+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Kastamonu-Sinop-Azdavay-Pınarbaşı

02 Mayıs Perşembe 2019

Kastamonu-Sinop-Azdavay-Pınarbaşı

Otobüsle Yerel Kültür, Tarih ve Doğa Gezisi

Profesyonel Rehber Ozan Can Bahçe ile 

Bahar döneminin çiçeklenen renkleri, eşsiz doğası, dağları, kanyonları, tipik mimarisi, özgün müzeleri, çeşitli ve leziz mutfağı ile Kastamonu'yu ve mavinin en güzel tonlarındaki denizi, birbirinden özel koylarıyla şirin Karadeniz’in en güzel sahil şehirlerinden Sinop'u keşfedeceğimiz bir yolculuk… 

Nasrullah Meydanı ve Camii, Liva Paşa Konağı, Etnoğrafya Müzesi, Münire Medresesi, El Sanatları Çarşısı, Şapka Müzesi, Mahmut Bey Cami, Alaaddin Camii, Pervane Medresesi, Horma Kanyonu, Sinop Cezaevi ve Kalesi, Akliman ve Hamsilos koyu bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında olacak!


Kastamonu-Sinop-Azdavay-Pınarbaşı

Otobüsle Yerel Kültür, Tarih ve Doğa Gezisi

Profesyonel Rehber Ozan Can Bahçe ile 

Bahar döneminin çiçeklenen renkleri, eşsiz doğası, dağları, kanyonları, tipik mimarisi, özgün müzeleri, çeşitli ve leziz mutfağı ile Kastamonu'yu ve mavinin en güzel tonlarındaki denizi, birbirinden özel koylarıyla şirin Karadeniz’in en güzel sahil şehirlerinden Sinop'u keşfedeceğimiz bir yolculuk… 

Nasrullah Meydanı ve Camii, Liva Paşa Konağı, Etnoğrafya Müzesi, Münire Medresesi, El Sanatları Çarşısı, Şapka Müzesi, Mahmut Bey Cami, Alaaddin Camii, Pervane Medresesi, Horma Kanyonu, Sinop Cezaevi ve Kalesi, Akliman ve Hamsilos koyu bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında olacak!


İstanbul - Kastamonu
02 Mayıs Perşembe

Buluşma noktalarından belirtilen saatlerde hareketle ve güzergah üzerinde kısa çay-kahve molaları ile saat 13:00 civarında Kastamonu’ya varıyoruz.

 

Kastamonu şehir merkezinde serbest öğle yemeği molası sonrasında, aracımızla 30 dk. mesafedeki Daday’a hareket ediyoruz. Daday’da, tur boyunca konaklayacağımız ve ‘Tatil ve Yaşam Kasabası’ konsepti ile seveceğiniz İksir Resort Town otelimize varışımızda odalarımıza yerleşme ve kısa tazelenme molası yapıyoruz.

 

Günün ikinci yarısında, Kastamonu Şehir Turu'muzu yapıyoruz. İlk durağımız olan Kent Tarihi Müzesi'nin ardından, Cumhuriyet Meydanı ve çevresindeki tarihi doku, Şehit Şerife Bacı Anıtı'nı görerek Nasrullah Köprüsü'nden şehrin daha eski bölümüne geçiyoruz. Nasrullah Meydanı ve Camii, Liva Paşa Konağı ve Etnoğrafya Müzesi ve Münire Medresesi bugün göreceğimiz yerler arasında... 

 

Kastamonu'da, “şak şak tezgâh” olarak adlandırılan ilkel tezgâhların sayısı Osmanlı döneminde 30.000’lere kadar çıkmıştır. Yüzyıl başındaki makineleşmeyle birlikte, basma, patiska ve kumaş üretiminin daha seri hale gelmesi, tezgâhların birçoğunun kapanmasına yol açmış ve neredeyse durma noktasına gelen el dokumacılığı, son yıllardaki desteklerle yeniden canlanma göstermektedir. Günümüzde, Kastamonu ve ilçelerinde toplam 1000 dolayında dokuma tezgâhında, Kastamonu’ya özgü geleneksel el dokumaları üretilmektedir. Eskiden önemli zanaat dalları olan koşumculuk, semercilik, keçecilik, urgancılık, demircilik, dericilik ise değişen yaşam ve ekonomi şartlarına yenilerek, hemen hemen yok olmuştur. Bu sanatların örneklerini, Etnoğrafya Müzesi haline getirilen Liva Paşa Konağı’nda göreceğiz.

El sanatları Çarşısı'nda vereceğimiz serbest çay ve alışveriş molası sonrasında akşamüstü otelimize dönüş ve dinlenme. 

Akşam yemeği ve konaklama İksir Resort Town otelimizde.

http://www.iksirresorttown.com


Kastamonu - Sinop
03 Mayıs Cuma

Sabah kahvaltısı sonrasında aracımızla Sinop’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz kahve molası ile yaklaşık 2 saat sürecek, muhteşem doğa manzaraları eşliğinde neşeli bir yolculukla Sinop’a varıyoruz. Sinop Kalesi, Eski Sinop Cezaevi, Alaaddin Camii, Pervane Medresesi, Arkeoloji ve Etnoğrafya Müze’sini geziyoruz.

Tercihe bağlı olarak, meşhur Sinop mantısı veya taze Karadeniz balıklarıyla serbest öğle yemeğinin ardından, Sinop şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Günümüzün ikinci yarısında, aracımızla Akliman ve Hamsilos Koyu ile Türkiye’nin en kuzey noktası olan İnceburun Feneri'ni görerek, akşam saatlerinde otelimizde oluyoruz. 

Akşam yemeği ve konaklama İksir Resort Town otelimizde.

http://www.iksirresorttown.com


Kastamonu
04 Mayıs Cumartesi

Kahvaltı sonrası, Kastamonu içi ve çevresinde gezimize devam ediyoruz. Aracımızla önce Kastamonu Kalesi’ne çıkıyor ve tarihi evleri ile şehri tepeden kuşbakışı seyrediyoruz. Kaleden aşağı yürüyerek iniyor ve tarihi şehir merkezinin sokaklarında kayboluyoruz. Yürüyüşümüz sırasında göreceğimiz Kastamonu'nun kendine özgü mimarisiyle günümüze kadar korunmuş yüzlerce ev, konak, cami ve türbeleri ile büyüleniyoruz. Genellikle üç katlı ve bahçeli olan Kastamonu Konakları’nda, birinci kat, Safranbolu Evleri’nde olduğu gibi sağır değildir. Tamamen sokağa açık ve evin hanımının günlük kullanım ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. İkinci kat, ailenin yaşam alanı, üçüncü katlar ise konuklar için, özellikle hatırlı ve yatılı konuklar içindir. Kastamonu ev mimarisi büyük ölçüde ahşaptır ve son derece ince bir zevk ürünü mimari bezemeler vardır. Kastamonu’nun bir başka geleneksel sanatı olan bakırcılık, eski bakırcılar çarşısında varlığını sürdürmektedir. Güzergah üzerinde şehrin en büyük ve en eski camii olan Atabeygazi Camii’ni görüyor, ardından en büyük külliye olan Yakupağa Külliyesi’ni geziyoruz. Cami, Medrese, Türbe ve Deve Hanından oluşan İsmailbey Külliyesi’ni de görerek şehir merkezi turumuzu tamamlıyor ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz…

Öğle yemeği sonrasında, aracımızla 17km. mesafedeki Kasaba Köyü’ne hareket ediyoruz. Burada, 650 yıldır hemen hiç bozulmadan korunmuş ahşap yapısı ve renkli kalem işleriyle dünyada eşi olmayan 14. yüzyıldan kalma Candaroğlu yapısı Mahmut Bey Cami’ni görüyoruz.

Turumuza Kastamonu Vedat Tek Kültür Merkezi ile devam ediyoruz. Valiliğe bağlı bu eski restorasyon merkezi, günümüzde bir müzeler kompleksi olarak hizmet vermekte ve Türkiye’nin ilk ve tek Şapka Müzesi, Dantel, Bebek ve Silah Müzelerine ev sahipliği yapmaktadır. Tur bitiminde otele dönüş.

Akşam yemeği ve konaklama İksir Resort Town otelimizde.

http://www.iksirresorttown.com Kastamonu –Azdavay – Pınarbaşı - İstanbul
05 Mayıs Pazar

Turumuzun bu son gününde, kahvaltı sonrasında otelimizden bavullarımızla birlikte ayrılıyor ve aracımızla Küre Dağları’nın kalbine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. 
Azdavay ve Pınarbaşı ilçelerinde, Türkiye’nin tek Panparks üyesi olarak koruma altına alınan eşsiz doğa içinde harika bir gün bizi bekliyor… 

Yaklaşık bir saatlik yolculuk sonrası ilk durağımız olan Azdavay'da kısa bir mola veriyoruz. Kasabanın şirin çay bahçesinde çay / kahve molası sonrası, Aşıklar Köprüsü'nde fotoğraf alıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Azdavay’ın ünlü doğal balını ve ıhlamurunu alabilirler. Ardından, yaklaşık yarım saatlik bir yolculukla Pınarbaşı’na varışımızda ilk olarak Horma Kanyonu’na gidiyoruz. Kanyonun içinde çağlayarak akan derenin üzerine kurulan 3,5 km.lik asma köprü üzerinde zevkli bir yürüyüş yapıyoruz.

Pınarbaşı'nda yerel bir işletmede alacağımız serbest öğle yemeği sonrasında Ilıca Şelalesi’nde keyifli bir yürüyüş yaparak, şelale manzarası eşliğinde mangal kömürüyle yanan semaverde çaylarımızı yudumluyoruz. 
Mola sonrasında aracımızla İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Karabük, Gerede ve Bolu üzerinden, molalarla akşam geç saatlerde İstanbul’a varışımızda bir sonraki turumuzda buluşmak üzere grubumuzla vedalaşıyoruz.


Ozan Bahçe Profesyonel Rehber

Ozan Can Bahçe : 1980, Edirne doğumlu olan Ozan Bahçe Yeditepe Üniversitesi Sistem Mühendisliği mezunudur. Halen, Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi ve İstanbul Üniversitesi Tarih bölümlerinde eğitimine devam etmektedir. 
Yaklaşık 10 yıl boyunca turizm sektöründe farklı firma ve departmanlarda deneyim kazanarak 2009 yılından itibaren profesyonel rehberlik yapmaya başlamıştır.
Butik ve organize gruplar ile kültür gezileri, tematik turlar ve incentive organizasyonlarda  aktif olarak çok sevdiği rehberlik mesleğine devam etmektedir.

ULAŞIM BİLGİSİ: Gruba özel otobüs veya midibus

BULUŞMA : 

2 Mayıs Çarşamba sabahı 07:00’de Beşiktaş Conrad Otel önü ve
07:30’da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı

NOTLAR:

     • Kesin rezervasyon %30 ( 590 TL ) ön ödeme ile gerçekleşir.
     • Ödeme detayları ve banka bilgileri için lütfen arayınız.
     • Müze Kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.
     • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

     TUR FİYATI:

     İki kişilik odada kişibaşı : 1980 TL

     Single farkı : 270 TL

      


     Tur Fiyatına Dahil Olanlar : 

     • İstanbul-Kastamonu/Sinop-İstanbul arası ve tur boyunca gruba özel lüks araç
     • İksir Resort Town otelde, 3 Gece Yarım Pansiyon konaklama
     • Otelde alınacak 3 akşam yemeği dahil ( içecekler hariç)
     • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
     • Zorunlu Seyahat Sigortası


     Fiyata Dahil Olmayanlar : 

     • Öğle yemekleri hariç (uygun yerel lokantalarda alınacaktır.)
     • Molalarda, yemeklerde ve otelde alınacak ekstralar, içecekler, kişisel harcamalar
     • Müze ve Ören yeri girişleri ( lütfen müze kartınızı yanınızda bulundurunuz.)

     Otel Adı :

     Web Sitesi :

     Otel Türü :

     Otel Konumu :