+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Singapur,Bintan Turu

22 Ocak Salı 2019

SÖMESTRE ÖZEL !!

SİNGAPUR & BİNTAN

22 OCAK – 29 OCAK 2019

Singapur (2) – Bintan (4)

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

6 GECE / 7 GÜN 

SÖMESTRE ÖZEL !!

SİNGAPUR & BİNTAN

22 OCAK – 29 OCAK 2019

Singapur (2) – Bintan (4)

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

6 GECE / 7 GÜN 

İstanbul – Singapur
22 Ocak Salı

Turumuz 21 Ocak 2019 Pazartesi günü saat 23:25’ de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY  kontuarı önünde buluşma ile başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra 22 Ocak Salı günü Türk Havayolları’nın TK54 tarifeli seferi ile saat 01:55’de Singapur’a uçuş. Yerel saat ile 17:15'te Singapur’a iniyoruz. İnişimize istinaden panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Botanik Bahçesi, Çin Mahallesi, meşhur alışveriş caddesi Orchard Road gibi şehrin tarihi ve turistik yerleri görülecek yerler arasındadır.  Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme Singapur’da otelimizde.

Singapur
23 Ocak Çarşamba

Sabah kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Sentosa Adası turuna katılabilirler. Singapur’un en yüksek tepesi olan Mount Faber’den teleferik ile geçerken dünyaca ünlü Singapur Limanını görebilme şansına sahibiz. Sentosa Adasına vardıktan sonra Singapur’un ilk yerleşimini ve tarihini anlatan Images of Singapore müzesi, Madame Tussaud bal mumu heykeli müzesi ve de son olarak ses, ışık ve lazer gösterilerinin yapıldığı Müzikli Çeşme’yi göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sentosa Adası Turu : 75 $

Singapur - Bintan
24 Ocak Perşembe

Sabah kahvaltısının ardından limana transfer oluyoruz ve feribotlar ile Bintan Adası’na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 Saat sürecek yolculuğun ardından muhteşem sahilleri ve denizi ile sanki cennetten bir köşe olan ve Singapur’un Maldivleri olarak bilinen Bintan Ada’sına varışımızın ardından otelimize transfer oluyoruz ve yerleşiyoruz. Ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Bintan
25 Ocak Cuma

Sabah kahvaltısının ardından Deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarmak için tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Tanjung Uban Explorer turuna katılabilir. Bintan'ın kuzey-batı sahilinde bulunan Tanjung Uban, Tanjung Pinang'ın ardından ikinci büyük şehirdir. Rustik atmosferi ile ünlü olan Tanjung Uban, ziyaretçilerin gerçekten orijinal bir Endonezya deneyimi yaşayacakları bir pencere sunmaktadır. Tur, 20'den fazla tropik meyve ve sebze yetiştiren yerel bir çiftlik ziyareti ile başlıyor. Doğal olarak yetiştirilen lezzetli mevsimlik meyveleri tatma fırsatı bulacağız. Tanjung Uban şehir merkezini gezeceğiz ve sıcak tropikal esintide, palmiye ağaçlarının arasında, yerel plajda serinletici bir hindistan cevizinin tadını çıkaracağız. Tur bitiminde otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

Tanjung Urban Explorer Turu: 100 USD (Kişi başı)

Bintan
26 Ocak Cumartesi

Sabah kahvaltısının ardından Deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarmak için tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sri Bintan Kampong turuna katılabilir. Sri Bintan'ın geleneksel Endonezya kampunglarını (yerel köyler) keşfedeceğiz ve köylülerin günlük yaşam tarzlarına tanıklık edeceğiz. Birçok Durian ağacının yetiştirildiği bu bölgede Asya bitkilerinin kralı olarak bilinen Durian meyvesinin tadına bakacağız. Tanjung Pinang şehirine 30 dakika mesafedeki Teluk Sebong bölgesini keşfedeceğiz ve 370 metre yükseklikten dökülen Gunung Bintan Şelalesi’ni göreceğiz. Kendine özgü bir dokuya sahip olan Sri Bintan’da sıradışı sahilleri, serin tropik atmosferi ve bu bölgeye has ananas, duku, rambutan, durian gibi meyve ve yerel sebzeleri keşfedeceğiz ve tur bitiminde otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

Sri Bintan Kampong Turu: 80 USD (Kişi başı)

Bintan
27 Ocak Pazar

Sabah kahvaltısının ardından deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarmak için tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Mangrove turuna katılabilirler. Sebung Nehri boyunca ilerleyecek ve Mangrove ormanlarının eşsiz manzarasına tanıklık edeceğiz. Vahşi hayvanları ve Mangrove bitkilerinin çeşitli türlerini keşfedeceğiz. Turumuz boyunca yerel balıkçıların yengeç ve karides avına tanıklık edecek ve bu huzurlu ortamın tadını çıkaracağız. Ardından otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

Mangrove Turu: 55 USD (Kişi başı)

Singapur
28 Ocak Pazartesi

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra Singapur’a dönüyoruz ve havalimanına transfer oluyoruz. 

Singapur - İstanbul
29 Ocak Salı

Saat 00:05’de Türk Havayolları’nın TK55  tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Türkiye 

UÇUŞ BİLGİSİ:

Gidiş: 22 Ocak Salı günü Türk Havayolları’nın TK54 tarifeli seferi ile saat 01:55’de Singapur’a uçuş. Yerel saat ile 17:15'te Singapur’a varış.

Dönüş: 29 Ocak Salı Saat 00:05’de Türk Havayolları’nın TK55  tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Türkiye saati ile 06:25’de Atatürk Havalimanı’na varıyoruz

BULUŞMA:

21 Ocak 2019 Pazartesi günü saat 23:25’ de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY  kontuarı önünde buluşma

SIK SORULAN SORULAR:

Sağlık: Singapur’a girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon has- talıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

Vize Bilgileri: Singapur’a girişlerde Türk vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Pasaport geçerliliğinin seyahat bitim tarihinden itibaren 6 ay olması ve giriş çıkış damgası için boş sayfası bulunması gerekmektedir. Başka bir ülke pasaportu ile seyahat etmeyi düşünüyorsanız lütfen BinrotaTurizm satış departmanı ile iletişime geçin.

Uçuş Süreleri: İstanbul - Singapur arası uçuş süresi 10 saat 20 dakikadır. 

Para Birimi: Singapur para birimi Singapur Doları olup yanınıza USD almanızı öneririz.

Saat Dilimi: Singapur ile 6 saat fark bulunmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, yağmurluk, akşamları için ince bir mont veya polar almanızı öneririz.

Yemek Kültürü: Singapur yemek kültürü, Uzak doğu, Hindistan mutfağına yakın olup, kozmopolit bir ülke olduğu için her mutfaktan lezzetler bulabilirsiniz.

Elektrik: 220 Volt elektrik kullanılmaktadır Ülkede kullanılan örnek prizleri linkten inceleyebilirsiniz. http://www.iec.ch/worldplugs/typeM.htm

Alışveriş: Singapur her türden alışverişin gerek AVM’ lerde gerek sokak arası dükkanlarında rahatlıkla yapılabildiği bir ülkedir.


Data Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Data Turizm sorumlu tutulamaz. Data Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Binrota, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Data Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.FİYATLANDIRMA:

Double Odada 1 Kişi : 1549$

Single Oda Farkı : 549$

İlave 1 Bebek : 400$

İlave 1 Çocuk : 1449$


Not:

 • Ekstra turlar min.20 kişilik katılımlarda gerçekleşir. 20 kişinin altında olan gruplarda tur rehberi fiyatlarda değişiklik yapabilir.
 • Bintan Adası’nda otelde alınacak akşam yemeği fiyatı kişi başı 30 USD’dır.


Paket Fiyata Dahil  Hizmetler

 • Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul – Singapur gidiş dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletleri ve havalimanı vergileri,
 • Singapur – Bintan adasi gidis/donus ekonomi feribot bileti,
 • Singapur’da  4* otelde 2 gece, Bintan’ da 5* otelde 4 gece konaklamalar,
 • Sabah Kahvaltıları,
 • Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri,
 • Panoramik Singapur şehir turu
 • Türkçe rehberlik hizmeti


Paket Fiyata Dahil  Olmayan  Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu  (15 TL)
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Programda belirtilmeyen turlar ve yemekler

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :


Whatsapp