+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Ren Nehrinde Renkli Noel Pazarları Köln

05 Aralık Çarşamba 2018

4*MS JOHANNES BRAHMS GEMİSİ İLE

 

5 Aralık – 9 Aralık 4 gece 5 gün

Frankfurt-Heidelberg-Mainz-Rudesheim-Koblenz-Düsseldorf

Avrupa’da yeni yıl kutlamalarının en önemli unsurlarından biri kuşkusuz cıvıl cıvıl atmosfere sahip Noel Pazarları’dır.

Işıl ışıl meydanlar, sevimli ahşap kulübeler, rengarenk sokak ve caddeler…

İnsanı adeta ortaçağ dönemine götüren bu pazarların masalsı atmosferini yaşamak, buradaki kentleri ve aromatik tatları keşfetmek üzere sizi Ren Nehri üzerinde bir gemi yolculuğuna davet ediyoruz….

 

4*MS JOHANNES BRAHMS GEMİSİ İLE

 

5 Aralık – 9 Aralık 4 gece 5 gün

Frankfurt-Heidelberg-Mainz-Rudesheim-Koblenz-Düsseldorf

Avrupa’da yeni yıl kutlamalarının en önemli unsurlarından biri kuşkusuz cıvıl cıvıl atmosfere sahip Noel Pazarları’dır.

Işıl ışıl meydanlar, sevimli ahşap kulübeler, rengarenk sokak ve caddeler…

İnsanı adeta ortaçağ dönemine götüren bu pazarların masalsı atmosferini yaşamak, buradaki kentleri ve aromatik tatları keşfetmek üzere sizi Ren Nehri üzerinde bir gemi yolculuğuna davet ediyoruz….

 

İSTANBUL –FRANKFURT -HEIDELBERG
05 Aralık Çarşamba

Atatürk havalimanı dışhatlar gidiş terminalinde saat 09:15’de TK1587 sayılı sefer ile Frankfurt’a hareket.Yerel saatle 10:35’de Frankfurt’a varış. Bizi bekleyen otobüsümüz ileHeidelberg’e hareket ediyor ve Heidelberg’e vardığımızda yürüyerek şehir turumuza başlıyoruz. Burada bulunan Heidelberg Üniversitesi Almanya’nın en eski üniversitesiolup aynı zamanda ülkenin en ünlü ve en prestijli eğitim kurumudur. Neckar nehrinin ikiye böldüğü bu güzel şehirde yürüyerek yapacağımız turda,Carl-Theodor eski köprüsü,tarihi kilise, 1.5 km uzunluğundaki HauptStrasse görülecek yerler arasındadır Arzu eden misafirlerimiz  ekstra Heidelberg Kalesi turuna katılabilirler.Heidelberg Kalesi şehrin en çok ziyaret edilen yeri. Kale dışarıdan bakıldığında kartpostal gibi bir görünüme sahip. Neckar Nehri’nin ikiye ayırdığı Heidelberg’in panoramik görüntüsünü izleyebileceğiniz en iyi nokta burası. Kalenin içinde önemli yapılar bulunuyor.35 meşe ağacından yapılan dünyanın en büyük şarap fıçısı da kalenin içinde yeralıyor.

Turların ardından gemiye transfer ve yerleşme. Kaptanımızın hoş geldiniz kokteyli ile karşılanma sonrası gemide akşam yemeği. Gemide geceleme.


HEIDELBERG – MAINZ
06 Aralık Perşembe

Saat 06:00’da geminin hareketi.Öğleye kadarki serbest zamanınızda güzel nehir manzarasının tadını çıkarabilir, gemi içi etkinliklere katılabilirsiniz.Gemide öğle yemeğinden sonra saat 14:00’da Mainz’a varış.Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Wurzburg –Bamberg (Romantik yol) turu.

Würzburg, Almanya'nın Bavyera bölgesindekibir şehirdir. Lüks barok ve rokoko mimarisi, özellikle 18. yüzyıldan kalmaResidenz sarayı, süslü odaları, Venedikli sanatçı Tiepolo'nun muazzam birfreskosu ve özenle hazırlanmış bir merdivenle biliniyor. Çok sayıda şarapbarına,kilerlereve şaraphanelere ev sahipliği yapan Würzburg, kendine has bocksbeutel (yassıyuvarlak şekiller içeren şişeler) ile Franconian şarap ülkesinin merkezi.

Bamberg, UNESCO’nun dünya kültür miraslarılistesinde yer alıyor. Muhteşem bir manzaraya sahip olan Bamberg, Regnitz ve Mainnehirlerinin buluştuğu yerde 7 tepenin üzerinde kurulu, Kuzey Bavyera’ya bağlıçok şirin bir kasabadır. Çok güzel korunmuş olan muhteşem mimarisi, ortaçağdankalma romantik sokakları ile Bamberg Bayvera bölgesinin incisidir. Birbirindengüzel binalar arasında, Regnitz nehri üzerindeki bir adada bulunan ve kemerliköprülerle ulaşılan belediye binası (Altes Rathaus) en ilginç yapılardan biri.Yine kökeni 11. Yüzyıla uzanan Romanesk Bamberg Katedrali 4 kulesi ve çok sayıdataş oymaları ile ilgi çekiyor.

Tursonrası gemiye transfer akşam yemeği ve geceleme gemide.

MAINZ-RUDESHEIM
07 Aralık Cuma

Sabah saat 08:00’da geminin Mainz’dan hareketi.Sabah kahvaltısından sonra saat 10:30’da Rudesheim’a varış. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Frankfurt ve Siegfried mekanik Müzik Müzesi ve Rudesheim turuna katılabilirler.

Almanya’nın 5.büyük şehri olan Frankfurt dünyaca ünlü şair ve yazar Johann Wolfgang VonGoethe’nin (1749-1832)doğduğu yerdir.Turumuzda,Domplatz,St Bartholomew katedrali,Rathaus Römer(Belediye binası), St Paul kilisesi,Goethe’nin evi,Mainkulesi ve alışveriş caddesi olan Goethestrasse göreceğimiz yerler arasındadır.

Daha sonra 1780 ile 1930 yıllarında üretilmişolan enstrümanların sergilendiği oldukça enteresan müzik müzesinde, interaktif olarak müzik aletlerini dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tekmüzik kutusunda bir orkestra gibi yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca hem şaşıracak hem de dans etmeden duramayacaksınız.Gemide akşam yemeğinden sonra ise Rudesheim’ın ünlü caddesi Drosselglasse’de açıkhava dans yeri ve tavernalarında gecenizi renklendirebilirsiniz.

RUDESHEIM- KOBLENZ
08 Aralık Cumartesi

Sabah saat 08:00’da geminin Rudesheim’dan hareketi. Gemide sabah kahvaltısından sonra Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarak adlandırılan bölgeden geçecek ve Lorelei Kayalıklarını,  Şatoları  çevreleyen göz alabildiğine verimli yemyeşil üzüm bağlarını seyrederek yol alacaksınız.Gemide öğle yemeğinden sonra Koblenz’e varışta yürüyerek şehir turu.
Burası Ren nehri ve Mosel nehrinin birleştiği yerdir. Adını da  buradan alan Koblenz kavşak demektir. Bu şehirde bulunan kilise, saray ve malikaneler 2000 yıllık tarihi gözler önüne seriyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

KOBLENZ-DÜSSELDORF- İSTANBUL
09 Aralık Pazar

Gemide sabah kahvaltısından sonra yeterli katılım olması halinden ekstra Köln &Bonn turu.

Köln, Almanya'nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti´nin en büyük şehridir. Şehir, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Kentin en ünlü yapısı, inşaatı tam 632 (1248-1880) yılda tamamlanmış, gotik tarzdaki çift kuleli Köln Katedrali (Kölner Dom)'dir ve 7 bin m² alanda, 157 metreyi bulan yüksekliği ile UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alır. Bonn ise Ren vadisinin en elverişli bölgesinde kurulmuş 2000 yıllık geçmişi olan Almanya’nın en eski yerleşim alanlarındandır.

Tur sonrasında havaalanına transfer ve saat 17:20'de TK1674 sayılı sefer ile hareket. Saat 22:30’da İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

BULUŞMA :
05 Aralık Çarşamba günü  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali 


UÇUŞ BİLGİSİ:


Gidiş: Saat 09:55’de TK1923 sayılı sefer ile Basel’e hareket. 

Dönüş: Saat 17:20’de TK1674 sayılı sefer ile hareket.

ÖNEMLİ NOTLAR:

1-Seyahate iliskin gemi biletleri , uçuş bilgileri ve evrakları seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür. Düzeltme talebinde bulunulmayan bilet bilgileri geçerli sayılacak ve doğabilecek sorunlardan acente sorumlu tutulmayacaktır.

2-Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

3-Programlarda hava alanında ya da limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

4-Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.

5-Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

6- Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Aşırı şekilde su seviyelerindeki değişimlerde navigasyonun mümkün olmaması durumunda bir sonraki durağa gemi firmasının sağlayacağı araçlar ile karadan transfer yapılır.

7-Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında ya da limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa ya da gemiye binmeyen kişilerin seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

8-Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar kişiye aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda bedel iadesi yapılamaz.

9-Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizati sorumludur.

10- Acentemiz Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak

 

 

acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

11-Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı

 

kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acente ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.

12-Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması misafirler tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

13-Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

14- Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3-4 kişilik kabinlerde ilave yatak uygulaması olup, 3. Ve 4. yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.

15-Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

16-Single tek kişilik oda /kabin farkı ödeyerek konaklama yapan misafirlerimize normal koşullarda tek kişilik oda/kabin tahsis edilir. Ve bu konaklama yerleri iki kişilik oda/kabinlerden normal koşullarda daha küçük olup hiçbir şekilde iki kişilik oda da tek kişi konaklama garantisi verilmemektedir. Tur alan yolcularımız bunu peşinen kabul etmiş sayılır.

Uçak Ulaşım Uyarılar

1- 2 yaş altı çocuklar için anne kucağında seyahat etme zorunluluğu vardır. Koltuk satılamaz. Her yetişkin için sadece 1 bebek ile seyahat edebilme hakkı vardır. 2 yaş üzeri çocuklar için koltuk alma zorunluluğu vardır. Bilet satış esnasında hatalı verilen doğum tarihleri chek-in esnasında fark edildiğinde hava yolu kuralları uygulanır.

2- 28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır.

3- Hava alanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcu tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

4-Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri hava yolu tarafından hava alanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları ( info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması

 

mümkün olmadığından yolcunun alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır.

5- Hava yolları genel teamülünde bagaj hakki 15kg ile sınırlandırılmaktadır. Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 tane poşet taşıyabilir.

6- Yolculun kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.

Ekstra tur katılımı hakkında genel şartlar :

1-    Organize edeceğimiz turlar Özel araç, Türk rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.

2-    Ekstra Turların bedeli, turun ilk gününde, sadece EURO üzerinden, Resepsiyonun karşısında bulunan ‘’Tur Kayıt Desk’inde rehbere nakit olarak yapılır, kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda mümkündür. Turlarımızda belirtilen yerler dışında giriş ücretleri misafirlerimize aittir.İptal hakkı haklı gerekçeye dayandığında, alınmış olan giriş bilet ve olası masraflar iptal durumunda hesaplanarak kalan ücret yolcuya iade edilir.

3-    Araçların giremeyeceği yerlerde, turlarımızın bir bölümü yürüyerek yapılacağından rahat ayakkabı giymenizi ve şapka bulundurmanızı tavsiye ederiz.

4-    Bazı ekstra turlar tam günlük ve öğle yemeği içermeyen programlardır. Dolayısıyla ekstra turlara katılmadan önce gemi restoranından sandwich, meyve vb yiyecekleri ücretsiz olarak kendiniz hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz yada gemi tarafından verilecek olan ‘’Lunch Box’’ lardan temin edebilirsiniz.

5-    Geminin organizasyonu olan ekstra turlara katılım sayısı yeterli olmadığı takdirde diğer müşteriler ile aynı otobüs paylaşılmakta ve bilgiler kulaklık ile dinlenmektedir.

6-Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstraturlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acente ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.

7-Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması misafirler tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

ÜCRETİ:KİŞİBAŞI

KATEGORİ

GÜVERTE

DBL KABİNDE

SGL KABİN FARKI

D

ANA

699 Euro

419 Euro

C

ANA

799 Euro

459Euro

B

ÜST

899 Euro

549 Euro

A

ÜST

999 Euro

589 Euro


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER :


 • Türk Havayolları ile Istanbul –Basel/Düsseldorf -İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havaalanı ve liman vergileri (280 Euro)
 • Gemide 4 gece 5 gün tam pansiyon konaklama
 • Zengin Türk usulü açık büfe kahvaltı.
 • Hoş geldin kokteyli
 • Yemeklerde ücretsiz çay ve kahve ikramı
 • Gemide beş çayı ikramı
 • Gece yarısı snack servisi
 • Gemide her akşam canlı müzik performansı
 • Gemi personeli gösterisi.
 • Yürüyüşle Heidelberg turu.
 • Yürüyüşle Koblenz turu
 • Tüm transferler
 • Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti
 • Türsab mesuliyet sigortası 

 • NOT
  :Tam pansiyon esası ilk gün akşam yemeği ile başlar son gün sabah kahvaltısı ile biter. 

  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER :
 • Ekstra turlar ( Euro olarak gemide nakit  ödenir)
 • Gemi personeli servis bedeli.(Kişibaşı 45 Euro olup gemide nakit toplanacaktır)
 • Şahsi harcamalar
 • Belirtilenlerin dışında özel isteğe bağlı müze ve katedral giriş ücretleri.
 • Vize (Schengen vize gerekli olup yeşil pasaportlara vize gerekmemektedir)
 • Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı

 


EKSTRATUR FİYATLARI

HEIDELBERG YÜRÜYÜŞ lLE ŞEHİR VE NOEL PAZARLARI TURU

ÜCRETSİZ

STRAZBURG TURU (FRANSA)

60.00 €

WURZBURG & BAMBERG TURU

        80,00 €

FRANKFURT ŞEHİR TURU & SIEGFRIED MEKANİK MÜZİK MÜZESİ

        80,00 €

RUDESHEIM MINI TREN ILE ÜZÜM BAĞLARI & SIEGFRIED MEKANİK MÜZİK MÜZESİ

             25€

KOBLENZ TURU

 

ÜCRETSİZ

KÖLN & BONN

 

         60,00 €

 

İPTAL ŞARTLARI : Hareket tarihine 
90 gün – 51 gün kala          %50   
50 gün – 30 gün kala          %60
29 gün – 15 gün kala          %75
14 gün – ve sonrası            %100    ceza uygulanır.

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :