+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Mermer Kentler

06 Nisan Cumartesi 2019

MERMER KENTLER

Laodikeia-Denizli-Hierapolis-Pamukkale-Afrodisias-Buldan-Tripolis

Arkeolog Editör Nezih Başgelen danışmanlığında

 


Kuruluşu M.Ö.3. yüzyıla dayanan Laodikeia Antik Kenti, Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Hierapolis Antik Kenti,

Menderes Nehri Vadisi’nde şifalı suları ile doğal sit alanı olan Pamukkale Travertenleri, 2017’deDünya Kültür Mirası Listesi’ne seçilen Afrodisias Antik Kenti, El sanatlarındaki zenginliği ile yörenin önemli dokuma ve ticaret merkezi Buldan,

Helenistik döneme dayanan geçmişi ile Tripolis Antik Kenti bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında olacaktır… 

MERMER KENTLER

Laodikeia-Denizli-Hierapolis-Pamukkale-Afrodisias-Buldan-Tripolis

Arkeolog Editör Nezih Başgelen danışmanlığında

 


Kuruluşu M.Ö.3. yüzyıla dayanan Laodikeia Antik Kenti, Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Hierapolis Antik Kenti,

Menderes Nehri Vadisi’nde şifalı suları ile doğal sit alanı olan Pamukkale Travertenleri, 2017’deDünya Kültür Mirası Listesi’ne seçilen Afrodisias Antik Kenti, El sanatlarındaki zenginliği ile yörenin önemli dokuma ve ticaret merkezi Buldan,

Helenistik döneme dayanan geçmişi ile Tripolis Antik Kenti bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında olacaktır… 

İstanbul-Denizli-Laodikeia Antik Kent gezisi ve Travertenler
06 Nisan Cumartesi

Sabah saat 07:55'da Denizli  Havalimanı'na varışımızda, DATA TUR özel aracımızla turumuza başlıyoruz. Güzergah üzerinde vereceğimiz çay-kahve molası sonrasında, sabah yorgunluğumuzu üzerimizden atarak, Denizli’nin 6 km. kuzeyinde yer alan Laodikeia Antik Kenti’ni ziyaret ediyoruz. Helenistik kent, M.Ö. 3. yüzyılın ortalarında Seleukos Kralı II. Antiokhos tarafından karısı Laodike adına kurulmuştur. Hıristiyanlığın ilk 7 kilisesinden birine sahip olan kent, önemli arkeolojik kalıntılara sahiptir. Yaklaşık 5 kilometrekarelik alana yayılan Laodikeia’nın önemli ve günümüze kadar gelebilen yapıları içinde; Anadolu’nun en büyük stadyumu, 2 tiyatrosu, 4 hamam kompleksi, 5 agorası, 2 anıtsal giriş kapısı, tapınakları, Latrina, kiliseleri ve anıtsal caddeleri sayılabilir. M.S. 4. yüzyıldan itibaren Kutsal Hac Merkezi olan Laodikeia, İncil’de adı geçen Laodikeia Kilisesi’nin ortaya çıkarılmasıyla Hıristiyanlık dünyasının en eski ve önemli kutsal yapılarından biri olma özelliğini korumaktadır. Öğle yemeğimizi yerel bir lokantada aldıktan sonra , günümüzün ikinci durağı olan Hierapolis Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Antik kent içinde yer alan Roma Hamamları, Büyük Kilise, Antik Havuz, Apollon Tapınağı, Tiyatro, Sütunlu Cadde, Bizans Kapısı, Roma Zafer Kapısı ve Nekropol’ü gördükten sonra, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan doğal sit alanı Pamukkale Travertenleri’ni geziyoruz.

Tur bitiminde, Şiir Butik Otel ’e giriş ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


Afrodisias Antik Kenti-Tripolis Antik Kenti-Buldan-İstanbul
07 Nisan Pazar

Kahvaltı sonrası, valizlerimizle otelimizden ayrılarak, Afrodisias Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. "Yunan-Roma dönemi mimari ve kent özelliklerini çok iyi yansıtan bir yerleşim yeri" tanımlaması ile 2017 yılında Unesco Dünya Mirası Listesine alınan kentteki Afrodit Tapınağı M.Ö. 3. yüzyıla, kentin kendisi ise bir yüzyıl sonraya dayanmaktadır. Bölge, Afrodisias Arkeolojik Kenti’nin yanısıra kentin kuzeyinde yer alan mermer ocaklarından oluşmaktadır. Unesco kayıtlarında, kentin önemli özelliklerinden biri olarak belirtilen bu mermer  ocaklarından "varlık alanı içinde bulunan ocaklardan çıkartılan mermerden yerel okullarca işlenen heykeltıraşlık eserlerinin yayıldığı Akdeniz havzasında bıraktığı derin kültürel etki" şeklinde bahsedilmektedir. Afrodisias Antik Kenti içinde yer alan Arena, Antik Tiyatro, Afrodit Tapınağı, çeşitli heykel ve lahitleri, 30.000 kişilik Antik Stadyum’u gezdikten sonra, yerel bir lokantada öğle yemeği molası veriyoruz.

Turumuzun ikinci bölümünde, Tripolis Antik Kenti’ni gezerek, dokumaları ile ünlü şirin şehir Buldan’a varıyoruz. Çarşı boyunca yan yana dizilmiş dokuma kumaş ve tekstil ürünlerinin satıldığı irili ufaklı dükkanları, ahşap ve cumbalı, sundurmalı tarihi evlerin pek çoğunun alt katında yer alan dokuma tezgahlarından gelen sesler ile tarih kokan Buldan’ı seveceksiniz. Burada vereceğimiz serbest zaman ve akşam yemeği molası sonrasında dönüş uçağımız için Denizli Havalimanı’na doğru yola koyuluyoruz. Denizli Havalimanı’ndan 22:25 hareketle 23:25’de SAW Sabiha Gökçen Havalimanı’na varışımızda, bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.Uçuş Bilgileri :

Gidiş : 6 Nisan Cumartesi sabahı SAW Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları PC 2320 sayılı 06:45 seferiyle hareket ve 07:55’da Denizli’ye varış.

Dönüş : 7 Nisan Pazar akşamı Denizli Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları PC 2323 sayılı 22:25 seferiyle hareket ve 23:25’de SAW Sabiha Gökçen-İstanbul varış.

 

Buluşma :

6 Nisan Cumartesi 05:00’de SAW Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus kontuarı önü

Notlar :


 • Tur fiyatı belirli sayıda kontenjan için belirlenmiştir, kontenjan dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki artış fiyata yansıtılacaktır.
 • Ön Rezervasyon tur tutarının en az %25'inin ( 320 TL) ödenmesi ile gerçekleşir.
 • Banka detayları ve  ödeme bilgileri için lütfen arayınız.
 • Müze Kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

Tur Fiyatı :


İki kişilik odada kişibaşı : 1290TL

Singlefarkı : 75 TL


 • İstanbul dışından Denizli Havalimanı buluşma ile katılmak isteyen misafirlerimiz uçak hariç fiyat için danışabilirler.

 

Tur Fiyatına Dahil Olanlar :


 • İstanbul-Denizli-İstanbul gidiş dönüş uçuşları
 • Tur boyunca gruba özel klimalı araç
 • 1 Gece / Yarım pansiyon konaklama
 • Otelde alınacak 1 Akşam yemeği
 • Arkeolog Editör Nezih Başgelen danışmanlığında gezme ayrıcalığı
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayanlar :


 • Yerel lokantalarda alınacak öğle ve son akşam yemeği
 • Kişisel harcamalar, molalarda, yemeklerde ve otelde alınacak ekstralar
 • Müze ve ören yeri girişleri ( lütfen müze kartınızı yanınızda bulundurunuz.)

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :