+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Norveç Fiyortları

10 Ağustos Cumartesi 2019

KURBAN BAYRAMI OZEL !!

NORVEÇ FİYORTLARI

Geilo(1) - Bergen(2) – Oslo(1)

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE 

10 – 14 Ağustos 2019

4 GECE / 5 GÜN

KURBAN BAYRAMI OZEL !!

NORVEÇ FİYORTLARI

Geilo(1) - Bergen(2) – Oslo(1)

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE 

10 – 14 Ağustos 2019

4 GECE / 5 GÜN

İstanbul – Oslo – Geilo
10 Ağustos Cumartesi

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 04:10’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1751 Tarifeli Sefer tarifeli sefer sayılı uçuşu ile saat 07:40’da İstanbul-Oslo uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile saat 10:30’de Oslo’ya varış. Özel transfer aracımız ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Tur rehberimiz eşliğinde Frogner Parkı’nı gezecek ardından şehrin simgelerinden birisi olan Karl Johans Kapısı’nı ve Oslo Şehir Binası, Kraliyet Sarayı’nı göreceğiz. Ardından Geilo’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Geilo’ya varışımızın ardından kısa bir şehir turu yapıp otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman.  Konaklama  otelimizde.

Geilo - Bergen
11 Ağustos Pazar

Sabah alacağımız kahvaltının ardından turumuzun en güzel güzel günlerinden bir tanesi olan fiyordlar için otelimizden ayrılıp tren istasyonuna doğru hareket ediyoruz. Öncelikle Myrdal trenine bineceğiz ardından trenimizi değiştirerek dünyanın en meşhur tren yollarından birisi olan Flaam Dağı boyunca, şelalelerin içinden ilerleyerek unutulmaz bir yolculuk gerçekleştireceğiz. Tren seyahatimizin sonunda Gudvangen’e ulaşacak ve feribotumuza bineceğiz. UNESCO Dünya Mirasi Listesi’nde bulunan Naeroyfjord’u boyunca ilerleyecek muhteşem doğanın içinde bulunmaktan keyif alacağız. Tur bitimi tekrar Gudvangen’de tekneden inip, özel aracımız ile Bergen’e doğru hareket ediyoruz. Bergen’e varışımızın ardından otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama  otelimizde.

Bergen
12 Ağustos Pazartesi

Kahvaltımızın ardından  Bergen şehir turumuza başlıyoruz. Rengarenk evleri, Kraliyet Sarayı göreceğimiz yerler arasında olacak. Şehrin kalbinin attığı Balık ve Çiçek pazarlarını ziyaret ettikten sonra Bergen’de yapılacak en güzel aktivitelerden birisi olarak kabul edilen teleferik ile Floyen Dağı’na çıkıyoruz. Bergen’in panoramik manzarasını göreceğimiz bu turun ardından otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

Bergen – Oslo
13 Ağustos Salı

Kahvaltımızın ardından Oslo’ya doğru hareket edeceğiz. Yol üzerinde Norveç’in en popüler şelalelerinden Vøringsvoss şelalesinde ara veriyoruz. Kısa bir molanın ardından Oslo’ya olan yolculuğumuz devam edecek. Oslo’ya varışımızın ardından otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama  otelimizde.

Oslo – İstanbul
14 Ağustos Çarşamba

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirlediği saate kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Viking Gemi müzesi ve Kon Tiki müzesi turumuza katılabilirler. Viking Müzesi’nde Norveç’in geçmişten günümüze denizcilik tarihi ve Vikingler’in Grönland’tan Volga Havzası’na hatta Anadolu kıyılarına varan keşifleri hakkında bilgiler alacak, Ortaçağ’dan önce Amerika Kıtası’na ulaşan ilk gemilerini göreceğiz. Kon Tiki Müzesi ise Norveç’in denizcilik geleneğini yansıtmak ile beraber deneysel arkeoloji alanında dünyada bir diğer benzeri olmayan Kon Tiki Projesi’ne adanmış. Müzedeki sergileme 1947 yılında sazdan bir sal ile Güney Amerika kıyılarından Polinezya’ya doğru yola çıkan ve Kolomb öncesi dönemde kıtalararası deniz yolculuklarının mümkün olduğunu kanıtlamaya çalışan Thor Heyerdal’ın hikayesini ve buluşlarını bizler ile buluşturuyor. Tur bitimi havaalanına hareket. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinin ardından uçağımıza biniyoruz. TK 1754 sefer sayılı uçuş ile saat 17.55’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 22:35’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle.

Viking Gemi müzesi ve Kon Tiki müzesi Turu: 65 Euro (Kişi başı)

Gidiş: Türk Havayollarının TK 1751 Tarifeli uçuşu ile saat 07:40’da İstanbul-Oslo uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile saat 10:30’de Oslo’ya varış

Dönüş: Türk Hava Yolları’nın TK 1754 sefer sayılı uçuş ile saat 17.55’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 22:35’te İstanbul’a varış

Buluşma: İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 04:10’da buluşma. 

SIKÇA SORULAN SORULAR:

Sağlık : Norveç’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

Vize Bilgileri: Umumi Pasaport sahibi iseniz, Norveç’e girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden vize almanız gerekmektedir. Hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların, 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek kaydıyla olan seyahatlerinde vize almaları gerekmemektedir.

Uçuş Süreleri:İstanbul – Oslo uçuşu; 3 saat 55 dakika sürmektedir.

Para Birimi: Norveç para birimi Norveç Kronu’dur (NOK). 1 Euro yaklaşık 9 NOK tur. 

Saat Dilimi: Türkiye ile Norveç arasında 1 saat farkı bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12:00 iken Norveç’te 11:00’dir.

Telefon Kullanımı: Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Yanınıza kolay giyip çıkarabileceğiniz mevsim sıcaklıklarına uygun kıyafetler almanızı öneririz. 

Yemek Kültürü : Norveç mutfağında deniz ürünleri hakimdir. Somon füme milli yemek gibidir. Norveç türlüsü, geyik kebabı, lahanalı et haşlaması, geleneksel yemekler arasındadır.

Elektrik :Norveç’te elektrik 230 volttur ve Türkiye ile aynı prizler kullanılmaktadır.

Alış Veriş : Norveç’teki alışveriş merkezlerinde birçok ürün rahatlıkla bulunabilmektedir. İthal mallar daha pahalıdır ve vergi oranları yüksektir. Avrupa’nın en pahalı ülkesi olarak bilinmektedir.

Tur Fiyatı:

 2/3 Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı : 1349 Euro

Single Oda Farkı :390Euro

0-2 Yaş:200Euro

2-12 Yaş: 1299Euro


Paket Fiyata Dahil Hizmetler :

 

·         Türk  Havayolları tarifeli seferi ile Istanbul -  Oslo – Istanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

·         Havalimanı vergileri

·         Programda belirtilen şehirlerde 4 *  otellerde oda kahvaltı konaklamalar,

·         Sabah Kahvaltıları,

·         Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,

·         Feribot ile fiyort turu

·         Flam Dağı tren gezisi

·         Floyen Dağı teleferikler ile çıkış

·         Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,

·         Türkçe rehberlik hizmeti

  

 

Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler :

·         Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )

·         Yurt dışı vize ücreti

·         Öğle ve akşam yemekleri

·         Ekstra turlar

·         Seyahat Sigortası

·         Kişisel harcamalar


Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :