Muhteşem Çin ve Yangtze Nehir Turu

17 Eylül Salı 2024

 MUHTEŞEM ÇİN & YANGTZE NEHİR TURU

5* Victoria Jenna Cruise ile

İstanbul-Shanghai (2) Wuhan-Yichang-Yangtze (4) Chongqing-Xian (1) Pekin (2)-İstanbul

17-27 Eylül 2024

 MUHTEŞEM ÇİN & YANGTZE NEHİR TURU

5* Victoria Jenna Cruise ile

İstanbul-Shanghai (2) Wuhan-Yichang-Yangtze (4) Chongqing-Xian (1) Pekin (2)-İstanbul

17-27 Eylül 2024

İSTANBUL – SHANGHAİ
17 Eylül Salı

01.25 Pasaport, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK026 sayılı uçuşu ile Shangai’ye hareket. Geceleme uçakta.   
15.50   Shangai’ye varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra havaalanından
açık büfe akşam yemeğini alacağımız restorana transfer. Yemekten sonra Shanghai’ın ünlü Nanjing Caddesi’nde alışveriş imkânınız olacak ve Shanghai’ın ışıklarla bezenmiş büyüleyici gece manzarasını seyredeceksiniz. Daha sonra otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

SHANGHAİ
18 Eylül Çarşamba

Otelde alacağınız sabah kahvaltısından sonra Çin'in en iyi müzelerinden biri olan Shanghai Müzesi’ni gezeceksiniz. 1996 yılında açılan bu müzede Çin geleneksel sanatları ve mobilyaları sergilenmekte olup, hediyelik eşya mağazaları da bulunmaktadır. Daha sonra turumuzda Shanghai'ın penceresi diye adlandırılan ve Huang Pu ırmağı kıyısında bulunan BUND bölgesini ziyaret edecek ve bu kıyı bölgesinde eski Batı mimarisinin pek çok güzel örneğini göreceksiniz. Daha sonra restoranda alınacak olan Uygur akşam yemeğini takiben Huang Nehri’nde tekne gezisi gününüzü unutulmaz kılacaktır. Geceleme otelimizde.

SHANGHAİ- YICHANG – YANGTZE
19 Eylül Perşembe

Otelde sabah kahvaltıdan sonra hızlı tren ile Yichang’a hareket. Takribi 7 saat 30dk.lık rahat hızlı tren yolculuğu sonrasında Yichang’a varışta şehir turu zamanımız olacak. Açık büfe akşam yemeğini alacağınız otele transfer. Yemek sonrası deluxe gemiye transfer, kabinlere yerleşme, geceleme gemide.   

YANGTZE (Üç Boğazlar)
20 Eylül Cuma

Gemide her sabah kahvaltı öncesinde, arzu eden yolcular Tai-Chi Çin jimnastiğine katılabilirler. Kahvaltıdan sonra Üç Boğaz’ın muhteşem manzarasını seyrederek ve Xiling Boğazı’nın doğu kıyısından geçerek gemimiz Yangjiawan Limanı’na yanaşacak. Burada Üç boğazlar Hidrosantralı’nı gezeceksiniz. Gemide alınacak öğle yemeğinden sonra Ge Zhouba’da geminin havuzlar sistemi ile baraj seviyesine yükselmesini izlemek çok ilginç olacaktır. 19.00’da ‘Kaptanın Tanışma ve Hoş Geldiniz Kokteyli’ ile ağırlanacaksınız, akşam yemeği ve geceleme gemide.

YANGTZE (Wu ve Quatang Boğazı)
21 Eylül Cumartesi

Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra Shenong Irmağı’nda küçük teknelerle gezeceksiniz. Tarihi yerleri ve Dikey vadi kayalarında asılan tabutları görüp yerel halkın örf ve adetleri ile tanışma imkânımız olacak. Öğleden sonra Wu ve Quatang Boğazlarından geçerek muhteşem manzaraların seyrine doyamayacaksınız. Öğle ve akşam yemekleri ve geceleme gemide.

YANGTZE (Wanxian)
22 Eylül Pazar

Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra nehir turumuzun tam ortasında bulunan Wanxian şehrine varış. 1368-1644 yıllarında Ming Hanedanlığı zamanında kurulmuş olan şehirde turumuzu yaptıktan sonra ipek dokuma ve bambu eşya mağazalarını gezebilirsiniz. Öğle ve akşam yemekleri ve geceleme gemide.

