+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Mermer Kentler- Ahşap Çiçekler

21 Şubat Cuma 2020

MERMER KENTLER - AHŞAP ÇİÇEKLER

Laodikeia-Denizli-Hierapolis-Pamukkale-Afrodisias-Buldan-Tripolis

 

 

21 – 23 Şubat 2020

Profesyonel Rehber Murat Yankı

Kuruluşu M.Ö.3. yüzyıla dayanan Laodikeia Antik Kenti,
Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Hierapolis Antik Kenti,
Menderes Nehri Vadisi’nde şifalı suları ile doğal sit alanı olan Pamukkale Travertenleri,
2017’de Dünya Kültür Mirası Listesi’ne seçilen Afrodisias Antik Kenti,
El sanatlarındaki zenginliği ile yörenin önemli dokuma ve ticaret merkezi Buldan,
Helenistik döneme dayanan geçmişi ile Tripolis Antik Kenti
Anadolu halk resim sanatı için bir müze değerinde olan Boğaziçi Köyü Camii bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında olacaktır…

MERMER KENTLER - AHŞAP ÇİÇEKLER

Laodikeia-Denizli-Hierapolis-Pamukkale-Afrodisias-Buldan-Tripolis

 

 

21 – 23 Şubat 2020

Profesyonel Rehber Murat Yankı

Kuruluşu M.Ö.3. yüzyıla dayanan Laodikeia Antik Kenti,
Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Hierapolis Antik Kenti,
Menderes Nehri Vadisi’nde şifalı suları ile doğal sit alanı olan Pamukkale Travertenleri,
2017’de Dünya Kültür Mirası Listesi’ne seçilen Afrodisias Antik Kenti,
El sanatlarındaki zenginliği ile yörenin önemli dokuma ve ticaret merkezi Buldan,
Helenistik döneme dayanan geçmişi ile Tripolis Antik Kenti
Anadolu halk resim sanatı için bir müze değerinde olan Boğaziçi Köyü Camii bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında olacaktır…

İstanbul-Denizli, Boğaziçi Köyü Camii, Kaklık Mağarası, Akhan Kervansarayı, Laodikeia Antik Kenti
21 Şubat Cuma

Sabah saat 09:25'de Denizli Havalimanı'na varışımızda, gruba özel tur aracımızla buluşuyoruz.
Güzergah üzerinde vereceğimiz çay-kahve molası sonrasında, sabah yorgunluğumuzu üzerimizden atmış olarak yola koyuluyoruz. İlk olarak, Balkan ilçesinde yer alan Anadolu halk resim sanatı için bir müze değerinde ve tüm duvarları kalem işi ile süslenmiş Boğaziçi Köyü Camii’ni ziyaret ediyoruz.
Turumuz bir doğa harikası olan Kaklık Mağarası ziyareti ve sonrasında  Akhan Kervansarayı ile devam ediyor. Anadolu Selçuklularının batıdaki son kervansaraylarından olan iki kitabeli Akhan Kervansarayı’nı da gördükten sonra, rehberimiz tarafından önerilen yerel bir lokantada serbest olarak alacağımız öğle yemeğimizi alıyoruz.

Günün ikinci yarısında, Denizli’nin 6 km. kuzeyinde yer alan Laodikeia Antik Kenti’ni ziyaret ediyoruz. Helenistik kent, M.Ö. 3. yüzyılın ortalarında Seleukos Kralı II. Antiokhos tarafından karısı Laodike adına kurulmuştur. Hıristiyanlığın ilk 7 kilisesinden birine sahip olan kent, önemli arkeolojik kalıntılara sahiptir. Yaklaşık 5 kilometrekarelik alana yayılan Laodikeia’nın önemli ve günümüze kadar gelebilen yapıları içinde; Anadolu’nun en büyük stadyumu, 2 tiyatrosu, 4 hamam kompleksi, 5 agorası, 2 anıtsal giriş kapısı, tapınakları, Latrina, kiliseleri ve anıtsal caddeleri sayılabilir. M.S. 4. yüzyıldan itibaren Kutsal Hac Merkezi olan Laodikeia, İncil’de adı geçen Laodikeia Kilisesi’nin ortaya çıkarılmasıyla Hıristiyanlık dünyasının en eski ve önemli kutsal yapılarından biri olma özelliğini korumaktadır. Tur bitiminde tur boyunca konaklayacağımız Denizli otelimize giriş yapıyoruz.Akşam yemeği otelimizde.

Akşam yemeği dahil YP konaklama 4* North Point Hotel, ve benzeri.

http://www.northpoint.com.tr/north-point-hotel-denizli/4593149624

Hierapolis Antik Kenti, Pamukkale Travertenleri, Tripolis Antik Kenti
22 Şubat Cumartesi

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Hierapolis Antik Kenti’ne hareket ediyoruz.Antik kent içinde yer alan Roma Hamamları, Büyük Kilise, Antik Havuz, Apollon Tapınağı, Tiyatro, Sütunlu Cadde, Bizans Kapısı, Roma Zafer Kapısı ve Nekropol’ü gördükten sonra, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan doğal sit alanı Pamukkale Travertenleri’ni geziyoruz.

Rehberimiz tarafından önerilen yerel bir lokantada serbest öğle yemeğimizi aldıktan sonra, dokumaları ile ünlü şirin şehir Buldan kasabasına doğru yola çıkıyoruz. Çarşı boyunca yan yana dizilmiş dokuma kumaş ve tekstil ürünlerinin satıldığı irili ufaklı dükkanları, ahşap ve cumbalı, sundurmalı tarihi evlerin pek çoğunun alt katında yer alan dokuma tezgahlarından gelen sesler ile tarih kokan Buldan’ı seveceksiniz! Turumuza  Tripolis Antik Kenti ile devam ediyoruz… Tripolis Antik Kenti, Helenistik dönemde Phrygia, Karia ve Lydia Bölgeleri'nin kesişim noktasında yer alır. İlk kez Apollonia ismi ile kurulan kent, kısa bir dönem Antoniopolis olarak da anılmıştır.  Tur bitiminde Denizli otelimize dönüyoruz.Akşam yemeği otelimizde.

http://www.northpoint.com.tr/north-point-hotel-denizli/4593149624

Akşam yemeği dahil, YP konaklama 4* North Point Hotel, ve benzeri.

Afrodisias Antik Kenti, Acıpayam, Yazır Ahşap Camii, İstanbul
23 Şubat Pazar

Kahvaltı sonrası, valizlerimizle otelimizden ayrılarak, Afrodisias Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. "Yunan-Roma dönemi mimari ve kent özelliklerini çok iyi yansıtan bir yerleşim yeri" tanımlaması ile 2017 yılında Unesco Dünya Mirası Listesine alınan kentteki Afrodit Tapınağı, M.Ö. 3. yüzyıla, kentin kendisi ise bir yüzyıl sonraya dayanmaktadır. Bölge, Afrodisias Arkeolojik Kenti’nin yanısıra kentin kuzeyinde yer alan mermer ocaklarından oluşmaktadır. Unesco kayıtlarında, kentin önemli özelliklerinden biri olarak belirtilen bu mermer ocaklarından "varlık alanı içinde bulunan ocaklardan çıkartılan mermerden yerel okullarca işlenen heykeltıraşlık eserlerinin yayıldığı Akdeniz havzasında bıraktığı derin kültürel etki" şeklinde bahsedilmektedir. Afrodisias Antik Kenti içinde yer alan Arena, Antik Tiyatro, Afrodit Tapınağı, çeşitli heykel ve lahitleri, 30.000 kişilik Antik Stadyum’u gezdikten sonra, yerel bir lokantada serbest öğle yemeği molası veriyoruz.Turumuzun ikinci bölümünde, Acıpayam'da Yazır Ahşap Camii’ni görüyoruz. Ahşap sanatının ve muhteşem tabloların bulunduğu Yazır Camii, 1801 yılında Hacı Ömer Efendi tarafından yaptırılmıştır.Akşamüzeri saatlerinde dönüş yolculuğumuz için havalimanına doğru yola koyuluyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Anadolu Jet Havayolları’nın 19:50 uçuşu ile hareket ederek, Sabiha Gökçen Havalimanı’na varışımızla yeni rotalarda buluşmak üzere grubumuzla vedalaşıyoruz.

Murat YANKI Profesyonel Rehber

1964 yılında Elazığ'da doğdu. Eğitimini İstanbul'da Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamladı. 

1985 yılında İngilizce ve Fransızca dillerinden lisanslı profesyonel tercüman rehber oldu. 1995 yılında rehberlik dillerine Japoncayı ekledi. 2004 yılında İtalyanca öğrenerek İtalya'da şarap konusunda eğitim gördü. Aynı yıl enoturizm (şarap turizmi) konusunda çalışmalara başlayarak yurt içi ve yurt dışında birçok şarap temalı tura rehberlik yaptı. 

Halen aktif olarak sürdürdüğü rehberliğin dışında Kapadokya Meslek Yüksekokulu Şarap Üretim Teknolojisi Bölümünde Dünya Şarapçılığı, Yemek Şarap uyumu dersleri vermektedir. Bu konularda değişik yerlerde çokça seminer vermiştir ve yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Aynı zamanda teması şarap olan Kapadokya'daki şıra Kapadokya adlı butik oteli ailesiyle birlikte birlikte işletmektedir. 

Associazione Italiana Sommelier (İtalyan Sommelier’ler Birliği) diplomasına sahiptir.


Uçuş Bilgileri :

Gidiş : 21 Şubat Cuma sabahı Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Anadolu Jet Havayolları TK 7450 sayılı 08:20 seferiyle hareket ve 09:25’de Denizli’ye varış.

Dönüş : 23 Şubat Pazar akşamı Denizli Havalimanı’ndan Anadolu Jet Havayolları TK 7321 sayılı 19:50 seferiyle hareket ve 20:55’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış.

Buluşma : 21 Şubat Cuma 06:45’de SAW Sabiha Gökçen Havalimanı Aadolu Jet kontuarı önü

    

Notlar :


 • Tur fiyatı belirli sayıda kontenjan için belirlenmiştir, kontenjan dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki artış fiyata yansıtılacaktır.
 • Kesin Rezervasyon %30 (650 TL) ön ödeme ile gerçekleşir.
 • Banka detayları ve ödeme bilgileri için lütfen arayınız.
 • Müze Kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

Tur Fiyatı :


İki kişilik odada kişibaşı : 2170 TL

Singlefarkı : 120 TL


 • İstanbul dışından Denizli Havalimanı buluşma ile katılmak isteyen misafirlerimiz uçak hariç fiyat için danışabilirler.

 

Tur Fiyatına Dahil Olanlar :


 • İstanbul-Denizli-İstanbul gidiş dönüş uçuk biletleri
 • Tur boyunca gruba özel klimalı araç
 • 2 Gece / 4* otelde Yarım Pansiyon konaklama
 • Otelde alacağımız 2 Akşam yemeği
 • Profesyonel Rehber – Somelier Murat Yankı ile gezme ayrıcalığı
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayanlar :


 • Yerel lokantalarda alınacak öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar, molalarda, yemeklerde ve otelde alınacak ekstralar, içecekler
 • Müze ve ören yeri girişleri ( lütfen müze kartınızı yanınızda bulundurunuz.)

Otel Adı : North Point Hotel

Web Sitesi : http://www.northpoint.com.tr/north-point-hotel-denizli/4593149624

Otel Türü : 4*

Otel Konumu : DenizliWhatsapp