+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Gül Hasadı ve Sagalassos

01 Haziran Cuma 2018

Profesyonel Rehber Erdem Özgen eşliğinde...

Yazılı Kanyon-Adada Antik Kenti-Kovada Gölü Milli Parkı-Ağlasun-Güneykent-Isparta-Eğirdir Gölü-Burdur-Sagalassos-Antalya

Profesyonel Rehber Erdem Özgen eşliğinde...

Yazılı Kanyon-Adada Antik Kenti-Kovada Gölü Milli Parkı-Ağlasun-Güneykent-Isparta-Eğirdir Gölü-Burdur-Sagalassos-Antalya

1.Gün Yazılı Kanyon Tabiat Parkı-Adada Antik Kenti-Kovada Gölü Milli Parkı-Ağlasun
01 Haziran Cuma

Sabah saat 08:45'de Antalya Havalimanı'na varışta DATA TUR özel aracımızla turumuza başlıyoruz.

Yazılı Kanyon Tabiat Parkı : İsmini, eski Yunan şairlerinden Epiktetos'un hür insan üzerine bir şiirinin büyük bir kaya üzerine yazılmasından alan bu tabiat parkı Aziz Paul'un Perge'den Pisidia'ya giderken geçtiği yer olarak hristiyanlar için kutsal yerlerden biridir.

Adada Antik Kenti : Kentte tabanı taş döşeli bir antik yol, Roma İmparatorluk Çağı Traianus Tapınağı, İmparatorlar Tapınağı, İmparatorlar ve Zeus Megistos-Serapis Tapınağı ile Yeniköy yolu altında kalan İmparatorlar ve Aphrodite Tapınağı yer alır. Ayrıca forum, bazilika, akropol, anıtsal çeşme, yönetici binası, açık hava toplantı yeri, tiyatro ve mezar anıtı bulunmaktadır.

Kovada Gölü Milli Parkı : Eğirdir Gölü’nün güneyinde yer alan Kovada Gölü, iki gölün arasındaki dar bölgenin alüvyonlarla dolması sonucunda oluşmuştur. Yemyeşil bitki örtüsü ve doğaya hayat veren sulak alanlarıyla ülkemizin en etkileyici yerlerindendir. 6,534 hektar yüzölçümü olan milli park, 1970 yılından bu yana koruma altındadır.

Kovada Gölü'nde Öğle Yemeği- serbest.

Ağlasun : Deniz seviyesinden 1050 mt. yükseklikte konumlanmış olan Ağlasun'da yerleşim antik dönemlere kadar uzanmaktadır. Kuzeybatısında Sagalassos antik kenti bulunmaktadır. Gül bahçeleri, asırlık çınar ağacı ve alabalık üreticiliğiyle tanınır. Turumuzu tamamlayarak akşamüzeri Isparta da ki otelimize varış, yerleşme. Akşam Yemeği Otelde- dahil.


2.Gün Isparta-Eğridir-Burdur
02 Haziran Cumartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında özel aracımızla Güneykent-Isparta yönüne hareket ediyoruz. Isparta'da yetiştirilen güllerin % 20'si Güneykent'de üretilmekte ve buradaki tesislerde işlenerek yurtdışına pazarlanmaktadır. Belde belediyesi ve halkı konuklarına gül hasadı döneminde gelenek , görenek ve güzellikleri tanıtma konusuna özen göstermektedir. Burada vereceğimiz kısa bir mola sonrası traktörlerle gül tarlaları ziyaretimizi yapıyoruz. Deneyimli işçilerden gül hasadı hakkında bilgi alarak, güllere dokunarak, koklayarak çıplak elle gül hasadına katkı yapıyoruz. Bol bol fotoğraf çekiyoruz...

*Yağmurlu havalarda gül tarlaları çamurlu olabilir, bu nedenle yanınızda lastik çizme bulundurmanızı öneriyoruz.

Dönüşte, güllerin işlendiği fabrikaları görerek, hem geleneksel usül, hem de modern tesislerde güllerin işlenmesi ve gül yağının elde edilmesinde geçirdiği evreleri izliyoruz.

Gül Evi, Yunus Emre Evi'ni gezdikten sonra vereceğimiz molada Güneykentli hanımların el emeği göz nuruyla yaptıkları hediyelik eşya, gül yağı, gül reçeli, gül kremi, gül şurubu satın alabilirsiniz....

Programın ikinci yarısında Eğirdir'e geçiyoruz.

Öğle Yemeği güzergah üzerinde, serbest.

Sonrasında, Canada, Yeşilada, Dündar Bey Medresesi, Hızır Bey Camisi'ni gezerek, Akpınar Köyü Seyir Terası'na çıkıp Eğirdir Gölü'nü seyrediyoruz. Terastan baktığınızda tabanında pınarların kaynadığı yedi renkli bir göl ve dağların muhteşemliğini izleyeceksiniz. Bu göl, hem Isparta'nın içme suyu hem de yılda 550-600 bin ton civarında elma üreten ağaçların su kaynağıdır.

Turumuzun devamında, Burdur'a gidiyoruz. Burdur'da çoğunluğu Burdur ve çevresi ile Sagalassos , Hacılar, Kibyra, Kremna antik yerleşimlerinden getirilen eserlerin sergilendiği Burdur Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz. Bu müze 60 bine varan eski eser sayısıyla Türkiye'nin ilk 10 – 15 müzesi arasında yer almaktadır.

Akşam Yemeği- Otelimizde.


3.Gün Antalya-İstanbul
03 Haziran Pazar

Kahvaltı sonrası valizlerimizle otelden ayrılarak turumuza başlıyoruz.

Gezimizin bu son gününde aşkların, ihtirasların ve imparatorların gözde şehri Sagalassos Antik Kenti'ni geziyoruz. MS 161 – 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'nin hala akan suyundan içerek, kenti yürüyerek gezmeye başlıyoruz. Kentin büyülü havasını içimize sindiriyoruz.

Öğle Yemeği güzergah üzerinde serbest. Sagalassos gezimizin ardından Antalya istikametine devam ediyoruz. Antalya vereceğimiz kısa serbest zaman sonrası, Antalya Havalimanından Pegasus Havayolları PC 2023 sayılı 21:50 seferiyle hareket ve 23:10 Sabiha Gökçen / İstanbul'a varışımızda bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Mehmet Erdem Özgen Profesyonel Rehber

1962 İstanbul doğumlu olan Erdem Özgen, Avusturya Lisesi  ve İTÜ İşletme Fakültesi, İşletme Mühendisliği mezunudur. 

Üniversite yıllarında başladığı rehberlik kursları ile hayatının akışı tamamen değişti. Profesyonel Rehberlik belgesini aldığı 1985 yılından günümüze değin, aktif olarak farklı gruplara rehberlik yapmaktadır. Bu yıllar zarfında Almanca ve İngilizce olarak Anadolu’nun farklı köşelerini gezmiş, yaptığı sayısız Anadolu turu ile işini severek yapan şanslı insanlardan olmuştur.

Kuş gözlemi, Çanakkale ve İstanbul konusunda pek çokuzmanlık seminerlerine katılmıştır. Dini ve mimari programları severek yapmaktadır. Son yıllarda, İstanbul yürüyüş rotaları, Orta Avrupa, İsrail ve Ürdün’ü içeren Yurtdışı turlara yönelmekle birlikte, önceliği herzaman Türkiye’miz olmuştur.

İstanbul'da yaşamakta olan Erdem Özgen, evlidir ve 20 yaşında erkek çocuk babasıdır. 

UÇUŞ BİLGİLERİ:

Gidiş : 01 Haziran Cuma sabahı SAW Sabiha Gökçen Havalimanından Pegasus Havayolları PC 2006 sefer sayılı 08:10 uçuşuyla hareket ve 09:30 Antalya varış

Dönüş : 03 Haziran Pazar akşamı Antalya Havalimanından Pegasus Havayolları PC 2019 sefer sayılı 19:05 uçuşuyla hareket ve 20:25 Sabiha Gökçen / İstanbul varış.


BULUŞMA:

01 Haziran Cuma / SAW Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde saat 06:45

NOTLAR:

 • Tur fiyatı belirli sayıda kontenjan için belirlenmiştir, kontenjan dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki artış fiyata yansıtılacaktır. Gecikmeden ön rezervasyon yaptırınız.
 • Ön Rezervasyon tur tutarının en az %25'inin ( 350 TL ) ödenmesi ile gerçekleşir.
 • Banka bilgileri ve ödeme detayı için lütfen arayınız.
 • MüzeKartınızı yanınıza almayı unutmayınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

TUR FİYATI:

İki Kişilik Odada Kişibaşı : 1370 TL

Single Farkı : 195 TL

 • Tur fiyatı belirli sayıda kontenjan için belirlenmiştir, kontenjan dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki artış fiyata yansıtılacaktır.


Fiyata Dahil Olanlar :

 • İstanbul-Antalya-İstanbul Uçak Bileti
 • Tur boyunca Data Tur klimalı özel MidiBus
 • 2 Gece 4* Otel'de Yarım Pansiyon Konaklama
 • 2 Akşam Yemeği Otel'de (içecekler hariç)
 • Programda belirtilen Tüm Turlar
 • Data Tur Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayanlar :

 • Öğle Yemekleri
 • Ymeklerde ve molalarda alınacak içecekler
 • Extralar ve kişisel harcamalar
 • Müze ve Ören yeri Girişleri

Otel Adı : Barida Hotel

Web Sitesi : http://www.baridahotels.com/

Otel Türü : 4 Yıldız

Otel Konumu : Isparta