+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Nergis Söylencesinin İzinde

18 Ocak Cumartesi 2020

Nergis Söylencesinin İzinde

Mordoğan, Karaburun, Çeşme, Alaçatı, Urla

Profesyonel Rehber Serdar Çelenk ile 

 

Ege'nin eşsiz coğrafyasında muhteşem bir peyzaj içinde yol aldığımız bu turumuzda, narin görüntülerine karşın kış günlerinin soğuk havasıyla rüzgarına dirençli nergis çiçekleri mevsimin en hoş sürprizi olarak bizi bekliyor! Köy kadınlarının özveriyle çalıştıkları tarlalarda, beyazlı sarılı nergis çiçeklerinin görsel güzelliklerini görüntüleyerek, mis gibi kokusunu içimize sindireceğiz. 

Nergis Söylencesinin İzinde

Mordoğan, Karaburun, Çeşme, Alaçatı, Urla

Profesyonel Rehber Serdar Çelenk ile 

 

Ege'nin eşsiz coğrafyasında muhteşem bir peyzaj içinde yol aldığımız bu turumuzda, narin görüntülerine karşın kış günlerinin soğuk havasıyla rüzgarına dirençli nergis çiçekleri mevsimin en hoş sürprizi olarak bizi bekliyor! Köy kadınlarının özveriyle çalıştıkları tarlalarda, beyazlı sarılı nergis çiçeklerinin görsel güzelliklerini görüntüleyerek, mis gibi kokusunu içimize sindireceğiz. 

Mordoğan, Karaburun, Nergis Tarlaları, Ildırı, Çeşme
18 Ocak Cumartesi

Tur liderimiz eşliğinde İstanbul-İzmir uçuşumuzu yaparak, saat 10:20 sularında İzmir Havalimanı’nda rehberimizle ve tur aracımızla buluşuyoruz.

Karaburun ve Mordoğan'ın eşsiz peyzajını izleyerek ve mevsim şartlarına göre yol boyunca nergis tarlalarında vereceğimiz kısa fotoğraf molaları ile doğanın güzelliklerini içimize sindiriyoruz.

Öğle yemeğimizi Karaburun limanındaki yerel lokantalardan birinde serbest olarak alıyoruz. Yemek sonrası, arzu eden misafirlerimiz sahilde köylülerin sabah toplayarak sattıkları nergis demetlerinden alabilirler. Karaburun, Mordoğan turumuzu tamamladıktan sonra, Ildırı üzerinden Çeşme’ye hareket ediyoruz.

Serbest akşam yemeğimizi Çeşme’de yerel balık lokantalarından birinde hepbirlikte alıyoruz. Yemek sonrası tatlı bir yorgunluğun ardından otelimize dönerek dinlenmeye çekiliyoruz.

5* Altın Yunus Resort & Termal Otel, 1 Gece Oda + Kahvaltı Konaklama

http://www.altinyunus.com.tr/

2.Gün, Çeşme Kalesi, Alaçatı ve Urla
19 Ocak Pazar

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, muhteşem manzarası, tarihi değeri ve içindeki eserler ile hayran kalacağımız Çeşme Kalesi ve Müzesi’ni geziyoruz.

 

Kahve ve çay molamızı, bu mevsimde oldukça sakin olan Alaçatı'da veriyoruz. Şirin kafeleri, evleri, hediyelik eşya satan şık tezgahları ve dükkanları gezerek, parke taşlı sokaklardan taşan rengarenk kapıları ile Alaçatı turumuzu yapıyoruz. Sonrasında aracımızla Urla'ya hareket ediyoruz. Serbest öğle yemeğimizi Urla’da, yörenin ot yemekleri ve özel lezzetleri ile bilinen özgünbir lokantada hepbirlikte alıyoruz.

Günümüzün ikinci yarısında, Ankara Üniversitesi Mustafa V. Koç Deniz Arkeoloji Araştırma Merkezi, tarihteki en eski zeytinyağı fabrikası olarak bilinen Klazomenai Zeytinyağı İşliği ve Köstem Zeytinyağı Müzesi’ni geziyoruz.

 

Turumuzun devamında, arzu edenler için Urla İskele Pazarı’nda Ege otları, zeytin ve peynir alışverişi ve çay/kahve molası için serbest zaman vererek, belirlenen saatte aracımızla buluşuyor ve dönüş yolculuğumuz için İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na hareket ediyoruz. Rehberimizle burada vedalaşarak nergis kokuları arasında, elimizde buketlerimizle 19:55 seferi ile SAW- Sabiha Gökçen İstanbul’a uçuyoruz. Varışımızda yeni rotalarda buluşmak üzere grubumuzla vedalaşıyoruz.

Serdar Çelenk Profesyonel Rehber

1955 yılında İzmir'e yerleşen İstanbullu bir ailenin çocuğu olarak burada dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İzmir'de, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde başladığı ekonomi eğitimini de yine İzmir'de tamamladı.

 

1974 yılında başladığı turizm yaşantısına 38 yıldır profesyonel turist rehberi olarak devam ediyor. Sosyal kulüp ve derneklerde kurucu ve yönetici olarak çalıştı. Kuşadası Skal Klübü üyeliğinin yanında, Kuşadası ve Bostanlı Lions kulüplerinde başkanlık, Bayraklı Smyrna Lions Kulübü'nde de kurucu başkanlık görevi üstlendi. İzmir Turist Rehberleri Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevinden sonra Uluslararası Turizm Derneği Başkanı olarak turizm politikalarının oluşmasında katkıda bulunma çabası içindedir. Kurucu başkanı olduğu Ege Gastronomi Turizmi Derneği'nin başkanlığını sürdürmektedir. 

UÇUŞ DETAYLARI:


Gidiş: 18 Ocak, Cumartesi sabahı SAW Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları PC 2212 sayılı 09:00 seferiyle hareket ve 10:10'da Adnan Menderes Havalimanı, İzmir’e varış.

Dönüş: 19 Ocak, Pazar akşamı ADB İzmir Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları PC 2197 sayılı 19:55 seferiyle hareket ve 21:00'de SAW Sabiha Gökçen, İstanbul'a varış.

                                                                                                       
Buluşma :

18 Ocak Cumartesi sabahı 07:30'da SAW Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus kontuarı önü

NOTLAR:


 • Tur fiyatı sınırlı kontenjan için belirlenmiştir, kontenjan dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki artış fiyata yansıtılacaktır.
 • İstanbul dışından İzmir Havalimanı buluşma ile katılım için uçak hariç fiyatı lütfen danışınız.
 • Kesin rezervasyon %30 (400 TL) ön ödenme ile gerçekleşir.
 • Banka bilgileri, Kredi Kartı ile ödeme ve Mail Order Form için lütfen arayınız.
 • Müze Kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

TUR FİYATI:


İki kişilik odada kişibaşı : 1370 TL

Tek kişilik oda farkı :110 TL

 

İstanbul dışından İzmir Havalimanı buluşma ile katılım için uçak hariç fiyatımızı lütfen danışınız.

 

Tur Fiyatına Dahil Olanlar:

   • İstanbul-İzmir-İstanbul THY - Anadolu Jet Havayolları ile gidiş-dönüş uçak biletleri
   • Tur Boyunca gruba özel, klimalı araçla tüm transferler ve geziler
   • 5* Otelde 1 Gece Oda + Kahvaltı konaklama
   • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
   • Zorunlu Seyahat Sigortası

    

   Fiyata Dahil Olmayanlar :


   • Öğle ve akşam yemekleri
   • Yemeklerde ve molalarda alınacak ekstralar ve içecekler
   • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
   • Müze ve ören yeri girişleri (*Müze karınızı yanınızda bulundurunuz.)

   Otel Adı : Altın Yunus Resort & Termal Otel

   Web Sitesi : http://www.altinyunus.com.tr/

   Otel Türü : 5 Yıldız

   Otel Konumu : Çeşme


   Whatsapp