+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Salihli,Sardes,Gölcük,Birgi

22 Aralık Cumartesi 2018

Arkeolog Editör Nezih Başgelen danışmanlığında

Fotoğraf çekmeyi sevenler için çok güzel fırsatlar sunan bu gezimizde, Batı Anadolu’yu hakimiyeti altına almış bir imparatorluğun başkenti, sikkenin doğum yeri ve adı hayal bile edilemeyecek zenginlikle özdeşleşen Karun'un vatanı Sardes Antik Kenti'ni görüyoruz. Doğal güzelliği ve manzarası ile bizi büyüleyecek olan Gölcük'ün yanısıra, tarih kokan sokakları ve özgün mimarisiyle Birgi'yi keşfediyoruz...

Arkeolog Editör Nezih Başgelen danışmanlığında

Fotoğraf çekmeyi sevenler için çok güzel fırsatlar sunan bu gezimizde, Batı Anadolu’yu hakimiyeti altına almış bir imparatorluğun başkenti, sikkenin doğum yeri ve adı hayal bile edilemeyecek zenginlikle özdeşleşen Karun'un vatanı Sardes Antik Kenti'ni görüyoruz. Doğal güzelliği ve manzarası ile bizi büyüleyecek olan Gölcük'ün yanısıra, tarih kokan sokakları ve özgün mimarisiyle Birgi'yi keşfediyoruz...

Nif (Kemalpaşa), Salihli, Sardes
22 Aralık Cumartesi

SAW Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus kontuarında buluşarak, İzmir'e uçuyoruz. Varışımızda aracımızla buluşarak turumuza başlıyoruz...

Lidya, Helen, Roma ve Bizans dönemlerinden kalma tarihi kalıntıları ile Sardes Antik Kenti mutlaka görülmesin önerdiğimiz ve paranın ilk basıldığı yer olarak önemli ören yerlerimizden biridir. "Karun kadar zengin" deyiminde adı geçen Karun (Croesos) Lidya devletinin son Kralı olarak burada yaşamıştır. Sardes'de gün yüzüne çıkarılan Artemis Tapınağı, Akropol, Roma Hamamı, Sinagog ve Gymnasium ve eklentileri, tarihi bilgilerimizi ve görsel güzellik anlayışımızı bir kez daha sorgulatarak bizi derinden etkileyecektir.

Konaklama Sardes otelimizde.


Gölcük, Birgi
23 Aralık Pazar

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında aracımızla günümüzün ilk durağı olan Gölcük’e hareket ediyoruz. 1200 mt. rakımlı Gölcük’te manzaraya karşı çay / kahve molası veriyoruz. Gölcük’te vereceğimiz molada gölün ve manzaranın fotoğraflarını almaya doyamayacaksınız… Pazar günleri yöreye özel ürünlerin satıldığı köy pazarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında, denizcilikleri ile ünlü Aydınoğulları Beyliği’ne başkentlik yapmış, son yıllarda dizilerin set mekanı haline gelen Birgi'ye gidiyoruz. Birgi'nin tarih kokan sokaklarında dolaşarak özgün mimarisini koruyarak, bazıları restore edilmiş olan şirin Birgi Evleri’ni görüyoruz. Ulu Camii, Çakıroğlu Konağı ve Pazar Meydanı Birgi'de göreceğimiz yerler arasında olacak. Tur bitiminde, akşamüzeri saaterinde İzmir ADB Havalimanı'ndan hareketle İstanbul-SAW Sabiha Gökçen Havalimanına varışımızda, bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.UÇUŞ BİLGİLERİ:

Gidiş : 22 Aralık Cumartesi, SAW Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları PC 2184 sayılı 08:20 seferiyle hareket ve 09:35'de İzmir ADB Adnan Menderes Havalimanı varış.

Dönüş : 23 Aralık Pazar, İzmir ADB Adnan Menderes Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları PC 2197 sayılı 19:55 seferiyle hareket ve 21:05'de İstanbul SAW Sabiha Gökçen Havalimanı varış.


Buluşma :

22 Aralık 2018, Cumartesi sabahı saat 06:50 SAW Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus kontuarı önü

NOTLAR:

 • Sınırlı kapasite nedeniyle, opsiyonlar dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak
 • fiyatlarındaki artış fiyata yansıtılacaktır; rezervasyon için gecikmeyiniz.
 • İstanbul dışından katılmak isteyen misafirlerimiz İzmir Havalimanı buluşma ve vedalaşma ile
 • katılabilirler; uçak hariç fiyat için lütfen danışınız.
 • Rezervasyon tur tutarının %25’i (310 TL) oranında ön ödeme ile kesinleşir.
 • Ödeme ve banka bilgileri için lütfen arayınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

TUR FİYATI:

İki kişilik odada kişibaşı: 1240 TL

Tek kişilik oda farkı: 95 TL

* Sınırlı kapasite nedeniyle, opsiyonlar dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki artış fiyata yansıtılacaktır; rezervasyon için gecikmeyiniz.

* İstanbul dışından katılmak isteyen misafirlerimiz İzmir Havalimanı buluşma ve vedalaşma ile tura katılabilirler; uçak hariç fiyat için lütfen danışınız.


Fiyata Dahil Olanlar :

 • İstanbul-İzmir-İstanbul Pegasus Havayolları ile gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Tur boyunca özel klimalı araçla transferler ve tüm geziler
 • 1 Gece Yarım Pansiyon (akşam yemeği dahil) konaklama
 • Arkeolog Nezih Başgelen danışmanlığı
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayanlar :

 • Öğle Yemekleri ve içecekler
 • Otel ekstraları, kişisel harcamalar
 • Müze girişleri

Otel Adı : Lidya Sardes Hotel Thermal & Spa

Web Sitesi : http://www.lidyasardesotel.com/

Otel Türü : 4 Yıldız

Otel Konumu : Salihli / Manisa