+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Tel Aviv – Kudüs Turu

21 Kasım Perşembe 2019

TEL AVİV – KUDÜS TURU

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

21 – 24 Kasım  2019

3 GECE / 4 GÜN 

TEL AVİV – KUDÜS TURU

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

21 – 24 Kasım  2019

3 GECE / 4 GÜN 

İstanbul – Tel Aviv – Yafa – Kudüs
21 Kasım Perşembe

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 08.00’de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK-794 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.15’te  Tel Aviv’e  hareket.  Yerel saat ile 13.20’de  Tel Aviv ‘e varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından  panoramik Tel Aviv  turumuzu yapmak için hareket ediyoruz.  Bauhaus mimarisi evleri , Neve Tzedek Mahallesi, Rotschild Bulvarı,  adını 1995 yılında öldürülen İsrail başbakanı Izak Rabin’den alan ve İsrail’in en büyük meydanı olan Rabin Meydanı görülecek yerler arasında. Tur sonrası önemli liman şehirlerinden aynı zamanda Osmanlılar zamanında da önemli merkezlerden birisi olan Yafa’ya hareket ediyoruz. Varışımızda  yapacağımız panoramik şehir turunda  Abdülhamid Saat Kulesi, Valilik sarayı, tarihi liman, çarşı, Hicaz Tren İstasyonu , eski evleri göreceğiz.  Tur sonrası Kudüs otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kudüs
22 Kasım Cuma

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımızla opsiyonel  öğle yemekli Eski Şehir & Bethlehem turu yapacağız.  Kanuni Sultan Süleyman tarafından restore edilen eski şehir surları ve Dung kapısından eski şehre geçerek Yahudilerce kutsal Ağlama (Batı) Duvarını ziyaret edeceğiz. Ardından Müslüman Mahallesi'ne geçip ve Kuran'da yazıldığı üzere Hz. Muhammed’in Miraç’a yükseldiği Kubbet-ül Sahra, ve Mescid-i Aksa Camiinin yer aldığı Haram-ül Şerif ’i ziyaret edeceğiz. Egzotik Arap Çarşısı, Hz. İsa’nın çarmıha gerilmek üzere geçirildiği Izdırap Yolu (Via Dolorosa),  Hz. İsa’nın naaşının konduğu ve mezarının bulunduğu yere Bizanslılarca inşa edilen  ve yeniden diriliş kilisesi de olarak bilinen  Kutsal Kabir  Kilisesi, Yahudi + Hıristiyan + Müslüman Mahallelerini gezip  yeni şehre geçeceğiz.  Radikal dinci Yahudilerin yaşadığı mahalle Mea Shearim, Parlamento Binası, Yedi Kollu Şamdan görülecek yerler arasında. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız ardından Filistin Kenti olan Bethlehem’i gezeceğiz.  Turumuzun ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Öğle yemekli Eski Şehir & Bethlehem Turu: 85-$

Kudüs
23 Kasım Cumartesi

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımızla opsiyonel öğle yemekli Ölü Deniz (Lut Gölü) & Masada turunu yapacağız. Tam gün sürecek turumuza  Zion tepesi ziyareti ile başlıyoruz. Hazreti Davud mezarı ve Hz. İsa'nın en son yemek yediği salon ziyaretleri ve ardından Yehuda Dağları ve Yehuda çölü boyunca, dünyanın en alçak noktası kabul edilen dünyanın en alçak noktası olan ve deniz seviyesinden 400 m aşağıda bulunan Lut Kavminin yok olduğu, Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü / Ölü Deniz bölgesine varış. Ardından teleferik ile Yahudilik tarihinin en önemli olaylarının yaşandığı Masada'ya gidiyoruz.

Roma / Herod Krallığı egemenliğindeki Yahudilerin Romalılara karşı direndikleri ve topluca intihar ettikleri Masada Tepesi ziyaretinde  Arkeolojik kazılar, Herod Sarayı, Sinagog ve Hamamlar görüldükten sonra yine teleferik ile dönüyoruz. Ölü Deniz’de batmadan yüzme keyfi , çamur banyosu ve dinlenme olanağı. Tevrat rulolarının bulunduğu Qumran Mağaralarının önünden geçilerek Kudüs’deki otelimize geri dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Kudüs - Tel Aviv - İstanbul
24 Kasım Pazar

Kahvaltının ardından Tel Aviv’e hareket.  Bugün tüm yolcuların katılımı durumunda opsiyonel  Akko – Hayfa turu yapılacaktır. Bu turumuza İsrail’in ender manzaralarını göreceğimiz Akko ile başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan eski şehri gezip öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız ardından Avrupa, Afrika, Asya arasında bir nevi köprü görevi üstlenen Hayfa’yı gezeceğiz.  Tur bitimi havaalanına transfer. Türk Havayolları TK- 789 seferi ile saat 21.45’te İstanbul uçuşu ve saat 00.05’te varış.

Opsiyonel  Akko – Hayfa Turu: 95-$

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati:  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde sabah saat 04.45’te buluşma.


Gidiş: Türk Havayolları TK-784 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.45’te  Tel Aviv’e  hareket.  Yerel saat ile 08.50’de  Tel Aviv ‘e varış.

Dönüş: Türk Havayolları TK- 789 seferi ile 20.55’te  saatte İstanbul uçuşu ve saat 00.25’te varış varış.

SIKÇA SORULAN SORULAR:

Sağlık :İsrail’e girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz

Vize Bilgileri: İsrail Normal (Bordo - Umuma Mahsus ) pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Diplomatik, Hizmet ve Hususi  (Yeşil) Pasaport Türk vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır. İsrail Vizesi alınması durumunda   İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan ve Yemen ülkelerine giriş izini verilmemektedir.

Uçuş Süreleri: İstanbul – Tel Aviv arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 2  saattir. Tel Aviv – İstanbul arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 2 saat 15 dakikadır 

Para Birimi: İsrail’in para birimi İsrail şekelidir. (ILS). 1 TL’nin ILS karşılığı 0,75TL’dir Büyük şehirlerde, oteller ve restoranlar gibi yerlerde Visa ve Master Card çoğunlukla geçerlidir. Küçük yerlerde kredi kartı kullanımı sorun olabilir.

Saat Dilimi: Türkiye ile İsrail arasında saat farkı bulunmamaktadır

Telefon Kullanımı: Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz

Elektrik :Türkiye ile İsrail'in elektrik akımı ve prizleri aynıdır.

Alış Veriş :Bölgeye özgü hediyelik eşyalar ve ölü deniz minerallerini içeren özel formülü kremlerden satın alabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinde birçok ünlü markanın mağazaları da bulunmaktadır.

TUR FİYATI:

2/3 Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı: 799 $

Single Oda Farkı: 275 $

0-2 Yaş: 200 $

2-11 Yaş:749 $


Ücrete  Dahil  Hizmetler


 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Tel Aviv  gidiş/dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kudüs’te  belirtilen otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklamalar,
 • 3 Akşam yemeği
 • Turlar sırasında transferler
 • Panoramik Tel Aviv Turu
 • Yafa Turu
 • Panoramik Kudüs şehir turu
 • Türkçe rehberlik hizmeti

 

 

Ücrete  Dahil  Olmayan  Hizmetler


 • İsrail Vize ücreti ( Yeşil pasaporta vize yoktur )
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu  (15 TL)
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Yemekler
 • Şoför ve rehber bahşişleri
 • Ekstra turlar 

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp