+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Harikalar Diyarına Yolculuk Almanya

13 Haziran Çarşamba 2018

Harikalar Diyarına Yolculuk : Almanyanın Saksonya İsviçresi

Yarım gün Prag ve tüm turlar dahil Bayram Programı 

13 – 17 Haziran 2018,  4 Gece – 5 Gün, THY ile

Özgün ve Yepyeni Bir Rota

Bu gezimizde, Profesyonel Rehber Levent Bilgiç ile Almanya'nın henüz keşfedilmemiş, doğası, kültürel zenginlikleri ve çevresi ile büyüleyici Güneydoğu Almanya ve Saksonya Eyaletleri’ni içeren,  anılarımızda yer edecek özgün bir rotada buluşacağız… Yüksek dağlar ve etrafındaki ilginç oluşumlar, yemyeşil ovalar, muhteşem Elbe Nehri, nehire ve ovaya bakan yamaçlara konumlandırılmış dünyaca ünlü tarihi şatoları, Bohemya kristalleri ve Prag ile rüya gibi bir gezide ruhunuz dinlenecek!

Harikalar Diyarına Yolculuk : Almanyanın Saksonya İsviçresi

Yarım gün Prag ve tüm turlar dahil Bayram Programı 

13 – 17 Haziran 2018,  4 Gece – 5 Gün, THY ile

Özgün ve Yepyeni Bir Rota

Bu gezimizde, Profesyonel Rehber Levent Bilgiç ile Almanya'nın henüz keşfedilmemiş, doğası, kültürel zenginlikleri ve çevresi ile büyüleyici Güneydoğu Almanya ve Saksonya Eyaletleri’ni içeren,  anılarımızda yer edecek özgün bir rotada buluşacağız… Yüksek dağlar ve etrafındaki ilginç oluşumlar, yemyeşil ovalar, muhteşem Elbe Nehri, nehire ve ovaya bakan yamaçlara konumlandırılmış dünyaca ünlü tarihi şatoları, Bohemya kristalleri ve Prag ile rüya gibi bir gezide ruhunuz dinlenecek!

1.Gün İstanbul – Prag – Neustadt
13 Haziran Çarşamba

Atatürk havalimanında rehberimizle buluşma ve işlemlerin ardından Çekya’nın başkenti Prag’a uçuyoruz. Prag’a varışımızda özel aracımızla bu büyüleyici şehri gezmeye başlıyoruz. Bu nostaljik şehrin atmosferini içimizde hissetmek ve enerjimizi toplamak üzere kısa çay / kahve molası veriyoruz. Göreceğimiz yerler;  Karlova Caddesi, Başbakanlık Binası, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astrolojik Saat, Paris Caddesi, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı… Güzel havanın ve şehrin büyüleyici atmosferinin tadını çıkaracağımız bu nostaljik şehir turumuz sonrasında, aracımızla turumuzun ana teması olan Almanya’nın Neustadt bölgesine hareket ediyoruz.

Akşamüzeri saatlerinde, Burghotel Stolpen otelimize giriş, yerleşme ve akşam yemeği.

Otelimiz, Burg Stolpen Şato- Müze’nin yanıbaşında yer almaktadır.

Akşam yemeği ve konaklama Stolpen-Neustadt otelimizde.

· Yemek sonrası,  Hoşgeldin Kokteyli ( 3 çeşitten 1’er kadeh şeklinde geleneksel Alman içkisi Schnaps) ikramı.


2. Gün Neustadt - 1000 Tepe Manzaraları
14 Haziran Perşembe

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, aracımızla eşsiz doğa manzaraları eşliğinde Kirniztsch Ovası’nı görerek günümüze başlıyoruz. Sonrasında, nostaljik yandan çarklı nehir vapuruna binmek üzere Bad Schandau kasabasına varıyoruz. Bad Schandau’dan başlayarak Pirna’ya kadar uzanan bölgede Elbe Nehri üzerinde yapacağımız keyifli tekne turumuzu Pirna’da tamamlıyoruz. Pirna’ya varışımızda, bu şirin kasabanın tarih kokan sokaklarını keşfe koyuluyoruz. Gezimiz fotoğraf meraklıları için oldukça etkiyici olacaktır, kuşkusuz… Sonrasında, aracımızla bir sonraki durağımız olan Sakyonya İsviçresinin Elbe Sandstone manzarasıyla dünyaca ünlü Bastei Köprüsü’ne gidiyoruz. Tüm Avrupa’da yalnızca bu bölgede bulunan Kumtaşı / Sandstone kümelerinin oluşturduğu çarpıcı ve gerçeküstü manzaraya ve oluşumlar arasından uzanan köprüye hayran kalacaksınız!

Turumuza, Elba Sandstone dağları manzarasını bu kez farklı bir açıdan göreceğimiz Rathmannsdorf kasabası ile devam ediyoruz. Rathmannsdorf’a varışımızda, asansörle tüm vadiyi kuş bakışı göreceğimiz seyir terasına çıkarak, harika manzaranın tadını çıkarıyoruz. Burada da fotoğraf çekmeye  doyamayacaksınız.  Tur bitiminde doğa içinde bol seyirli ve neşeli bir günün rehaveti içinde Stolpen-Neustadt otelimize dönüş yapıyoruz.

*Arzu eden müşterilerimiz otelle anlaşmalı Termal Kaplıca Mariba’ya Data Tur ikramı olarak (1 kez ) giriş yapabilirler. 

Akşam yemeği ve konaklama Stolpen-Neustadt’taki otelimizde.

3.Gün Neustadt – Bohemya Cenneti
15 Haziran Cuma

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Çekya’nın en eski jeolojik rezervuarı Panskà Skalà’ya doğru yola çıkıyoruz. Panska Skala’da  ‘’Varhany Orgu’’ olarak tanımlanan yaklaşık 20 metre yüksekliğindeki volkanik bazalt taşından oluşmuş doğa harikasını görüyoruz. Sonrasında, aracımızla dünyaca ünlü Bohemya cam ve kristallerinin anavatanı Lindava kasabasına gidiyoruz. Lindava’da harikalar yaratan cam ustalarının, bizlere tüm hünerlerini sergiledikleri, cam imalathanelerini geziyoruz. Yerel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi fiyata dahil olarak Lindava’da alıyoruz.

Kristal ve cam eşya seven misafirlerimiz için alışveriş ve serbest zamanımız olacaktır.   Serbest zaman sonrası, Saksonya İsviçre’sinin kalbi sayılan Schönlinde kasabasını gezmek üzere aracımızla tekrar yola koyuluyoruz. Schönlinde, Almanya’nın bölgeye özgün yerel bira üretimi ile bilinen bir bölgesidir. Burada özel bir Bira İmalathanesi ziyareti yaparak, fiyata dahil olarak Bira Tadımı yapıyoruz. Tur bitiminde, leziz biraların da verdiği tatlı yorgunluk içinde dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Stolpen-Neustadt’taki otelimizde.


4.Gün Neustadt - 5 Vadi 5 Şato Turu
16 Haziran Cumartesi

Kahvaltının ardından, gerçekleştireceğimiz Vadiler ve Şatolar Turumuz boyunca, Almanya’daki Saksonya İsviçresi olarak tanımlanan bölgenin eşsiz doğal güzelliklerine ve kültürel zenginliğine hayran kalacaksınız. Bölgede pek çok şato bulunmaktadır. Biz, Almanya ve Avrupa’nın en büyük yamaç üstü şatosu olan Königstein Şatosu’nu ziyaretle günümüzü taçlandıracağız. 9 hektarlık bir alana yayılan ve 30 binadan oluşan bu şatodan 240 mt. kadar aşağıda yer alan muhteşem vadi manzarasını seyretmek, unutulmaz anılarınızdan biri olacak, kuşkusuz. Öyle ki, burada vereceğimiz serbest zamanda fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız!

Keyifli bir yolculukla bölgede bulunan diğer vadilerin içinden geçerek ve panoramik olarak göreceğimiz diğer şatoları izleyerek turumuzu otelimizin yanıbaşında yer alan Burg Stolpen Şato-Müze ziyareti ile sonlandırıyoruz... 

Akşam yemeği ve konaklama Stolpen-Neustadt’taki otelimizde . 


5.Gün Neustadt – Dresden –İstanbul
17 Haziran Pazar

Sabah kahvaltının ardından bagajlarımızla otelden ayrılarak, Kuzeyin Floransa’sı olarak da anılan, 30 km. mesafedeki Dresden’e doğru yola çıkıyoruz. Dresden’e varışımızda, Frauenkirche, Semper Opera Binası ve Kraliyet Sarayı’nı görerek, serbest zaman veriyoruz. Rehberimiz tarafından belirlenen saatte aracımızla buluşarak, İstanbul yolculuğumuz için Leipzig Havalimanı’na hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası havalimanına varışımızda, biniş işlemlerimizin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızda, keyifli ve yeni dostlar edinerek tamamladığımız bir yolculuğun ardından, diğer gezilerimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Levent Bilgiç Profesyonel Rehber

1989 yılından itibaren ağırlıklı olarak Alman dilinde, Almanca konuşan gruplara rehberlik yapmaktadır. Uzun yılların birikimi ve bölgeye hakimiyeti ile son yıllarda Avrupa başta olmak üzere Amerika ve Uzakdoğu gruplarının yanısıra Türkiye’den gruplarla da çalışmaktadır.

UÇUŞ BİLGİSİ:

Gidiş : 13 Haziran 2018, Çarşamba Arife günü sabahı Atatürk Havalimanı’ndan THY Türk Havayolları TK 1771 sayılı  12:05 İstanbul-Prag seferiyle hareket ve 13:40’da Prag varış.

Dönüş : 17 Haziran 2018, Pazar günü akşamüzeri Leipzig Havalimanı’ndan THY Türk Havayolları TK 1340 sayılı 17:45 Leipzig-İstanbul seferiyle hareket ve 21:35’de AHL İstanbul varış.

Buluşma : 13 Haziran 2018, Çarşamba sabahı 09:45‘de AHL THY kontuarı önü

NOTLAR:

 • Belirtilen fiyat kısıtlı kontenjan için belirlenmiştir. Kontenjan dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki artış fiyata yansıtılacaktır. 
 • Belirtilen fiyattan kesin rezervasyon için %25 ön ödemenin ( 320 Euro ) gecikmeden yapılması önerilir. 
 • Ödeme detayları ve banka bilgileri için arayınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

TUR FİYATI:

İki Kişilik Odada Kişibaşı : 1270 Euro

Single Oda Farkı : 155 Euro

* Belirtilen fiyattan kesin rezervasyon için %25 ön ödemenin ( 320 Euro ) gecikmeden yapılması önerilir. 


Fiyata Dahil Olanlar :

 • 4 Gece, 3 * Superior otelde Oda-Kahvaltı Konaklama
 • Otele ilk girişte minibar dolumu ve içecekler( 16 Euro ile sınırlı ) 
 • 4 Akşam yemeği : Otelde 4 çeşit set menü ( Ana yemek seçmeli olacaktır.)
 • Bohemya turunda yöresel öğle yemeği
 • Bira fabrikası ziyaretimizde  Bira Tadımı dahil
 • İlk akşam Data Tur ikramı olarak Hoşgeldin Kokteyli : Otelde 3 çeşitten oluşan Schnaps Tadımı
 • Otelle anlaşmalı Termal kaplıca Mariba’ya Data Tur ikramı olarak 1 kez için giriş ücreti
 • Termal kaplıca Mariba’ya araçla transfer ve giriş ücreti ( 1 kez )
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen tüm turlar  ve çevre gezileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayanlar :

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel extraları
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)   ve vize ücreti
 • Programda dahil olarak belirtilmeyen öğle yemekleri


Otel Adı : Parkhotel Neustadt

Web Sitesi : http://www.parkhotel-neustadt.de

Otel Türü : 3 Yıldızlı Otel

Otel Konumu : Almanya