+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Van - Tatvan - Bitlis - Doğubeyazıt

19 Eylül Perşembe 2019

Van - Tatvan - Bitlis - Doğubeyazıt

Aktamar Adası-Nemrut Krater Gölü-Ahlat Selçuklu Mezarlığı-İshakpaşa Sarayı

Ağrı Dağı-Van Kedi Evi-Van Kalesi (Tuşpa)-Muradiye Şelalesi


Profesyonel Rehber Tuba Haraçcı ile 

Anadolu’nun en eski uygarlıklarından Urartu Medeniyeti sınırları içinde yer alan Van ve çevresini tarihi, kültürü, doğal güzellikleri ve lezzetleri ile keşfedeceğimiz harika bir rotada buluşuyoruz bu kez… Aktamar Adası ve Kilisesi, Nemrut Krater Gölü, Ahlat Selçuklu Mezarlığı, İstanbul Topkapı Sarayı'ndan sonra son devirde yapılmış sarayların en ünlüsü olan İshakpaşa Sarayı, muhteşem Ağrı Dağı, Çaldıran Ovası, Tendürek Dağları, Van Kedi Evi, Van Kalesi (Tuşpa Antik Kenti), Hoşab Kalesi, Çavuştepe Ören Yeri ve Kalesi, Muradiye Şelalesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuz sırasında gezeceğimiz yöreye özgü ürünlerin satıldığı çarşıları, baston yapım atölyesi ve kilim atölyesi ayrıca ilginizi çekecektir... 

Van - Tatvan - Bitlis - Doğubeyazıt

Aktamar Adası-Nemrut Krater Gölü-Ahlat Selçuklu Mezarlığı-İshakpaşa Sarayı

Ağrı Dağı-Van Kedi Evi-Van Kalesi (Tuşpa)-Muradiye Şelalesi


Profesyonel Rehber Tuba Haraçcı ile 

Anadolu’nun en eski uygarlıklarından Urartu Medeniyeti sınırları içinde yer alan Van ve çevresini tarihi, kültürü, doğal güzellikleri ve lezzetleri ile keşfedeceğimiz harika bir rotada buluşuyoruz bu kez… Aktamar Adası ve Kilisesi, Nemrut Krater Gölü, Ahlat Selçuklu Mezarlığı, İstanbul Topkapı Sarayı'ndan sonra son devirde yapılmış sarayların en ünlüsü olan İshakpaşa Sarayı, muhteşem Ağrı Dağı, Çaldıran Ovası, Tendürek Dağları, Van Kedi Evi, Van Kalesi (Tuşpa Antik Kenti), Hoşab Kalesi, Çavuştepe Ören Yeri ve Kalesi, Muradiye Şelalesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuz sırasında gezeceğimiz yöreye özgü ürünlerin satıldığı çarşıları, baston yapım atölyesi ve kilim atölyesi ayrıca ilginizi çekecektir... 

İstanbul-Van
19 Eylül Perşembe

Van Kahvaltısı - Ahtamar Adası ve Kilisesi - Tatvan

Yaklaşık 2 saatlik uçak yolculuğu sonrası saat 10:20’de Van Havalimanı’na varış ve tur aracımızla buluşarak şehir merkezine hareket ediyoruz.  Sabah mahmurluğunu üzerimizden atarak enerjimizi toplamak üzere, göl kenarında kahvaltısı ile ünlü yerel bir lokantada fiyata dahil zengin Van Kahvaltısı ile günümüze başlıyoruz. Kahvaltı sonrasında, Ahtamar’a hareket ediyoruz.

Bugün, Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü’ndeki dört adadan biri olan Ahtamar Adası ve Kilisesi’ni gezeceğiz. Sonbahar aylarında doğanın en güzel renklerine bürünen doğası, Van Gölü’nün maviliği ve dağların zirvesinde beyaz kar manzaralarını seyrederek tekneyle adaya geçiyoruz. Tekne yolculuğu sırasında ve adaya varışımızda fotoğraflar almaya doyamayacaksınız!

Adada yer alan 1100 yılık tarihi Kutsal Haç Kilisesi 2007 yılındaki restorasyon sonrasında Anıt Müze olarak hizmete girmiştir. Kilisenin anıtlaşmasında herhangi bir restorasyona maruz kalmadan günümüze dek ulaşan etkileyici dış süslemelerinin büyük payı vardır. İç kısımda yer alan freskler ise Anadoludaki pek çok kilisenin hazin sonuna uğramıştır. Ahtamar Adası ve Kilisesi ile turumuzu tamamlayarak, aracımızla Tatvan’a hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Taşar Royal Hotel veya benzeri Tatvan’da.

http://tasarhotel.com/ 

Tatvan - Doğubeyazıt
20 Eylül Cuma

Tatvan-Nemrut krateri-Ahlat Selçuklu Mezarlığı-Doğubeyazıt

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında ilk olarak Nemrut Krater Gölü’ne hareket ediyoruz. Krater Gölü ziyaret noktaları veya Nemrut Dağı’na çıkış mümkün olmadığı takdirde, alternatif program olarak Bitlis-Muş arasında Güroymak civarında sıcak su kaplıcalarında yıkanan manda ve atları görerek, fotoğraf çekme fırsatımız olacaktır.   

Ardından Ahlat’a hareket ediyoruz. Varışımızda, Ortaçağ Türk mimarisi mezarlarını içeren bir açık hava müzesi niteliğindeki Ahlat Selçuklu Mezarlığı’nı geziyoruz.

Serbest öğle yemeğimizi Ahlat’ta yöre mutfağının lezzetlerini tadacağımız tipik bir lokantada alıyoruz. Yemek sonrası baston yapım atölyelerini ziyaret ederek Ahlat turumuzu tamamlıyor ve Doğubeyazıt’a hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Tehran Boutique Hotel veya benzeri, Doğubeyazıt’da.

https://tr.tehranboutiquehotel.com/

Doğubeyazıt - Van
21 Eylül Cumartesi

İshakpaşa Sarayı - Muradiye Şelalesi - Çaldıran Ovası - Tendürek Dağları - Van Kalesi ( Tuşpa Antik Kenti ) - Tuşba Antik Kenti & Van Kalesi

Kahvaltı sonrasında, Doğubeyazıt’a 5 km. mesafedeki bir dağın tepesinde yer alan ve saraydan öte bir külliye olarak da adlandırabileceğimiz İshak Paşa Sarayı ile günümüze başlıyoruz. İshakpaşa Sarayı, İstanbul Topkapı Sarayı'ndan sonra, Osmanlı İmparatorluğu'nun son büyük anıt yapısıdır. 18. Yüzyıl Osmanlı mimarisinin en seçkin örneklerinden biri olarak Osmanlı, Fars ve Selçuklu uygarlıklarının mimari üslubunu bünyesinde toplayan saray, sanat tarihi açısından da çok önemlidir.

Saray gezimizin ardından, Muradiye Şelalesi’nde kısa fotoğraf molası veriyoruz. Yaklaşık 50 mt. ile aslında çok da yüksek olmayan Muradiye Şelale’si, Tendürek Dağı’ndan beslenen Bend-i Mahi çayının kuvvetli akış gücünden dolayı görkemli bir manzaraya sahiptir.


Serbest öğle yemeğimizi yerel bir lokantada aldıktan sonra, Tendürek Dağları ve Çaldıran Ovası üzerinden Van’a hareket ediyoruz. Varışımızda, Van Ovası’nda büyük bir kaya kütlesi üzerinde kurulu Tuşpa Antik Kenti ve Kalesi (Van Kalesi) gezimizi yapıyoruz.  Tuşpa adıyla uzun süre Urartu Devleti'nin başkentliğini yapan kalede, Urartular'dan kalma Madır (Sardur) Burcu, Açık Hava Tapınağı ve Kaya Mezarları bulunmaktadır.

Tur bitiminde, şehir merkezinde yer alan otelimize giriş yaparak, odalarımıza yerleşiyoruz.


Kısa tazelenme molasının ardından otelimizden yürüyerek çıkıyor ve yöreye özgü ürünlerin satıldığı çarşılardan geçerek, Peynirciler  ve Sakatatçılar Çarşısı ile İran Pazarı’nı geziyoruz. Yürüyüşün devamında, akşam yemeğimizi lezzeti ile bilinen yerel bir lokantada serbest olarak alıyoruz.

 

Konaklama 4*Elite World Van Hotel veya benzeri, Van’da.

https://www.eliteworldhotels.com.tr/elite-world-van-otel.aspx

 


Van-İstanbul
22 Eylül Pazar

Van Kedi Evi - Hoşab Kalesi - Çavuştepe Ören Yeri - Kilim Atölyesi

 

Kahvaltı sonrası valizlerimizle otelden ayrılarak, ilk olarak Van’ın en önemli simgelerinden olan Van kedilerini göreceğimiz Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Van Kedisi Araştırma Merkezi’ne gidiyoruz. Van kedisinin azalan neslini korumak ve Van kedilerinin dünya çapında tanınmasını sağlayarak bölgenin sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulan kedi evi, aynı zamanda  göle yakın oluşu ile de farklı bir güzelliğe sahiptir.

 

Turumuzun devamında, Hoşap Suyu’nun kuzeybatısında sarp ve dik bir kaya kütlesi üzerine kurulan Hoşap Kalesi’ni geziyoruz. Geçmişi itibariyle Urartu Devleti’ne kadar uzanan kalenin içinde bir cami kalıntısı ile köy evleri ve Mahmudi Sarayı olarak nitelenen kompleks yapılar yer almaktadır. 19. Yüzyıl ortalarında terkedilmiş olan kale, içindeki seyir köşkü, harem ve selamlık, Mescid, zindan, fırın ve sarnıç gibi yapılarıyla günümüze büyük ölçüde sağlam olarak ulaşan ve bölgenin sembol yapılarından biridir.

 

Hoşab Kalesi’nin ardından, Van’a yaklaşık 20 km. mesafedeki Çavuştepe Ören Yeri ve Kalesi’ne gidiyoruz. Çavuştepe Kalesi, M.Ö. 764-735 yılları arasında Urartu Kralı II. Sarduri tarafından inşa ettirilmiştir. 1961 yılından itibaren kazıların devam ettiği Çavuştepe'de, büyük bir kaya platformu ve Urartu Baş Tanrısı Haldi'ye ait tapınak, 4-5 mt. yüksekliğinde taş surlar, saray, depo, mahzenler ve Urartu Tanrısı İrmuşini'ye ait tapınak yer almaktadır.

 

Geç öğle yemeğimizi göl kenarında lezzeti ile bilinen yerel bir lokantada (fiyata dahil - içecekler hariç) keyifle aldıktan sonra, yörenin ünlü kilimlerini ve dokuma tezgahlarını göreceğimiz kilim atölyesi ziyaretimizi yapıyor ve yaklaşık 6 km. mesafedeki Van Havalimanı’na hareket ediyoruz.

 

Van Havalimanı’ndan Anadolu Jet Havayolları 16:10 seferiyle hareket ve 18:20’de SAW Sabiha Gökçen Havalimanı İstanbul’a varışımızda unutulmaz anılar biriktirdiğimiz keyifli bir yolculuğun ardından grubumuzla vedalaşıyoruz.  

Tuba HARAÇCI Profesyonel Rehber

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Öğrenciliğinden itibaren hep keşfetmeyi, dünyayı, insanları ve farklı kültürleri tanımayı sevdi. Sevdikçe daha çok okudu. Okudukça daha çok seyahat etti.

Katıldığı seminerler ve aldığı özel eğitimlerden edindiği tecrübelerini profesyonel iş yaşamı haline getirdi. İnandı ki, seyahat etmek insanın yaşam damarlarından biridir.

 Tuba Haraçcı, Pablo Neruda’nın muhteşem dörtlüğü ışığında çalışma hayatına devam etmektedir.

 ‘’ Ağır ağır ölür,

  Yolculuğa çıkmayanlar,

  Okumayanlar,

  Müzik dinlemeyenler,

  Gönlünde incelik barındırmayanlar.’’

 1992’den itibaren, yeniliğe duyduğu aynı heyecan ve tutkuyla lisanslı olarak yurtiçi ve yurtdışı turlarda rehberlik yapmaya devam etmektedir. 

Uçuş Bilgileri :


Gidiş : 19 Eylül Perşembe günü SAW Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Anadolu Jet Havayolları 08:20 uçuşu ile hareket ve 10:20’de Van Havalimanı varış.


Dönüş : 22 Eylül Pazar günü Van Havalimanı’ndan Anadolu Jet Havayolları 16:10 uçuşu ile hareket ve 18:20’de SAW Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’a varış.  Notlar :

 

 • Küçük gruplarla gerçekleşen turlarımız ve sınırlı opsiyon nedeniyle rezervasyon için gecikmeyiniz.
 • Opsiyonlarımız dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki artış fiyata ilave edilir.
 • Kesin rezervasyon %30 ( 840 TL) ön ödeme ile gerçekleşir.
 • Ödeme detayları ve banka bilgileri için lütfen arayınız.
 • Müze kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.
 • Yanınıza mevsim koşullarına uygun, kolay giyilip çıkarılabilen kıyafetler ile şal, ince ceket, kazak ve rahat ayakkabılar alınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

Tur Fiyatı :


İki Kişilik Odada Kişibaşı : 2790 TL

Single Farkı : 320 TL


TurFiyatına Dahil Olanlar :


 • İstanbul-Van-İstanbul arası gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Tur boyunca gruba özel klimalı lüks araç
 • Ahtamar Adası’na tekne ile yolculuk
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • 3 Gece Otel Konaklaması
 • 2 Akşam yemeği (otelde / içecekler hariç)
 • İlk gün Van Kahvaltısı (yöreye özgü zengin menü ile öğle yemeğini de kapsayacak şekilde )
 • Son gün göl kenarında Öğle yemeği (içecekler hariç)
 • Profesyonel Rehber Tuba Haraçcı
 • Zorunlu Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayanlar :

 

 • Programda serbest olarak belirtilen 2 Öğle ve 1 Akşam yemeği
 • Molalarda ve yemeklerde alınacak ekstralar ve içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Müze ve ören yeri girişleri ( lütfen müze kartınızı yanınızda bulundurunuz.)

Otel Adı : Tasar Royal Hotel

Web Sitesi : http://tasarhotel.com/

Otel Türü : 4 Yıldız

Otel Konumu : Van