+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Karlar Prensesi Kars

24 Ocak Cuma 2020

KARLAR PRENSESİ KARS

 

Erzurum - Kars - Ani Antik Kenti - Çıldır Gölü - Boğatepe Köyü - Sarıkamış

24 -26 Ocak 2020 / 2 Gece - 3 Gün

·        Tüm Turlar, Tüm Yemekler, Çift Yön Uçak ve Tren Dahil !!


Profesyonel Rehber Tuba Haraçcı ile...


Kars, M.Ö. 9000’li yıllardan başlayarak günümüze değin aynı potada harmanlanıp eriyen kültürlerin tarihine tanıklık etmiştir. Ve tüm bu yıllar içinde Anadolu’nun Kafkasya’ya açılan kapısı olmuştur. Dede Korkut Hikayeleri ve Aşıklar geleneğine ev sahipliğini yapan Kars’a özellikle kış aylarında gitmek, doğaya özgü güzellikleri ile unutulmaz bir yolculuktur… 

KARLAR PRENSESİ KARS

 

Erzurum - Kars - Ani Antik Kenti - Çıldır Gölü - Boğatepe Köyü - Sarıkamış

24 -26 Ocak 2020 / 2 Gece - 3 Gün

·        Tüm Turlar, Tüm Yemekler, Çift Yön Uçak ve Tren Dahil !!


Profesyonel Rehber Tuba Haraçcı ile...


Kars, M.Ö. 9000’li yıllardan başlayarak günümüze değin aynı potada harmanlanıp eriyen kültürlerin tarihine tanıklık etmiştir. Ve tüm bu yıllar içinde Anadolu’nun Kafkasya’ya açılan kapısı olmuştur. Dede Korkut Hikayeleri ve Aşıklar geleneğine ev sahipliğini yapan Kars’a özellikle kış aylarında gitmek, doğaya özgü güzellikleri ile unutulmaz bir yolculuktur… 

İstanbul - Erzurum - Doğu Ekspresi Yolculuğu - Kars
24 Ocak Cuma

Saat 12:30 sularında Erzurum Havalimanı'na varış, İstanbul dışından katılan misafirlerimizle buluşma ve tur aracımızla Erzurum şehir merkezine hareket ederek, Erzurum şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında göreceğimiz yerler; Anadolu’da bulunan anıt mezarların en güzel örnekleri arasında yer alan ve 14. yüzyıla tarihlenen 3 Kümbetler, Erzurum'un sembolü haline gelen 13. yüzyıl Selçuklu eseri Çifte Minareli Medrese, İlhanlı hükümdarı Sultan Olcayto döneminde 1310 yılında yaptırılan Anadolu'daki kapalı avlulu medreselerin en büyüğü, planı, dengeli mimarisi ve iri motifli süslemeleri ile Erzurum'un en gösterişli yapılarından biri olan Yakutiye Medresesi olacak…

   

Panoramik Erzurum turumuzu tamamlayarak, şehrin ünlü cağ kebabını tatmak üzere lezzeti ile bilinen yerel bir lokantada öğle yemeğimizi fiyata dahil (içecekler hariç) olarak alıyoruz.

Yemek sonrasında aracımızla Erzurum tren garından takribi 14:30 hareketli ‘’Erzurum-Kars güzergahında’’ eşsiz doğa manzaraları eşliğinde, 4 saatlik keyifli ve nostaljik Doğu Ekspresi yolculuğumuzu yaparak, 18:30’da Kars’a varıyoruz.  

Kars tren garında tur aracımızla buluşarak, otelimize giriş yapıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Rehberimiz tarafından belirlenen saatte otelimize yürüme mesafesindeki lezzeti ile bilinen özgün bir lokantada akşam yemeğimizi fiyata dahil (içecekler hariç) olarak alıyoruz.

11 kadının kendi elleriyle hamur açtığı, sebzelerin kendi elleriyle doğrandığı ve servisi yine hanımların yaptığı bu lokantada bir Kars geleneği olan Aşıklar Atışması gösterisini izliyoruz. 

 

Konaklama, şehir merkezinde Kars Kale Otel’de.

http://karskalehotel.com/

 

Kars - Çıldır Gölü
25 Ocak Cumartesi

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, dinlenmiş olarak harika bir Kars günü için Çıldır Gölü’ne doğru neşeyle yola koyuluyoruz…

Buzlar altındaki masalsı görüntüsüyle Çıldır Gölü’ne varışımızda arzu eden misafirlerimizle kızaklı atlara binerek, çıngırak sesleri eşliğinde Çıldır Gölü Turu (fiyata dahil) yapıyoruz. Birbirinden hoş kareler yakalayabileceğiniz bu süre zarfında fotoğraflar almaya doyamayacaksınız. Denk gelirse, göl üzerindeki atlı gösterileri veya buzda balık avını izleyerek, çevre sakinleri ile sohbeti de içeren keyifli saatler geçiriyoruz…

Öğle yemeğimizi, göl kenarında yerel bir lokantada fiyata dahil Balık Menüsü (içecekler hariç) olarak alıyoruz. Ardından aracımızla Kars şehir merkezine dönerek Kars Arkeoloji Müzesi ile turumuza devam ediyoruz.

 

Kars Kalesi, Eski Vali Konağı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Namık Kemal Evi, Rus-Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Aleksander Nevsky Katedrali, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Hekim Evi (Opera Binası), Ebul Hasan Harakani Külliyesi, Taş Köprü bugün göreceğimiz yerler arasında... 

Tur bitiminde şehir merkezinde kahve/çay ve alışveriş molası vererek, otelimize dönüyoruz. Rehberimiz tarafından belirlenen saatte otel lobisinde buluşarak, yöreye özgü Kaz Eti menüsünden oluşan akşam yemeğimizi (içecekler hariç) almak üzere Kaz Evi Lokantası’na gidiyoruz. Yemek sırasında, şehrin en iyi ekibinden oluşan Kafkas Halk Dansları Gösterisi’ni izliyoruz.

 

Konaklama, şehir merkezinde Kars Kale Otel’de.

http://karskalehotel.com/

Kars - Ani Antik Kenti - Boğatepe (Zavotlar) Köyü - Sarıkamış
26 Ocak Pazar

Kahvaltı sonrası Kars’taki bu son günümüzü en verimli şekilde değerlendirmek üzere, valizlerimizle birlikte otelimizden ayrılarak, Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ani Antik Kenti’ne hareket ediyoruz.

Ani Antik Kenti’nde Zerdüştlerin Ateşgede'sinden, Hıristiyan mimarisinin süsleme örneklerine ve sekizgen minareli İslam eserlerine uzanan geniş yelpazede bir sanat tarihi şölenine tanık olacağız. Burada vereceğimiz serbest çay-kahve molası sonrasında, Menucehr Camii, Ebul Muammeral Camii (Boz Minare), Surp Pirgiç (Kurtarıcılar) Kilisesi, kubbe içi freskleriyle çok özel bir eser olan Tigran Honents Kilisesi, Abukhamrent Gregor Kilisesi, Güvercinli (Genç Kızlar) Kilise, Büyük Katedral (Fethiye Camii) ve 12 Havariler Kilisesi göreceğimiz yerler arasında olacak… 

 

Turumuzun devamında, aracımızla Ruslar tarafından Kars’a yerleştirilen Malakanlar’ın yaşadığı Boğatepe, eski adıyla Zavotlar Köyü’ne gidiyoruz. Türkiye’de ilk ve tek olan Peynircilik Müzesi’ni gezerek, geleneksel kaşar, gravyer peyniri ve bal imalatı hakkında bilgi alıyor ve farklı ürünlerden tadım yaparak alışveriş için kısa serbest zaman veriyoruz.

  

Ardından, aracımızla Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde Şehitler Anıtı’nı ziyaret ederek, etkileyici hikayesini dinliyor, fotoğraflar çekiyoruz. Sonrasında, hava ve yol durumuna bağlı olarak Katerina Av Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Henüz ziyarete açılmamış ve içi bakımsız durumda olan köşke giden yol, karlı ve ıslak havalarda müsait olmayabilir; bu durumda ihtişamlı dış cephesi ile oldukça etkileyici olan binanın resimlerini uzaktan çekerek turumuza devam ediyoruz.

Sarıkamış’a varışımızda telesiyej ile Kayak Merkezi’ne çıkarak, manzaraya karşı sucuk-ekmek-künefe (içecekler hariç) menüsünden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Burada doğanın ve tertemiz dağ havasının keyfini çıkarmak, fotoğraf çekmek için yeterli zamanımız olacak… 

Rehberimiz tarafından belirlenen saatte, telesiyej ile aşağıya iniyor ve yaklaşık 60 km. mesafedeki Kars Harakani Havalimanı’na hareket ediyoruz.

Hava ve yol durumuna bağlı olarak 45dk. - 1,5 saatlik yolculukla havalimanına varış ve Pegasus 19:20 seferi ile Sabiha Gökçen, İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızda, yeni rotalarda buluşmak üzere grubumuzla vedalaşıyoruz.  

Tuba HARAÇCI Profesyonel Rehber

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Öğrenciliğinden itibaren hep keşfetmeyi, dünyayı, insanları ve farklı kültürleri tanımayı sevdi. Sevdikçe daha çok okudu. Okudukça daha çok seyahat etti.

Katıldığı seminerler ve aldığı özel eğitimlerden edindiği tecrübelerini profesyonel iş yaşamı haline getirdi. İnandı ki, seyahat etmek insanın yaşam damarlarından biridir.

 Tuba Haraçcı, Pablo Neruda’nın muhteşem dörtlüğü ışığında çalışma hayatına devam etmektedir.

 ‘’ Ağır ağır ölür,

  Yolculuğa çıkmayanlar,

  Okumayanlar,

  Müzik dinlemeyenler,

  Gönlünde incelik barındırmayanlar.’’

 1992’den itibaren, yeniliğe duyduğu aynı heyecan ve tutkuyla lisanslı olarak yurtiçi ve yurtdışı turlarda rehberlik yapmaya devam etmektedir. 

ULAŞIM:

İstanbul-Erzurum Gidiş : 24 Ocak Cuma sabahı SAW Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları PC 2550 sayılı 10:40 seferiyle hareket ve 12:25’te Erzurum’a varış.

Erzurum-Kars Gidiş : 24 Ocak Cuma hareketli Doğu Ekspresi ile Kars’a varışKars-İstanbul Dönüş : 26 Ocak Pazar akşamı Kars Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları PC 2593 sayılı 19:20 seferiyle hareket ve 21:30’de Sabiha Gökçen-İstanbul’a varış.    


BULUŞMA:

24 Ocak 2020, Cuma 07:30’da SAW Sabiha Gökçen Havalimanı THY kontuarı önü

NOTLAR

 • Uçak ve tren yerlerimiz sınırlıdır; gecikmeden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.
 • Opsiyonlarımız dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki artış fiyata ilave edilir. 
 • Kesin rezervasyon toplam %30 (800TL) ön ödeme ile gerçekleşir.   
 • Banka bilgileri ve ödeme detayları için lütfen danışınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

TUR FİYATI:

İki Kişilik Odada Kişibaşı : 2690 TL

Triple Odada Kişibaşı : 2620 TL

Single Konaklama : 2860 TL

 • Belirtilen fiyatlara tren biletleri, tüm turlar ve tüm yemekler, Halk Oyunları ve Aşık Atışması gösterileri, tüm girişler, kızak ve telesiyej ücretleri dahildir.
 • Uçak ve tren yerlerimiz sınırlıdır. Opsiyonlarımız dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda fiyat farkı olacaktır. Bu nedenle, rezervasyon için gecikmeyiniz.


Fiyata Dahil Olanlar :


 • İstanbul-Erzurum / Kars-İstanbul arasında Pegasus Havayolları ile çift yön uçak bileti 
 • Erzurum-Kars arası Doğu Ekspresi tren biletleri.
 • 2 Gece Kars Kale Otel’de Oda Kahvaltı Konaklama 
 • Tur boyunca gruba özel klimalı, lüks araç
 • Programda belirtilen tüm geziler  (Ekstra tur yoktur.)                                                                                                   
 • Tüm yemekler dahil : 2 Akşam ve 3 Öğlen yemeği (Yemeklerde alınacak içecekler hariç)
 • Yemek eşliğinde Kafkas Halk Dansları GösterisiYemek eşliğinde Aşıklar Atışması
 • Çıldır Gölü'nde (hava durumuna bağlı olarak) kızaklı atlarla gezi
 • Sarıkamış’ta telesiyej biletleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti                                                                                                                                           
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayanlar :

 • Yemeklerde, molalarda alınan içecek ve ekstralar
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar


Otel Adı : Kars Kale Otel

Web Sitesi : http://www.karskalehotel.com/

Otel Türü : 4 Yıldız

Otel Konumu : Kars

Whatsapp