+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Veni Vidi

08 Kasım Cuma 2019

Veni Vidi
Çorum, Şapinuva-Ortaköy, Amasya, Zile, Tokat, Sivas
8 - 10 Kasım 2019 / 2 Gece - 3 Gün
Uçaklı
Profesyonel Rehber Tuba Haraçcı ile
Anadolu topraklarının doğal ve kültürel mozaiğini, yerel lezzetleri ile keşfedeceğimiz harika bir rotada buluşuyoruz! Hitit başkenti Çorum'dan başlayarak, Şapinuva-Ortaköy’ü görüyoruz. Muhteşem doğası, tarihi konakları, sayısız Selçuklu ve İlhanlı anıtı ile güzel şehir Amasya'ya varıyoruz. Zile ile devam eden yolculuğumuz, birçok medeniyete ev sahipliği yapan, bağ ve bahçeler içinde yemyeşil ve her daim ilkbaharı anımsatan Tokat'a ve sonrasında Sivas'a kadar uzanıyor… Doğa, tarih ve kültürle harmanlanmış, lezzet kokan bu yolculuk anılarımızda iz bırakacak!

Veni Vidi
Çorum, Şapinuva-Ortaköy, Amasya, Zile, Tokat, Sivas
8 - 10 Kasım 2019 / 2 Gece - 3 Gün
Uçaklı
Profesyonel Rehber Tuba Haraçcı ile
Anadolu topraklarının doğal ve kültürel mozaiğini, yerel lezzetleri ile keşfedeceğimiz harika bir rotada buluşuyoruz! Hitit başkenti Çorum'dan başlayarak, Şapinuva-Ortaköy’ü görüyoruz. Muhteşem doğası, tarihi konakları, sayısız Selçuklu ve İlhanlı anıtı ile güzel şehir Amasya'ya varıyoruz. Zile ile devam eden yolculuğumuz, birçok medeniyete ev sahipliği yapan, bağ ve bahçeler içinde yemyeşil ve her daim ilkbaharı anımsatan Tokat'a ve sonrasında Sivas'a kadar uzanıyor… Doğa, tarih ve kültürle harmanlanmış, lezzet kokan bu yolculuk anılarımızda iz bırakacak!

Çorum, Şapinuva-Ortaköy, Amasya
08 Kasım Cuma

Yaklaşık 11:30 sularında Merzifon Havalimanı'na varışımızda, tur aracımızla buluşarak Çorum istikametinde yola koyuluyor ve yaklaşık 13:00 civarı Çorum’a varışımızda öğle yemeğimizi yöre mutfağı ve lezzetleri ile bilinen bir konak lokantada fiyata dahil olarak alıyoruz. Yemek sonrasında, Çorum şehir turumuza başlıyoruz; modern müzecilik anlayışının güzel bir örneği olarak, pek çok Hitit dönemi esere ev sahipliğ yapan Çorum Arkeoloji Müzesi, Çorum Etnoğrafya Müzesi ve Çorum Kalesi göreceğimiz yerler arasında olacak.

Devamında, çağının en geniş ölçekli şehirlerinden biri olan Ortaköy Antik Şehri ya da Hitit çağındaki adıyla Şapinuva’yı geziyoruz. Şapinuva-Ortaköy gezimizi tamamlayarak, yaklaşık 1 saatlik yolculukla, akşamüzeri saatlerinde Amasya’ya varıyoruz. Yeşilırmak’ın aktığı vadiler arasına yerleşmiş olan Amasya, içinden geçen ırmak ve sıra sıra dizilmiş özgün mimariye sahip tarihi konak evleri ile çok güzeldir. Amasya’da Selçuklu ve İlhanlı dönemine ait pek çok tarihi anıt bulunur. Ayrıca, Cumhuriyet tarihinin dönüm noktalarından Amasya Kongresi ile de tanınan Amasya’nın bilinen ilk adı ‘’Amaseia’’dır.

Amazonların kraliçelerine verdikleri isim olarak bilinen Amaseia adı, şehre dünyanın ilk coğrafyacısı olarak bilinen Strabon tarafından verilmiştir. Amasya; antik çağdan günümüze kadar zaman içinde Hitit, Frig, Kimmer, Lidya, Pers, Roma, Bizans, Danismend, Selçuklu, İlhanlı ve Osmanlı Medeniyetleri’ne ev sahipliği yapmıştır. Amasya’ya varışımızda, panoramik şehir turu ile yan yana veya sırt sırta, bitişik nizam ‘Hımış’ yapı tekniğiyle inşa edilen Yalıboyu Evleri’ni ve Kaya Mezarları’nı görüyoruz. Tur bitiminde, 1 gece konaklayacağımız şehrin özgün ve tarihi dokusuyla uyumlu konak otelimize varıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimize yürüme mesafesinde, yöresel lezzetleri tadacağımız özgün bir lokantada fiyata dahil olarak alıyoruz. Yemek sonrası, günün yorgunluğunu atmak üzere kahvelerimizi yudumlarken, çok güzel fotoğraf kareleri de yakalayabileceğimiz Yeşilırmak kenarında güzel ışıklandırmasıyla Yalıboyu Evleri ve Kaya Mezarları’nı seyre dalıyoruz…

Konaklama Amasya’da Uluhan Butik Konak Otel’de. http://www.oteluluhan.com/tr/default.aspx

Amasya - Zile - Tokat
09 Kasım Cumartesi

Kahvaltı sonrası, valizlerimizi aracımıza koyarak Amasya şehir turumuza devam ediyoruz. Selçuklu ve İlhanlı Anıtları, Güzelce Kız Efsanesi’ne konu olan Aynalı Mağara, Saraydüzü Kışla Binası ve Milli Mücadele Müzesi, Amasya Kalesi, Çelebi Mehmet Medresesi, Anadolu’da müzikle tedavi yapılan ilk hastane olarak bilinen Darüşşifa (Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi), Hazeranlar Konağı, Şehzadeler Müzesi, Minyatür Amasya Müzesi, Amasya Arkeoloji Müzesi göreceğimiz yerler arasında…

Öğle yemeğimizi, Amasya’nın yöreye özgü lezzetlerini tadacağımız tipik bir lokantada fiyata dahil olarak aldıktan sonra, aracımıza binerek turumuza devam ediyoruz. Günün ikinci yarısında, güzergah üzerinde Zile’yi görerek, Ballıca Mağarası’nı geziyor ve Amasra’ya yaklaşık 1 saat mesafede olan Tokat’a varıyoruz.  Evliya Çelebi, ünlü seyahatnamesinde Tokat’tan şöyle bahseder: ‘’Bu havası hoş şehrin dört tarafında bahçe ve bostanlar içinden sular akar.

Her bağında birer köşk, havuz, fıskiyeler ve çeşitli meyveler bulunur. Halk zevk ehlidir. Gariplerle dostturlar, kin tutmaz, hile bilmez, yumuşak huylu insanlardır. Cami, saray, köşk ve imaretleri o kadar sağlam ve güzel olur ki, buralara girenler hayran olurlar Bu eski ve tarihi şehir bir alimler konağı, fazıllar yurdu ve şairler yatağıdır.’’

Her daim taze bir ilkbahar havasının solunduğu yemyeşil, bereketli topraklara sahip Tokat’a ve yöre insanına ilişkin Evliya Çelebi’nin yazdıkları 1000 yıl sonra bile geçerliliğini korumaktadır…

Akşam yemeği ve konaklama 5*Dedeman Otel, Tokat’da. https://www.dedeman.com/TR/7-Oteller/285-Dedeman-Tokat/380-Hosgeldiniz/

Tokat - Sivas - İstanbul
10 Kasım Pazar

Kahvaltı sonrası, valizlerimizle otelimizden ayrılarak aracımızla Tokat Şehir Turu’muza başlıyoruz. İlk olarak, Tokat Kalesi’ni geziyoruz. 1200’lü yıllardan günümüze korunan, 800 yaşındaki tarihi Hıdırlık Köprüsü’nden geçerek, şehrin tarihi merkezine yöneliyoruz.

Tarihi Behzat Bölgesi’ni, Saat Kulesi’ni, Osmanlı’dan kalma lonca tipi örgütlenmenin kokusunu içimize çekeceğimiz, ayakkabıcılık ve benzeri el işi zanaat yapan esnafları, eski evleri ve binalarıyla bizi adeta 50-100 yıl geriye götürecek olan Behzat Çarşısı’nı geziyoruz. Sıra sıra dizilmiş tarihi Tokat evleriyle “Bey Sokağı”,  Arastalı Bedesten (Tokat Müzesi),  Yağıbasan Hanı, Taş Medrese, muhtelif Türk ve İslam Anıtları göreceğimiz yerler arasında… Fiyata dahil öğle yemeğimizi Tokat mutfağının özel lezzetlerini tadacağımız yerel bir lokantada alıyoruz.

Yemek sonrası, 17.yy’da şehir hanı olarak inşa edilen ve bugün de bakırcıları ile ünlü Taşhan’ı gezip, avlusunda otantik Türk Kahvesi içerek turumuzu tamamlıyoruz. Günün ikinci yarısında, yaklaşık 1 saat 30 dakikalık bir yolculuk sonrası Sivas’a  varıyoruz. Sivas şehir turumuzda, Gök Medrese, Ulu Cami, Buriciye Medresesi ve Çifte Minareli Medrese’yi görerek, akşam yemeği  için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası rehberimiz tarafından belirlenen saatte aracımızla buluşarak Sivas Havalimanı’na gidiyoruz. 21:20 Pegasus uçuşu ile hareket ve 22:50’de İstanbul’a varışımızda yeni rotalarda buluşmak üzere grubumuzla vedalaşıyoruz.

Tuba HARAÇCI Profesyonel Rehber

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Öğrenciliğinden itibaren hep keşfetmeyi, dünyayı, insanları ve farklı kültürleri tanımayı sevdi. Sevdikçe daha çok okudu. Okudukça daha çok seyahat etti.

Katıldığı seminerler ve aldığı özel eğitimlerden edindiği tecrübelerini profesyonel iş yaşamı haline getirdi. İnandı ki, seyahat etmek insanın yaşam damarlarından biridir.

 Tuba Haraçcı, Pablo Neruda’nın muhteşem dörtlüğü ışığında çalışma hayatına devam etmektedir.

 ‘’ Ağır ağır ölür,

  Yolculuğa çıkmayanlar,

  Okumayanlar,

  Müzik dinlemeyenler,

  Gönlünde incelik barındırmayanlar.’’

 1992’den itibaren, yeniliğe duyduğu aynı heyecan ve tutkuyla lisanslı olarak yurtiçi ve yurtdışı turlarda rehberlik yapmaya devam etmektedir. 

Buluşma: 8 Kasım Cuma sabahı , 08:30’da SAW Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus kontuarı önü.
Gidiş: 8 Kasım Cuma sabahı SAW Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları PC 2780 sayılı 10:00 seferiyle Merzifon’a hareket ve 11:20’de Merzifon’a varış.
Dönüş: 10 Kasım Pazar akşamı Sivas Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları PC 2753 sayılı 21:20 seferiyle hareket ve 22: 50’de SAW Sabiha Gökçen İstanbul’a varış.

NOTLAR:

 • Belirtilen fiyat kısıtlı kontenjan için belirlenmiştir.
 • Kontenjan dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki artış fiyata yansıtılacaktır.
 • Rezervasyon %30 (590 TL ) ön ödeme ile gerçekleşir.
 • Ödeme detayları ve banka bilgileri için arayınız.
 • Müze kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

TUR FİYATI:

İki kişilik odada Kişibaşı:  1970 TL
Single Farkı: 230 TL

Fiyata Dahil Olanlar:

 • İstanbul-Merzifon ve Sivas-İstanbul arası iç hat uçak biletleri
 • 1 Gece Amasya’da butik Konak Otel’de Oda - Kahvaltı konaklama
 • 1 Gece Tokat’da 5* Dedeman Otel’de YP Akşam yemeği dahil konaklama 
 • Tur Boyunca klimalı özel tur aracı
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • 3 Öğle yemeği (Çorum, Amasya ve Tokat’da özgün yerel lokantalarda)
 • 2 Akşam yemeği (Amasya’da özgün konak lokantada ve Tokat’da Dedeman Otel’de)
 • DATA TUR Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Sivas'ta alınacak son akşam yemeği
 • Fiyata dahil öğle ve akşam yemeklerinde alınacak ekstralar ve içecekler
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Çay-kahve molaları ve kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri girişleri

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp