+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Ürdün Turu

14 Kasım Perşembe 2019

ÜRDÜN TURU
   Amman (2), -Akabe (2)  
14-18 Kasım 2019
TÜRK  HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
4 Gece – 5 Gün
ÜRDÜN TURU
   Amman (2), -Akabe (2)  
14-18 Kasım 2019
TÜRK  HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
4 Gece – 5 Gün

İstanbul - Amman
14 Kasım Perşembe

İstanbul havaalanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla 24 Nisan 22:55’te buluşuyoruz.  Bagaj – check-in işlemlerinin ardından uçağımızın saatini bekliyoruz. Türk Hava Yolları TK 814 tarifeli seferi ile 01:55'te Amman uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Amman’a varış (04:40), otelimize transfer ve otelde kahvaltı. Kahvaltı sonrası Amman şehir turumuzu yapıyoruz.  Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az  19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu ,  Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad  Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Opsiyonel olarak düzenlenecek 6500 yıllık tarihe sahip, M.S. 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik kent Jerash turumuza katılabilirsiniz. Turumuzun ardından otele transfer  ve konaklama otelimizde.

Jerash Turu:  60 $ (Kişi başı)

Amman-Ölü Deniz-Mabada-Nebo Dağı
15 Kasım Cuma

Kahvaltının ardından,  Opsiyonel olarak rehberimiz tarafından düzenlenen yemekler dahil Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuz. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre ,yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan  Mabada’ya doğru hareket ediyoruz. Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Son durağımız olan;  Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz  Madaba. Rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenen Diwan Zaman Village Restaurantta muhteşem folklor şovları izleme fırsatını kaçırmamalısınız. Turumuzun ardından otele dönüş  ve konaklama otelimizde.

 

Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz ( Yüzme & Yemek dahil ) Turu:  105 $ (Kişi başı)

Diwan Hotel vb. ( Akşam yemeği dahil ) folklor gösterisi : 45$ (Kişi başı)

Akabe
16 Kasım Cumartesi

Kahvaltının ardından Akabe’ye transfer oluyoruz. Akabe’ye varışımıza istinaden panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz ve ardından serbest zaman. Opsiyonel olarak katılabileceğimiz akşam yemeği dahil Intercontinental Hotel’de harika günlük özel şovlar ve Belly Dance şovu. Geceleme Akabe otelimize.

 

Intercontinental Hotel vb. ( Akşam yemeği dahil ) folklor gösterisi : 55$ (Kişi başı)

Akabe
17 Kasım Pazar

Kahvaltının ardından serbest zaman. . Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz öğle yemekli Petra & Wadi Rum turunu yapıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz.  Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra yaklaşık 950 basamak çıkarak Monastırı görüyoruz. Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız. Akşam yemeğimizi çölde alacağız. Tur sonrası dinlenmek için otelimize hareket edeceğiz. Serbest zaman ardından 23:40’ta havaalanına transfer.

Uçuşumuz 01:40’ta.

 

Tüm gün Petra & Wadi Rum turu: 250$ (Kişi başı)

Akabe - İstanbul
18 Kasım Pazartesi

Yerel saat ile 04:20’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na hoş geldiniz.

Gidiş: Türk Hava Yolları TK 814 tarifeli seferi ile 01:55'te Amman uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Amman’a varış (04:40)

Dönüş: Uçuşumuz 01:40’ta.Yerel saat ile 04:20’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varıyoruz.

Buluşma: İstanbul havaalanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla 13 Kasım 22:40’ta buluşuyoruz. 

SIKÇA SORULAN SORULAR:

Sağlık : Ürdün’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında ve otellerde yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.


Vize Bilgileri: Ürdün Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

Uçuş Süreleri: İstanbul - Amman ve Akabe - İstanbul arası yaklaşık 2 saat 30 dakikadır.

Para Birimi: Ürdün’ün para birimi Ürdün Dinarı’dır.

Saat Dilimi: Ürdün Türkiye’den 1 saat geridedir. GMT +2

Telefon Kullanımı: Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar , rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşam- ları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şap- ka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü : Ürdün mutfağı Arap mutfağına dolayısıyla bizim lezzetlerimize yakındır. Turumuz tam pansiyondur ve yenecek yemeklerde damak zevkinize uygunluğu siz de fark edeceksiniz.

Elektrik :Elektrik 220 volttur ve ülkede prizler genellikle C ve F tipidir. 

Alış Veriş : Ürdün’de bir Ortadoğu ülkesinde ne ararsanız bulabilirsiniz. Çarşılar ve pazarlar bu ülkede de el yapımı eşyalardan mücevhere geniş bir skala sunmaktadır. Ayrıca Ölüdeniz’de üretilen kremler çok meşhurdu

Tur Fiyatı:

 2/3 Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı : 749$

Single Oda Farkı :190$

0-2 Yaş:250$

2-12 Yaş: 649$


Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir.

Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!

**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****


Paket Fiyata Dâhil Hizmetler:


·         Türk Havayolları ile İstanbul – Amman/ Akabe - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri

·         Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar

·         Programda dahil olduğu belirtilmiş geziler

·         Amman şehir turu

·         Türkçe rehberlik hizmetiPaket Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:


·         Yurtdışı çıkış fonu (15 TL)

·         Jerash, Antik şehri, Ajlun Kalesi turu

·         Yemeklerde alınacak içecekler

·         Seyahat sigortası

·         Programda dahil olduğu belirtilmemiş geziler

·         Ekstra turlar

·         Programda dahil olduğu belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri

·         Kişisel harcamalar

·         Bahşişler

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp