+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

İzlanda Turu

10 Temmuz Çarşamba 2019

İZLANDA TURU

Reykjavik (4)  

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

4 Gece 5 Gün

İZLANDA TURU

Reykjavik (4)  

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

4 Gece 5 Gün

İstanbul - Oslo - Reykjavik
10 Temmuz Çarşamba

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından   Türk Hava Yolları  TK 1751 sefer sayılı uçuşu ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Y  Oslo’ya varışımızın ardından havalimanında,aktarmamızı gerçekleştiriyor ,İzlanda Hava Yolları ile Reykjavik uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Keflavik’e varışımızın ardından burada bizi bekleyen aracımız ile yaklaşık 45 dakikalık yolculuğun ardından Başkent Reykavik’e varıyoruz. Dünyanın Kuzey kutup’una en yakın  başkenti olan  şehrin ismi “ Dumanların Koyu” anlamına gelmektedir. Şehir turumuzda ilk olarak tüm şehrin su dağıtım merkezi olan Perlan’a gidiyoruz. İlginç mimariye sahip bina 26mt yüksekliğinde olup Inginmundur Sveinsson tarafından tasarlanmıştır.Panorama katından Reykavik manzarasını seyredip fotoğraflarımız çektikten sonra şehrin her yerinden görülebilen Hallgrims kilisesine geçeceğiz. 1986 yılındata mamlanan 74.5 mt yüksekliği ile gene ilginç mimarisi ile göze çarpan bir yapı Hallgrims Kilisesi. Sahil yolundan şehir merkezine giderken şehrin önemli yapılarından bir ev olan Hofdi’yi görüyoruz. Bu küçük beyaz evi önemli kılan ise 1986 yılında Reagan ve Gorbaçov’un soğuk savaşı bitiren ve nükleer silah kullanımını engelleyen antlaşmanın imzalarının atıldığı yer olması. Sonsuz keşiflere yelken açan Vikingleri sembolize eden Sun Voyager anıtı önünde fotoğraf çektikten sonra şehrin ünlü konser salonu Harpa’yı görüyoruz. Otobüsümüz ile şehir merkezine varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız turumuzda Tjörnin gölü ve gölün üzerine kurulmuş belediye binası, Liman bölgesi ve tarihi parlemento binası Althing göreceğimiz yerler olacak. Tur sonrası otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.

Reykjavik – Altın Üçgen
11 Temmuz Perşembe

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Golden Circle turumuza katılabilirler. İlk ziyaret noktamız Thingvelir ulusal parkı olacak. Burada yapacağımız yürüyüş esnasında ilginç bir deneyime sahip oluyoruz. Orta Atlantik kontinental fay hattının geçtiği vadi bir anlamda Amerika ve Avrasya+Afrika kıtalarını birbirinden ayıran fay hattı üzerinde. Thingvelir vadisi aynı zamanda İzlanda halkı için çok özel bir konuma sahip. 930 senesinde kurulan ve dünyanın en eski meclisi olan İzlanda Meclisi’nin yüzyıllar boyunca toplandığı  Althing burada yer alıyor. Fay hattı arasındaki yürüyüşümüz esnasında rehberimiz coğrafya hakkında bilgiler verirken aynı zamanda ilk meclisin çalışma şeklini ve hukuk düzenini sizlere anlatacak. Thingvelir ulusal parkından ayrıldıktan sonra yaklaşık bir saatlik bir yolculuk ardından Haukadalur Jeotermal alanına ulaşacağız. Burada hala aktif durumdaki Strokur Gayzeri’ni görme imkanımız olacak. Ortalama beşer dakikalık aralıklar ile 20-30 metre yüksekliğe su fışkırtan gayzerin tahmini olarak 10000 yıldır aktif olduğu düşünülüyor. Bölgede ayrıca şu an uykuda olan Büyük Gayzeri göreceğiz. Ardından İzlanda’nın en güzel şelalerinden olan Hvita Nehri kanyonunda bulunan Gulfoss’a ( Altın Şelale) gidiyoruz.İki kademeden oluşan şelalede toplam yükseklik 32 mt. Rehberimiz eşliğinde şelalenin yürüyüş parkurlarından yanına kadar gidip fotoğraflarımız çektikten sonra Sellfoss üzerinden Reykavik’teki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.   


Altın ÇemberTuru: 120 €  (Kişi başı)  

Reykjavik - Güney Kıyıları
12 Temmuz Cuma

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Güney Kıyıları (Vik) turumuza katılabilirler. Güzergahımız Sellfoss üzerinden Vik olacak.2010 yılında patlaması sonucu uzun bir müddet hayatı felç eden yanardağ Eyjafjallajökül eteklerine bulunan Seljalandfoss turumuzda ilk göreceğimiz şelale olacak. Çok büyük olmasa da özellikle güneşli havalarda oluşan gökkuşağı muhteşem bir görsel sizlere sunuyor.  60 mt yükseklikten dökülen şelale içerisine patika yoldan ulaşıp özellikle fotoğraf çekmenizi öneririz.Seljalandfoss sonrası panoramik noktadan Eyjafjallajökül yanardağını fotoğraflayıp sonrasında gene bu dağın eteğinde diğer bir şelale olan Skogafoss’a varıyoruz. 60mt yüksekli ve 23mt genişliği ile İzlanda’nın en büyük şelalelerinden olan Skogafoss beraberinde eski bir Viking efsanesini debarındır. Skógasafn folk müzesini ziyaretimiz esnasında, İzlanda halkının yaşamı ve ada tarihi  hakkında bilgiler alıyoruz. Ardından ünlü Black Sand(Siyah Kumsal) ve son derece entresan bir bazalt kaya oluşumu olan Reynisfyera’yı görüyoruz. Muhteşem volkanik siyah sahil ve okyanus bize görsel bir şölen sunacak. Dönüş yolumuz üzerinde Dyrholaey burnunda bulunan panoramik noktadan fotoğraflarımızı çektikten sonra otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

GüneyKıyıları Turu: 140 €  (Kişi başı)  

Reykjavik - Mavi Lagün
13 Temmuz Cumartesi

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mavi Lagün turuna katılabilir.Mavi Lagün İzlanda’nın en ünlü jeotermal kaplıcasıdır. Lav alanları arasındaki bu ilginç açık hava kaplıcası, yaz kış değişmeyen sıcaklığı ile mavi bir gölü andıran sularında tüm yorgunluğunu atacağız. Blue Lagoon ardından otele dönüş.Öğleden sonra Reykavik şehrinde serbest zaman  geceleme otelimizde. 


Mavi Lagün Turu (Comfort Paket dahil) 140 € (Kişi başı)    

Reykjavik - Oslo - İstanbul
14 Temmuz Pazar

Odaları boşaltıp Keflavik havalimanına transferin ardından İzlanda Hava Yolları tarifeli seferi ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından uçak değiştirip Türk HavaYolları TK1754 seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul'a varıyoruz. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle..

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 14 Temmuz saat 04:40 (İstanbul Havalimanı)


Gidiş: 10 Temmuz İstanbul-Oslo 0740- 1030

Dönüş :14 Temmuz Oslo-İstanbul 17:55-22:35

SIKÇA SORULAN SORULAR:

Sağlık :Norveç’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

Vize Bilgileri: İzlanda Schengen Bölgesi’ne mensup bir ülkedir. Schengen vizeniz yok ise acente yetkiliniz ile irtibata geçmenizi öneririz.

Uçuş Süreleri: İstanbul -Oslo arası uçuş 4 saat - Oslo – Reykjavik arası 3  saat    

 Para Birimi: Ülkede İzlanda Kronası kullanılmaktadır. Gezi için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi: Türkiye ile İzlanda arasında -5 saat fark bulunmaktadır.Türkiye’de saat 17.00 iken İzlanda’da 12.00.

Telefon Kullanımı: Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz polar ve yün kazaklar, uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz 

Elektrik :Türkiye’de kullanılan prizler kullanılmaktadır. 220 volt AC, 50Hz akımına sahiptir.

Alış Veriş : İzlanda’da gideceğimiz küçük kasabalarda çok fazla alış-veriş imkanımız olmamakla birlikte ülkeye özgü hediyelik eşyalar ve kışlık kıyafetler alabilirsiniz. Özellikle Reykjavik'te güzel alış veriş merkezleri bulunmaktadır.

TUR FİYATI:

2/3 Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı: 1499 Euro

Single Oda Farkı: 600 Euro

0-2 Yaş: 550 Euro

2-11 Yaş:1449 Euro

***** Ekstra turlar minimum 14 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****


       Paket Fiyata Dahil Hizmetler :

·     Türk Hava Yolları  ile İstanbul – Oslo-  İstanbul   ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete  ilişkin alan vergileri.

·     İzlanda Hava Yolları ile Oslo - Reykjavik- Oslo ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete  ilişkin alan vergileri.

·    Programda belirtilen tüm transferler  3* otelde oda kahvaltı konaklama

  • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
  • Türkçe Rehberlik Hizmeti
  • Reykavik Şehir Turu

 

Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler :

  • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Ekstra turlar,
  • Seyahat Sigortası
  • Kişisel harcamalar
  • Ek bagaj ücretleri


Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :