+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Hint Okyanusunun İncisi Sri Lanka

23 Mart Pazartesi 2020

DENİZ/KUM/GÜNEŞ

HİNT OKYANUSUNUN İNCİSİ , SRİ LANKA

Negombo (5 gece) Her Şey Dahil!!

QATAR HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

5 Gece / 7 Gün

DENİZ/KUM/GÜNEŞ

HİNT OKYANUSUNUN İNCİSİ , SRİ LANKA

Negombo (5 gece) Her Şey Dahil!!

QATAR HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

5 Gece / 7 Gün

İstanbul – Doha
23 Mart Pazartesi

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali buluşma noktamızda buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından  Katar Hava Yolları tarifeli seferi ile Doha’ya hareket ediyoruz

Doha-Colombo-Negombo
24 Mart Salı

Doha’ya varıyoruz. Doha’da aktarmamızı gerçekleştirip , Katar Hava Yolları tarifeli seferi ile Kolombo’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat  45 dakika süren bir yolculuğun ardından  Colombo’ya varıyoruz. Gümrük kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve otele transferimiz gerçekleşiyor. Check in işlemlerimizi (14:00 sonrası) gerçekleştiriyoruz .  Her şey dahil konaklama otelimizde.

Negombo
25 Mart Çarşamba

Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün okyanusun keyfini çıkarıyoruz. Her şey dahil konaklama otelimizde.

Negombo
26 Mart Perşembe

Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün okyanusun keyfini çıkarıyoruz. Her şey dahil konaklama otelimizde.


Negombo
27 Mart Cuma

Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün okyanusun keyfini çıkarıyoruz. Her şey dahil konaklama otelimizde.

Negombo
28 Mart Cumartesi

Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün okyanusun keyfini çıkarıyoruz. Her şey dahil konaklama otelimizde.

Kolombo-Doha-İstanbul
29 Mart Pazar

Kahvaltının ardından rehberiniz belirteceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Havalimanına varışımızı takiben check-in  işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.  Katar Havayolları tarifeli seferi ile Doha’ya hareket ediyoruz. Doha’ya varışımızı takiben aktarmamızı gerçekleştiriyoruz.  Katar Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Sabiha Gökçen havalimanına varıyoruz. Turumuzun sonu, bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.


23 Mart 2020 Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali buluşma noktamızda buluşuyoruz. 


Gidiş: Sabiha Gökçen-Doha 20:15-00:20 - Doha -Kolombo 02:00-09:20

Dönüş: Kolombo - Doha 09:45-12:35 - Doha - Sabiha Gökçen 14:05- 18:30

Sağlık: Sri Lanka’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​
Uçuş Süreleri: Kolombo - İstanbul: 11 saat 20 dakika olup Male’de 1 saatlik teknik duraklama mevcuttur.
Para Birimi: Sri Lanka’nın para birimi Sri Lanka Rupi’sidir. 1 Euro = 210 Rupi / 1 USD = 185 Rupi (yaklaşık değerlerdir)
Vize Uygulaması: Umuma Mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarından alabilmektedirler.
Saat Dilimi: Sri Lanka ile Türkiye arasında +3 saat 30 dakika fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken ülkede de saat 15.30’dur.
Telefon Kullanımı: Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.
Kıyafet ve Gerekli: Eşyalar    Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, şort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont, deniz kıyafetler almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
Ülkede Budist tapınaklarına girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.
Yemek Kültürü: Ülkenin kendine özgü baharatlı yemeklerden oluşan mutfağı vardır. Yine de kalacağımız otellerde dünya mutfaklarından örnekler sunan restoranlar bulabilirsiniz. 
Elektrik: Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.
Önemli Not: Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

NOTLAR:
Data Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Data Turizm sorumlu tutulamaz. Data Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Binrota, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Data Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.

TUR FİYATI:

2-3 Kişilik Odada Kişi Başı Paket Fiyat: 1099 $  

Single Oda Farkı : 300 $

0-2 Yaş: 250$

2-12 Yaş:799$


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Qatar Hava Yolları ile İstanbul – Doha-Colombo / Colombo-Doha– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4* otelde 5 gece her şey dahil konaklama
 • Programda belirtilen tüm akşam yemekleri
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Kolombo panoramik şehir turu
 • Türkçe rehberlik hizmetleri


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Yurtdışı Çıkış Harç Pulu   
 • Programda belirtilmeye tüm yemekler
 • Şahsi harcamalar, tüm içecekler
 • Vize ücreti
 • Ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler
 • Seyahat Sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı 


Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp