Norveç Fiyortları

23 Temmuz Salı 2024

NORVEÇ FİYORTLARI

Oslo – Voss (1) - Flam – Myrdal – Sogne Fiyordu – Gudvangen

Bergen (2) –  Hardanger Fiyordu – Ulvik (1) – Oslo (1)

23 -28 Temmuz 2024  / 5 GECE - 6 GÜN

THY ile Gidiş- Dönüş Oslo 

4* Oteller / Tüm Turlar Dahil!

NORVEÇ FİYORTLARI

Oslo – Voss (1) - Flam – Myrdal – Sogne Fiyordu – Gudvangen

Bergen (2) –  Hardanger Fiyordu – Ulvik (1) – Oslo (1)

23 -28 Temmuz 2024  / 5 GECE - 6 GÜN

THY ile Gidiş- Dönüş Oslo 

4* Oteller / Tüm Turlar Dahil!

İSTANBUL – OSLO – FLAM
23 Temmuz Salı

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Oslo uçuşunu gerçekleştiriyoruz.
Varışta alanda bizi bekleyen özel aracımız ile Flam’a doğru keyifli bir otobüs yolcuğu yapıyoruz.  Öğle yemeğimizi yol üzerinde yerel bir restoranda alacağız. Yemek bitimi ile yol üzerinde bir çok göl ve muhteşem manzara bize eşlik edecek. Ayrıca çivi kullanılmadan yapılan İskandinav ahşap kiliselerine en güzel örneklerden biri olan Borgund Kilisesini göreceğiz.  Akşam yemeği ve konaklama Flam’da bulunan otelimizde.

FLAM – SOGNE FİYORDU – GUDVANGEN – MYRDAL – BERGEN
24 Temmuz Çarşamba

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerin tamamlayıp, tekne ile ülkenin en güzel   fiyortlarından birisi   olan  Sogne Fiyordu üzerinden Gudvangen’e gene nefes kesici manzaralar eşliğinde  hareket ediyoruz. İki saat sürecek yolculuğun sonunda Gudvangen’de bizi bekleyen aracımız ile Flam’a döneceğiz. Flam’a geri dönüş ardından dünyanın en keyifli tren yolculuklarından sayılan Flam Dağ Treni turunu yapacağız. Yolculuk  boyunca trenimiz ile şelalelerin içinden ilerleyerek  Myrdal’a  doğru giderken Kjosfossen şelalesinde muhteşem bir görsel şov yolculuğumuza eşlik edecek. Ardından Bergen’e Myrdal’dan unutulmaz bir tren yolculuğu gerçekleştireceğiz. Birbirinden güzel doğa manzaralarının görerek rahat bir şekilde Bergen’e ulaşacağız.   Varışımız ile birlikte dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Bergen’de bulunan otelimizde.

BERGEN
25 Temmuz Perşembe

Kahvaltının ardından yapacağımız Bergen şehir turunda, Rengârenk Hansa evleri, Kraliyet Sarayı, Rosenkranz Kulesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Şehrin kalbinin attığı Balık ve Çiçek pazarlarını ziyaret ettikten sonra teleferik ile nefes kesici manzarası olan Flojen Dağına çıkıyoruz.  Tur bitimi Bergen sokaklarında alışveriş ve şehri istediğimiz gibi keşfetmek için bolca serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Bergen’de bulunan otelimizde.

BERGEN – HARDANGER FİYORDU – ULVIK
26 Temmuz Cuma

Kahvaltının ardından çıkış işlemlerin tamamlayıp Ulvik’e doğru araçlarımla yola çıkıyoruz. Yol üstünde öncelikle görkemli Voringsfossen Şelalesi’ni ziyaret edeceğiz. Bu görsel şölene tanık olduktan sonra Hardangerfjord’u keşfetmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Muhteşem doğa manzaralarını bu yolculuk sırasında görebileceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemeğin ardından Hardanger Köprüsünü geçerek, Ulvik’e varıyoruz. Sonrasında Norveç’in en büyük milli parkı olan Hardangervidda Nature Centre Eidfjord’u geziyoruz.  Turların bitiminde Ulvik’e varışımızın ardından günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ulvik’te bulunan otelimizde.

ULVİK – OSLO
27 Temmuz Cumartesi

Kahvaltının ardından çıkış işlemlerin tamamlayıp mükemmel manzaralar eşliğinde Oslo’ya gidiyoruz. Yol üstünde Norveç’in en eski kiliselerinden olan Torpo Kilisesi’ne uğruyoruz. Oslo’ya varışımızla birlikte şehir turuna başlıyoruz.  Panoramik Oslo şehir turumuzda yerel halkın ve turistlerin akın ettiği Balık Pazarını, Kraliyet Sarayını, Ulusal Tiyatroyu, Parlamento Sarayını ve ilginç mimarisi ile Opera Sarayını gibi binaları göreceğiz.  Turumuz bitiminde otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

OSLO-İSTANBUL
28 Temmuz Pazar

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini yapıyoruz. Öncelikle hayatın çeşitli evrelerindeki kadın erkek ilişkisini, insan yaşamındaki doğum, yaşam, özlem, kırgınlık, çocukluk ve yaşlılık gibi evreleri anlatan Vigeland Park’ı ziyaret edeceğiz. Gezimizin devamınıda Fram Müzesini ziyaret edeceğiz. Sonrasında şehri dilediğiniz gibi keşfetmeniz için ve Norveç’e son kez selam vermeniz için serbest zaman verilecek. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup  Oslo havaalanına transfer oluyoruz.  Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 23 Temmuz saat: 05.00

Gidiş: 23 Temmuz TK 1751  İstanbul  08.05 -  Oslo  11.00

Dönüş: 28 Temmuz TK 1754  Oslo  18.45 -  İstanbul  23.35

SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en fazla 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

VİZE

Umumi Pasaport                 ü            Vize gerekli          

Yeşil Pasaport                      û             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                û             Vize gerekli değil

Norveç bir schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SAĞLIK

Sağlıklı Seyahat Politikamız

 

Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul                 Q          Oslo                   Â 4 sa

Oslo                       Q          İstanbul             Â 4 sa

 

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

 

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

PARA BİRİMİ

Norveç'te kullanılan para birimi Norveç Kronu'dur, (NOK) seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

SAAT DİLİMİ

Türkiye ile İzlanda arasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Norveç’te 10.00'dur.

 

TELEFON KULLANIMI

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Modern bir ülke olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

ELEKTRİK

Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

 

ALIŞVERİŞ

Oslo'da alışveriş yapabileceğiniz birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır ancak fiyatlar genel olarak yüksektir. Ayrıca hem Oslo hem de diğer şehirlerde bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tur Operatörü sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
Tur Operatörü , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Tur Operatörü, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tur Operatörü sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLAN SERVİSLER

ü  Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul -  Oslo – İstanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

ü  Havalimanı vergileri

ü  Kişiye özel ev-alan – ev transferleri

ü  1 gece Voss’da, 2 gece Bergen’de, 1 gece Ulvik (Eidfjord) da ve 1 gece Oslo’da olmak üzere toplamda 5 gece 4* otellerde kahvaltı dâhil konaklama

ü  Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları

ü  2 öğle ve 2 akşam yemeği

ü  Mini Cruise ile Fiyord turu

ü  Flam Dağı tren gezisi

ü  Flam – Myrdal ile Myrdal – Bergen arası ekonomi sınıfı tren bileti

ü  Floyen Dağı teleferikler ile çıkış

ü  Fretheim Müzesi girişi

ü  Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası

ü  Türkçe rehberlik hizmeti

ü  Yurtdışı çıkış fonu


PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER

û  Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )

û  Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

û   Yemekler esnasında alınacak içecekler

û  Fazla bagaj ücretleri

û  Kişisel harcamalar            

FİYATLANDIRMA

UÇUŞ DETAYLARI

KALKIŞ TARİHİ

KİŞİBAŞI

2 ve 3 Kişilik Odada

23 – 28 Temmuz 2024

2.490 EUR

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 23 Temmuz saat: 05.00
23 Temmuz TK 1751  İstanbul  08.05 -  Oslo              11.00
28 Temmuz TK 1754  Oslo        18.45 -  İstanbul        23.35

SINGLE Oda Farkı :

+ 690 EUR

 

v Havalimanı buluşma saati, uçuştan 3 saat önce olup, detaylar tur hareketinden 2 gün öncesinde ayrıca iletilecektir.

v Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.

v *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp