+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Dr. Elif Çamlıkaya ile Kuzeyden Güneye Hindistan

23 Kasım Cumartesi 2019

Dr. Elif Çamlıkaya ile

Kuzeyden Güneye Hindistan

Delhi-Jaipur-Agra-Varanasi & Mumbai (Bombay)

23 Kasım - 1 Aralık 2019, 8 Gece - 9 Gün

 

Direk Uçuş ile & Herşey Dahil !!


Kuzey Hindistan’ın en çarpıcı şehirleri Jaipur, Delhi, Agra ve Varanasi’nin yanı sıra, ülkenin en büyük ve dünyanın 9. büyük şehri olan Mumbai’yi göreceğimiz, Dr. Elif Çamlıkaya rehberliğinde unutulmaz bir yolculuk…


Dr. Elif Çamlıkaya ile

Kuzeyden Güneye Hindistan

Delhi-Jaipur-Agra-Varanasi & Mumbai (Bombay)

23 Kasım - 1 Aralık 2019, 8 Gece - 9 Gün

 

Direk Uçuş ile & Herşey Dahil !!


Kuzey Hindistan’ın en çarpıcı şehirleri Jaipur, Delhi, Agra ve Varanasi’nin yanı sıra, ülkenin en büyük ve dünyanın 9. büyük şehri olan Mumbai’yi göreceğimiz, Dr. Elif Çamlıkaya rehberliğinde unutulmaz bir yolculuk…


İstanbul / Delhi
23 Kasım Cumartesi

23 Kasım Cumartesi akşamüzeri önceden belirlenen saatte İstanbul Havalimanında rehberimizle buluşma ve işlemlerin tamamlanmasının ardından, gece yolculuğu ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta. Delhi / Jaipur
24 Kasım Pazar

Sabah 05 :15’de Delhi’ye varışımızda gümrük ve bagaj işlemlerimizi tamamlayarak, yerel rehberimiz ve tur aracımızla buluşuyoruz. Hindistan’a özgü şık karşılama sonrası, havaalanına yakın bir otelde kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrası enerjimizi toplamış olarak Rajasthan eyaletinin başkenti Jaipur’a hareket ediyoruz.

Yol şartlarına göre yaklaşık 4 saat (260 km.) süren bol seyirli ve keyifli yolculukla Jaipur’a varışımızda öğle yemeğimizi alıyor ve otelimize giriş yaparak, dinlenmeye çekiliyoruz.  

 

Akşam yemeği ve konaklama 5*Courtyard by Marriott, Jaipur veya benzeri otelde.

https://www.marriott.com/hotels/travel/jaimc-jaipur-marriott-hotel/Jaipur
25 Kasım Pazartesi

Kahvaltının ardından, Jaipur’a yalnızca 11km. mesafedeki Amber Kalesi'ne hareket ediyoruz.

1728’e kadar Kachhawa Rajput Maharajalığı’nın başkenti olan Amber Kalesi’nin bulunduğu tepeye filler üzerinde çıkıyoruz (filler herhangi bir etkinlik nedeniyle orada değilse, yerel araçla tepeye çıkılacaktır). Kale'de Sheesh Mahal (Aynalı Salon), Jai Mahal ve diğer avluları ziyaret ediyoruz.

Öğle yemeğimizi yerel bir lokantada aldıktan sonra, günün ikinci yarısında Jaipur’u gezmeye başlıyoruz. Pembe şehir olarak da anılan Jaipur, Hindu şehircilik anlayışına göre planlanmış ve yapılmıştır. Bu planlamanın gereği olarak, Maharaja'ya ait olan saray, merkezde yer almaktadır. Gezimiz, Şehir Sarayı (City Palace) olarak bilinen saray-müzeyle devam ediyor. Müzedeki minyatür resimlerden oluşan mükemmel bir koleksiyon, kostüm ve cephanelik bölümleri görülmeye değer güzelliktedir...


18. yüzyılda Sawai Jai Singh tarafından yaptırılan ve Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Jantar Mantar Rasathanesi bir diğer durağımız olacak. Ardından, Hawa Mahal'ı (Rüzgarlar Sarayı) geziyoruz. Eşsiz, incelikli mimarisiyle bu etkileyici 5 katlı, 1000 pencereli yapıya ön cephesinden bakarken, sarayda yaşayan kadınların oymalı balkonları çevreleyen ince kafeslerin ardından dış dünyayı gizlice gözlediklerini hayal edebilirsiniz…

Günümüzü, Jaipur’daki önemli tapınaklardan biri olan Laksmi Narayan Tapınağı’nı ziyaret ederek tamamlıyoruz. Birla ailesi tarafından tanrı Vishnu ve eşi Laksmi adına yaptırılmış olan bu tapınak, mimari detayları ile Hinduizm ve diğer tüm dinlere saygı sembollerini taşır. Tapınak ziyaretimiz sonrası otelimize dönüyoruz.

 

Akşam yemeği ve konaklama 5*Courtyard by Marriott, Jaipur veya benzeri otelde.

https://www.marriott.com/hotels/travel/jaimc-jaipur-marriott-hotel/Jaipur / Agra
26 Kasım Salı

Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış yaparak, Jaipur’dan ayrılıyor ve bir zamanlar Babür Devleti başkenti olan Agra’ya hareket ediyoruz.

Yaklaşık 4 saatlik (240km.) yolculukla Agra’ya varışımızda öğle yemeğimizi alıyor ve sonrasında otelimize giriş yaparak, odalarımıza yerleşiyoruz. Otelde kısa tazelenme molasının ardından hayallerimizi süsleyen harika bir günü yaşamak üzere Agra şehir turumuza başlıyoruz! İlk olarak, Babür Sultanı Şah Cihan’ın sevgilisi Ercümend Banu Begüm (Mümtaz) için yaptırdığı dünyaca ünlü ve Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Taj Mahal’i ziyaret ediyoruz.


Beyaz mermer ve yarı kıymetli taşlarla bezenmiş olan bu şaheseri 20.000 işçi 17 yılda tamamlamıştır. Aşkın gücü ile büyüleyici Taj Mahal’i, türbe ve bahçelerini Elif Çamlıkaya’nın anlatımı eşliğinde geziyoruz. Anılarımızda yer alacak fotoğraflar çektikten sonra, Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Agra Kalesi’ne hareket ediyoruz.

İlk olarak Babür Devleti döneminde yapılan ve her yeni imparatorun bir şeyler eklediği Agra Kalesi’ni, kale içinde yer alarak adeta peri masallarını anımsatan Sarayları, Diwan-i Khas ve birbirinden güzel Seyir Terasları’nı geziyoruz.

 

Akşam yemeği ve konaklama 5*ITC Mughal Hotel, Agra veya benzeri otelde.

https://www.itchotels.in/hotels/agra/itcmughal.htmlAgra - Delhi
27 Kasım Çarşamba

Kahvaltının ardından otelimizden çıkış yaparak Agra’ya veda ediyoruz.

Yaklaşık 4,5 saat (230km.) süren yolculukla Delhi’ye varışımızda öğle yemeğimizi alıyor ve  otelimize giriş yaparak odalarımıza yerleşiyoruz. Kısa tazelenme molası sonrasında Eski ve Yeni Delhi’yi göreceğimiz şehir turumuza başlıyoruz.

17. yüzyılda Babür Sultanı Şah Cihan döneminde Yamuna Nehri kıyısında kurularak Babür Devleti’nin başkenti olan ve günümüzde Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kızıl Kale’yi dışarıdan gördükten sonra, Hindistan’ın en büyük camisi ve Babür Devleti’nin son büyük mimari eseri olan Cuma Mescidi'ni (Jama Masjid) ziyaret ediyoruz. Eski Delhi’nin alışveriş merkezi Chandni Chowk, caminin hemen yanındaki sokaklarda yer almaktadır... Mahatma Gandhi’nin öldürülmesinin ardından bedeninin yakıldığı ve anısına park olarak kullanılan Rajghat’ı, şehrin sembol anıtlarından Kutub Minar (Qutub Minar) ve Kuvvet-ül İslam Camii’ni geziyoruz. Sonrasında, Yeni Delhi ile turumuza devam ediyoruz.


Lutyen’in Delhisi olarak da bilinen ve İngiliz sömürgesi döneminin başkenti olan bölge, Eski Delhi ile tezat oluşturmaktadır. Savaşlar boyunca İngiliz ordusunda ölen Hint askerleri anısına yapılan Hindistan Kapısı Anıtı, Başbakanlık Sarayı ve Parlamento Binası otobüsle yapacağımız panoramik turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında olacak.

 

Akşam yemeği ve konaklama 5*Novotel Aeorocity, Yeni Delhi bölgesindeki otelimizde.

https://www.accorhotels.com/tr/hotel-7560-novotel-new-delhi-aerocity/index.shtmlDelhi - Varanasi
28 Kasım Perşembe

Erken kahvaltı (veya paket kahvaltı) sonrası otelden ayrılarak, Delhi Havalimanı’ndan 08:15 iç hat seferi ile Varanasi’ye uçuyoruz.

9:40 civarı inişimizde, Varanasi Havalimanı’nda bizi karşılayan özel aracımızla Budizm inancının kurucusu Buddha’nın Gaya’da aydınlanma anına kavuştuktan sonra ilk vaazını verdiği Sarnath ile Varanasi turumuza başlıyoruz.

Sarnath dönüşü otel transferi, odalara yerleşme, kısa dinlenme molası ve öğle yemeği sonrasında rehberimiz eşliğinde İpek Atölyesi ziyareti yapıyoruz.

Atölye ziyaretinin ardından, Ganj nehri kenarına giderek, yılın 365 günü her akşam Dadaswamedh Gath’da düzenlenen büyüleyici Ganga Aarti Töreni’ni izleyerek Ganj nehrini selamlayacağız.

 

Akşam yemeği ve konaklama 5*Hotel Madin, Varanasi’de.

http://www.hotelmadin.com/

Varanasi - Mumbai
29 Kasım Cuma

Otelimizde aldığımız rahat bir uykunun ardından sabahın erken saatlerinde, Ganj Nehri kıyısında günün ilk ışıkları ile birlikte güneşin doğuşunu izlemek üzere Ghat bölgesine gidiyoruz… Hac ziyareti yapmak veya ölümü beklemek üzere Varanasi’ye gelenler ve sabah işine gitmeden önce burada ibadet eden şehir halkı gibi çok farklı sebeplerle yüzlerce insan sabah saatlerinde Ganj Nehri’ne girip suda ibadet ederek günü karşılar. Biz de, bu etkileyici ibadet şeklini Ganj Nehri üzerinde teknemizden izleyeceğiz.


Sabah turumuzun devamında Manikarnika ölü yakma alanını görerek, farklı bir deneyimi yaşamak üzere Manikarnika bölgesinden şehir merkezine kadar tarihi Varanasi’nin Gali denilen daracık sokaklarından yürüyerek otelimize dönerek kahvaltı yapıyoruz.

Kısa dinlenme sonrasında öğle yemeğini paket sandviç şeklinde otelimizden alarak, Varanasi havalimanına gidiyor ve 14:40 hareketli iç hat seferi ile Mumbai’ye uçuyoruz.

Varışımızda transfer aracımızla buluşarak, Mumbai otelimize giriş yapıyor odalarımıza yerleşiyoruz.

 

Akşam yemeği ve konaklama 5* Sun n Sand Beach Hotel, Mumbai’de.

http://www.sunnsandhotel.com/index.htm Mumbai
30 Kasım Cumartesi

Kahvaltı sonrası tam gün Mumbai şehir turumuza başlıyoruz.

İlk olarak, gidiş ve dönüşte takribi 1’er saatlik keyifli bir tekne yolculuğu ile ulaşacağımız Gharapuri Adası’na gidiyoruz. Varışımızda, adada bulunan Unesco Dünya Mirası 1200 yıllık Elephanta Mağaraları’nı göreceğiz. Toplam 7 adet mağaradan oluşan Elephanta Mağaraları, Lord Shiva kültürüne bağlı antik Hint sanatının mükemmel birer ifadesidir. Bu mağaraların 5 tanesi Hindu, 2 tanesi ise Budist mağarasıdır. Mağara ve tapınaklardaki taş oyması heykeller ise mükemmellikleri ve işçilikleri ile etkileyicidir. Yaratan, Muhafız ve Yok Edici'nin üçlülüğünü simgeleyen ünlü heykel de burada bulunmaktadır.

Öğle yemeğimizi yerel bir lokantada alarak Kral George ve Kraliçe Mary’nin Hindistan’ı ziyaretleri anısına inşa edilen Gateway of India ile devam ediyoruz. Aynı zamanda endüstri ve ticaretin merkezi olan Mumbai, yoğun nüfusu ve hareketli yaşamı ile canlı bir şehirdir…

Panoramik şehir manzarasının tadına varacağımız Asılı Bahçeler ve Kamla Nehru Parkı ile Colaba Çarşısı (alışveriş molası), Flora Çeşmesi ve Marina Plajı, Gandhi Müzesi de bugün göreceğimiz yerler arasında olacak…

Turun devamında, dünyanın en büyük çamaşırhanesi Dhobi Ghat’da fotoğraf molası veriyoruz (giriş yapılmayacak). İçine sıcak su akan beton küvetlerden oluşan bu çamaşırhane, 1890 yılından bugüne aktif olarak çalışır durumdadır ve halen Mumbai’de bazı küçük otellerin ve hastanelerinin çamaşırlarını yıkamaya devam etmektedir.

Akşam yemeği ve konaklama 5* Sun n Sand Beach Hotel, Mumbai’de.

http://www.sunnsandhotel.com/index.htm

Mumbai - İstanbul
01 Aralık Pazar

Erken kahvaltı (veya otelden paket kahvaltı şeklinde) sonrası Mumbai ( Bombay) Havalimanı’na hareket ediyoruz.

Anılarla dolu güzel bir yolculuğun ardından THY Türk Havayolları 06:55 seferiyle İstanbul’a hareket ve aynı gün 11:30’da İstanbul'a varışımızda yeni rotalarda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
Dr. Elif ÇAMLIKAYA Profesyonel Rehber

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğu yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğiyle tanıştı. Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenciliği devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladı. Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye’de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğii sürdürmektedir. Hindistan’ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiği alan araştırması sonucunda yazdığı “Death Management in Hindu Varanasi” konulu teziyle 2015 yılında Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimini tamamladı

UÇUŞ BİLGİLERİ:


Gidiş : 23 Kasım 2019 Cumartesi İstanbul Havalimanından THY TK 716 sayılı 20:55 seferi ile hareket ve 24 Kasım Pazar sabahı 05:15 Delhi varış.


Dönüş : 1 Aralık 2019 Pazar Mumbai Bombay Havalimanından THY TK 721 sayılı 06:55 seferi ile hareket ve aynı gün 11:30’da İstanbul varış.


Buluşma :

23 Kasım 2019, Cumartesi günü 17:45’ de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar, THY kontuarı. 

NOTLAR:

 • Belirtilen fiyat sınırlı kontenjan için belirlenmiştir. Kontenjan dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki artış fiyata yansıtılacaktır.
 • Ödeme detayları ve banka bilgileri için lütfen danışınız.


Hindistan Vizesi :

 

Hindistan'ın Türk vatandaşları için vize uygulaması vardır ve parmak izi sistemine geçmiştir. Kişisel başvuru gerekmektedir. Hindistan Büyükelçiliği web sayfasında eksiksiz dolduracağınız başvuru formunun çıktısı ile elçilik ya da konsolosluktan randevu almanız ve şahsen gitmeniz gerekmektedir.

Hindistan randevu süreleri uzun terminlerle verilmektedir, dolayısıyla Aralık ayı içinde vize randevu talebinin yapılmış olmasını öneriyoruz.

Gezi süresinin sonundan itibaren 6 ay geçerli olan pasaportunuz, başvuru formunuz, acentemizin tur ve uçak rezervasyon bilgilerini sabah teslim edip aynı gün öğleden sonra vizenizi alabilirsiniz.

Vize ücreti en son 100 US $ civarında idi, değişebilmektedir. Net rakamı lütfen önceden danışınız;  şahsi vize görüşmesi sırasında konsolosluğa direk olarak elden vereceğiniz vize ücretinin net tutar olarak hazır edilmesi gereklidir, konsoloslukta para bozmuyorlar.

*Acentemiz vize konusunda destek vermektedir.

Zorunlu durumlarda tur programında ve detaylarında değişiklik yapılabilir.

TUR FİYATI:

İki kişilik odada kişibaşı: 2980 Euro

Tek kişilik oda farkı: 540 Euro


Fiyata Dahil Olanlar :

 • Türk Havayolları ile İstanbul - Delhi ve Mumbai (Bombay) - İstanbul gidiş-dönüş dış hat uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Delhi-Varanasi ve Varanasi-Mumbai (Bombay) arasında 2 adet iç hat uçuş bileti
 • Toplam 7 Gece : 5*Otellerde kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama
 • Tur boyunca gruba özel konforlu ve klimalı araç ile tüm transferler ve turlar
 • İlk gün Delhi’ye varışımızda 5*otelde kahvaltı
 • Tüm akşam yemekleri : Konaklama yapılan otellerde dahil
 • Tüm öğle yemekleri : Program akışına uygun otel ve/veya yerel lokantalarda
 • Programda belirtilen tüm turlar (ekstra tur yoktur) dahil
 • Jaipur’da Amber Kalesi’ne fillerle (veya jeep ile) çıkış
 • Ganj Nehri’nde tekne gezisi (Varanasi)
 • Elephanta Adası’na gidişte 1 saat ve dönüşte 1 saat tekne ile ulaşım (Mumbai)
 • Profesyonel Rehber Dr. Elif Çamlıkaya ile gezme ayrıcalığı
 • Yerel rehberlik hizmeti (İngilizce)
 • Programda belirtilen tüm müze ve girişler dahil
 • Araç içi günlük 2 şişe su ikramı
 • Geleneksel Hindistan karşılaması ve sürprizler
 • Tüm otel ve lokanta bahşişleri
 • Zorunlu seyahat sigortası


Fiyata Dahil Olmayanlar :

 • Yemeklerde ve molalarda alınan ekstralar, içecekler
 • Tüm kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • İsteğe bağlı şoför ve yerel rehber bahşişleri
 • Yurtdışı çıkış harcı  
 • Vize ücretleri 

Otel Adı : Jaipur Marriott Hotel

Web Sitesi : https://www.marriott.com/hotels/travel/jaimc-jaipur-marriott-hotel/

Otel Türü : 5 Yıldız

Otel Konumu : Hindistan


Whatsapp