+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Meltem ERSİN


Meltem ERSİN

1963 Ankara doğumlu olan Meltem Ersin, İzmir'de yaşamaktadır.

İlk, Orta ve Lise öğrenimini, çocukluk yıllarını geçirdiği Almanya'nın Stuttgart kentinde tamamlamıştır. 

Türkiye’ye dönüşü ile birlikte,  1981-1985 yılları arasında Ege Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde üniversite eğitimini tamamlamıştır. 

Almanca Öğretmeni ve Çeviri Teknikleri Eğitmeni olarak başladığı meslek hayatına, 2008 yılından itibaren Turist Rehberliği ile devam ederek, özel ilgi alanı olan Sanat Tarihi, Klasik Arkeoloji, İslam Arkeolojisi ve Sanatı, Tarih Bilimi alanlarına profesyonel olarak eğilme olanağı bulmuştur.

Yaşam boyu eğitim ve kişisel gelişim felsefesine inanan biri olarak, İstanbul Üniversitesi AUZEF, Sosyoloji Bölümü'nde ikinci lisans eğitimine devam etmektedir.

2010 yılından itibaren, Avrupa'nın önde gelen tur operatörlerinden Alman Studiosus Reisen GmbH firmasının rehber kadrosunda yer alarak Alman gruplar ile Anadolu turları yapmaya başlamıştır. Kalite devamlılığını esas alan firmanın her yıl düzenlemekte olduğu Sürekli Eğitim  Seminerlerine katılmaya devam ederek, "Avrupa'da Rönesans", "Avrupa Ortaçağında Barok Akımının Etkileri", "Dünya Mimarlık Tarihi", "Tektonik Hareketlilik ve Volkanizma", "Çağdaş Sanat'ın İzinde" programlarından sertifika almıştır. 

Halen yurtiçi ve yurtdışı gruplarla Anadolu turları yapmaya devam etmektedir. 

Ülkemizin her köşesinin ayrı bir değer taşıdığına inanmakla birlikte, yüzyıllar boyunca Anadolu'nun en önemli kavşak noktalarını oluşturan ve sayısız medeniyete ev sahipliği yapan Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgeleri başta olmak üzere, Dinler Tarihi açısından dünyadaki yeri yadsınamaz olan Doğu Akdeniz Bölgesi'nin kraliçesi Antakya da çok severek rehberlik yaptığı ve adeta evine gelmişcesine mutlu olduğu bölgeler arasında yer almaktadır.

Meltem ERSİN Turları
Whatsapp