+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Kudüs ve Çevresi

13 Şubat Salı 2018

Dr. Elif Çamlıkaya rehberliğinde

 Tel Aviv-Yafa-Caesarea-Hayfa-Akka-Tiberiye-Tiberiye Gölü'nde Tekne Turu-Copernaum

Sonsuz Mutluluk Tepesi-Nasıra-Masada-Ölü Deniz (Lut Gölü)-Bethlehem ve Kudüs

Doğu ile Batı'nın buluştuğu, üç büyük dinin mensupları için özel anlamlar taşıyan Tel Aviv'den başlayan yolculuğumuz boyunca Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan pek çok eseri, Zeytin Dağı, Bahai Bahçeleri ve Tapınakları, Sonsuz Mutluluk Tepesi, Tüm Milletler Kilisesi'ni, Kudüs ve çevresini Dr. Elif Çamlıkaya'nın eşsiz birikimleri ve yorumları ile keşfediyoruz...

Dr. Elif Çamlıkaya rehberliğinde

 Tel Aviv-Yafa-Caesarea-Hayfa-Akka-Tiberiye-Tiberiye Gölü'nde Tekne Turu-Copernaum

Sonsuz Mutluluk Tepesi-Nasıra-Masada-Ölü Deniz (Lut Gölü)-Bethlehem ve Kudüs

Doğu ile Batı'nın buluştuğu, üç büyük dinin mensupları için özel anlamlar taşıyan Tel Aviv'den başlayan yolculuğumuz boyunca Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan pek çok eseri, Zeytin Dağı, Bahai Bahçeleri ve Tapınakları, Sonsuz Mutluluk Tepesi, Tüm Milletler Kilisesi'ni, Kudüs ve çevresini Dr. Elif Çamlıkaya'nın eşsiz birikimleri ve yorumları ile keşfediyoruz...

1.Gün, İstanbul - Tel Aviv - Yafa – Caesarea - Hayfa
13 Şubat Salı

SAW Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 06:00’da DATA TUR yetkilisi ve rehberimizle buluşma. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC TK 781 sefer sayılı 08:25 uçuşuyla hareket ederek, yerel saatle 09:30’dA Tel Aviv Ben Gurion Havalimanı’na varış. Gümrük işlemlerinin ardından otobüsümüz ve yerel rehberimizle buluşarak Tel Aviv’e  gidiyoruz. Tel Aviv’de, 1930’lu yıllarda Almanya’da aldıkları eğitim sonucu Bauhaus akımından etkilenen Yahudi mimarlar tarafından kurulan Beyaz Şehir’i görme şansımız olacaktır. Sade mimari çizgileri, geometrik balkonları ve beyaz cepheli eski evleriyle Unesco Dünya Mirası Listesi’ne alınan semt, son 10 yılda büyük oranda restore edilmiştir. Tel Aviv’de otobüsle yapacağımız panoramik turun ardından Yafa’ya hareket ediyoruz. Tarihi Yafa sokaklarında yürüyerek yapacağımız turumuzda, Abdülhamit Saat Kulesi, Bedesten, Valilik Sarayı, Tarihi Liman ve Çarşı ve Eski Evleri görüyoruz.

Sonrasında aracımızla hareket ederek, önemli bir Roma şehri olan Caesarea’ya geliyoruz.  Hadera şehrinin yakınlarında Tel Aviv ve Hayfa'nın tam ortasında sahil kesiminde yer alan Caesarea’de, Tiyatro, Stadyum, Herod’un Yazlık Sarayı, Sütunlu Cadde, Liman gibi şehrin önemli tarihi yapılarının bulunduğu sokaklarda yürüyüşlü turumuzu tamamladıktan sonra Cesarea’dan ayrılıyoruz. Aracımızla yaklaşık yarım saatlik yolculuğun ardından Hayfa’ya varıyoruz. Kısa panoramik tur sonrasında Hayfa otelimizde şık ‘’Hoşgeldiniz / Happy Hour ‘’ karşılamasından sonra, odalarımıza yerleşme ve kısa dinlenme molası.

İlk akşam yemeğimizi, Hayfa’nın ambiansı ile bizi etkileyecek son dönemde restore edilen özel bir bölgesinde ve oryantal bir lokantada ‘’Hoşgeldiniz : Gala Yemeği ve Limitsiz Şarap İkramı’’ olarak alıyoruz. Geceleme Hayfa’da Bay Club Butik Otel’de.


2.Gün, Hayfa - Akka - Tiberiye
14 Şubat Çarşamba

Kahvaltı sonrası aracımızla otelimizden ayrılıyoruz. Günümüzün ilk durağı, İsrail’in en yüksek tepesi olan Carmel Tepesi’nden Hayfa şehir manzarasını izleyerek, fotoğraflar alıyoruz ve Carmelite Muhraka Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Hayfa’da ikinci durağımız; Bahai dininin merkezi ve Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Bahai Tapınağı ve Bahçeleri …

Hayfa gezimizi tamamlayarak, yaklaşık yarım saatlik bir yolculukla, tarihi Osmanlı liman şehri Akka’ya varıyoruz. Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi yer alan Akka’da yürüyerek yapacağımız turumuzda El Cezir Camii, Osmanlı Kalesi  ve Han El Umdan gibi şehrin önemli pek çok Osmanlı eserini görüyoruz. Haçlı seferlerinden kalan Tuneller ve çarşı içindeki Hamam ziyaretlerimizi de yaparak Akka’dan ayrılıyoruz. Aracımızla yaklaşık bir saatlik yolculukla Tiberiye’ye varışta otelimize giriş ve odalarımıza yerleşme.

Akşam yemeği ve geceleme 4*Leonardo Hotel, Tiberiye’de.

3.Gün, Tiberiye - Copernaum - Sonsuz Mutluluk Tepesi - Nasıra - Kudüs
15 Şubat Perşembe

Kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılarak kısa bir yolculukla Hz. İsa’nın peygamberliğinin başladığı ve ilk mucizelerinin yaşandığı Antik Roma şehri Copernaum’a varıyoruz.

İlk olarak, Copernaum Ören Yeri’ni, Sinagog ve Hz. İsa’nın ilk havarisi Petrus’un Evi’ni ziyaret ediyoruz. Hz. İsa’nın havarilerine en önemli vaazlarından birini verdiği “Sonsuz Mutluluk Tepesi” ile turumuza devam ederek, bu güzel tepeden aşağıya doğru çarpıcı Tiberiye manzarasını seyrediyoruz. İsa Teknesi Müzesi’ni gördükten sonra, Tiberiye Gölü’nde Hz. İsa döneminden kalan örnekten esinlenerek yapılan bir tekne ile yarım saatlik Tekne Turu yapıyoruz. Ardından, Tiberiye’den ayrılarak yaklaşık yarım saatlik kısa bir yolculukla Meryem Ana’nın doğum yeri olan Nasıra’ya varıyoruz. Meryem Ana’nın Cebrail ile karşılaştığı su kuyusunun üzerine inşa edilen Meryem Ana Ortodoks Kilisesi’ni görerek, Nasıra’dan ayrılıyor ve iki saatlik yolculuk sonrası Kudüs’e varıyoruz. Kudüs otelimize giriş, yerleşme.

Akşam yemeği ve geceleme 5* Ramada Hotel, Kudüs’de. 


4.Gün, Kudüs- Ölü Deniz - Masada – Kudüs
16 Şubat Cuma

Kahvaltı sonrası 08.00’de otelden hareket ediyoruz. Günümüze, Yahudi Mahallesi’nin sokak aralarından geçerek Batı Duvarı olarak da bilinen Ağlama Duvarı ile başlıyor ve duvarda ibadet eden Yahudileri izliyoruz. Ardından, şehrin en önemli  tepesi olan Zeytindağı’na gidiyoruz. Dünyanın en büyük Yahudi Mezarlığı’nın yer aldığı Zeytindağı’ndan etkileyici Kudüs manzarasını izleyerek fotoğraf molası verdikten sonra, Yehuda Dağları ve Yehuda Çölü üzerinde dünyanın en alçak noktası olan Ölü Deniz (Tuz Gölü)’e hareket ediyoruz. Ardından, Yahudilik tarihinin en önemli olaylarının yaşandığı, Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Masada’ya varışımızda, bizleri derinden etkileyecek olan Masada Ören Yeri’ne teleferikle çıkıyoruz. Burayı yürüyerek dolaştıktan sonra yine teleferikle geri dönüyoruz.  

Masada ziyaretimiz sonrasında, arzu eden misafirlerimiz Ölü Deniz’de, içerdiği mineraller nedeniyle kozmetik sanayinde kullanılan doğal çamurlarda ‘’Çamur Banyosu’’ yapabilirler veya Ölü Deniz’de batmadan yüzmenin keyfine varabilirler… Burada geçireceğimiz kısa dinlenme ve keyifli zaman sonrasında, aracımızla Tevrat rulolarının bulunduğu Qumran Mağaraları’nın önünden geçerek Kudüs’e dönüyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme Kudüs otelimizde.


5.Gün Kudüs - Bethlehem – Kudüs
17 Şubat Cumartesi

Kahvaltının sonrası saat 08.00’de otelimizden ayrılarak, Hz.İsa’nın, havarisi Yahuda İskoryat tarafından ele verildiği Getsemeni’de iki bin yıllık zeytin ağaçlarını görerek, “Tüm Milletler Kilisesi”ni  ve Meryem Ana’nın göğe yükseldiği Meryem Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz.

Turumuz, Kanuni Sultan Süleyman’ın inşa ettiği surların giriş kapılarından biri olan Yafa Kapısı ve buradan geçerek Eski Kudüs’le devam ediyor. Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde  yer alan Eski Kudüs bölgesinde öğle yemeğimizi serbest olarak alıyoruz. Ardından, yürüyerek Kudüs turumuzu yapıyoruz. Önce Müslüman Mahallesi’ne geçiyor ve Kuran’da yazıldığı üzere, Hz. Muhammed’in Miraç’a yükseldiği yer olan Kubbet’üs Sahra ve Mescid-i Aksa’nın da yer aldığı “Harem Ül Şerif”i ziyaret ediyoruz. Aracımızla yaklaşık yarım saat kadar bir yolculuk yapıyor ve Filistin Devleti toprakları içinde yer alan Bethlehem'e gidiyoruz. İsa'nın doğduğu mağaranın da bulunduğu Kutsal Doğum Kilisesi'ni ve Azize Katerina Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında, Kudüs'e dönüyor ve tarihi şehir içinde yer alan, İsa'nın yargılanmasından çarmığa gerildiği tepe Golgota'ya kadar “Çile Yolu” olarak da bilinen Via Dolorosa istasyonları’nı ziyaret ediyoruz. İstasyonların sonunda yer alan “Göğe Yükseliş Kilisesi’’ni gezerek, akşamüzeri saat 19:00 civarında Davud Kulesi’nde ‘Sound & Light Show’ etkinliğine katılıyoruz. Bu etkileyici gösteriyi izledikten sonra, saat 20:00 civarı otelimize dönerek akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama Kudüs otelimizde.

6.Gün, Kudüs - Bethlehem - Tel Aviv - İstanbul
18 Şubat Pazar

Kahvaltı sonrası valizlerimizle otelimizden ayrılıyoruz. Zion Tepesi’ndeki Hz. Davud’un mezarı ve Hz. İsa’nın Son Akşam Yemeği’ni yediği salonu ziyaret ediyoruz.Günümüzün diğer gezisi, İkinci Dünya Savaşı sırasında katledilen altı buçuk milyon Yahudi’nin anısı için inşa edilen  Yad Vashem ( Soykırım Müzesi ) olacak.

Müze ziyaretimizin ardından dönüş yolculuğumuz için Tel Aviv Ben Gurion Havalimanı’na hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerini tamamlayarak, Pegasus Havayolları PC 782 sayılı 15:50 seferiyle hareket ve yerel saatle 19:20’de SAW Sabiha Gökçen Havalimanı’na varışımızda bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Dr. Elif ÇAMLIKAYA Profesyonel Rehber

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğu yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğiyle tanıştı. Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenciliği devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladı. Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye’de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğii sürdürmektedir. Hindistan’ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiği alan araştırması sonucunda yazdığı “Death Management in Hindu Varanasi” konulu teziyle 2015 yılında Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimini tamamladı

UÇUŞ BİLGİLERİ:

 

Gidiş: 13 Şubat 2018, Salı sabahı PC 781 sefer sayılı uçuşuyla SAW Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 08:25 hareketle 09:30’da Tel Aviv varış.

Dönüş: 18 Şubat 2018 Pazar akşamı PC 782 sefer sayılı uçuşuyla Tel Aviv Ben Gurion Havalimanı’ndan ’den 15:50’de hareket ve 19:20 SAW Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış.

NOTLAR:


 • Yurtdışı çıkış harcınızı önceden veya havalimanına varışınızda almayı unutmayınız.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla pasaportların en az 6 ay geçerli olması ve pasaport alım tarihinin 10 yıldan eski olmaması gereklidir.
 • Pasaporta damga basılmayan özel İsrail vizesi için seyahat tarihinden en geç 2 hafta önce pasaport bilgilerinin tarafımıza iletilmesi gereklidir.
 • Belirtilen fiyat kısıtlı kontenjan içindir. Kontenjan dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki artış fiyata yansıtılacaktır. 
 • Fiyat farkından etkilenmemek için gecikmeden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.
 • Rezervasyon % 25 ön ödeme ile kesinleşir ve bakiyesi tur tarihinden 1 ay önce kapatılmalıdır.
 • Banka Bilgileri, Kredi kartı ile taksitli ödeme ve detaylar için lütfen arayınız.
 • Acentamız zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir ve havayolu kaynaklı uçuş saati değişikliklerinden sorumlu değildir.

TUR FİYATI:


İki Kişilik Odada Kişibaşı : 1890 USD

Single Farkı : 390 USD

 

 

Fiyata Dahil Olanlar :


 • İstanbul-Tel Aviv-İstanbul Pegasus Havayolları ile Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri
 • Yerel rehberimizin ‘’Hoşgeldiniz / Taze Hurma İkramı’’ ile havalimanı karşılaması
 • Hayfa(1), Tiberiye (1) ve Kudüs(3) Gece /Toplam 5 Gece Akşam Yemeği dahil YP Konaklama
 • İlk akşam Hayfa Otel’de ‘’Hoşgeldiniz / Happy Hour’’ karşılaması
 • İlk gece Hayfa şehir merkezinde limitsiz şaraplı ‘’Hoş Geldiniz / Gala Yemeği’’
 • Tur Boyunca DATA TUR Klimalı Özel Araç
 • Şehir Giriş Ücretleri ve Şehir Konaklama Vergileri
 • Belirtilen tüm şehir turları ve transferler ile turlar boyunca araç içi mineral su ikramı
 • Programda belirtilen tüm ziyaretler ve giriş ücretleri / Akka’da Tüneller ve Hamam dahil
 • Otellerde vergi, bagaj taşıma ve servis ücretleri
 • İngilizce Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • 10 kişiyi aşan gruplarda kulaklık dağıtımı / zimmetli
 • Bölgeyi Dr. Elif Çamlıkaya rehberliğinde gezme ayrıcalığı
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Grup Vizesi ( Pasaporta damga basılmayan özel İsrail Vizesi )


Fiyata Dahil Olmayanlar:


 • Öğle Yemekleri
 • Akşam yemeklerinde alınacak içki ve meşrubatlar (İlk akşam yemeğinde limitsiz şarap ikramdır.)
 • Sürücü ve yerel rehber bahşişleri hariç (tercihe bağlı)
 • Otel extraları, Kişisel harcamalar ve Yurtdışı Çıkış Harcı

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :