+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Sevgililer Gününe Özel : Antakya-Hatay

14 Şubat Cuma 2020

Sevgililer Gününe Özel : Antakya-Hatay 

Profesyonel Rehber Ozan Can Bahçe 

Dinler, diller, medeniyetler ve lezzetler şehri Antakya, aynı zamanda bir hoşgörü örneği olarak da bilinir. Hatay’da geçireceğimiz üç gün boyunca, St.Pierre Kilisesi, Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi, The  Museum  Hotel, Sinagog, Katolik ve Protestan Kiliseleri, Samandağ, Vakıflı Köyü, Titus Tüneli, Tell Aççana ve Tell Tainat Höyükleri göreceğimiz yerlerden bazıları… Unutulmaz anılarla  döneceğimiz  harika  bir rotada  buluşmak üzere...

Sevgililer Gününe Özel : Antakya-Hatay 

Profesyonel Rehber Ozan Can Bahçe 

Dinler, diller, medeniyetler ve lezzetler şehri Antakya, aynı zamanda bir hoşgörü örneği olarak da bilinir. Hatay’da geçireceğimiz üç gün boyunca, St.Pierre Kilisesi, Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi, The  Museum  Hotel, Sinagog, Katolik ve Protestan Kiliseleri, Samandağ, Vakıflı Köyü, Titus Tüneli, Tell Aççana ve Tell Tainat Höyükleri göreceğimiz yerlerden bazıları… Unutulmaz anılarla  döneceğimiz  harika  bir rotada  buluşmak üzere...

İstanbul-Antakya / Tell Aççana ve Tell Tayinat Höyükleri
14 Şubat Cuma

14 Şubat Cuma sabahı 09:45’de Hatay Havalimanı’na varışımızla gruba özel aracımızla buluşarak, turumuza başlıyoruz…İlk durağımız, Tell Aççana ve Tell Tayinat Höyükleri olacaktır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Hatay’da, farklı bölgelerde kazı çalışmaları halen devam etmektedir. Hititlere ilişkin eksik bilgileri tamamlamakta önemli olan ilk kazı, 1937’de İngiliz Arkeolog Leonard Woolley tarafından Tel Aççana Höyüğü’nde yapılmıştır. 17 katmandan oluşan yerleşim biriminde önemli bir saray gün ışığına çıkarılmıştır. Yine Hitit dönemine ait bulgulara rastlanan 7 katlı Tell Tayinat Höyüğü’nde ise, 1930 yılından bu yana kazı çalışması yapılmaktadır. Daha yıllarca süreceği hesaplanan kazılarla, 17 katmandan oluşan saray ve tapınaklar ile mezarların bulunduğu alanın ”Arkeolojik Park” haline dönüştürülerek turizme kazandırılması hedeflenmektedir. Devamında Antakya’da Hıristiyanlarca bilinen ilk kilise olan St. Pierre Kilisesi ve Adam Kaya kabartması ile devam ediyoruz. Çan, ezan ve hazan sesleri arasında Asi Nehri’nin iki yakasına kurulu Antakya şehir merkezine varışımızda, 4*otelimize giriş yapıyoruz. Yerleşme ve kısa dinlenme molası sonrasında, yürüyerek yapacağımız oryantasyon turumuz ile Uzunçarşı ve Habib-i Neccar Camii'ni gezerek, öğle yemeğimizi Uzun Çarşı’da fiyata dahil (içecekler hariç) olarak alıyoruz. Yemek sonrası, Sinagog, Katolik ve Protestan Kiliseleri ile turumuza devam ediyoruz…Tur bitiminde yürüyerek otelimize dönüş ve dinlenme. Arzu eden misafirlerimiz akşam yemeğine kadar, İstanbul'un Kapalıçarşı'sını hatırlatan sıra sıra dizilmiş aktarlar, hediyelik eşyacılar ve kuyumcuları ile cıvıl cıvıl olan Uzun Çarşı'da alışveriş ve fotoğraf çekimi için zaman kullanabilirler. 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel Gala Yemeği’mizi grubumuz için özellikle seçilen şık bir lokantada limitli içki ile fiyata dahil olarak alıyoruz.

Konaklama The Liwan Boutique Hotel, Antakya’da.

https://theliwanhotel.com/

Trajan Su Kemerleri-Harbiye-Vakıflı Köyü-Titus Tüneli- Samandağ
15 Şubat Cumartesi

Kahvaltı sonrasında, aracımızla ilk olarak Harbiye yönüne hareket ediyoruz.Trajan Su Kemerleri ve Harbiye gezimizi yaptıktan sonra, Samandağ yönünde turumuza devam ediyoruz. Güzergah üzerinde, Hıdırlık Köyü'nde Musa Ağacı ve bir Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü'nde Titus Tüneli’ni görüyoruz.Vakıflı Köyü’nde çay ve kahve molası ve köylülerin el emeği ürünlerden alışveriş yapmak üzere serbest zaman veriyoruz.Öğle yemeğimizi, hava durumuna bağlı olarak Samandağ veya Çevlik’te fiyata dahil (içecekler hariç) olarak alıyoruz.Yemek sonrasında, Beşikli Mağara ve Dor Mabedi gezimizi yapıyoruz.Tur bitiminde şehir merkezine dönerek, Uzun Çarşı’da alışveriş yapmak, şehri dolaşmak veya otelde dinlenmek üzere serbest zaman kullanıyoruz.Akşamüstü saatlerinde otel lobisinde buluşup kısa bir yürüyüşle Hatay mutfağına özgü lezzetleriyle bilinen bir lokantada serbest akşam yemeğimizi alıyoruz.

Konaklama The Liwan Boutique Hotel, Antakya’da.

https://theliwanhotel.com/

Antakya Arkeoloji Müzesi – The Museum Hotel
16 Şubat Pazar

Kahvaltı sonrasında Hatay'daki bu son günümüzü en güzel şekilde değerlendirmek üzere valizlerimizle otelimizden ayrılarak, yola koyuluyoruz...İlk durağımız; dünyada ikinci sırada gösterilen ve ağırlıklı olarak Harbiye civarından getirilen eserlerin sergilendiği Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi olacak. Tell Tayinat ve Tell Aççana höyüklerinin küçük örneklerinin yer aldığı ve mitolojiden sahnelerin mozaikler üzerinde sergilendiği Antakya Müzesi ülkemizdeki sayılı müzelerdendir. Turumuzun devamında, dünyadaki en büyük ve tek parça zemin mozaiği bulunan The Museum Hotel’i geziyoruz. Tur bitiminde, öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Rehberimiz tarafından belirlenen saatte aracımızla buluşarak dönüş yolculuğumuz için Hatay Havalimanına hareket ediyoruz.Hatay Havalimanından 17:50’de hareketle 19:30’da Sabiha Gökçen-İstanbul’a varışımızda yeni rotalarda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ozan Bahçe Profesyonel Rehber

Ozan Can Bahçe : 1980, Edirne doğumlu olan Ozan Bahçe Yeditepe Üniversitesi Sistem Mühendisliği mezunudur. Halen, Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi ve İstanbul Üniversitesi Tarih bölümlerinde eğitimine devam etmektedir. 
Yaklaşık 10 yıl boyunca turizm sektöründe farklı firma ve departmanlarda deneyim kazanarak 2009 yılından itibaren profesyonel rehberlik yapmaya başlamıştır.
Butik ve organize gruplar ile kültür gezileri, tematik turlar ve incentive organizasyonlarda  aktif olarak çok sevdiği rehberlik mesleğine devam etmektedir.

Uçuş Bilgisi :

Gidiş : 14 Şubat Cuma, SAW Sabiha Gökçen Havalimanından Anadolu Jet Havayolları TK7312 sayılı 08:10 seferiyle hareket ve 09:45’de Hatay’a varış.

Dönüş :16 Şubat Pazar, Hatay Havalimanından Pegasus Havayolları PC2133 sayılı 17:50 seferiyle hareket ve 19:30’de SAW Sabiha Gökçen Havalimanı-İstanbul varış.

Buluşma : 14 Şubat Cuma : 06:30 SAW Sabiha Gökçen Havalimanı Anadolu Jet kontuarı önü.

NOTLAR:

 • İstanbul dışından Hatay Havalimanı buluşma ile katılmak isteyen misafirlerimiz uçak hariç
 • fiyat için danışabilirler.
 • Küçük gruplarla ve sınırlı opsiyonla gerçekleşen turlarımız nedeniyle gecikmeden rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Opsiyonlarımız dolduktan sonra gelen geç rezervasyonlarda uçak biletlerindeki
 • artış fiyata yansıtılacaktır.
 • Kesin rezervasyon % 30 (700 TL ) ön ödeme ile gerçekleşir.
 • Ödeme ve banka bilgileri için lütfen arayınız. Müze kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında ve detaylarında değişiklik yapabilir.

Tur Fiyatı :

İki kişilik odada kişibaşı : 2340 TL

Single farkı : 250 TL

İstanbul dışından Hatay Havalimanı buluşma şeklinde katılacak misafirlerimiz uçak hariç fiyat için danışabilirler.


Fiyata Dahil Olanlar :

 • İstanbul-Hatay-İstanbul gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Antakya şehir merkezinde butik otelde 2 Gece Oda-Kahvaltı konaklama
 • Tur boyunca gruba özel klimalı lüks araç
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • 2 Öğle yemeği (içecekler ve ekstralar hariçtir)
 • Sevgililer Gününe özel Gala Yemeği (Limitli içki dahil)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayanlar :

 • Programda serbest olarak belirtilen yemekler Molalarda ve yemeklerde alınacak ekstralar ve içecekler
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri girişleri

Otel Adı : The Liwan Boutique Hotel

Web Sitesi : http://www.theliwanhotel.com/

Otel Türü : Butik Otel

Otel Konumu : Antakya

Whatsapp