+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Kenya'da Safari Turu

20 Ocak Pazar 2019

Kenya'da Safari Turu

Sömestre Dönemi

7 Gün, 6 Gece

KenyaAfrika‘daki doğal yaşamın izlenebileceği en popüler bölgelerin başında. Bir çoğumuz National Geographic belgesellerinde zebra peşinde koşan bir aslanı ya da ağaç dalına uzanan bir leoparı izlerken gerçekten orada olmayı, hatta fotoğraflamayı hayal etmişizdir. Şimdi Hayallerinizin peşinden gitme zamanı...


Kenya'da Safari Turu

Sömestre Dönemi

7 Gün, 6 Gece

KenyaAfrika‘daki doğal yaşamın izlenebileceği en popüler bölgelerin başında. Bir çoğumuz National Geographic belgesellerinde zebra peşinde koşan bir aslanı ya da ağaç dalına uzanan bir leoparı izlerken gerçekten orada olmayı, hatta fotoğraflamayı hayal etmişizdir. Şimdi Hayallerinizin peşinden gitme zamanı...


İstanbul – Nairobi
20 Ocak Pazar

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan THY kontuarı önünde saat 18:30’da buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından saat 21.35’te Türk Hava Yolları’na ait TK 607 sefer sayılı uçak ile Nairobi’ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta. 

Nairobi – Aberdare Milli Parkı
21 Ocak Pazartesi

Yaklaşık 6 saat 35 dakika süren bir yolculuğun ardından Nairobi’ye varışımız yerel saat ile 04:10’da. Gümrük kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve sabah kahvaltısını yerel restoranda alıyoruz ve sonra Aberdare Ulusal parkına hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından öğle yemeğini Aberdares Country Club’ta alıyoruz. Volkanik bir dağ olan Aberdare; gür ormanları, derin dağ geçitleri, şelaleler, açık dereler, alp bitkileri, puslu bataklıklar ve yabani hayatla iç içedir. Akşam The Ark Lodge balkonunda vahşi hayvanları seyredeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Lodge’ta. 

Aberdare Milli Parkı – Nakuru Gölü – Naivasha Gölü
22 Ocak Salı

Sabah kahvaltısının ardından  Nakuru gölüne hareket ediyoruz. Daha sonra özel araçlarımız ile keyifli bir yolculuk ile özellikle pembe flamingoları ile ünlü Nakuru Gölü’ne varıyoruz. Varışı takiben safariye çıkacağız. Nakuru Gölü içerdiği mineraller nedeni ile birçok kuş çeşidine  ev sahipliği yapmaktadır. Gergedanlar, filler ve büyük kediler başta olmak üzere bu Ulusal Park’ta da birçok hayvanı gözlemleme imkanı bulacaksınız. Öğle yemeğimizi lodge’ta alıyoruz. Safarinin ardından Naivasha  Gölünde bulunan lodge’umuza geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Naivasha  gölündeki lodgumuzda. 

Naivasha Gölü – Masai Mara
23 Ocak Çarşamba

Otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından lodgumuzdan ayrılıyor ve Masai Mara’ya doğru hareket ediyoruz. Aynı zamanda yolumuzun üzerinde safari yaparak ilerleyeceğiz. Varışımızın ardından öğle yemeğimizi lodgumuzda alıyoruz. Öğleden sonra leopardan çitaya, fillerden gergedanlara, zürafalardan farklı antilop çeşitlerine ve elbette sayısız tür kuşa ev sahipliği yapan Masai Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Gün batımına yakın otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.      

Masai Mara
24 Ocak Perşembe

Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz. Lodge’da servis edilen kahvaltının ardından gün doğumu ile safariye başlıyoruz. Safarinin bitiminde otelimize dönüyor uz ve serbest zaman. Öğle yemeğimiz otelimizde. Öğleden sonra günün ikinci safarisi için araçlarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.      

Masai Mara – Nairobi
25 Ocak Cuma

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve Nairobi’ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından Nairobi’ye varıyoruz ve ardından öğle yemeğimizi otelde alıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından panoramik şehir turu yapıyoruz. Turumuz esnasında;  belediye binası, Kenyatta International Konferans Merkezi panoramik olarak  görülecek yerler olup ardından manzara tepesine çıkıp Nairobi şehri kuşbakışı keşfedilecektir. Akşam yemeğimizi dünyaca ünlü Carnivore restoranında alıyoruz ve sonrasında otelimize geçiyoruz.

Nairobi – İstanbul
26 Ocak Cumartesi

Erken saatte otelden ayrılıp  havalimanına transfer olacağız. Check – in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrolünün ardından saat 05:40’ta Türk Havayollarının  TK 608 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 12:30’ta. Turumuzun sonu, bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.  

UÇUŞ BİLGİSİ:

Gidiş: İstanbul 20.01.2019 saat:21:35'de kalkış 21.01.2019 saat:04:10'da Nairobi'ye varış.

Dönüş: Nairobi 26.01.2019 saat:05:40'da kalkış 26.01.2019 saat:12:30'da İstanbul'a dönüş.


BULUŞMA:

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan THY kontuarı önünde saat 18:30’da buluşuyoruz. 


NOTLAR:

Data Turizm havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Data Turizm sorumlu tutulamaz. Data Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Data Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Data Turizm  sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.   


SIKÇA SORULAN SORULAR:

Sağlık            
Kenya   ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz   esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında   doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç   almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir   süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Bunun dışında otellerde ve yerel   restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek   herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Seyahat boyunca musluk   suyu içmemenizi ve sürekli olarak ilk kez sizin tarafınızdan açılacak olan   şişe suyu içmenizi öneriyoruz.                

Vize Bilgileri            
Umuma   mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları   karşılığında Kenya sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve   Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan   ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.                

Uçuş Süreleri             
İstanbul   – Nairobi arası uçuş 6 saat 35 dakika, Nairobi – İstanbul arası uçuş ise 6   saat 20 dakika sürmektedir. Uçuşlarda herhangi bir aktarma yoktur.                
     
Para Birimi            
Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir. 1 Euro yaklaşık   110 Şilin, 1 USD yaklaşık 85 Şilin etmektedir. Seyahate gelirken yanınızda   USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz.   Kenya’ya gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına   dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük   kurdan bozduruluyor.                 

Saat   Dilimi            
Türkiye   ile Kenya arasında +1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken   Kenya’da 13.00.                 

Telefon Kullanımı            
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming)   açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir                
Kıyafet ve Gerekli    

Eşyalar            
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa   ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve   akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir   yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü,   güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera   ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.   Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak   renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.                

Yemek Kültürü            
Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel   Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla   kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine   meyve ve kahve sunulmaktadır.                

Elektrik            
Kenya’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler   İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Kenya’ya gitmeden   önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir   dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.                

Alışveriş            
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.   Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır. 


FİYATLANDIRMA:

Single Odada 1 Kişi : 2824$

Double Odada 1 Kişi : 2299$

Triple Odada 1 Kişi: 2299$

İlave 1 Bebek : 300$

İlave 1 Çocuk: 2249$


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

● Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti   
● Havalimanı vergileri   
● Aberdare Milli Parkta 1 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama   
● Naivasha Gölü’nde 1 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama   
● Masai Mara’da 2 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama   
● Nairobi’de 1 gece 4 yıldızlı otelde konaklama   
● İlk gün yerel restoranda sabah kahvaltısı   
● Son gün Nairobi’de yerel restoranda öğle yemeği    
● Son gün dünyaca ünlü Carnivore Restoranında akşam yemeği   
● Programda belirtilen tüm öğle yemekleri   
● Programda belirtilen tüm akşam yemekleri   
● Özel  4x4 Land Cruiser safari araçları ile programda belirtilen tüm safariler   
● Nairobi panoramik şehir turu   
● Ulusal Parklara giriş ücretleri   
● Türkçe rehberlik hizmetleri 


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu  (15 TL)      
Vize ücreti (50 USD- Havalimanı varışta alınıyor)                                
Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler   
Seyahat Sigortası   
Yurtdışı çıkış harcı 

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :