Lavanta Kokulu Provence ve Köyleri

10 Temmuz Çarşamba 2024

 LAVANTA KOKULU PROVENCE ve KÖYLERİ

Marsilya – Aix en Provence (3) – Gordes – 

Roussillon – Lourmarin – Avignon – Arles – Marsilya

10 – 13 Temmuz 2024

THY ile Marsilya Gidiş-Dönüş

 LAVANTA KOKULU PROVENCE ve KÖYLERİ

Marsilya – Aix en Provence (3) – Gordes – 

Roussillon – Lourmarin – Avignon – Arles – Marsilya

10 – 13 Temmuz 2024

THY ile Marsilya Gidiş-Dönüş

İSTANBUL – MARSİLYA – AİX EN PROVENCE
10 Temmuz Çarşamba

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Marsilya uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte Marsilya’nın eski liman bölgesini geziyoruz. M.Ö 6. Yy’ da Anadolu’dan giden (Foça) Massilia kavmi tarafından kurulmuş olan bu şehir günümüzde önemli bir denizcilik ve balıkçılık şehridir. Akdeniz çanağının en büyük limanlarından olan Marsilya’dan özellikle kuzey Afrika limanlarına yoğun bir trafik var. Burada katedral, doklar, Belediye binası, Borsa binası göreceğimiz yerler arasındadır. Bu turun ardından Fransa’nın en zarif kentlerinden olan Aix-en-Provence’a doğru yola çıkıyoruz. Roma döneminden kalan su şebekesi ve çeşmeleri halen çalışan bu şehirde yapacağımız yürüyüş turumuz esnasında Rotonde çeşmesi, Pazar yeri, Albertas meydanı, Cours Mirabeau, Belediye meydanı ile St. Sauveur Aix-en-Provence katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Şehrin önemli bir sembolü de ressam Paul Cezanne. Bu şehirde doğan ünlü ressam ve burada yine önemli bir figür haline gelmiş olan Germinal romanının yazarı olan arkadaşı Emile Zola’nın gittiği kafeler ve restoranlar durak noktalarımız. Gezimizin ardından dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde. 

GORDES – ROUSSILLON – LOURMARİN – AİX EN PROVENCE
11 Temmuz Perşembe

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Gordes, Roussillon ve Lourmarin köylerini ziyaret ediyoruz. Bu köylere giderken de yol üzerinde birbirinden güzel manzaralar bizlere eşlik edecek. Sadece yabancıların değil aynı zamanda Fransızların da çok rağbet ettiği, görmek için turlar düzenlediği ve Fransa’nın güney bölgesinin en güzel kasaba ve köylerinden olan bu yerleşimler sizlere kafeleri, tipik restoranları ve orta çağ görüntüleri ile keyifli anlar sunacak. Gezimiz sonrasında Aix en Provence’taki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde. 

CARRIERES DES LUMIERES – AVIGNON – AİX EN PROVENCE
12 Temmuz Cuma

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dünyada çok az örneği bulunan bir sanat mekânı Carrières des Lumières ilk durağımız olacak. Şimdilerde dijital sanat merkezi olarak göreceğimiz Carrières des Lumières öncesinde eski bir taş ocağı olarak kullanılmış. 1935 yılına kadar şatoların, kalelerin ve çevre köy ve kasabaların yapımında kullanılan beyaz kalkerin çıkarıldığı bu taş ocağı, bu tarihten itibaren modern malzemeler ile ekonomik olarak rekabet edemediği için kapatılmış. 1959 yılında yönetmen ve yapımcı Jean Cocteau’nun dikkatini çekmiş ve bir film platosu olarak kullanılmış. Bu tarihten itibaren birçok film, konser, gösteri ve tanıtım etkinliklerine ev sahipliği yapmış. Bu müzede “MISIR/ORIENTALİSTLER” konulu dijital sergiyi hep beraber izleyeceğiz. Sonrasında Fransa tarihine dini, askeri ve ekonomik olaylarıyla adını yazdırmış Avignon şehrini ziyaret edeceğiz. Rhone nehri kıyısına kurulmuş ve surları halen dimdik ayakta olan Avignon bir zamanlar Papalığa geçici olarak başkentlik yapmış bir şehirdir. Eski şehir bölgesi, tarihi dokusunu mükemmelen korumuş Provence bölgesinin en güzel şehirlerinden biridir. Yürüyüş güzergâhımızda Avignon Katedrali, dar sokaklar, Moliere’in dahi sahne aldığı tarihi tiyatrosu, şarkılara ilham vermiş tarihi Benezet köprüsü panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Gezilerimizin bitiminde dinlenmek üzere Aix en Provence’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde. 

MARSİLYA – ARLES – İSTANBUL
13 Temmuz Cumartesi

Kahvaltının ardından Van gogh’un hem en önemli resimlerinden birkaçını yaptığı (Yıldızlı Gece, Arles’da Langlois köprüsü ve şemsiyeli kadın, hem de bir sinir krizi esnasında kulağını kestiği yer olan Arles’e gitmek için otelimizden ayrılacağız. Ressamın “Yıldızlı Gece” tablosunu çizdiği yer dışında, roma döneminde yapılmış 25 bin kişilik amfitiyatrosu ve sevimli dar sokaklarını geziyoruz. Gezi sonrası rehberimizin belirlediği saatte buluşuyor ve Marsilya havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 10 Temmuz Çarşamba saat: 04.00

Gidiş: 10 Temmuz TK 1365   İstanbul (IST) 07:15 – Marsilya (MRS) 09:40

Dönüş: 13 Temmuz TK 1368   Marsilya (MRS) 18:55 – İstanbul 23:10 SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

VİZE

Umumi Pasaport                 ü            Vize gerekli                         

Yeşil Pasaport                      û             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                û             Vize gerekli değil

 

Fransa ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SAĞLIK

Orta Avrupa ülkelerine girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul                 Q Marsilya               Â 3 sa 25 dk

Marsilya               Q  İstanbul                Â 3 sa 15 dk

 

 

 

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

 

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

PARA BİRİMİ

Fransa’da kullanılan para birimi Euro

Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

SAAT DİLİMİ

Fransa, Türkiye’den 2 saat geridedir.

Örneğin, Türkiye’de saat 18:30 iken Fransa’da 16:30’dur.

 

TELEFON KULLANIMI

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

ELEKTRİK

Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

 

ALIŞVERİŞ

Fransa’da  alış veriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır  Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tur Operatörü sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 

Tur Operatörü, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Tur Operatörü, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tur Operatörü sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLAN SERVİSLER

ü  Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul -  Marsilya // Marsilya -  İstanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

ü  Havalimanı vergileri

ü  Kişiye özel ev-alan – ev transferleri dahil tüm transferler

ü  4* otelde 3 gece kahvaltı dâhil konaklama

ü  Programda belirtilen tüm turlar

ü  Carriêres Des Lumiêres giriş ücreti

ü  Covid-19 seyahat sağlık sigortası

ü  Türkçe rehberlik hizmeti

ü  Yurtdışı çıkış pulu

 

PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER

û  Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )

û  Tüm öğle ve akşam yemekleri

û  Programda belirtilmeyen turlar

û  Yemekler esnasında alınacak içecekler

û  Fazla bagaj ücretleri

û  Kişisel harcamalar

û  Bahşişler (isteğe bağlı)

FİYATLANDIRMA

UÇUŞ DETAYLARI

KALKIŞ TARİHİ

KİŞİBAŞI

2 ve 3 Kişilik Odada

 

 

 

 

 

10– 13 Temmuz 2024

1450 EUR

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 10 Temmuz Çarşamba saat: 04.00

10 Temmuz TK 1365   İstanbul (IST) 07:15 – Marsilya (MRS) 09:40

13 Temmuz TK 1368   Marsilya (MRS) 18:55 – İstanbul 23:10

SINGLE Oda Farkı :

 

+ 490 EUR

 

 

v Havalimanı buluşma saati, uçuştan 3saat önce olup, detaylar tur hareketinden 2 gün öncesinde ayrıca iletilecektir.

v Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.

v *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp