+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Ürdün Hazineleri

14 Şubat Cuma 2020

14.02.2020 - 17.02.2020 (4 Gün, 3 Gece)

14.02.2020 - 17.02.2020 (4 Gün, 3 Gece)

İstanbul – Akabe
14 Şubat Cuma

(Havalimanı buluşma saati hareket gününden önceki gece olacaktır.) Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Akabe uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Akabe’ye varışımızı takiben alanda bizi bekleyen aracımızla kahvaltı için yola çıkıyoruz. Kahvaltı sonrası Akabe panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Tur bitiminde otele transfer ve ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde.     

Akabe - Ölü Deniz - Mabada- Nebo Dağı - Akabe
15 Şubat Cumartesi

Kahvaltının ardından, serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuza katılabilirler. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre, yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan  Mabada’ya doğru hareket ediyoruz. Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Son durağımız ise  Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz  Madaba’yı keşfetmek olacak.  Tur bitimi otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz Akşam etkinliği olan ve akşam yemekli olarak düzenlenecek olan Rakkase dans şovuna katılabilir. Turumuzun ardından otele dönüş  ve konaklama otelimizde.     
Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz ( Yüzme & Yemek dahil ) Turu:  105 $ (Kişi başı)     
Akşam Etkinliği: Rakkase Dans Şovu ( Akşam yemeği dahil ) : 55 $ (Kişi başı)       

Akabe
16 Şubat Pazar

Kahvaltının ardından serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz öğle yemekli Petra & Wadi Rum turunu yapıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz.  Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra yaklaşık 950 basamak çıkarak Monastırı görüyoruz. Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız. Tur sonrası otelimize hareket ediyoruz. Rehberimizin belirleyeceği transfer saatine kadar odalarımızda dinleneceğiz.     
Tüm gün Petra & Wadi Rum turu (öğle ve akşam yemekli): 250$ (Kişi başı)      

Akabe - İstanbul
17 Şubat Pazartesi

Gece yarısından sonra havalimanına transfer ve Türk havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket edeceğiz. İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir sonraki keşfinizde buluşmak dileğiyle…     

Uçuş Bilgileri :


Gidiş: 14 Şubat 2020, Cuma akşamı İstanbul Havalimanı'ndan THY Türk Havayolları TK  818 sayılı 01:20 seferiyle hareket ve gece yarısı 03:05'de 
Aqaba'va varış.

Dönüş: 17 Şubat 2020, Pazartesi THY Türk Havayolları TK 819 sayılı 04:00 seferiyle hareket ve aynı gün 07:40’da İstanbul Havalimanı'na varış.

Buluşma: 13 Şubat Perşembe akşamüzeri 22:00'da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı 

Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 

SIKÇA SORULAN SORULAR

         
Sağlık            
Ürdün’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı   zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında ve otellerde   yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz   şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca   musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu   tüketmenizi öneriyoruz.                
Vize Bilgileri            
Ürdün Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Diplomatik,   Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden   muaftır Boykot Yasası gereği, pasaportlarında İsrail’e giriş-çıkış damgası   bulunan kişilerin ülkeye girişlerine izin verilmemektedir.                
Uçuş Süreleri            
İstanbul - Akabe - İstanbul arası yaklaşık 2 saat 30 dakikadır.                
Para Birimi            
Ürdün’ün para birimi Ürdün Dinarı’dır.                
Saat Dilimi            
Ürdün   Türkiye’den 1 saat geridedir. GMT +2                
Telefon Kullanımı             
Cep   telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.                
Kıyafet ve Gerekli Eşyalar            
Yanınıza   kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler,   pamuklu pantolonlar , rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşam- ları için ince bir   mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler   tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve   şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şap- ka, güneş gözlüğü, güneş   kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve   bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.                
Yemek Kültürü            
Ürdün mutfağı Arap mutfağına dolayısıyla bizim lezzetlerimize yakındır. Turumuz tam pansiyondur ve yenecek   yemeklerde damak zevkinize uygunluğu siz de fark edeceksiniz.                
Elektrik            
Elektrik 220 volttur ve ülkede prizler genellikle C ve F   tipidir. Örneklerini   http://www.iec.ch/worldplugs/t... ve   http://www.iec.ch/worldplugs/t... adreslerinden görebilirsiniz.                
Alışveriş            
Ürdün’de bir Ortadoğu ülkesinde ne   ararsanız bulabilirsiniz. Çarşılar ve pazarlar bu ülkede de el yapımı   eşyalardan mücevhere geniş bir skala sunmaktadır. Ayrıca Ölüdeniz’de üretilen   kremler çok meşhurdur          

Tur Fiyatı: 

Single Odada 1 Kişi: 639 $
Double Odada 1 Kişi: 449 $
Triple Odada 1 Kişi: 449 $
İlave 1 Bebek: 150 $
İlave 1 Çocuk: 429 $

Tur Fiyatına Dahil Olanlar:

 • Türk Havayolları ile İstanbul - Akabe - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri   
 • Havalimanı ve otel vergileri   
 • Akabe’de 3* otellerde 3 gece kahvaltı dahil konaklamalar   
 • Akabe şehir turu   
 • Türkçe rehberlik hizmeti (Rehberimizin İstanbul’dan itibaren tur boyunca misafirlerimiz ile birlikte olacak)


Fiyata Dahil Olmayanlar :

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL)    
 • Ekstra Turlar ve paketler     
 • Yemeklerde alınacak içecekler    
 • Seyahat sigortası    
 • Öğle ve akşam yemekleri     
 • Kişisel  harcamalar     
 • Bahşişler   

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp