+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Muhteşem Bordo Garonne & Dordogne Nehirleri

22 Mayıs Cuma 2020

PREMİUM NEHİR GEMİSİ CYRANO DE BERGERAC ile     
MUHTEŞEM BORDO
GARONNE ve DORDOGNE NEHİRLERİ
FRANSA
Toulouse - Bordo – Pauillac(1) – Medoc - Royan(2) – Rochefort – La Rochelle – Saintes - Libourne(1) – St Emilion – Cadillac - Bordo(2)

ŞEKER BAYRAMI TURU

PREMİUM NEHİR GEMİSİ CYRANO DE BERGERAC ile     
MUHTEŞEM BORDO
GARONNE ve DORDOGNE NEHİRLERİ
FRANSA
Toulouse - Bordo – Pauillac(1) – Medoc - Royan(2) – Rochefort – La Rochelle – Saintes - Libourne(1) – St Emilion – Cadillac - Bordo(2)

ŞEKER BAYRAMI TURU

İstanbul -Toulouse - Bordo (Fransa)
22 Mayıs Cuma

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1803 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.30’da Toulouse’a hareket. Yerel saat ile 11.15’te Toulouse’a varış sonrası Panoramik şehir turu ve Bordo limanında bizleri bekleyen Premium nehir gemimize transfer (245 km). Gemimize check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra serbest zaman. ‘’Hoş Geldiniz’’ kokteylinin ardından Pauillac’a hareket. Geceleme gemimizde.


Pauillac - Royan
23 Mayıs Cumartesi

Pauillac ve Medoc Üzüm Bağları Turu, Panoramik Royan Şehir Turu


Royan
24 Mayıs Pazar

Rochefort & La Rochelle Şehir Turları

      


Royan - Libourne
25 Mayıs Pazartesi

Saintes Şehir TuruLibourne - Bordo
26 Mayıs Salı

St. Emilion ve Şarap Tadımı Turu, Panoramik Bordo Gece Turu    


            

Bordo
27 Mayıs Çarşamba

Cadillac Roquetaillade Şato Turu


Bordo (Fransa) - İstanbul
28 Mayıs Perşembe

Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Bordo Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1392 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.00’de İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 22.40’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.Buluşma : İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05.30’da buluşma.

Gidiş:Türk Havayolları’nın TK1803 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.30’da Toulouse’a hareket. Yerel saat ile 11.15’te Toulouse’a varış

Dönüş:Türk Havayolları’nın TK1392 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.00’de İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 22.40’da İstanbul’a varış

GEMİ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :

| Seyahate ilişkin Gemi Biletleri, uçak biletleri seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür.

| Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.

| Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlamayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlayan ancak uçağa ya da gemiye binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

| Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar yolculara aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda tur ücreti iadesi yapılamaz.

| Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Yolcu pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Yolcuların gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizzat sorumludur.

| Acentemiz, Yolcular ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcuların vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

| Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması yolcular tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

|Tura iştirak eden yolcuların, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

| Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini (otel içeren paketlerde) değiştirme hakkını saklı tutar. 3-4 kişilik kabinlerde ilave yatak uygulaması olup, 3. Ve var ise 4. yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.

| Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

| Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.

| Tüm dünya cruise gemilerinde olduğu gibi, gemi şirketi, bazı durumlarda, bazı kabinleri misafirlerin satın aldıkları kabin kategorisinin üst kategorisine ücretsiz upgrade edebilmektedir. Genellikle son dakikada, bazı kabin kategorilerinin dolması sonucu ortaya çıkan bu durum tamamen gemi firmasının inisiyatifinde olup, tur firmasının herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. 

 

UÇUŞ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :

| Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcular arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

| Programlarda havalimanında veya limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

| Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.

| Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

| 28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır.

| Havalimanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcular tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

| Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri havayolu tarafından havalimanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları (info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcuların  alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır.

| Havayolları genel teamülünde bagaj hakki 20kg ile sınırlandırılmaktadır (Havayolu şirketine göre bagaj hakları değişiklik gösterebilir). Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 adet poşet taşıyabilir.

| Yolcuların kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.

 

EKSTRA TURLAR ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :

| Organize edeceğimiz ekstra turlar Özel araçlı, Türk rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.

| Ekstra Turların bedeli, turun ilk gününde, sadece EURO üzerinden, görevli personele yapılır. Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda mümkündür. Turlarımızda belirtilen yerler dışında giriş ücretleri yolculara aittir. İptal hakkı haklı gerekçeye dayandığında; alınmış olan giriş bilet ve olası masraflar iptal durumunda hesaplanarak kalan ücret yolculara iade edilir.

| Araçların giremeyeceği yerlerde, turlarımızın bazı bölümleri yürüyüş turu şeklinde yapılabilmektedir.

| Bazı ekstra turlar tam günlük ve öğle yemeği içermeyen programlardır. Dolayısıyla ekstra turlara katılmadan önce gemi restoranından sandwich, meyve vb yiyecekleri ücretsiz olarak kendiniz hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz yada gemi tarafından verilecek olan ‘’Lunch Box’’ lardan temin edebilirsiniz.

| Geminin organizasyonu olan ekstra turlara katılım sayısı yeterli olmadığı takdirde diğer müşteriler ile aynı otobüs paylaşılmakta ve bilgiler kulaklık ile dinlenmektedir.

| Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.

| Programda ekstra olarak belirtilen geziler minimum 15 kişi katılımcı için geçerli olup, yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ekstra tur maliyetindeki artış sebebi ile tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

| Ekstra tur otobüsleri sadece ekstra tura katılmış misafirler içindir ve turlara katılmayan misafirler bu otobüslerden yararlanamazlar.

TUR ÜCRETİ:

Dış Kabin (Cat E) – Alt Kat 13m :1699 Euro / Tek Kişi Farkı : 899 Euro  

Dış Kabin Panaromik Camlı (Açılır Pencere) – Orta Kat 13m: 1899Euro Tek Kişi Farkı : 999 Euro  

French Balkonlu Kabin – Üst Kat 13m : 1999Euro Tek Kişi Farkı : 1099 Euro  


İLAVE ÜCRETLER (Kişi Başı): 

Havalimanı ve Liman vergileri : 400 Euro

Gemi Personeli Bahşiş Ücreti (Günlük kişi başı 10 € toplamda kişi başı 80 € gemide nakit ödenecektir) : 70 Euro


TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

| THY ile İstanbul Yeni Havalimanı – Toulouse – Bordo – İstanbul Yeni Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
| Premium Cyrano De Bergerac gemisinde 6 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
| Programda belirtilen tüm turlar (kişisel kulaklık kullanımı ile daha kaliteli bir deneyim)

| Gemide öğle ve akşam yemeklerinde ücretsiz şarap, bira ve alkolsüz meşrubat servisi

| Geminin bar bölümündeki alkollü içecekler (şampanya ve şarap listesi haricinde kalan, gemi firmasının önerdiği alkollü ve alkolsüz içecekler)

| Programda belirtilen havalimanı transferleri

| Wifi-internet hizmeti (Lounge ve bar bölümünde)
| Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti (Grup 15 Kişi olduğu takdirde)
| Seyahat sağlık sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir)

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
|
Havalimanı ve Liman vergileri (kişi başı 400 Euro)
| Gemi personeli servis ücreti (Günlük kişi başı 10 € toplamda kişi başı 70 € gemide nakit ödenecektir)

| Vize ücreti
| İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır)
| Yurt dışı çıkış harcı


İPTAL ŞARTLARI:                                                                          

Tur Hareket tarihine;         

| Kayıt günü ile 90 gün arası kişi başı 150 Euro         
|
90 gün – 51 gün kala %50                             
| 50 gün – 30 gün kala %60 
| 29 gün – 15 gün kala %75 
| 14 gün ve sonrası   %100 ceza uygulanır!   


NOT: Yukarıdaki iptal şartları sadece gemi kısmı içindir. Uçak bileti ve vize ücreti kesintileri ayrıca yansıtılacaktır!

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp