+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Romantik Göller

26 Eylül Çarşamba 2018

Romantik Göller

                                                           Como, Lugano, Garda, Iseo, Maggiore ve Orta Gölleri                                                      

4 Gece - 5 Gün

Eda Çağlar Sampoli ile 

Tüm Turlar, Özel Tekne Gezileri ve Uçak Dahil 

Alp Dağları’nın eteklerinde yeşilin mavi ile buluşmasını seyretmeye doyamayacaksınız!

Sonbaharın  en güzel döneminde, eşsiz doğası, tekne turları, büyüleyici gölleri, adaları, ihtişamlı malikaneleri, bakımlı park ve bahçeleriyle olduğu kadar, leziz İtalyan mutfağı ile unutulmaz bir deneyim sizi bekliyor…


Romantik Göller

                                                           Como, Lugano, Garda, Iseo, Maggiore ve Orta Gölleri                                                      

4 Gece - 5 Gün

Eda Çağlar Sampoli ile 

Tüm Turlar, Özel Tekne Gezileri ve Uçak Dahil 

Alp Dağları’nın eteklerinde yeşilin mavi ile buluşmasını seyretmeye doyamayacaksınız!

Sonbaharın  en güzel döneminde, eşsiz doğası, tekne turları, büyüleyici gölleri, adaları, ihtişamlı malikaneleri, bakımlı park ve bahçeleriyle olduğu kadar, leziz İtalyan mutfağı ile unutulmaz bir deneyim sizi bekliyor…


İstanbul - Milano Bergamo - Desenzano - Sirmione - Garda
26 Eylül Çarşamba

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 11:30 hareketle, 13:25’de Milano Bergamo Havalimanı’na  varışımızda, tur aracımızla buluşarak Garda Gölü’ne hareket ediyoruz. İlk durağımız, Desenzano kasabası ve oradaki Antik Roma Kalesi’nin nefes kesen manzarası! Sonraki durağımız, aynı zamanda gece konaklama yerimiz de olan güzeller güzeli Sirmione kasabası… Sirmione’ye varışımızda, otelimize giriş yaparak odalarımıza yerleşiyoruz. Kısa tazelenme molası sonrasında rehberimiz eşliğinde yürüyerek bu şirin kasabayı geziyoruz. Serbest zaman sonrasında, belirlenen saatte grubumuzla buluşarak, aracımızla bu kez Garda Gölü kıyısında diğer bir kasaba olan Garda’ya gidiyoruz. İtalya’nın en meşhur Artisan Grappa’sının üretildiği bu yöreyi gezerken aynı zamanda değişik yerel ürünleri tatma şansımız olacak. Garda’daki serbest zaman sonrası, ilk akşam yemeğimizi ‘Hoşgeldiniz / Akşam Yemeği ve Likör Tadımı’ şeklinde fiyata dahil olarak alıyoruz. Yemek sonrası, aracımızla Sirmione’ye dönüş. 

Konaklama Sirmione otelimizde.


Sirmione - Iseo Gölü - Varenna - Bellaggio - Como
27 Eylül Perşembe

Kahvaltı sonrası Sirmione’deki otelimizden ayrılıyor ve Iseo Gölü kıyısına hareket ediyoruz. Avrupa'nın en büyük göl adası Monte Isola'nın bulunduğu Iseo Gölü, huzurlu kasabaları ve harika manzaraları ile ünlüdür. Burada vereceğimiz kahve molası ve serbest zaman sonrasında, Alp dağlarının eteklerindeki pre-Alpin bölgesinin yıldızı Como Gölü’ne doğru yolumuza devam ediyoruz. İlk durağımız, Como Gölü’nün doğu kıyısında yer alan Varenna kasabası. Como Gölü’nü gerçekten keşfetmek isteyen her gezginin yaptığı gibi biz de buradan tekneye binerek Belaggio kasabasına geçeceğiz. Klasik ve lüks zevklerin ortak tercih noktası ve Como’nun incisi olan bu minik kasabada geçireceğiniz keyifli zaman kuşkusuz anılarınızda ayrı bir yer edinecektir. Belaggio’da serbest zaman sonrasında buluşup tekne ile Como Gölü üzerinde seyrederek, ünlü villaları, manastırları, Mussolini’nin kurşuna dizildiği kasabayı görerek Como Şehri’ne gidiyoruz. İmparator Jül Sezar’ın emri ile kurularak, İmparatorluğun en güçlü dönemlerinden günümüze değin asilzade, sanatçı ve ünlüleri ağırlayan Como Şehri, bize iki gece ev sahipliği yapacak. Şık, keyifli ve dingin bir yerleşim merkezi olan Como, birbirinden güzel villaları, bakımlı bahçeleri, büyüleyici manzaraları ve gurme durakları ile ünlü olmasının yanı sıra dünyanın her yerinden gezginlerin ilgi odağıdır. Tekneden inince ilk olarak Como Şehir Turu’muzu yapıyoruz: Cavour Meydanı, Duomo, Volta Tapınağı, Teatro dell’Arte, Şehitler Anıtı ve Marina, göreceğimiz yerler arasında… Klasik şehir turumuzu takiben arzu eden misafirlerimiz için Como’nun sunduklarını daha yakından tanımak amacıyla tur liderimiz eşliğinde Katedral, alışveriş ve gurme lezzet duraklarını kapsayan Gezginler Turu’muz olacaktır (program dahilinde / ücretsizdir).  Tur bitiminde Como’da serbest zaman ve serbest akşam yemeği molası veriyoruz. 

Konaklama 4* Como şehir merkezi otelimizde.


Como - Paradiso - Lugano - Como
28 Eylül Cuma

Sabah kahvaltısı sonrasında, aracımızla Lugano’ya hareket ediyoruz. Kantonlar halinde yönetilen İsviçre'nin, İtalyan kantonu Ticino'da bulunan Lugano şehri, İsviçre Alpleri’nin başlangıcında ve Lugano gölü kıyısında yer alır. Bir tabloyu andıran manzaraları, vadileri, manzara ile adeta bütünleşen mimarisi ile birbirinden güzel evleri, tünel ve köprüleri seyrederek, Lugano şehrinin yan komşusu Paradiso’ya ulaşıyoruz. İlk olarak, Lugano Gölü’nün güzelliklerini yukarıdan görmek için füniküler ile San Salvatore Dağı’nın zirvesine çıkıyor ve oradaki nefes kesici manzaranın keyfini çıkarıyoruz. Daha sonra, aracımızla Lugano’nun merkezine gidiyor ve yürüyerek Piazza della Riforma, Lugano Belediye Binası, marina ve şehrin eski merdivenlerini görüyoruz. İtalyan mimarisinin en güzel örneklerini oluşturan tarihi yapılar ve bahçelerle çevrelenmiş peyzaj içinde kendimizi kaybetmeden az önce, isteyen misafirlerimiz ile İsviçre’nin en meşhur Rönesans fresklerinin bulunduğu Santa Maria degli Angeli Kilisesi’ni geziyoruz. Serbest zaman süresi içinde, Lugano’yu tekne ve/veya trencik turu ile gezmek isteyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından bilgilendirilecektir. Tertemiz havası, yemyeşil doğası, Akdeniz tarzı sıcakkanlı insanları ve İtalyan mutfağının en güzel lezzetleri ile bize kucak açan Lugano şehrini günboyu doyasıya gezdikten sonra, akşamüstü saatlerinde Como’daki otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği Como’da serbest. 

Konaklama 4* Como şehir merkezi otelimizde.


Como - Stresa - Isola Bella - Isola Pescatore - L’isola Madre
29 Eylül Cumartesi

Kahvaltı sonrası otelden ayrılma vakti geliyor; artık Como’ya veda ediyor ve Stresa’ya hareket ediyoruz. Aracımızla, yaklaşık bir saatlik yolculukla Stresa’ya varıyor ve Stresa İskelesi’nde bizi bekleyen özel teknemizle, bu masalsı gölün üzerinde yer alan Üçüz Adalar’ı gezeceğimiz keyifli günümüze başlıyoruz. 1600’lere kadar oldukça çorak ve kayalık olan bu adaları satın alan Kont Vitaliano Borromeo, sarayını dahi yaptırmadan önce ilk iş olarak, tüm adaları muhteşem parklarla süsletmiştir. Halen, Borromeolara ait olan bu birbirinden güzel üç adanın ilki ve en meşhur olanı Isola Bella, yani Güzel Ada’dır… Isola Bella’da Borromeo Sarayı’nı gezerek, civarında yer alan cıvıl cıvıl hediyelik tezgahları ve mağazalar arasında dolaşıyoruz. Sonrasında ikinci ada Isola Pescatore, diğer adıyla Balıkçılar Adası’na geçiyor ve turumuza dahil olan öğle yemeğimizin keyfini çıkarıyoruz. Günümüzde balıkçılık yapan ailelerin yaşamaya devam ettiği Isola Pescatore, yüzyıllar boyunca dünyanın dört bir yanından gelen ressamların tablolarına konu olmuştur.  Son olarak, L'isola Madre'ye geçip, dünyaca ünlü antik Kaşmir Söğüt’ünün de bulunduğu Botanik Bahçesi’ni geziyoruz. Akşam üzeri saatlerinde, tekne turumuzu tamamlayarak aracımızla Stresa otelimize hareket ediyoruz. Otele giriş, yerleşme ve serbest zaman sonrasında rehberimiz tarafından belirlenen saatte buluşarak, İtalyan mutfağına özgü lezzetlerden oluşan akşam yemeğimizi turumuza dahil olarak hep birlikte alıyoruz. 

Konaklama 4* Stresa şehir merkezi otelimizde.


Stresa – Orta San Giulio – Milano - İstanbul
30 Eylül Pazar

Kahvaltı sonrası valizlerimizle Stresa otelimizden ayrılarak, aracımızla Orta Gölü kıyısında yer alan, Orta San Giuglio kasabasına yol alıyoruz. Avrupa’nın en güzel gölleri arasında yer alan Orta Gölü, aynı zamanda San Giuglio Adası’na ev sahipliği yapmaktadır. Orta Gölü’nün incisi olarak anılan bu adadaki gezimizin özel yerleri arasında Aziz Giuglio’nun hikayesi eşliğinde gezeceğimiz Antik Kilise ve adada yaşayanlarla ziyaretçilerin ortak sevgilisi olan Meditasyon Patikası bulunmaktadır. Gezimiz sonrasında, özel teknemizle kasabaya geri dönüyor ve Orta San Guiglio gezimizi yapıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında tüm kasaba halkının durak yeri olan ve nesillerdir aynı ailenin işlettiği dondurmacıya uğruyor ve asırlardır kendi bahçelerindeki meyvalarla ve kendi gizli tarifleri ile yaptıkları nefis dondurmaların tadına bakıyoruz (Dondurmalar firmamız ikramıdır). Gelato keyfimizden sonra, rüya gibi geçen bir turumuzun daha sonuna gelerek, İstanbul uçuşumuz için havalimanına hareket ediyoruz. Milano-Bergamo Havalimanı’ndan, Pegasus Havayolları 17:30 hareketle 21:15’de SAW Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’a varışımızda, yeni rotalarda buluşmak üzere vedalaşıyoruz…


Eda Çağlar SAMPOLI

Eğitimini Robert Kolej, Bilkent Üniversitesi ve Virginia Üniversitesi’nde uluslarası işletme, seyahat kültürü ve global inovasyon alanlarında tamamlamıştır. Turizm sektöründe üniversite yıllarından başlayan deneyimi ile yerel yaşam kültürleri, gurme yeme-içme turları ve outdoors sporlarda uzmanlaşmıştır. Çocukluk yıllaarından başlayarak ailesinin görevi nedeniyle Anadolu’nun farklı bölgelerini tanıma fırsatı bulmuştur. Eğitim ve iş hayatı nedeniyle de dünyanın çeşiti köşelerinde 20'den fazla yıl yaşamıştır. İtalya, Yunanistan, ABD, İspanya, Orta & Güney Amerika, Meksika, Kore ve Sri Lanka bölgelerindeki birikimlerini yol arkadaşlarıyla paylaşmaktan daima keyif almaktadır. Slow-yaşam tarzı, yenilikler ve seyyah anlayışına öncelik veren, yöre yaşamı ve bilgileri,  bölgesel gusto, kültür ve hikâyeler ile donattığı seyahat rotaları sunar. Anadili olan Türkçe ve İngilizce'nin yanısıra çok iyi derecede İtalyanca ve İspanyolca bilmektedir. Halen Rusça ve Yunanca öğrenmekte olan Sampoli, İtalyan eşi ve köpeği ile birlikte İstanbul-Girit-Toskana hattında yaşamaktadır.

UÇUŞ BİLGİSİ:

Gidiş : 26 Eylül, Çarşamba günü SAW Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus PC 1211 sayılı 11:30 seferiyle hareket ve 13:25 Milano-Bergamo Havalimanı varış.

Dönüş : 30 Eylül, Pazar günü Milano-Bergamo Havalimanı’ndan Pegasus PC 1214 sayılı 17:30 seferiyle hareket ve 21:15 İstanbul SAW Sabiha Gökçen Havalimanı varış. 

 

BULUŞMA:

26 Eylül Çarşamba, 09:00’da SAW Sabiha Gökçen Havalimanı, Pegasus kontuarı önü

 

NOTLAR:

 • Evrakların zamanında tamamlanması koşuluyla anlaşmalı ofisimiz aracılığı ile vize konusunda destek verilmektedir.
 • Kesin rezervasyon tur tutarının en az %30 (500 Euro) ön ödeme ile gerçekleşir.
 • Acentamız zorunlu durumlarda programda değişiklik yapabilir.

TUR FİYATI:

İki Kişilik Odada Kişibaşı : 1670 Euro

Single Farkı : 260 Euro 


TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR:

 • İstanbul - Milano - İstanbul uçak biletleri 
 • 4*Şehir merkezi otellerde 4 Gece Oda Kahvaltı Konaklama 
 • Tüm turlar dahil - ekstra tur yoktur.
 • Tüm müze ve ören yeri girişleri dahil.
 • Turlar boyunca klimalı araç ve tüm transferler 
 • Garda’da araçlı feribot ve Lugano’da finüküler biletleri
 • Programda belirtilen tüm tekne turları ve teknede aperitif ikramı
 • Garda ve Stresa’da 2 Akşam yemeği
 • Isala Pescatore’de 1 Öğle yemeği
 • Artisan Grappa Gezisi, Workshop / Tadım
 • Orta Guiglio’da Gelato ikramı
 • Profesyonel Rehberlik Servisi                                                                                                                           
 •  Zorunlu Seyahat Sigortası


TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:

 • Programda serbest olarak belirtilen öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde ve turlarda alınacak içecekler ve ekstralar  
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları                                                                                                                             
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

Otel Adı : Hotel Miramar

Web Sitesi : http://hotelmiramarsirmione.com/

Otel Türü : 4 Yıldız

Otel Konumu : Sirmione İtalya


Whatsapp