YANGTZE-CHONGQİNG-XİAN
23 Eylül Pazartesi

Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra 09:00da gemiden ayrılış ve Chonginq şehir gezisini takiben havaalanına transfer, öğle saatlerinde Xian’a hareket. Xian’a varış sonrasında Şehir Duvarları’nı görmek için hareket. Ming Hanedanlığı ilk imparatoru olan ZhuYuanzhang, imparatorluğu güçlendirmek amacıyla eski Tang Hanedanlığından kalma şehir duvarlarını güçlendirmiş ve yapımına devam etmiştir. Duvar çamur ve pirinçten yapılmış 13,7 km uzunluğunda konumlanmıştır. Şehir duvarlarını ziyaretinden sonra akşam yemeğini alacağınız restorana transfer. Yemekten sonra otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

XİAN – PEKİN
24 Eylül Salı

Otelde alınacak sabah kahvaltısından sonra ünlü Terracota Müzesi’ni ziyaret edeceksiniz. 20.YY’de ortaya çıkarılan en önemli ve en görkemli arkeolojik kazıdır.  Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını  korumak için yapılmış olan bu yer altı heykel ordusunun henüz bir bölümü çıkarıldı  ve kazılar devam etmektedir. Bu mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco tarafından Dünya Kültür Mirasları listesine alındı.Cami ve Tang Hanedanı Pagodası’nı göreceksiniz. Otelde açık büfe yemek sonrasında tren istasyonuna transfer, Pekin’e varışta otelinize transfer ve geceleme otelimizde.

PEKİN
25 Eylül Çarşamba

Otelde alınacak sabah kahvaltısından sonra dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı’nı  (40 hektar alanı kapsamakta olup aynı anda 500 bin kişi alabilmektedir)  ziyaret edeceksiniz. Bu meydanın kuzeyinde her gün sabah ve akşam Çin Milli bayrağının göndere çekilmesi ve indirilmesi töreni yapılmakta olup bu tören saati, güneşin doğuş ve batışına göre her gün değişmektedir. Her gün yüzlerce kişi bu töreni görmek için meydanda toplanır. Daha sonra  Ming Hanedanının 1368 – 1644 seneleri, Qing Hanedanının 1644 – 1891 seneleri arasında 24 imparatorunun yaşadığı  saray olan Yasak Kent'I gezeceğiz. Adını beşyüzyıl boyunca sıradan vatandaşlara yasak olmasından almış olan bu saray Son Çin İmparatoru Puyi’nin 1911 yılında ülkeden atılmasından sonra kullanılmamıştır. Çin’in simgesi olan sevimli pandaları doğal yaşamlarında izleyeceğiniz Panda Bahçesi’ni ziyaret edecek ve daha sonra  Yazlık Sarayı gezeceksiniz. 19. Y.Y’de suni bir göl kenarında yapılan bu saray, İmparatorun rahat gelebilmesi için bir kanalla Yasak Şehre bağlanmıştır. Saray gezisini takiben  Tian Anmen Meydanı’nın yanında bulunan Eski İmparatorluk Eczanesi’ne girecek ve Çin'in geleneksel hekimliği hakkında bilgi alacağız.  Daha sonra bu yoğun günün yorgunluğunu takribi 20 dk süren ünlü Çin ayak masajı ile gidereceksiniz.

Restoranda alacağımız Pekin Ördeği menülü  akşam yemeğinden sonra serbest zaman ve geceleme otelimizde       

PEKİN – İSTANBUL
26 Eylül Perşembe

Otelde alınacak sabah kahvaltsınıdan sonra Çin'in sembolü olan ve Dünyanın 7 Harikasından biri olarak kabul edilen Çin Seddi turu yapılacaktır. M.Ö 9.Yüzyılda askeri savunma amacı ile yapılan bu duvar 1987 yılında Çin’in sembolü olarak ‘’ Dünya Mirasları Listesi’’ ne alındı. Çin’de şöyle bir söz vardır ‘’Çin Seddi’ne çıkmayanlar, gerçek adam sayılmaz’’. Öğleden sonra Ming Hanedanlığına ait Yeraltı Sarayı’nı ziyaret edeceksiniz, burada 16 Ming Hanedanı İmparatoru’nun 13’ünün mezarı bulunmaktadır. Sadece ikisi  açılmış olan bu mezarlardan birini geziyoruz. Mezarların önemli bir özelliği de vadi içinde Feng Shui sistemine göre dizilmiş olmalarıdır. Otelde alacağımız açık büfe akşam yemeğinden sonra havaalanına transfer.           

PEKİN – İSTANBUL
27 Eylül Cuma

00.10 Türk Havayolları’nın TK089 sayılı seferi ile İstanbul’a hareket.         
05.25 İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

 

Buluşma: 16 Eylül 22.00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde yetkililer ile buluşma.

Gidiş: 17 Eylül  01.25 Pasaport, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK026 sayılı uçuşu ile Shangai’ye hareket. Geceleme uçakta.

Dönüş: 27 Eylül 00.10 Türk Havayolları’nın TK089 sayılı seferi ile İstanbul’a hareket.05.25 İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

ÖNEMLİ NOTLAR

 •  Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Vize Ücreti: 290 EUR (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir)   
 • (Pasaportları mutlaka cip'li olması gereklidir. Vize için; 2 biometrik fotoğraf-arka fonu beyaz olmalıdır, renkli kimlik fotokopisi, banka hesap cüzdanı gerekmektedir.)
 • Otellerde ve gemide yapacağınız TV, mini bar vs. ekstra harcamalar şahsidir.
 • Programda belirtilmeyen öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak olan alkollü/alkolsüz içecekler.
 • Program dışında arzu üzerine yapılacak olan turlar ekstra ücretlidir.
 • Bahşişler: Gemide kişi başı 50Amerikan Doları tutan bahşiş yolcular tarafından ödenir.  Bunun yanı sıra yerel rehberler ve otobüs şoförlerine verilecek bahşişler, Türk rehberiniz tarafından toplanarak kendilerine teslim edilecektir.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları’ndan ve Çin’de faaliyet gösteren yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet,.vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun /havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
 • Tur Operatörü gerekli gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce ofisimizi arayarak tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini teyit ediniz.
 • Çin’in yerel para birimi olan Yuan (CNY)’ı seyahat öncesinde Türkiye’deki banka veya döviz bürolarından tedarik etmeniz mümkün değildir. Bunun için yanınızda ABD Doları ya da Euro götürmenizi tavsiye ederiz.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında 1(bir) parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg. ile sınırlıdır; ancak ara uçuşlarda 5. kg.’a kadar düşebilmektedir.
 • THY uçuşlarında kişi başı ücretsiz valiz hakkı (1) adettir ve maksimum 20 kg. ile sınırlıdır.
 • Tur boyunca kullanacağınız arauçuşlarda kişi başı ücretsiz bagaj hakkı (1)’dir. Bu bagajın ağırlığı 20 kg.ile sınırlıdır
 • İç ve dış hat uçuşlarında ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Tur Operatörü ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • İç veya dış hat uçuşlarda uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentemizin inisiyatifinde değildir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman isminizi pasaportunuzda yazılı olduğu haliyle, pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Tur Operatörü kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir…
 • Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ve 3 bantlı sisteme uygun ise kullanabilirsiniz.
 • Bu seyahate iştirak edecek olan yolcularımıza yanlarında mutlaka rahat yürüyebilecekleri altı lastik ayakkabı bol bol tişört ve 1 adet kazak veya hırka getirmelerini kesinlikle tavsiye ederiz.
 • Bu seyahat için aşı yaptırmanıza gerek yoktur.
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
 • Bu seyahate katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin, yurt dışına çıkış tarihinden itibaren en az6 ay olması gerekmektedir.
 • Seyahat edeceğiniz tarihlerde, seyahat edeceğiniz yerlerde beklenen hava sıcaklıkları (yaklaşık olarak) gündüz19-22 C, geceleri ise 10-13 C arasındadır. Zaman zaman yağış beklenebilir. Bu yüzden yanınızda kapalı ayakkabı, şemsiye, yağmurluk ve hafif bir mont bulundurmanızı tavsiye ederiz.

FİYATLARIMIZ €URO cinsinden olup, Kişi başıdır.

17 Eylül 2024

Broşür Fiyatları

Erken Rezervasyon İndirimi
31 Temmuz 2024

İki Kişilik Odada/Kabinde Kişi Başı

4.890 EUR

4.590 EUR

Tek Kişilik Odada/Kabinde Tek Kişi Farkı

  1.890 EUR

1.790 EUR

Odada/Kabinde 3. Kişi

2.490 EUR

2.990 EUR
ÜCRETE DAHİL OLMAN HİZMETLER :

 • THY ile ekonomi sınıf İstanbul-Shangai ve Pekin-İstanbul uçuşları
 • 1 iç hat ekonomi sınıf uçak bileti (Chongqin – Xian)
 • Havaalanı ve Liman vergileri (780 Euro )
 • 5* Otellerde 5 gece oda kahvaltı konaklama
 • 5* Gemide 4 gece tam pansiyon konaklama
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Shanghay-Wuhan hızlı tren
 • Xian- Pekin hızlı tren
 • Otobüs seyahatlerinde günlük 1 küçük şişe içme suyu
 • Restoranlarda tüm öğle ve akşam yemekleri
 • 20 dk. Çin Ayak masajı
 • Akrobasi gösterisi
 • Çin seddinin önünde çekilen grup hatıra resmi
 • Türkçe rehberlik hizmeti (min. 20 kişi olması halinde)
 • Seyahat sigortası


  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

  • Gemide bahşiş ve tur sırasında bahşişler (50 Dolar)
  • Ekstra turlar -Tang Hanedanı tiyatrosu (Yichang)  ve Xian By Night (Yichang)
  • Vize ücreti 290 €, yeşil pasaporta vize istenmemektedir. 
  • Ayak masajı esnasında masörlere 3-4 dolar bahşiş

  Otel Adı :

  Web Sitesi :

  Otel Türü :

  Otel Konumu :

  Whatsapp