+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Meltem Ersin


Meltem Ersin

1963Ankara doğumlu olan Meltem Ersin, halen İzmir'de yaşamaktadır.

İlk - Orta ve  Lise öğrenimini, çocukluk yıllarını geçirdiği Almanya'nın Stuttgart kentinde tamamlamıştır.

Türkiye’ye dönüşü ile birlikte,  1981-1985 yılları arasında Ege Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde üniversite eğitimini tamamlamıştır.

Almanca Öğretmeni ve Çeviri Teknikleri Eğitmeni olarak başladığı meslek hayatına, 2008 yılından itibaren Turist Rehberliği ile devam ederek, özel ilgi alanı olan Sanat Tarihi, Klasik Arkeoloji, İslam Arkeolojisi ve Sanatı ve Tarih Bilimi alanlarında profesyonel olarak eğilme olanağı bulmuştur.

2010 yılında Aurupa'nın önde gelen tur operatörlerinden Alman Studiosus Reisen GmbH firmasının rehber kadrosu bünyesinde yer alarak, firmanın her yıl Münih'de düzenlediği eğitim ve seminerlere katılmıştır.ve Alman grupları ile Anadolu turları yapmaya başlamıştır. Kalite devamlılığını esas alan firmanın yine her yıl düzenlemekte olduğu Sürekli Eğitim  Seminerlerine katılmaya devam ediyorum; "Aurupa'da Rönesans", "Aurupa Ortaçağında Barok Akımının Etkileri", "Dünya Mimarlık Tarihi", "Tektonik Hareketlilik ve Volkanizma", "Çağdaş Sanat'ın İzinde" programlarından sertifika almış bulunuyorum.

Almanca ve Türkçe olmak üzere Türkiye'nin hemen hemen her bölgesinde rehberlik yapıyor olmamın yanısıra, yeni tur destinasyon lar üzerinde çalışarak tur programlar yazmaktan büyük keyif alıyorum. Sonsuz güzelliklerle donatılmış ülkemizin her köşesi benim için ayrı bir değer taşıyor olmakla birlikte, yüzyıllar boyunca Anadolu'nun en önemli kavşak noktalarını oluşturan ve sayısız medeniyete ev sahipliği yapan Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgeleri başta olmak üzere, Dinler Tarihi açısından Dünya'daki yeri yadsınamaz olan Doğu Akdeniz Bölgesi 'nin kraliçesi Antakya çok severek rehberlik yaptığım ve her gittiğimde adeta evime gelmiş esine mutlu olduğum bölgelerdir.

Yaşam boyu eğitim ve kişisel gelişim felsefesine inanmış biri olarak İstanbul Üniversitesi AUZEF, Sosyoloji Bölümü' nde ki ikinci lisans eğitimimi de burada  sürdürmekteyim.

Keyifli turlarda buluşmak dileğiyle..

Meltem Ersin Turları
Whatsapp