da Vinci, Rafaello, Tisian, Michaelangelo), Hollanda resim sanatı (Rembrandt), Fransız resim sanatı, İspanyol resim sanatı ve empresyonistler görülecek yerlerdir. (Yaklaşık 1,5-2 saat, Ücretsiz tur).

17.30     Gemiye dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği gemimizde alınacaktır.

Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz akşam “Bale Turu” veya “Kanal Turu” na katılabilirler. (Ekstra tur)ST. Petersburg
17 Ağustos Cumartesi

08.00     Kahvaltıdan sonra kabinlerimizi boşaltıyoruz ve dönüş yolculuğumuz için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor.

15.15     Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 402 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

19.00     İstanbul’a varıyoruz.5*Rostropovich Gemisi ile...

Gidiş: Türk Hava Yolları’nın TK 417 sefer sayılı uçuşu ile Moskova’ya hareket.

Dönüş: Türk Hava Yolları’nın TK 402 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz.


BULUŞMA:

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Data Tur yetkilileriyle buluşma. 


ÖNEMLİ NOTLAR:

·           Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport gerekmektedir. (Gerekli evrakları acentenizden öğrenebilirsiniz.)

·           Vize işlemleri için pasaportunuz tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesi ofisimize ulaşmalıdır. Pasaportun en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.

·           Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılım temel alınarak hesaplanmıştır. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler nedeni ile artacaktır.   Grubumuz sayı bakımından küçük olduğu zaman ekstra turlarda geminin diğer müşterileri ile otobüsümüzü paylaşıyoruz. Ekstra turlarda alınacak   içecekler gezi ücretine dâhil değildir.

·          Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Uçak bileti pasaporttaki isim & soy isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir

·           Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. Buna bağlı olarak programların/ekstra turların saatleri değişebilir.

·           Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir.

·           Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu   değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama   yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.

·           Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.

·           Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

·           Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlar da sigara içmek kesinlikle yasaktır!

·           Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir.


Rusya Turistik Vizesi için;

Kayıt esnasında misafirlerin güncel pasaport bilgilerini acentelerine vermesi gerekmektedir.

İstenen belgeler; seyahat bitiş tarihi itibariyle ile en az 6 ay geçerli pasaport, arka fonu beyaz yeni çekilmiş iki adet Biometrik fotoğraf, orijinal gemi davetiyesi, seyahat sağlık sigortası. (Otel rezervasyonu ile yapılan vizelerde acentemiz kesinle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.) İPTAL ŞARTLARI


·           Münferit Rezervasyon İptal Şartları; kayıttan itibaren seyahate 69 gün kalaya kadar toplam tutarın %20’si, 68 – 60 gün arası %40’ı, 59 – 50 gün arası %60’ı, 49 – 30 gün arası %80’i, 30 – 0 gün arası %100 kadar cezai işlem uygulanmaktadır.

·           Grup Rezervasyon İptal Şartları; grup rezervasyonlarında iptal şartları değişiklik göstermektedir.TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER


      THY ile İstanbul – Moskova / St. Petersburg – İstanbul ekonomik sınıfı uçuşları

·      7 Gece 5* Delüks MS Rostropovich gemisinde tam pansiyon konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile son bulur) 

·      Havalimanı – gemi – havalimanı transferler

·      Programda ekstra olduğu belirtilmemiş tüm turlar

·      St. Petersburg ve Moskova’da panoramik şehir turları

·      St. Petersburg’da Hermitage müzesi turu

·      St. Petersburg’da Peter ve Paul katedrali

·      Moskova’da Kremlin Sarayı turu

·      Moskova’da Şehir turu esnasında Nazım Hikmet’in mezarının ziyaret edilmesi

·      Moskova’da Arbat caddesinde bir öğle yemeği

·      Hava müsait ise Madrogi’de şaşlık parti ( barbekü)

·      Turlardan gemiye dönüşlerde lokal sıcak Rus içeceği ya da soğuk çay

·      Kabine her gün su (kişi başı 0,33 ml)

·      Akşam yemeğinde alınan 1 içecek

·      Yemeklerde alınan çay ve kahve servisi,

·      Yemeklerde alınan sular.

·      Gün boyu çay, kahve ve kurabiye ikramları

·      Gemideki eğlenceler

·      Hoş geldin kokteyli

·      Kaptan’ın veda gecesi yemeği

·      Rus dili dersi, Rus şarkıları dersi, Rus dansları dersi, Rus el sanatları tanıtımı, Kaptan köşkü turu

·      Gemiye giriş ve çıkışta bagaj taşıma hizmetleri

·      Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

·      Havalimanı ve liman vergileri (380 €)

·      Cruisera refakat ve Türkçe rehberlik hizmetleri (en az 12 kişi olması halinde)

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER     

                                                                        

·      Yurtdışı çıkış ücreti (15.- TL)

·      Ekstra turlar

·      Telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar

·      Gemi personel bahşişleri (Toplam kişi başı 45 Euro tavsiye edilmektedir)

·      Barlarda alınan içecekler

·      Özel markalı içecekler

·      Turumuzun ilk gününde kahvaltı ve öğle yemeği, son gününde ise öğle ve akşam yemekleri

·      Rusya giriş vizesi (150 EUR)

·      Seyahat Güvence Paketi (Hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır)

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :