İskandinavya’da İki Ülke Danimarka & Finlandiya

14 Ağustos Çarşamba 2024

İSKANDİNAVYA’DA İKİ ÜLKE

DANİMARKA & FİNLANDİYA

 Helsinki (2) & Kopenhag (2)

 

14 -18 Ağustos 2024

THY: Helsinki – Kopenhag |   4 Gece

TÜM TURLAR DAHİL

4 YILDIZLI MERKEZİ OTELLER

İSKANDİNAVYA’DA İKİ ÜLKE

DANİMARKA & FİNLANDİYA

 Helsinki (2) & Kopenhag (2)

 

14 -18 Ağustos 2024

THY: Helsinki – Kopenhag |   4 Gece

TÜM TURLAR DAHİL

4 YILDIZLI MERKEZİ OTELLER

İSTANBUL- HELSİNKİ
14 Ağustos Çarşamba

Turumuz size özel aracınız ile evinizden alınmanız ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Helsinki’ye hareket. Sonrasında Helsinki şehir turumuz başlıyor. Finlandiya’nın başkenti olan Helsinki ayrıca ülkenin en büyük şehridir. Metropol, kültürel ve ticari pek çok yapıya ev sahipliği yapar.  Senato Meydanı, Kamppi Şapeli, Helsinki Katedrali gibi pek çok önemli ve sembol yapıyı görüyoruz. Turumuzun bitiminde otele geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde. 

HELSİNKİ
15 Ağustos Perşembe

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası meşhur Fin Kalesi’ni görmek için yola çıkıyoruz. Tekne ile Suomenlinna adasının etrafını geziyoruz. UNESCO tarafından dünya mirasları arasında sayılan bu eşsiz güzellik hepimizi büyülüyor. Finlandiya’nın sert ve hırçın maviliklerinin içerisinde turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzu tamamlamamızın ardından Helsinki’ye geri dönüyoruz. Otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde. 

HELSİNKİ-KOPENHAG
16 Ağustos Cuma

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kopenhag’a gitmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. İşlemlerimizin halledilmesinin akabinde yerel havayolları ile Kopenhag’a uçuşumuz gerçekleşecek. Kopenhag’a varmamızın ardından şehri keşfetmeye başlıyoruz. Kopenhag Christiansborg, City Hall, Küçük Deniz Kızı, Amalienborg, küçük ve sevimli semti renkli evleriyle ünlü Nyhavn şehri keşfederken görülecek yerler arasında olacak. . Kopenhag’ın birbirinden güzel noktalarını göreceğimiz şehir turumuzun ardından otelimize transferimiz gerçekleştiriliyor. Konaklama otelimizde. 

KOPENHAG
17 Ağustos Cumartesi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile “Danimarka Şatoları & Riviera Turu” için otelden ayrılıyoruz. Turumuzun ilk durağı olan Kronborg Kale’si için yola çıkıyoruz. Muhteşem Danimarka Riviera’sı olarak adlandırılan sahil şeridindeki keyifli yolculuğumuzun ardından şatoya varıyoruz. Varışımız sonrasında şatoya giriş yapıyoruz. Müzeyi ziyaretimizi Hamlet’in meşhur gösterisiyle sonlandırıyoruz. Kopenhag’a dönüş yolumuzda kısa bir fotoğraf molası için Fredensburg’a uğruyoruz. Molamızın ardından bahçeleriyle ünlü Frederiksburg Sarayı’na yola çıkıyoruz. Varışımız sonrasında sarayın avlu ve bahçesini geziyor ve sonrasında kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Turumuz sonrasın otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

KOPENHAG-İSTANBUL
18 Ağustos Pazar

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a dönüş uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İnişimizi takiben özel araçlarla misafirlerimizi evlerine bırakıyoruz. Turumuzun ve hizmetlerimizin sonu. 

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 14 Ağustos saat: 05.00

Gidiş: TK1761   14 Ağustos    İstanbul(IST)-Helsinki(HEL) 08.00-11.35

Dönüş: TK1782   18 Ağustos   Kopenhag(CPH)-İstanbul(IST) 14.50-19.

SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

VİZE

Umumi Pasaport                 ü            Vize gerekli                         

Yeşil Pasaport                      û             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                û             Vize gerekli değil

 

Finlandiya ve Danimarka Avrupa Birliği ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır.

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SAĞLIK

Finlandiya’ya ve Danimarka’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul                 Q            Helsinki               Â 3 sa 45 dk

Kopenhag             Q            İstanbul               3 sa 15 dk

 

 

 

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

 

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

PARA BİRİMİ

Finlandiya’da Euro, Danimarka’da Danimarka Kronu kullanılan para birimidir.

Seyahatiniz için yanınıza Euro ve Danimarka Kronu almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Finlandiya arasında Kış saati uygulaması sırasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkede saat 11.00’dur. Avrupa’da Yaz saati uygulamasına geçildiği dönemde saat farkı -2 saat olacaktır. Türkiye ile Danimarka arasında Kış saati uygulaması sırasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkede saat 10.00’dur. Avrupa Yaz saati uygulamasına geçildiği dönemde saat farkı -3 saat olacaktır.

 

TELEFON KULLANIMI

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

ELEKTRİK

Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

 

ALIŞVERİŞ

Finlandiya’da ve Danimarka’da alışveriş yapabileceğiniz birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır. Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tur Operatörü sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 

Tur Operatörü, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Tur Operatörü, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tur Operatörü sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

FİYATLANDIRMA

UÇUŞ DETAYLARI

14 Ağustos – 18 Ağustos 2024

1.990 EUR

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 14 Ağustos saat: 05.00

TK1761   14 Ağustos    İstanbul(IST)-Helsinki(HEL) 08.00-11.35

TK1782   18 Ağustos    Kopenhag(CPH)-İstanbul(IST) 14.50-19.10

SINGLE Oda Farkı  

 

 

 + 490 EUR                                       

 

v Havalimanı buluşma saati, uçuştan 3saat önce olup, detaylar tur hareketinden 2 gün öncesinde ayrıca iletilecektir.

v Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.

v *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.

 


PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLAN SERVİSLER

ü  Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul -  Helsinki-Kopenhag  – İstanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

ü  Havalimanı vergileri

ü  Kişiye özel ev-alan – ev transferleri

ü  Helsinki’de 2 gece, Kopenhag’da 2 gece olmak üzere toplamda 4 gece  4* otellerde kahvaltı dâhil konaklama

ü  Programda belirtilen tüm turlar

ü  Covid-19 seyahat sağlık sigortası

ü  Türkçe rehberlik hizmeti

ü  Yurtdışı çıkış harcı

 

PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER

û  Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )

û  Programda belirtilmeyen turlar

û  Öğle ve akşam yemekleri

û  Fazla bagaj ücretleri

û  Kişisel harcamalar

û  Bahşişler (İsteğe Bağlı

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp