+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Kültürler Şehri Antakya-Hatay

18 Ekim Cuma 2019

Kültürler Şehri Antakya-Hatay

Profesyonel Rehber Ozan Bahçe ile

 

Dinler, diller, medeniyetler ve lezzetler şehri Antakya, aynı zamanda bir hoşgörü örneği olarak da bilinir. Hatay’da geçireceğimiz üç gün boyunca, St.Pierre Kilisesi, Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi, Sinagog, Katolik ve Protestan Kiliseleri, Samandağ, Vakıflı Köyü, Titus Tüneli, Tell Aççana ve Tell Tainat Höyükleri göreceğimiz yerlerden bazıları…

Unutulmaz anılarla döneceğimiz harika bir rotada buluşmak üzere...

Kültürler Şehri Antakya-Hatay

Profesyonel Rehber Ozan Bahçe ile

 

Dinler, diller, medeniyetler ve lezzetler şehri Antakya, aynı zamanda bir hoşgörü örneği olarak da bilinir. Hatay’da geçireceğimiz üç gün boyunca, St.Pierre Kilisesi, Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi, Sinagog, Katolik ve Protestan Kiliseleri, Samandağ, Vakıflı Köyü, Titus Tüneli, Tell Aççana ve Tell Tainat Höyükleri göreceğimiz yerlerden bazıları…

Unutulmaz anılarla döneceğimiz harika bir rotada buluşmak üzere...

İstanbul-Antakya
18 Ekim Cuma

18 Ekim Cuma sabahı Hatay Havalimanı’na varışımızda, gruba özel aracımızla buluşarak, turumuza başlıyoruz…

İlk durağımız, Antakya’da Hıristiyanlarca bilinen ilk kilise olan St. Pierre Kilisesi ve Adam Kaya kabartması… Çan, ezan ve hazan sesleri arasında Asi Nehri’nin iki yakasına kurulu Antakya’ya varışımızda, şehir merkezinde yer alan 4*otelimize giriş yapıyoruz.


Yerleşme ve kısa dinlenme molası sonrasında, yürüyerek yapacağımız oryantasyon turumuz ile Uzunçarşı ve Habib-i Neccar Camii'ni gezerek, öğle yemeğimizi Uzun Çarşı’da fiyata dahil olarak alıyoruz. Yemek sonrası, Sinagog, Katolik ve Protestan Kiliseleri ile turumuza devam ediyoruz… Tur bitiminde yürüyerek otelimize dönüş ve dinlenme. Arzu eden misafirlerimiz akşam yemeğine kadar, İstanbul'un Kapalıçarşı'sını hatırlatan sıra sıra dizilmiş aktarlar, hediyelik eşyacılar ve kuyumcuları ile cıvıl cıvıl olan Uzun Çarşı'da alışveriş ve fotoğraf çekimi için zaman kullanabilirler. Akşam yemeği otelimize yürüme mesafesinde ve yöresel mutfağı ile bilinen lokantalarda serbest.

 

Konaklama The Liwan Boutique Hotel, Antakya’da.

https://theliwanhotel.com/Trajan Su Kemerleri-Harbiye-Vakıflı Köyü-Titus Tüneli-Samandağ
19 Ekim Cumartesi

Kahvaltı sonrasında, aracımızla ilk olarak Harbiye yönüne hareket ediyoruz.

Trajan Su Kemerleri ve Harbiye gezimizi yaptıktan sonra, Samandağ yönünde turumuza devam ediyoruz. Güzergah üzerinde, Hıdırlık Köyü'nde Musa Ağacı ve bir Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü'nde Titus Tüneli’ni görüyoruz.


Vakıflı Köyü’nde çay ve kahve molası ve köylülerin el emeği ürünlerden alışveriş yapmak üzere serbest zaman veriyoruz.

Öğle yemeğimizi, hava durumuna bağlı olarak Samandağ veya Çevlik’te fiyata dahil olarak alıyoruz. Yemek sonrasında, Beşikli Mağara ve Dor Mabedi gezimizi yapıyoruz.


Tur bitiminde şehir merkezine dönerek, Uzun Çarşı’da alışveriş yapmak, şehri dolaşmak veya otelde dinlenmek üzere serbest zaman kullanıyoruz.

Akşamüzeri saatlerinde otel lobisinde buluşup kısa bir yürüyüşle Hatay mutfağına özgü lezzetleriyle bilinen bir lokantada serbest akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

Konaklama The Liwan Boutique Hotel, Antakya’da.

https://theliwanhotel.com/Hatay - İstanbul
20 Ekim Pazar

Kahvaltı sonrasında Hatay'daki bu son günümüzü en güzel şekilde değerlendirmek üzere valizlerimizle otelimizden ayrılarak, yola koyuluyoruz...

İlk durağımız; dünyada ikinci sırada gösterilen ve ağırlıklı olarak Harbiye civarından getirilen eserlerin sergilendiği Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi olacak.


Tell Tayinat ve Tell Aççana höyüklerinin küçük örneklerinin yer aldığı ve mitolojiden sahnelerin mozaikler üzerinde sergilendiği Antakya Müzesi ülkemizdeki sayılı müzelerdendir.Rehberimiz tarafından bilgilendirilerek müze ziyaretimizi tamamladıktan sonra, yakın mesafede yer alan Tell Aççana ve Tell Tayinat Höyükleri gezisi ile turumuz devam ediyor.


Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Hatay’da, farklı bölgelerde kazı çalışmaları halen devam etmektedir. Hititlere ilişkin eksik bilgileri tamamlamakta önemli olan ilk kazı, 1937’de İngiliz Arkeolog Leonard Woolley tarafından Tel Aççana Höyüğü’nde yapılmıştır. 17 katmandan oluşan yerleşim biriminde önemli bir saray gün ışığına çıkarılmıştır. Yine Hitit dönemine ait bulgulara rastlanan 7 katlı Tell Tayinat Höyüğü’nde ise, 1930 yılından bu yana kazı çalışması yapılmaktadır. Daha yıllarca süreceği hesaplanan kazılarla, 17 katmandan oluşan saray ve tapınaklar ile mezarların bulunduğu alanın ”Arkeolojik Park” haline dönüştürülerek turizme kazandırılması hedeflenmektedir.


Tipik Hatay mutfağı lezzetlerinden oluşan öğle yemeğimizi fiyata dahil olarak alıyor ve güzergah üzerinde çay ve kahve molası vererek, dönüş yolculuğumuz için Hatay Havalimanına hareket ediyoruz. Hatay Havalimanından 18:15’de hareketle 20:15’de Sabiha Gökçen-İstanbul’a varışımızda yeni rotalarda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.Ozan Bahçe Profesyonel Rehber

Ozan Can Bahçe : 1980, Edirne doğumlu olan Ozan Bahçe Yeditepe Üniversitesi Sistem Mühendisliği mezunudur. Halen, Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi ve İstanbul Üniversitesi Tarih bölümlerinde eğitimine devam etmektedir. 
Yaklaşık 10 yıl boyunca turizm sektöründe farklı firma ve departmanlarda deneyim kazanarak 2009 yılından itibaren profesyonel rehberlik yapmaya başlamıştır.
Butik ve organize gruplar ile kültür gezileri, tematik turlar ve incentive organizasyonlarda  aktif olarak çok sevdiği rehberlik mesleğine devam etmektedir.

UÇUŞ BİLGİSİ:

 

Gidiş : 18 Ekim Cuma, SAW Sabiha Gökçen Havalimanından Pegasus Havayolları PC 2130  sayılı 08:55 seferiyle hareket ve 10:35’de Hatay’a varış.


Dönüş : 20 Ekim Pazar, Hatay Havalimanından Pegasus Havayolları PC 2133 sayılı 18:15 seferiyle hareket ve 19:55’de SAW Sabiha Gökçen Havalimanı-İstanbul varış.

 


BULUŞMA:

18 Ekim Cuma : 07:30 SAW Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus kontuarı önü.

NOTLAR:

 • İstanbul dışından Hatay Havalimanı buluşma ile katılmak isteyen misafirlerimiz uçak hariç fiyat için danışabilirler.
 • Küçük gruplarla ve sınırlı opsiyonla gerçekleşen turlarımız nedeniyle gecikmeden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.
 • Opsiyonlarımız dolduktan sonra gelen geç rezervasyonlarda uçak biletlerindeki artış fiyata yansıtılacaktır.
 • Kesin rezervasyon % 30 ( 680 TL ) ön ödeme ile gerçekleşir.
 • Ödeme ve banka bilgileri için lütfen arayınız.
 • Müze kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında ve detaylarında değişiklik yapabilir.

TUR FİYATI:

İki kişilik odada Kişibaşı : 2270 TL

Single Farkı : 250 TL

 

*İstanbul dışından Hatay Havalimanı buluşma şeklinde katılacak misafirlerimiz uçak hariç fiyat için danışabilirler.Fiyata Dahil Olanlar :

 

 • İstanbul-Hatay-İstanbul gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Antakya şehir merkezinde butik otelde 2 Gece Oda-Kahvaltı konaklama
 • Tur boyunca gruba özel klimalı lüks araç
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • 3 Öğle yemeği (içecekler ve ekstralar hariçtir )
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayanlar :

 

 • Programda serbest olarak belirtilen 2 akşam yemeği
 • Molalarda ve öğle yemeklerinde alınacak ekstralar ve içecekler
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri girişleri 

Otel Adı : The Liwan Boutique Hotel

Web Sitesi : http://www.theliwanhotel.com/

Otel Türü : Butik Otel

Otel Konumu : Antakya


Whatsapp