+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Ukrayna - Beyaz Rusya

01 Ağustos Cumartesi 2020

Ukrayna - Beyaz Rusya

01 Ağustos 2020 - 07 Ağustos 2020
(7 Gün, 6 Gece)

Ukrayna - Beyaz Rusya

01 Ağustos 2020 - 07 Ağustos 2020
(7 Gün, 6 Gece)

İstanbul – Lviv
01 Ağustos Cumartesi

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali kontuarı önünde saat 05:00 da buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 441 Sefer sayılı seferi ile Lviv’e hareket. Yerel saat ile 10:00'da Lviv'e varış ve şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında, Lviv’in kurucusu Prens Danilo heykeli, UNESCO tarafından koruma altına alınan şehrin trafiğe kapalı meydan ve caddeleri, Opera ve Tiyatro binası ve Svaboda meydanındaki tarihi her biri farklı hikayeye sahip binaları ve tarihi kiliseleri de gördükten sonra otele transfer. Odalara yerleşmenin ardından serbest zaman. Arzu eden misafilerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Lviv El Yapımı Çikolata satış mağazası, Eczane Müzesi, Tadım ve Kahve Madenciliği İmalathanesi ve Lychakiv Mezarlığı turuna katılabilirler. Turun ardından geceleme otelimizde. El Yapımı Çikolata satış mağazası , Eczane Müzesi, Kahve Madenciliği imalathanesi ve Lychakiv Mezarlığı turu : 45 Euro (Kişi Başı)

Lviv
02 Ağustos Pazar

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafilerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Şatolar turuna katılabilirler. Gezimiz sırasında Lviv bölgesinde 16. Yüzyıldan kalma tarihi şatolardan en önemli 3 tanesini görme imkanımız olacak, kendinizi adeta şovalyeler zamanında hissedecek ve şovalye kıyafetleri ile fotoğraf çektirme imkanına sahip olacaksınız. Şato gezilerinin ardından öğle yemeğini yine gezdiğimiz şatonun içindeki batı Ukrayna mutfağı ile ünlü restoranımızda alıyoruz. Yemekten sonra Lviv'e dönüş. Otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Şatolar turu : 65 Euro (Kişi Başı)

Lviv - Kiev
03 Ağustos Pazartesi

Sabah kahvaltısının ardından otobüsle Kiev’e hareket ediyoruz. Öğleden sonra Kiev’e varışa istinaden panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Dinyeper Kıyısı'na kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyüğü olan Kiy’den almıştır. Son yıllarda devrimlerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar’ın tarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kyiv, ayrıca, dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Shevchenko Bölgesi’nde yer alan ve Kiev’in en merkezi ve işlek caddesi olan 1100 Metre uzunluğundaki ünlü Kreschatik Caddesi, Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanları'nı birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahiptir. Birçok restoran ve kafenin bulunduğu Kreschatik Caddesi’nde, sokak dansçıları ve müzisyenler de kentin dinamizmini arttırıyor. Panoramik turumuzda, Kiev’in ana meydanlarını ve belli başlı tarihi binalarını göreceğiz. Ardından otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Kiev
04 Ağustos Salı

Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Mikro Minyatür Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaş müzesi turuna katılabilirler. Mikro Minyatür Müzesi’nde ancak mikroskop ile görebileceğiniz ve çoğunluğu Guinness Rekorlar Kitabına giren eserleri inceleme imkanı bulacağız. İçinde 18 kiliseyi barındıran Pecerskaya Lavra Manastırı 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. 2. Dünya Savaşı zaferi anısına yapılmış olan Dünya Savaş Müzesi açık ve kapalı iki bölümden oluşur. Açık bölümde Sovyet Ordusunun Afgan savaşında ve 2. Dünya Savaşı'nda kullandığı savaş uçakları, tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım ise 3 kattan oluşur. Burada 2. Dünya Savaşı dönemine ait orijinal halleriyle saklanmış belge ve araçları yakından görme şansı bulacaksınız.. Öğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Kyiv Metrosu & Kültür ve Alışveriş Turu’na katılabilir. Kyiv’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Dinyeper Nehri'nin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşya dükkanı bulundurmaktadır. Ardından serbest zaman ve otele transfer. Geceleme otelimizde.

Mikro Minyatür Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaş müzesi : 65 Euro (Kişi Başı)

Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş Turu : 25 Euro (Kişi Başı)

Kiev
05 Ağustos Çarşamba

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle ekstra olarak Çernobil turumuz için hareket ediyoruz. 1986 yılında Dünya’nın gördüğü en büyük facialardan birine tanıklık eden bölgeyi detaylı olarak gezme imkanı bulacağız. Günümüzde tehlikenin minimuma indiği bu bölge bir açıkhava müzesi olarak binlerce turisti ağırlamaktadır. Faciadan günümüze acı hatıralar barındıran Zalesya Köyü, Kreş binası, Duga Radarları göreceğimiz önemli noktalar olacaktır. Öğle yemeğimizin ardından, hayalet şehir Pripyat’ı gezeceğiz. Hotel Polissia, Lenin Heykelleri, Pripyat Stadyumu ve meşhur Lunapark göreceğimiz önemli noktalar olacaktır. Faciaya ilk müdahaleyi yaparken hayatlarını kaybedenler anısına yapılan “Dünyayı Kurtaranlar Anıtı” ve yönetim merkezi ziyaretleri ile turumuzu tamamlamış olacağız. Turumuzunda ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Çernobil Turu 140 Euro (Kişi Başı)

Kiev - Minsk
06 Ağustos Perşembe

Sabah kahvaltısının ardından Otobüsle Minsk’e hareket ediyoruz. Varışımız ardından şehir turuna başlıyoruz. Belarus’un başkenti Minsk’i ziyaretimiz sırasında Kutsal Ruh Katedrali, St. Peter ve Paul Kilisesi, Troitskoye, Bağımsızlık Meydanı, Hükümet Binası, Krasny Roman Katolik Kilisesi ve İkinci Dünya Savaşı Kahramanları anısına yapılmış olan Zafer Meydanını göreceğiz. Şehir turumuzun ardından otelimize geçiyoruz. Ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde otelde.

Minsk - İstanbul
07 Ağustos Cuma

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve dileyen misafirlerimizle ekstra olarak Minsk şehir merkezine 15 km. mesafede bulunan Stalin Hattı ziyareti için otelimizden ayrılacağız. Moskova’nın düşmemesi için Alman Ordusuna karşı Kızıl Ordu tarafından yüksek yerde konumlanmış bir savunma hattı olan Stalin Hattı, II. Dünya Savaşında ''Savunma Hattı'' olarak bilinmektedir. Stalin Hattı’nda II. Dünya Savaşı’nda kullanılan çok çeşitli silahlarla birlikte, kurulan savunma hattını da gezecek, burada Askeri Ekipmanlar Açık Hava müzesinde tanklar, uçaklar, helikopterler ve topları göreceğiz. Ardından rehberimizin belirttiği saatte havalimanına transfer olacağız. THY’nin TK 284 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 16:25’de İstanbul’a hareket ve saat 18:55’de İstanbul’a varış. Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle.

Buluşma: 01 Ağustos 2020 05:00
Gidiş:
   01 Ağustos 2020 08:05 THY Tarifeli Seferi TK441 ile.
Dönüş:
7 Ağustos 2020 18:55I THY Tarifeli Seferi TK284 ile.


Sağlık
Ukrayna ve Belarus’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz
Vize Bilgileri
Umumi ,Hizmet veya Yeşil Pasaport sahipleri  Ukrayna ve Belarus’a girişlerinde 30 güne kadar vizeden muaftır.   
Uçuş Süreleri
St. İstanbul – Lviv  arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 2 saat  5 dakikadır. Minsk-İstanbul  arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 2 saat  45 dakikadır.
Para Birimi
Ukrayna para birimi Grivnadır.  1 Euro : 27,5 Grivnadır. Belarus para birimi Belarus Rublesidir. 1 Euro : 2,31 Belarus Rublesidir.  Yanınızda Euro ve Dolar bulundurmanızda fayda vardır.
Saat Dilimi
Türkiye ile Ukrayna ve Belarus arasında saat farkı bulunmamaktadır.
Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.
Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yaz sezonunda gidilecekse Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.
Yemek Kültürü
Çin, Arap, Türk ve Fransız Mutfaklarından etkilenmiş olan Ukrayna ve Belarus Mutfağı, çeşitlilik açısından çok zengindir.  
Elektrik Ukrayna ve Belarus’da elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.
Alışveriş Şehir  merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkanı bulunmaktadır.
 

Çift Kişilik Odada Kişi Başı:529

Tek Kişilik Oda: 799€

00-01,99 Yaş Bebek: 200€

02-11,99 Yaş Çocuk: 549€


Dahil Hizmetler
• Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul’dan Lviv’e gidiş  ve  Minsk’ten  İstanbul’a dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
• Havalimanı vergileri
• Lviv’de belirtilen kategori otelde  2 gece konaklamalar
• Kiev’de belirtilen kategori otelde 3 gece konaklamalar
• Minsk’de belirtilen kategori otelde 3 gece konaklamalar
• Sabah Kahvaltıları,
• Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
• Panoramik Lviv şehir turu,
• Panoramik Kiev şehir turu,
• Panoramik Minsk şehir turu
• Türkçe Rehberlik Hizmeti  


Hariç Hizmetler
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu             
• Programda açıkça belirtilmeyen hizmetler
• Seyahat Sigortası                    
• Şahsi harcamalar, opsiyonel turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler

Otel Adı : Ramada Kiev

Web Sitesi :

Otel Türü : 4 Yıldız

Otel Konumu :

Whatsapp