+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Kırgızistan

14 Ağustos Pazar 2022

İpek Yolunun Kavşak Noktası, Dağlar, Göller, Nehirler, Vadiler Ülkesi KIRGIZİSTAN

 

14-22 AĞUSTOS 2022

8 GECE / 9 GÜN

Bişkek-Ala Archa Milli Parkı-Burana Kulesi-Boom Kanyonu-Çolpon Ata-Issık Gölü

Grigoriev Geçidi-Semenov Geçidi-Jyrgalan Vadisi-Karakol-Jeti Oguz geçidi-Masal Kanyonu Kochkor Köyü-Son Gölü-Bişkek

İpek Yolunun Kavşak Noktası, Dağlar, Göller, Nehirler, Vadiler Ülkesi KIRGIZİSTAN

 

14-22 AĞUSTOS 2022

8 GECE / 9 GÜN

Bişkek-Ala Archa Milli Parkı-Burana Kulesi-Boom Kanyonu-Çolpon Ata-Issık Gölü

Grigoriev Geçidi-Semenov Geçidi-Jyrgalan Vadisi-Karakol-Jeti Oguz geçidi-Masal Kanyonu Kochkor Köyü-Son Gölü-Bişkek

İstanbul - Bişkek
14 Ağustos Pazar

Saat 22:00’da İstanbul Havalimanı’nda buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası gece yarısı sonrası saat 01:00'da Türk Hava Yolları’nın TK-344 sefer sayılı uçuşu ile Bişkek'e hareket.  Uçakta geceleme.

Ala Archa Milli Parkı - Bişkek
15 Ağustos Pazartesi

Saat 08.55'te Kırgizistan'ın başkenti Bişkek'e varış. Pasaport işlemlerimizin ardından bizi bekleyen aracımız ile Ala Archa Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Tanrı Dağları’nda yüksek bir noktada bulunan Milli Park, doğal güzelliği ve biyolojik çeşitliliği ile dikkat çekiyor. Park ile aynı adı taşıyan Ala Arça Nehri vadinin içinden Bişkek’e doğru akar. Parkta öğle yemeğimizi aldıktan sonra, güzel bir doğa yürüyüşü bizi bekliyor. Daha sonra başkent Bişkek’e doğru yola çıkıyoruz. Bişkek’e varışta otelimize yerleşme ve kısa bir dinlenme sonrası yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.

Bişkek
16 Ağustos Salı

Otelde kahvaltı sonrası Bişkek şehir turu için hareket ediyoruz. Kırgızistan'ın en büyük meydanı Ala Too, şehrin önemli yapıları Manas Anıtı, Başkanlık Sarayı, Devrim Anıtı, Lenin Anıtı, Eski Meydan, Parlamento Binası, Oak Park, Zafer Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası Oş Pazarı ve TZUM Çarşısı’nda serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

Bişkek – Tokmok – Balasagun - Burana Kulesi – Boom Kanyonu Issık Gölü
17 Ağustos Çarşamba

Otelimizde sabah kahvaltısı. Bugün oldukça yoğun ama harika bir gün ve harika bir yolculuk bizleri bekliyor. Issık Gölü Kıyısı’nda bulunan Bişkek’e 240 Km mesafedeki Çolpon Ata’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Tokmok şehrinden geçerek Karahanlılar’ın başkenti  Kayıp şehir Balasagun’da Burana Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. İpek Yolu üzerinde bulunan bu bölgede Türk boyları  çok eski devirlerden beri yaşamaktaydı. Burada yapacağımız gezi ve alacağımız ilginç bilgilerden sonra Boom Kanyonu’na hareket ediyoruz. Boom geçidinde yerel bir lokantada alacağımız öğle yemeği sonrası Issık Gölü kıyısındaki Çolpon Ata’ya hareket. Varışımızda ilk olarak gölde tekne turu yapıyor ve devamında Çolpan Ata - Petroglyph Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra göl kıyısındaki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

Çolpon Ata – Grigoriev Geçidi – Semenov Geçidi – Jirgalan Vadisi
18 Ağustos Perşembe

Otelimizde sabah kahvaltısı sonrası Jirgalan Vadisi’ne doğru yola koyuluyoruz. Yol üzeri Grigoriev ve Semenov kanyonlarına uğrayacağız. Jirgalan’a varışta otelimize yerleşme ve öğle yemeği sonrası, buradaki bir çiftliği ziyaret ediyoruz. Dönüşte akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

Jirgalan – Karakol
19 Ağustos Cuma

Otelde kahvaltının ardından Kırgızistan'ın bir başka șehri Karakol'a hareket ediyoruz. Karakol’a varışta alacağımız öğle yemeği sonrası şehir turumuz başlıyor.  Bu turda, Rus Kutsal Ruh Katedrali, Dungan Camii, Prejevalsiki Müzesi’ni göreceğiz. Gezi bitiminde yerel bir  restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası otelimize transfer, yerleşme ve geceleme.

Karakol – Jeti Oguz Geçidi - Barskoon Geçidi – Masal Kanyonu – Kochkor Köyü – Son Kul (Son Göl)
20 Ağustos Cumartesi

Otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası Kochkor Köyü’ne hareket. Yolda Jeti Oguz Kanyonu ve Masal Kanyonu’nu na uğruyoruz. Jeti Oguz (yedi öküz geçidi) adını yan yana duran yedi boğayı andıran kayalardan alıyor. Doğa harikası bu bu kanyonlar kızıl kum yapıları ve ilginç doğal oluşumlarıyla bir çok efsaneye konu olmuş. Burada yapacağımız gezi sonrası öğle yemeğimizi Koçkor Köyünde alacağız. Daha sonra yurt çadırlarında konaklayacağımız Son Gölü’ne gideceğiz. Akşam yemeğimizi de burada alıyoruz. Geceleme, yurt olarak adlandırılan Kırgız çadırlarında. 

Son Kul (Son Göl) – Kochkor Köyü – Orto Tokoy Su Rezervuarı – Bishkek)
21 Ağustos Pazar

Kampta alacağımız kahvaltı sonrası Koçkor Köyü’ne gidiyoruz. Bugün, geçimini çoğunlukla çiftçilik ve hayvancılıkla sağlayan Koçkorluları ve Kırgız kültürünü yakından tanıma fırsatını bulacağız. İlk olarak göçebe hayatının mirası olan ve şırdak usulü denen el yapımı halı sanatının detaylarını öğreniyoruz. Geleneksel öğle yemeği sonrası Kırgızların diğer önemli bir geleneği, kartalla avlanmanın detaylarının gösterildiği bir etkinliği izleyeceğiz. Daha sonra Çu Nehri’nin oluşturduğu Orto Tokoy Su rezervuarına uğrayıp Bişkek’e doğru yola çıkıyoruz. Bişkek’te yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

Bishkek – İstanbul
22 Ağustos Pazartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Bişkek Havalimanı'na gidiyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK-345 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.10'da İstanbul’a hareket yaklaşık 6 saatlik uçuş sonrası yerel saatle Saat 13.10’da İstanbul’a varış ve gezimizin sonu. 

UÇUŞ BİLGİSİ:

Gidiş: 14 Ağustos saat 01:00'de Türk Hava Yolları TK-344 sefer sayılı uçuşu ile hareket ve aynı gün at 08.55'de Bişkek'e varış.

Dönüş: 22 Ağustos Temmuz Türk Hava Yolları TK-345 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.10'da İstanbul’a hareket ve aynı gün 13.10’da İstanbul’a varış.

Buluşma: 14 Ağustos saat 22:00’de İstanbul Havalimanı’nda buluşma.

Kırgızistan’da otellerde üç kişilik oda bulunmayıp, iki kişilik odalara ilave yatak konmaktadır.

İlave yataklar; açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Bilginiz için 3.yatak standart yataktan küçüktür. 

TUR ÜCRETİ:

2 Kişilik Odada Kişibaşı: 1399 Euro
Tek Kişilik Oda Farkı:   250 Euro
3 Kişilik Odada Kişibaşı: 1399 Euro

0-2 Yaş Çocuk: 250 Euro / 2 Yaş ve üzeri çocuklar tam ücrete tabiidir.

  *Kırgızistan’da otellerde üç kişilik oda bulunmayıp, iki kişilik odalara ilave yatak konmaktadır. İlave yataklar; açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Bilginiz için 3.yatak standart yataktan küçüktür.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER :

 • Türk Havayolları ile İstanbul - Bişkek - İstanbul uçak bileti
 • Havaalanı, konaklama ve şehir vergileri
 • Programda belirtilen tüm konaklamalar (6 Gece 4 yıldızlı otellerde, 1 gece yurt çadırında oda kahvaltı konaklama)
 • Programda belirtilen bütün yemekler (7 öğle, 7 akşam yemeği)
 • Tüm transferler
 • Programda belirtilen bütün turlar
 • Tüm müze, park, ören yerleri giriş ücretleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri
 • Türsab zorunlu mesuliyet sigortası


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat ve Sağlık sigortası
 • Şoför, Rehber, Yerel Rehber Bahşişleri (İsteğe bağlı)

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp