+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Trans-Sibirya Ekspresi ile Efsane Yolculuk

11 Ağustos Salı 2020

     TRANS SİBİRYA EXPRESI ile    
EFSANE YOLCULUK

Pekin(3) - Ulan Bator(1) - Ulan Ude(1) - Irkutsk – Baykal Gölü(1) - Krasnoyarsk - Novosibirsk(1) - Ekaterinburg(1) – Kazan - Moskova(1)
ÇİN – MOĞOLİSTAN - TATARİSTAN - RUSYA
                                              
  11 Ağustos 2020 (16 Gece/17 Gün)

Pekin’den başlayan, Moğol bozkırlarından, Sibirya ovalarından, muazzam Baykal Gölü’nün maviliklerinden geçerek Urallara uzanan unutulmaz bir macera…  UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde bulunan bir çok tarihi eser, Baykal Gölü’nde muhteşem bir tekne gezisi, Moğolistan’da yurt çadırlarında konaklama, yol boyunca keyifli manzaralar, değişik lezzetler…Dünya’nın üçte birini keşfedeceğiniz hayatınızın yolculuğu sizi bekliyor

     TRANS SİBİRYA EXPRESI ile    
EFSANE YOLCULUK

Pekin(3) - Ulan Bator(1) - Ulan Ude(1) - Irkutsk – Baykal Gölü(1) - Krasnoyarsk - Novosibirsk(1) - Ekaterinburg(1) – Kazan - Moskova(1)
ÇİN – MOĞOLİSTAN - TATARİSTAN - RUSYA
                                              
  11 Ağustos 2020 (16 Gece/17 Gün)

Pekin’den başlayan, Moğol bozkırlarından, Sibirya ovalarından, muazzam Baykal Gölü’nün maviliklerinden geçerek Urallara uzanan unutulmaz bir macera…  UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde bulunan bir çok tarihi eser, Baykal Gölü’nde muhteşem bir tekne gezisi, Moğolistan’da yurt çadırlarında konaklama, yol boyunca keyifli manzaralar, değişik lezzetler…Dünya’nın üçte birini keşfedeceğiniz hayatınızın yolculuğu sizi bekliyor

İSTANBUL - PEKIN
11 Ağustos Salı

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 22:30’da buluşma (10 Ağustos). Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK020 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:25 ’de Pekin’e hareket. Yerel saat ile 15:35’de Pekin’e varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız.Konaklamala otelimizde 

PEKİN
12 Ağustos Çarşamba

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Pekin şehir turumuz için hareket ediyoruz. Bugünkü turumuzda ilk durağımız Yazlık Saray olacak. Yazlık Saray’ı ve bahçelerini geziyor, Çin Kültürü hakkında detaylı bilgiler alıyoruz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Ming Hanedanı’nın 1368-1644, Qing Hanedanlığının 1644-1891 yılları arasında yaklaşık 24 Çin İmparatorunun yaşadığı görkemli sarayın bulunduğu “Yasak Şehir” i gezeceğiz.  UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve eskiden hanedan soyu haricinde sıradan insanlara kapalı olan bu sarayın 9999 adet odası bulunmaktadır.Son olarak ise 40 hektarlık alanı kaplayan ve Dünyanın en büyük meydanı olan Tiananmen  Meydanı’nı ziyaret edeceğiz. Bu meydanın kuzeyinde her sabah ve akşam Çin milli bayrağının göğe çekilmesi ve indirilmesi töreni yapılmaktadır. Tören saati her gün güneşin doğuşu ve batışına göre değişmektedir. Her gün yüzlerce kişi bu töreni izlemek üzere bu meydanda toplanmaktadır.  Gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

PEKİN
13 Ağustos Perşembe

Otelde kahvaltının ardından, dünyanın sekizinci harikası olarak adlandırılan UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ndeki Çin Seddi’ni görmek üzere hareket ediyoruz. M.Ö 9.yüzyılda savunma amaçlı inşa edilen Çin Seddi’nin uzunluğu Çin Denizi’nden Gobi Çölü’ne kadar 7 bin kilometreyi bulmaktadır.Gezimizin ardından lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor , alış veriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman geçiriyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra otelimize hareket.Konaklama otelimizde.    

PEKİN – ULAN BATOR
14 Ağustos Cuma

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor  ve havalimanına hareket ediyoruz.Yerel havayolları ile  saat 08:35’te Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator’a uçuyoruz.Yerel saat ile 10:35 te varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile Ulan Bator şehir turumuza başlıyoruz. Sukhbatur Meydanı, Cengiz Han Meydanı ve çevresini gördükten sonra Ulusal Müze’yi ziyaret edeceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra, Tonyukuk Abideleri’ni görmek üzere hareket ediyoruz. Ulan Bator’un güneyinde yaklaşık iki saat mesafedeki bu anıt Göktürk Kaya Yazıtları’nın en önemlilerinden biridir. Büyük Türk devlet adamı ve başkumandan Tonyukuk tarafından yazılan abideler UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ndedir. Bu önemli tur sonrası Moğol yaşantısını birebir göreceğimiz ve yaşayacağımız Yurt Çadırlarının bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Konaklamamızı bu gece Moğol göçmenlerinin “Gercamp” adını verdiği yurt çadırlarında gerçekleştireceğiz. Akşam yemeğimizi de yine burada moğol kampımızda alacağız.

ULAN BATOR- TRANS SİBİRYA TRENİ
15 Ağustos Cumartesi

Kampta alacağımız kahvaltının ardından Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Otobüs yolculuğumuz sırasında bölgenin en güzel kırsal manzaralarını ve uçsuz bucaksız Moğol steplerini görme imkanına sahip olacağız. Bugün Moğol yaşamının tarihçesi, yemekleri ve Moğol göçebelerinin günlük yaşamlarının sergilendiği bir etkinliğe katılacağız. Burada Moğol usulü alacağımız öğle yemeğimizin ardından tren garına transfer oluyoruz. Trans Sibirya treninde kendimize ait vagonumuza yerleşiyoruz ve maceralı Trans Sibirya tren  seyahatimiz başlıyor.Akşam yemeği ve konaklama trenimizde.

ULAN BATOR – TRANS SİBİRYA TRENİ – ULAN UDE
16 Ağustos Pazar

Sabaha  karşı trenimiz Moğolistan – Rusya sınırına varıyor.Moğolistan ve Rusya sınır istasyonlarındaki giriş-çıkış işlemlerinin ardından (yoğunluğa göre bu işlemler 2-3 saat sürebilmektedir.Bu sırada trenden inilmeyecektir) trenimiz Ulan Ude’ye doğru hareket ediyor.Tüm gün tren yolculuğumuz sırasında kahvaltı, öğle ve akşam yemeğimizi trende alacağız.Akşam saatlerinde Ulan Ude’ye  varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz.Konaklama otelimizde.

ULAN UDE - TRANS SİBİRYA TRENİ
17 Ağustos Pazartesi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turu için hareket ediyoruz. Ulan Ude Moğol kökenli Buryatların yaşadığı Özerk Buryat Cumhuriyeti’nin başkentidir.Şehir merkezinde alacağımız kahvaltının ardından, şehir dışında bulunan ve Rusya’da Budizm’in merkezi kabul edilen Ivalginski Datsan Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Klasik Budist tapınaklarından çok farklı olan kompleksi gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyor ve Ulan Ude şehir turumuza başlıyoruz. Sovyet Meydanı, Arbat Caddesi ve 42 tonluk ağırlığı ile Dünyanın en büyük Lenin Büstü göreceğimiz önemli yerler arasındadır.Lokal bir restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından tren  garına transfer oluyoruz.Konaklama trenimizde.

IRKUTSK – BAYKAL GÖLÜ
18 Ağustos Salı

Sabah erken saatlerde kompartımanımızda alacağımız kahvenin ardından Irkutsk şehrine varıyor ve trenimizden ayrılıyoruz.Şehir merkezinde alacağımız kahvaltının ardından Baykal Gölü’ne hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük tatlı su rezervine sahip olan Baykal Gölü, aynı zamanda dünyanın en derin gölüdür. Uzunluğu 640 km, genişliği 100 km’yi bulan gölün en derin yeri 1642 km’dir. Bu rekoru ile Baykal Gölü aynı zamanda yeryüzündeki toplam tatlı suyun %20’sine sahiptir. Soğuk sularının ısısı nadiren 8 derecenin üzerine çıkar. Baykal gölü flora ve fauna bakımından önemli bir zenginliğe sahiptir. Yapılan araştırmalara göre burada 1700 çeşit bitki ve binlerce hayvan türü yaşamaktadır. Bunların 1083 çeşidine dünyanın başka hiçbir yerinde rastlanmaz. Baykal Gölü 23 bin metreküp su barındırır. Gölün bazı kısımlarında su o kadar berraktır ki 40 metre aşağısındaki canlılar ve bitkiler rahatça görülebilir.Baykal Gölü’nde yapacağımız tekne  gezisinin ardından  öğle yemeğimizi göl kenarında piknik şeklinde alacağız.Daha sonra göl kıyısında bulunan Listviyanka Köyü’ndeki otelimize yerleşiyoruz.Akşam göl kenarında yürüyüş yapabilir, köy pazarını gezerek yerel hayatı keşfedebilirsiniz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

IRKUTSK – TRANS SİBİRYA TRENİ
19 Ağustos Çarşamba

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Litsviyanka’dan ayrılarak Irkutsk’a hareket ediyoruz. Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip, renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan İrkutsk şehrine varıyoruz. Şehrin eski bölgesinde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezecek, öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Daha sonra Dük Volkhonski’nin ahşap evinde klasik müzik dinletisine katılacağız. Şehir merkezinde alacağımız akşam yemeğinin ardından tren garına transfer oluyoruz.Konaklama trenimizde.

KRASNOYARSK- TRANS SİBİRYA TRENİ
20 Ağustos Perşembe

Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından Krasnoyarsk şehrine varıyoruz. Krasnoyarsk, Sovyet döneminin kapalı şehirlerinden biriydi. Bu güzel şehir Yenisey Nehri’nin kıyısında yer alıyor. Yenisey Nehri, Kuzey Buz Denizi’ne dökülen en büyük nehirdir. Buradaki şehir turumuzun ardından öğle yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama trenimizde.

NOVOSIBIRSK
21 Ağustos Cuma

Trende alacağımız kahvaltının ardından Novosibirsk’e varıyoruz.Yanımıza gerektiği kadar eşya alarak trenimizden ayrılıyoruz.Novosibirsk 1,5 milyon nüfusu ile Rusya’nın en büyük üçüncü şehri, Sibirya bölgesinin ise en büyük şehridir. Novosibirsk’in 30 km dışında bulunan akademi şehri Akademgorodok. Bütün bilim dallarının temsil edildiği ve “Bilimin Vatikanı” olarak adlandırılan Akademgorodok dünyanın tek bilim şehridir. Buradaki gezimize Guiness rekorlar kitabına dünyanın en bilimsel caddesi olarak girmiş olan Lavrentiev Caddesi ile başlayacağız. Daha sonra Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü’nde bulunan Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyor ve Profesörler Evi’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında eski Transsibirya trenlerinin sergilendiği Açık Hava Tren Müzesini ziyaret edeceğiz.Daha sonra  Novosibirsk şehir merkezine hareket ediyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeğimizi aldıktan sonra Novosibirsk caddelerini keşfe çıkabilirisiniz.Konaklama otelimizde.

Uçuş Bilgisi:

Gidiş : Türk Havayolları’nın TK21 sefer sayılı uçuşu ile saat 22:30’da Pekin'e hareket. Yerel saat ile 15:35’de varış.

Dönüş: Türk Havayolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:00’da İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23:05’de İstanbul’a varış.

 • Trensaatlerinde meydana gelebilecek değişiklikler nedeniyle program akışındadeğişiklik olabilir , turların sıralamasında değişiklik olabilir.          
 • Tren kompartımanlarının içerisinde kişiye özel WC ve Duşbulunmamaktadır. Her vagonun sonunda ve başında ortak kullanımlı birer adet W Cbulunmaktadır.         
 • Tur programımız gün aşırı otel konaklamalı olarak düzenlenmiştir.Böylece şehirlerde daha çok zaman geçirme restoranlarda yerel lezzetleri tatmave tren yolculuğunun verebileceği yorgunluk ve monotonluk minumuma indirilmiştir.
 • Tren yolculuğu özel kiralanmış vagon ile yapılmaktadır. Her misafir yolculuğun sonuna kadar kendi özel kompartımanında seyahat etmektedir. Vagonher şehirde içindeki görevlileri ile birlikte emniyetli alanda bekletilmektedir.Böylece her şehre varışta fazla eşya ve bavul taşımaya gerek olmadan , sadece gerektiği kadar eşyanın taşınabileceği el çantaları ile gezilere ve o gece konaklama yapılacak otele gidilebilir. Her destinasyonda bavul taşıma gerekmemektedir.          
 • 4lü kompartımandaseyahat eden misafirlerimiz, otellerde 2 adet 2 kişilik oda şeklinde konaklamayapacaktır.


TRANS-SİBİRYA TRENİ

Rus Demiryollarına ait Transsibirya treninde misafirlerimiz için özel vagon kiralanmaktadır. Ekonomi kabinlerin bulunduğu vagonda 9 adet kompartıman ,mevcuttur. Her bir vagonun 2 görevlisi bulunur . Kahvaltı , çay –kahve servisi , temizlikten sorumludur.

 

EKONOMİ KOMPARTIMAN ÖZELLİKLERİ


EKONOMİ KOMPARTIMANI

Kompartıman Ölçüleri : 2x2  4m2

Yatak Ölçüleri : 65 x195 m



TREN RESTORANI

Vagonumuz her durakta farklı  trenlere bağlanacağından , restoran tipleri de farklılık  göstermektedir. Aşağıda Transsibirya Demiryollarına ait trenlerin örnek restoran görselleri bulunmaktadır.

TUR ÜCRETLERİ

06 Aralık 2019 tarihine kadar kampanyalı fiyatlarımız:

4 KİŞİLİK KOMPARTIMANDA KİŞİBAŞI :   6099 Euro yerine 5239 Euro
3 KİŞİLİK KOMPARTIMANDA KİŞİBAŞI :   6549 Euro yerine 5599 Euro
2 KİŞİLİK KOMPARTIMANDA KİŞİBAŞI :   6999 Euro  yerine 5959 Euro
1 KİŞİLİK KOMPARTIMANDA KİŞİBAŞI :   10.499 Euro  yerine 8760 Euro


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER ;

 • Türk Havayolları ile İstanbul /Moskova / Pekin / İstanbul muh-dönüş arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Hava Yolları ile Ulan Bator / Pekin arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Moskova’dan Ulan Bator’a kadar 7 gece Trans Sibirya treninde konaklama
 • Moskova’da 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama;
 • Ekaterinburg’ta 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Novosibirsk’te 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama               
 • İrkutsk-Listviyanka Köyü’nde 1 gece butik otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Ulan Ude’de 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Ulan Bator’da 1 gece Gercampta ( Yurt Çadırı )  oda-kahvaltı konaklama
 • Pekin’de 2 gece 5*’lı otelde oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri ( 17 Öğle, 16 Akşam Yemeği )
 • Trans Sibirya treninde ikramlar ( çay, kahve ve içecek )
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Yerel rehberlik hizmetleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Türsab mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır) (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.)    

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

 • Lokal rehber, şoför ve Tren kompartıman görevlileri servis ücretleri. Tüm tur için kişi başı 150 Euro olup, tur sırasında nakit olarak toplanacaktır)
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Çin  Vize ücreti (180 Euro)
 • Rusya Vize ücreti (180 Euro)
 • Seyahat iptal sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı

İPTAL ŞARTLARI:
Tur Hareket tarihine;

120 gün kala                       %50                                                    

119 gün – 60 gün arası         %75                         
59 gün – hareket  günü arası %100 ceza uygulanır!                                   
NOT: Yukarıdaki iptal şartları sadece gemi kısmı içindir. Uçak bileti ve vize ücreti kesintileri ayrıca yansıtılacaktır! 

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp