+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Peru-Kolombiya-Panama Turu

13 Ekim Pazar 2019

Peru,Kolombiya,Panama Turu

Bogota  (2) – Cuzco (2) – Lima (1) – Panama City (2) 

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

7 Gece 9 Gün

Peru’da Tüm Ekstra Turlar Dahil !!

Peru,Kolombiya,Panama Turu

Bogota  (2) – Cuzco (2) – Lima (1) – Panama City (2) 

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

7 Gece 9 Gün

Peru’da Tüm Ekstra Turlar Dahil !!

İstanbul – Bogota
13 Ekim Pazar

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Havayolları’na ait TK 800 sefer sayılı uçak ile Bogota’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 14 saatlik uçak yolculuğun ardından Kolombiya’nın başkenti Bogota’ya varıyoruz. Varışın ardından alandan ayrılıyor ve panoramik Bogota şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında Bogota’nın tarihi kent merkezi, La Candelaria tarihi mahallesi, 18 ve19.yy tarihi kiliseleri, eski kolonyal evleri, Kolombiya devlet başkanının ikametgâhı olan Casa del Narino ve bahçesinde bulunan uzay gözlem evi, 17.yy da yapılmış olan El Carmen kilisesi, Plaza Bolivar, Kolonyal sanat eserlerinin de bulunduğu Santa Clara kilisesi görülecektir. Turumuzun devamında dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Altın müzesi ve  Botero müzesi turuna katılabilirler. Tur bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Bogota’da otelimizde.


Altın Müzesi veBotero Müzesi Turu:   45 $ (Kişi başı) 

Bogota
14 Ekim Pazartesi

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyenmisafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Tuz Katedrali(Zipaquria)” turumuza katılabilirler. Dünya’da sadece 2 tane bulunan TuzKatedrali’ni ziyaret etmek için Zipaquira’ya gidiyoruz. Eski tuz madenin içineinşa edilen ve tamamız tuzdan meydana gelen bu katedrali keşfetmek için madeniniçerisine giriyoruz. Ayrıca madenin etrafından bulunan tuz madenlerini ve tuzişleme atölyelerini de ziyaret edeceğiz.  Turumuzun bitiminde otelimize gidiyoruz. Konaklamaotelimizde.


Tuz Katedrali(Zipaquria) Turu:         95 $  (Kişi başı)  

Bogota – Cuzco
15 Ekim Salı

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Cuzco’ya hareket ediyoruz. Cuzco havalimanına varışımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Sonrasında İnka Medeniyetinin izlerini taşıdığı Hatun Rumiyoc caddesi, 16.yy da İnka’lar tarafından inşa edilen Wiracocha Kathedrali, İnkaların güneş tanrısına adanan ünlü Koricancha tapınağı, İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı, İnka askeri kale olan Puca Pucara, içerisinde su kanalları bulunan ve İnka’ların banyosu olarak da bilinen Tambomachay ve Cuzco’yu düşmanlardan korumak için inşa edilen Sacsayhuaman hisarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama Cuzco’da bulunan otelimizde

Cuzco– Machu Picchu – Cuzco
16 Ekim Çarşamba

Kahvaltının ardından Machu Picchu turumuza katılıyoruz. Öncelikle Ollanta Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğleye kadar turumuz devam ediyor. Turumuzun ardından öğle yemeği ve fotoğraf çekimi için serbest zaman.Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollanta’ya hareket ediyoruz. Konaklama Cuzco’da otelimizde.

Cuzmo - Lima
17 Ekim Perşembe

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Lima’ya hareket ediyoruz. Lima havalimanına varışın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Lima Tarihî Merkezi gezisi ile güne başlıyoruz. 16. yüzyıldan kalma ve büyüleyici bir neo klasik tarzda inşa edilmiş olan Katedral, birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmış olan ve bugün Lima’nın kalbi olarak anılan Plaza Mayor, kolonyal dönem mimarisinin sadece Peru’da değil tüm Latin Amerika’da bulunan en önemli örneklerinden San Francisco Manastırı göreceğimiz yerler arasında. Bununla beraber Peru başkanlık makamı olan Başkanlık binası ve Belediye binası da bölgede göreceklerimizden bazıları. Tur bitimi otelimize gidiyoruz.  Geceleme otelimizde.

Lima - Panama
18 Ekim Cuma

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Panama’ya hareket ediyoruz. Panama City  havalimanına varışın ardından şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. İlk durağımız Panama’nın eski kent merkezi Casco Viejo’yu geziyoruz.  UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan bu tarihi merkezde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Ardından Plaza de Francia’yı ve Bolivar meydanını gezeceğiz. Turumuzun ardından otelimize gidiyoruz.  Geceleme otelimizde. 

Panama
19 Ekim Cumartesi

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyenmisafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan “Öğle yemekli Panama Kanalıve Maymun adası” turumuza katılabilirler. Panama Kanalı’nda büyük yolcu veyük gemilerinin geçişine tanıklık edeceğiz. Atlas Okyanusu ile Büyük Okyanus'ubirbirine bağlayan kanaldan yılda yaklaşık 14.000 gemi geçmektedir. SonrasındaGatun Gölü üzerinde keyifli bir tekne turuna çıkacağız. Göl üzerinde bulunanadacıkları görecek Maymun adasında maymunları besleme şansına sahip olacağız.Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Öğleden sonra şehre dönüyoruz vealış veriş cenneti Panama’da serbest zamanımız olacak. Geceleme otelimizde.


Öğle yemekli PanamaKanalı ve Maymun adası Turu:  160 $  (Kişi başı) 

Panama - İstanbul
20 Ekim Pazar

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait TK 183 sefer sayılı uçuşu ile Istanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...

İstanbul
21 Ekim Pazartesi

Yerel saat ile 09:25’te İstanbul’a varıyoruz. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 12 Ekim saat 22:45 


Gidiş: 13 Ekim Istanbul – Bogota      01:45 – 07:30 (12 Ekim’i 13 Ekim’e bağlayan gece)

Dönüş: 20 Ekim Panama – Istanbul    12:20 – 09:25 +1 (İstanbul’a varış 21 Ekim sabah saat 09:25)

SIKÇA SORULAN SORULAR:

Sağlık :Panama, Kolombiya ve Peru’da girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

Vize Bilgileri: Peru, Kolombiya ve Panama’da Türk vatandaşlarına (Türk Pasaportu taşıyan) vize uygulaması yoktur. Fakat farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin, kendi elçilikleri ile görüşerek konu ile ilgili bilgi almaları gerekmektedir.

Uçuş Süreleri: İstanbul – Bogota arası uçuş  14 saat 20 dakikadır.  

Para Birimi: Panama kağıt paranın basılmadığı dünyadaki bir kaç ülkeden biridir ve resmi para birimi balboa’dır. Amerikan doları çekleri ve madeni paralarının kullanımı oldukça yüksektir. Kolombiya’da ise Kolombiya’a Peso’su kullanılmakta olup, yanınıza USD almanızı önerilir.Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Kolombiya para birimi Colombian Peso (COP):   1 USD = 2.960 COP / 1 Euro= 3520 COP Peru’nun  para birimi Nuevo Sol ( PEN)  1 USD=  3,26 PEN   / 1 Euro=3,88 PEN

Saat Dilimi: Peru, Panama ve Kolombiya ile Türkiye arasında -8 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Panama ve Kolombiya’da saat 04:00’dır. 

Telefon Kullanımı: Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat     konuşma ücretleri Küba’da oldukça yüksektir (1 dakika=8 TL)

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, yağmurluk, akşamları için ince bir mont veya polar almanızı öneririz. 

Elektrik :Bogota ve Panama’da elektrik 110 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/havana-cuba sitesinden görülebilir. Adaptör getirmeniz gerekecektir

Alış Veriş : Panama giyim konusunda tam bir alış veriş cennetidir. Kolombiya’da ülkeye özgü kahve alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar da satın alınabilir. Lima  şehir merkezindeki  Miroflores alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerler. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonları uygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda olduğunu belirtmek isteriz. Bogota’da satılan en dikkat çekici ürünler değerli taşlardır. Altın ve diğer madenlerden inanılmaz eserler bulabilirsiniz

TUR FİYATI:

2/3 Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı: 3390$

Single Oda Farkı: 575$

0-2 Yaş: 550$

2-11 Yaş:3340$


Paket Fiyata Dahil Hizmetler :

·         Türk  Havayolları  ile İstanbul - Bogota // Panama City – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.

 • Bogota – Cuzco / Cuzco – Lima / Lima – Panama City (Cuzco aktarmalı) ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Bogota’da 2 gece, 4* otelde oda – kahvaltı konaklama
 • Cuzco’da 2 gece, 4* otelde oda – kahvaltı konaklama
 • Lima’da 1 gece, 4* otelde oda – kahvaltı konaklama
 • Panama’da 2 gece 4* otelde oda – kahvaltı konaklama.
 • Bogota, Cuzco, Lima ve Panama City panoramik şehir turları
 • Macchu Pichu turu
 • Programda belirtilen şehirlerarası transferler
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 

Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler :

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra turlar,
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Ek bagaj ücretleri


Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp