Lavanta Bahçeleri ve Kiraz Hasadı

12 Temmuz Cuma 2024

Lavanta Bahçeleri ve Kiraz Hasadı

Eğirdir - İslamköy -  Kuyucak - Uluborlu - Sagalassos Antik Kenti

Işıklı Göl - Isparta – Burdur

 

12-14 Temmuz 2024, Cuma – Pazar

Profesyonel Rehber Güven Gültekin’le

Eğirdir Gölü ile başlayan turumuzda, morun en güzel tonları ile Kuyucak Lavanta Bahçeleri’ni ve Uluborlu’da Kiraz Hasadı’nı görüyoruz. Ardından Nilüfer çiçekleri arasında Işıklı Göl’de tekne gezisi yapıyoruz.

Ülkemizdeki en güzel antik kentlerden biri ve Unesco Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Sagalassos Antik Kenti ile Antoninler Çeşmesi göreceğimiz yerler arasında…

Zengin koleksiyonu ile Avrupa Müze Forumu tarafından 2008 yılında “Gezilip Görülmeye Değer Müze” ödülü alan Burdur Arkeoloji Müzesi gezimizin olmazsa olmazı!

Lavanta Bahçeleri ve Kiraz Hasadı

Eğirdir - İslamköy -  Kuyucak - Uluborlu - Sagalassos Antik Kenti

Işıklı Göl - Isparta – Burdur

 

12-14 Temmuz 2024, Cuma – Pazar

Profesyonel Rehber Güven Gültekin’le

Eğirdir Gölü ile başlayan turumuzda, morun en güzel tonları ile Kuyucak Lavanta Bahçeleri’ni ve Uluborlu’da Kiraz Hasadı’nı görüyoruz. Ardından Nilüfer çiçekleri arasında Işıklı Göl’de tekne gezisi yapıyoruz.

Ülkemizdeki en güzel antik kentlerden biri ve Unesco Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Sagalassos Antik Kenti ile Antoninler Çeşmesi göreceğimiz yerler arasında…

Zengin koleksiyonu ile Avrupa Müze Forumu tarafından 2008 yılında “Gezilip Görülmeye Değer Müze” ödülü alan Burdur Arkeoloji Müzesi gezimizin olmazsa olmazı!

İstanbul / Antalya, Eğirdir - İslamköy - Isparta
12 Temmuz Cuma

Sabah 07:45 sularında Antalya Havalimanı’na varışımızda tur aracımız ve rehberimizle buluşarak Eğirdir'e hareket ediyoruz.

Halk arasında yedi renkli olarak anılan Eğirdir Gölü’ne varışımızda, panoramik Eğirdir Göl manzaralı Akpınar Seyir Terası’nda fiyata dahil sabah kahvaltısı alıyoruz.

Ardından, Eğirdir, Can Ada - Yeşilada’da 19.Yüzyılın ikinci yarısında yapılmış olan Aya Stefanos Kilisesi,  1237 Yılında Selçuklu Sultanı II.Gıyaseddin Keyhüsrev zamanında han olarak yapılan, daha sonra Hamidoğlu Dündar Bey tarafından medreseye çevrilen büyük dış kapısının mimarî değeri ile ünlü Dündar Bey Medresesi ve halk arasında Ulu Cami olarak da bilinen Hızır Bey Camii gezilerimizi yapıyoruz.

Yolculuğumuz Isparta istikametinde devam ediyor; yol üzerinde tarihi ve kültürel değeriyle İslamköy’e varışımızda Süleyman Demirel Kalkınma Müzesi, Çalcatepe Anıt Mezarı ve Gazi Ertokuş Bey Medresi’ni geziyoruz.

 

Öğle yemeğini Isparta’da, meşhur Isparta fırın kebabını tadacağınız yerel bir lokantada serbest olarak alıyoruz.

Günün ikinci yarısında, Isparta şehir merkezinde Ulu Camii, Mimar Sinan Camii, Firdevs Bey Kapalı Çarşısı, Üzüm Çarşısı, Isparta Halı ve Etnoğrafya Müzesi ve Isparta Cam Teras gezilerimizi yapıyoruz. Ardından gül ürünleri mağazasında serbest zaman veriyor ve şehir merkezindeki otelimize giriş yaparak odalarımıza yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama 4*Ramada by Wyndam, Isparta.

http://ramadaisparta.com/

Kuyucak Lavanta Hasadı ve Uluborlu Kiraz Hasadı - Işıklı Göl - Salda Gölü - Isparta
13 Temmuz Cumartesi

Kahvaltı sonrası tur aracımızla yıllar önce kurak ve boş tarlalardan oluşan günümüzde ise ‘Lavanta Kokulu Köy’ olarak ünlenen Keçiborlu-Kuyucak Köyü’ne gidiyoruz.

Köy girişinden itibaren irili-ufaklı lavanta bahçelerini görmeye başlıyoruz. Bu bahçelerde ziyaretçilerin fotoğraf çekimleri için dekoratif kapı - pencere gibi süslemeler dikkatinizi çekecektir. Kuyucak köyünde, çeşitli el işleri ile lavanta içerikli yerel ürünlerin satıldığı renkli tezgahları dolaşmak üzere ve çay-kahve-hafif atıştırmalık almak için serbest zaman veriyoruz.

Ardından, Haziran sonundan başlayarak Temmuz ayının 2. yarısına dek hasadı süren Napolyon Kirazı Hasadı için Uluborlu ilçesine gidiyor, kirazları dalından toplayarak tadına bakıyoruz.

Devamında, yeşille mavinin buluştuğu eşsiz doğası ve huzur veren manzarasıyla ziyaretçilerine görsel şölen sunan Işıklı Göl'e gidiyoruz. Doğal sit alanı ilan edilen Denizli'nin Çivril ilçesindeki Işıklı Göl’de nilüferler çiçeklerinin yanısıra pek çok su kuşu, ender bulunan balık türlerinin oluşturduğu güzelliğin tadını çıkarmak üzere, yaklaşık 1 saatlik tekne gezintisi yapıyoruz.

Öğlen yemeğimizi Çivril’de yerel lokantada serbest alıyoruz.

Günün ikinci yarısında, Türkiye’nin Maldivleri olarak Salda Gölü’ne gidiyoruz. Kısa yürüyüş ve çay-kahve molasının ardından turumuzu tamamlayarak Isparta otelimize dönüyoruz...

 

Akşam yemeği ve konaklama 4*Ramada by Wyndam, Isparta.

http://ramadaisparta.com/

Sagalassos Antik Kenti - Burdur - Istanbul
14 Temmuz Pazar

Kahvaltı sonrası valizlerle otelden çıkış yaparak Ağlasun yönüne hareket ediyoruz.

 

MS 161 - 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılarak, içinde günümüze değin akan suyu ile Antoninler Çeşmesi ve Kütüphane binasının da yer aldığı, ülkemizin en güzel antik kentlerinden biri olan Sagalassos Antik Kenti’ni geziyoruz.

Antik Kent ziyaretimiz sonrasında, Burdur’a gidiyoruz.

 

Bu kez, Burdur şehir merkezinde yer alan ve Türkiye'nin ilk 10 - 15 müzesi arasında yer alan Burdur Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz.

Müzede Sagalassos, Hacılar, Kibyra, Kremna Antik Kentlerinden yaklaşık 60 bin dolayında eser sergilenmektedir.

Öğlen yemeğini Burdur’da yerel lokantada serbest olarak alıyoruz.

Yemek sonrası çay-kahve molası ve devamında, dönüş yolculuğumuz için Isparta Havalimanı’na gidiyoruz.

Varışımızda, rehberimizle vedalaşarak, 16:25 hareketle İstanbul uçuşumuzu yapıyoruz. 

 

Sağlık ve neşeyle yeni rotalarda buluşmak üzere….

Güven Gültekin Profesyonel Rehber

1997 yılında Ülkesel Anadolu Rehberliği kokartımı alarak uzun yıllar Alman, İngiliz, Rus gruplara ülkemizi tanıttım, gezdirdim.

Bu süreç içinde, Interpol World Managers, Alman Gazeteciler Birliği Üyeleri, Alman Katolik Kilisesi Piskoposları vbg. V.I.P. gruplara rehberlik yaptım.

Türk işadamı ve yatırımcılara rehberlik, tercümanlık yaparak Mısır, Amerika, Rusya, Uzak Doğu, Körfez Ülkeleri ve benzeri ülkelerde bulundum.

1999 yılından itibaren Sunexpress Havayolları ile aynı sektörde çalışma hayatıma devam ettim.

 

2006’da Uzman Emlak ve  Gayrimenkul Danışmanlığı sertifikamı ve ruhsatımı alarak, farklı bir sektöre geçiş yaparak, 2009 yılına kadar bir Amerikan Gayrimenkul Franchise şirketinin Antalya ofis yöneticiliğini yaptım.

Süreç içinde, Toplam Kalite Yönetimi, Çevre Yönetimi Sistemi ve Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasyon eğitimlerimi çalıştığım şirketler bünyesinde tamamladım.

İstanbul, Antalya ve Isparta’da faaliyet gösteren bir Proje Geliştirme firmasının iki yıl süresince yöneticiliğini üstlendim.

Isparta’nın en büyük ve proje maliyeti en yüksek olan Rosa Residence ve Rosarium AVM inşaatı projesinde Genel Müdür olarak çalıştım. Türkiye’nin yerli ve yabancı alıcılara en çok gayrimenkul satışı yapan inşaat şirketindeki Satış Müdürü görevimden 2011 yılında ayrılarak, gayri menkul geliştirme şirketleri için yeni proje geliştirme, anlaşmaları hazırlama ve danışmanlık hizmetleri ile çalışmaya devam ettim.

Ağustos 2018 itibariyle Genel Müdür Yardımcılığı’nı yaptığım Demir Holding bünyesindeki Demay Gayrimenkul A.Ş firmasının pandemi sürecinde iç piyasada küçülme kararı almasıyla memleketim olan Isparta’ya yerleşme kararı aldım.

Halen Isparta’da ve Türkiye genelinde aktif olarak turist rehberliği yapmaktayım.

Çok iyi derecede İngilizce ve Almanca ayrıca orta derecede Rusça konuşuyorum.

Uçuş Bilgileri:

Gidiş: 12 Temmuz Cuma sabahı İstanbul Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları TK 2408 / 06:20 uçuşu ile hareket ve 07:45 Antalya Havalimanı varış.

Dönüş: 14 Temmuz Pazar akşamı Isparta Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları TK 2861 / 16:25 uçuşu ile İstanbul’a hareket ve 17:45 İstanbul Havalimanı varış.

 

Buluşma: 12 Temmuz Cuma, 07:45 Antalya Havalimanı yolcu çıkış kapısı önü karşılama 

Notlar

 • Belirtilen fiyatlarla uçak yerlerimiz sınırlıdır; rezervasyon için gecikmeyiniz.
 • Kesin kayıt %30 ön ödeme ile gerçekleşir.
 • Bakiyesi tur hareketinden 2 hafta önce kapatılmış olmalıdır.
 • Tur bedeli nakit havale, kredi kartı ve mail order ile taksitli ödeme şeklinde yapılabilir.


Sigorta ile ilgili Notlar:

Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine, Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler.

Bu ek sigorta ve güvence paketi tura kayıt yaptırıldığı andan itibaren en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Tura kayıt olduktan 24 saat sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesini arzu eden misafirlerimiz tura kayıt esnasında yaptırabilirler. Ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi fiyatları, tur içeriğine göre değişmek üzere Yurtiçi turlarda takribi 60-120 TL aralığındadır ve 70 yaş ve üstü misafirlerimize ilave olarak %100 sürprim uygulanmaktadır.

Uçak Dahil Tur Fiyatı:

 

İki Kişilik Odada Kişibaşı: 22.950 TL*

Single Farkı: 1.850 TL

 

 

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler:

 

 • İstanbul-Antalya / Isparta-İstanbul arası gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Tur boyunca gruba özel konforlu araç, otoban ve park ücretleri
 • Sürücü konaklaması ve giderleri
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • 2 Gece Isparta’da 4* Ramada by Wyndam otelde Yarım Pansiyon konaklama
 • 2 Akşam yemeği, otelde (içecekler hariç)
 • İlk gün Akpınar Seyir Terası’nda sabah kahvaltısı
 • Işıklı Göl’de Tekne gezisi
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 

 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Mola ve yemeklerde alınacak ekstralar ve içecekler
 • Yerel lokantalarda öğle yemekleri
 • İsteğe bağlı Seyahat Sağlık ve İptal Sigorta
 • Müze ve Ören yeri girişleri için Müze Kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.


Otel Adı : Ramada by Wyndam Hotel Ispatra

Web Sitesi : www.ramadaisparta.com

Otel Türü : 5 yıldız

Otel Konumu : Isparta

Whatsapp