+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Şiraz'dan Meşhed'e İran

18 Kasım Cumartesi 2017

Gül Bahçelerinden Vaha Şehrine; Şiraz’dan Meşhed’e Yolculuk

Otantik atmosferi ile romantizm ve kültürü harmanlayan güllerin şehri Şiraz’da başlayacak yolculuğumuz tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan kutsal vaha şehri Meşhed’e uzanırken, İran'ın gizemli kültürü başınızı döndürecek.Bu unutulmaz yolculukta sizleri de aramızda görmek isteriz...

Gül Bahçelerinden Vaha Şehrine; Şiraz’dan Meşhed’e Yolculuk

Otantik atmosferi ile romantizm ve kültürü harmanlayan güllerin şehri Şiraz’da başlayacak yolculuğumuz tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan kutsal vaha şehri Meşhed’e uzanırken, İran'ın gizemli kültürü başınızı döndürecek.Bu unutulmaz yolculukta sizleri de aramızda görmek isteriz...

1.Gün, İstanbul - Şiraz
18 Kasım Cumartesi

Türk Hava Yolları’nın TK 884 no.lu uçuşu ile 21:55’de Şiraz’a hareket. Gece yarısından sonra 02:10 +1’de Şiraz’a varış ve otelimize transfer.

Geceleme 4* Şiraz otelimizde.


2.Gün, Şiraz
19 Kasım Pazar

Tam gün Şiraz gezisi, vitrayları ile unutulmaz Nasır-il Molk Cami, portakal kokulu Kerim Han Kalesi ve Müzesi, Kapalıçarşı, muhteşem ayna işçiliği ile Şah-ı Çerağ Türbesi, hepimizin şairi Hafız’ın Türbesi göreceğimiz yerler arasında... Öğle ve Akşam Yemekleri geziler sırasında- fiyata dahil .

Geceleme 4* Şiraz Otelimizde.


3.Gün, Şiraz - Persepolis - Pasargadae - Yazd
20 Kasım Pazartesi

İran’ın Unesco Dünya Kültür Mirası listesindeki güzelliklerinden Persepolis ören yeri, Nakşı Rüstem Kaya Mezarlığı, Büyük Kiros’un mezarının bulunduğu Pasargadae Şehri'ni göreceğiz. Öğle Yemeği güzergah üzerinde piknik olarak alınacaktır. Akşam Yemeği otelde-fiyata dahil.

Geceleme 4*Yazd Otelimizde.


4.Gün, Yazd
21 Kasım Salı

Bugün, tam gün Yazd gezisiyle, Sessizlik Kuleleri, Ateşkadeh Zerdüşt Tapınağı, Ulu Cami, tarihi şehir ve Rüzgar Kuleleri'ni göreceğiz.Öğle Yemeği gezi sırasında ve Akşam Yemeği otelde - fiyata dahil.

Geceleme 4*Yazd Otelimizde.


5.Gün, Yazd - Esfahan
22 Kasım Çarşamba

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Esfahan'a hareket ediyoruz. Öğle Yemeği güzergah üzerinde - Varışta Esfahan gezimize başlıyoruz. Tur bitiminde 4* Esfahan otelimize transfer, yerleşme. Akşam Yemeği - otelimizde.


6.Gün, Esfahan
23 Kasım Perşembe

Tam gün Esfahan gezisinde Selçuklu Cami, Nakşı Cihan Meydanı, Ulu Cami, Şeyh Lotfollah Cami, Ali Qapu Sarayı, 40 Sütunlu Saray, Kapalıçarşı ve şehrin ünlü köprülerini göreceğiz. İsfahan'da göreceğimiz yerlerin büyük kısmı Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer almaktadır. Gezi sırasında alışveriş için serbest zamanımız olacaktır. Öğle ve Akşam Yemekleri geziler sırasında fiyata dahil.  Geceleme 4* Esfahan Otelimizde.7.Gün, Esfahan - Kashan - Tahran
24 Kasım Cuma

Bugün, Kashan’da Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Fin Garden ve Aga Bozork Medresesi'ni göreceğiz. Öğle Yemeği Kashan’da, Akşam Yemeği Tahran’da fiyata dahil olarak alınacaktır. Geceleme 4* Tahran Otelimizde.

8.Gün, Tahran - Meşhed
25 Kasım Cumartesi

Tahran Arkeoloji Müzesi, Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Golestan Sarayı (Gülistan Sarayı ) ve harikalar noktası Mücevher Müzesi göreceğimiz yerler arasında... Tahran'da Öğle Yemeği sonrasında havaalanına transfer ve iç hat uçuşu ile Mashad’a uçuyoruz.

Varışta 4* Mashad Otelimize yerleşme, Akşam Yemeği-otelde.


9.Gün, Meşhed- Havaalanı
26 Kasım Pazar

Nişabur’daki Omar Khayyam mezarını gördükten sonra Mashad’da 8. İmam’ın dünya harikası türbesini göreceğiz. Kapalıçarşı’da serbest zaman sonrası buluşarak hepbirlikte son Akşam Yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası aracımızla havaalanına transfer. Geceleme uçakta.


10.Gün, Meşhed - İstanbul
27 Kasım Pazartesi

Türk Hava Yolları’nın TK 889 nolu uçuşu ile sabaha karşı 02:45’de İstanbul’a hareket. Sabah erken 06:50’de İstanbul'a varışımızla turumuzun sonu ve bir sonraki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 


UÇUŞ BİLGİLERİ:

Gidiş: 18 Kasım Cumartesi Atatürk Havalimanı'ndan THY Türk Havayolları'nın TK 884 sayılı 21:55 seferiyle İstanbul'dan hareket ve 19 Kasım Pazar sabaha karşı 02:10 +1'de Şiraz'a varış.

Dönüş: 27 Kasım Pazartesi günü Mashad Havalimanı'ndan THY Türk Havayolları'nın TK 889 sayılı sabaha karşı 02:45 seferiyle İstanbul'a hareket ve 06:50'de İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış.

Bulşma:

18 Kasım Cumartesi günü akşam saat 18:50'de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde rehberimizle buluşma.NOTLAR:


 • Uçak biletlerinde her gün artan fiyat nedeniyle katılmayı arzu eden misafirlerimizin uçak biletlerini gecikmeden almalarını öneriyoruz. 
 • Gezgin Rehber Bülent Demirdurak'ın ''Yuvarlak Dünyanın Köşeleri : İRAN'' kitabı adınıza imzalı olarak yolculuk öncesinde tüm katılımcılarımıza hediye    edilecektir.
 • Yurtdışı çıkış harcınızı önceden veya havalimanına varışınızda almayı unutmayınız.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Havayolu dolayısıyla oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
 • Sınırlı katılım nedeniyle gecikmeden rezervasyon yapılmasını öneririz.
 • Rezervasyon % 25 ön ödeme ile kesinleşir.
 • Kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir.
 • Ödeme detayları için lütfen arayınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

TUR FİYATI:

İki Kişilik Odada Kişibaşı : 1890 Euro 
Single Farkı : 445 Euro


Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler :

 • Toplam 8 Gece 4* Otel Konaklaması- Oda / Kahvaltı 
 • Tahran-Mashad İç Hat Uçak Bileti- dahil
 • Tüm Öğle Akşam Yemekleri- dahil 
 • Tüm Turlar ve Çevre Gezileri dahil (Extra tur yoktur.)
 • Müze ve Ören Yerleri Girişleri dahil.
 • Bülent Demirdurak Danışmanlığı ve Profesyonel Rehberlik hizmeti
 • Türkçe konuşan Yerel Rehberlik hizmeti
 • Havalimanı-Otel-Havalimanı Transferleri ve tüm gezilerde klimalı özel araç hizmeti
 • Park Ücretleri ve Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

 • İstanbul- Şiraz / Mashad-İstanbul THY Dış Hat Uçak Bileti hariç 
 • 2 Ocak 2017 itibariyle gidiş-dönüş uçak fiyatı yaklaşık 1300 TL / 350 Euro civarındadır. Arzu eden misafirlerimiz millerini kullanabilir veya biletlerini şimdiden uygun fiyatla alabilirler. Firmamız (biletin alındığı tarihdeki fiyat esas alınmak üzere) isteyen misafirlerimizin biletlerini organize etmektedir. 
 • Yurtdışı Çıkış Harcı-hariç 
 • Yerel Rehber ve Şoför Bahşişleri-hariç
 • Kişisel Harcamalar-hariç
 • Yemeklerde alınacak içecek ve extralar hariç. 

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :