+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Güney Afrika ve Kruger Park Safarisi

04 Nisan Cumartesi 2020

GÜNEY AFRİKA & KRUGER PARK SAFARİSİ
Johannesburg  – Kruger Park  – Cape Town 
TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

GÜNEY AFRİKA & KRUGER PARK SAFARİSİ
Johannesburg  – Kruger Park  – Cape Town 
TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

İstanbul - Johannesburg
04 Nisan Cumartesi

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj islemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait TK 42 sefer sayılı uçak ile Johannesburg’a hareket ediyoruz. Varışın ardından alandan ayrılıyor ve panoramik Johannesburg şehir turumuza başlıyoruz. Şehir Merkezi, Houghton-Mandela Evi, Rosebank, Sandton bölgeleri turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve geceleme Johannesburg’taki otelimizde.

Johannesburg – Kruger Ulusal Parkı
05 Nisan Pazar

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Kruger Ulusal Parkı’na doğru yola çıkacağız. Varışa istinaden gerçek safari deneyimi olan lodge konaklamalarımızda odalarımızı alacağız. Sonrasında serbest zaman. Akşam yemeğimiz Lodge’da verilecek. Geceleme otelimizde.

Kruger Ulusal Parkı
06 Nisan Pazartesi

Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından Kruger Ulusal Parkında safari için yola çıkıyoruz.  Kruger Ulusal Parkı, Güney Afrika’nın en büyük milli parkı olmasının yanı sıra ve tüm Afrika kıtasının da   en büyük milli parklarından birisidir.  Yüksek vahşi hayvan yoğunluğu Büyük 5'i içerir: aslanlar, leoparlar, gergedanlar, filler ve buffalolar. Yüzlerce diğer memeli (yaklaşık 147) burada akbaba, kartal ve leylek gibi 517 kuş türü gibi evlerini yapıyor. Dağlar, çalı ovaları ve tropik ormanlar peyzajın bir parçasıdır. Park, 19 485 km²'lik bir alanı kaplamaktadır.
Kruger, Güney Afrika'nın tamamında sadece 400 civarında olduğu düşünülen nesli tükenmekte olan Afrika yaban köpeklerine de ev sahipliğı yapmaktadır. Tüm gün sürecek bu inanılmaz safarinin ardından Lodge’umuza geçeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Kruger Ulusal Parkı - Cape Town
07 Nisan Salı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Johannesburg havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Johannesburg – Cape Town uçuşumuz gerçekleştirilecek. Cape Town havalimanına varışımızın ardından özel aracımız ile otele transfer olacağız. Check in işlemlerinin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.


Cape Town
08 Nisan Çarşamba

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Cape Town şehir turu için otelimizden ayrılacağız. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Ümit Burnu gezimize katılabilirler. Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki restoranda alınacak öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ümit Burnu gezisi öğle yemekli: 150 USD

Cape Town
09 Nisan Perşembe

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımız ile ekstra Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği gezisi yapılacaktır. Öncelikle Masa dağını ve yörenin ünlü içeceklerini tadacağımız turumuza çıkıyoruz. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte; önce mahzenleri geziyor ardından tadım yapıyoruz. Daha sonra 1679’ da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Ardından Spier Çiftliğinde; Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını görüyoruz. Restoranda alınacak öğle yemeği sonrasında Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği gezisi öğle yemekli: 150 USD

Cape Town
10 Nisan Cuma

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Teneke mahallesi ve Botanik Bahçe Turu’na  katılabilirler. Bu gezimizde Cape Town şehir merkezinin dışında yer alan, çok düşük gelirli yerli halkın yaşamlarını gözlemleme fırsatı bulacağımız mahallelerden birine gidiyoruz. Bu ziyaretimizin ardından, 1913 yılından bugüne dek ziyarete açık olan 2004 yılında Unesco tarafından dünya miras listesine alınan, dünyadaki sayılı botanik bahçelerinden biri olan Kirstenbosch Botanik Bahçesi’ni geziyoruz. Öğle yemeğimizi botanik bahçesinin içinde yer alan Güney Afrika’nın lezzetlerini tadacağımız yerel restoranda alıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde.
Teneke mahallesi ve Botanik Bahçe turu Öğle yemekli: 110 USD

Cape Town - İstanbul
11 Nisan Cumartesi

Sabah kahvaltıdan sonra transfer saatine kadar serbest süre. Daha sonra kararlaştırdığımız saatte buluşarak, İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarına ait TK 45 sefer sayılı uçuşu ile Istanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...

İstanbul
12 Nisan Pazar

İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

Buluşma: İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla buluşma.
Gidiş:  Türk Havayolları’na ait TK 42 sefer sayılı uçak ile Johannesburg’a hareket.
Dönüş: Türk Havayollarına ait TK 45 sefer sayılı uçuşu ile Istanbul’a  hareket.

NOTLAR:

- 18 YAŞALTI ÇOCUKLAR İÇİN ÖNEMLİ UYARI

18 Yaş altı misafirler için getirilmesi gereken evraklar ve bu konudaki bilgileri aşağıda bulabilirisiniz
Bu konuda çok dikkatli olunması gerekiyor. Eksik evraklarla uçağa binmek mümkün değildir.
 
İlgili kanunlarda yapılan değişiklik gereği 01 Haziran 2015 tarhinden geçerli olmak üzere, 18 yaş altı tüm ziyaretçilerden doğum sertifikası istemektedir. T.C. Vatandaşları için Nüfus Müdürlüklerinden alınan Nüfüs Kayıt Örneği, yeminli tercümanda tercüman ettirildikten sonra doğum sertifikası yerine geçecektir
 
YENİ GÖÇMENLİK DÜZENLEMESİ

- Ebeveynleri ile beraber seyahat eden çocuklar
Gerekenler:
Ebeveynler beraber seyahat ettikleri çocuk/çocukların ebeveynleri olduklarını ispatlayan doğum belgelerini ibraz etmekle yükümlüdürler.

- Evlat edinilmiş çocuklar için ebeveynler evlat edinmiş olduklarını ispatlayan evlat edinme sertifikasını ibraz etmek mecburiyetindedirler.
 Açıklayıcı not:
Bu uygulama hem Güney Afrika vatandaşlarına hem diğer yabancılara gidişte ve varışta uygulanacaktır.
Doğum sertifikası vermeyen ülkelerden giriş/çıkış yapan yolcular için yetkili bir makamdan alınacak doğum sertifikası yerine geçecek bir belge ibraz edilmelidir. İbraz edilen bütün dokümanlar orijinal veya noter veya dengi bir makamdan onaylı kopyası olmalıdır.
Ebeveynlerinden yalnızca biri ile beraber seyahat eden çocuklar
Gerekenler:
Ebeveynler beraber seyahat ettikleri çocuk/çocukların ebeveynleri olduklarını ispatlayan doğum belgelerini ibraz etmekle yükümlüdürler.
Doğum belgesinde kayıtlı seyahat etmeyen diğer ebeveynin,  çocuğun diğer ebeveyni ile beraber Güney Afrika’ya giriş ve/veya çıkış yapabileceğine dair yeminli muvafakatnamesi ibraz edilmelidir.
Tüm ebeveynlik hak ve sorumluluklarını veya yasal velayetini devreden mahkeme emri  ibraz edilmeli veya
Doğum belgesinde kayıtlı ebeveynlerden birinin ölümü durumunda, vefat eden ebeveynin ölüm belgesi ibraz edilmelidir.
Seyahat etmeyen ebeveynin muvafakatname vermediği durumlarda, yasal olarak boşanmış çiftlerin de mahkeme emri ibraz etmeleri gerekmektedir. 


- Her iki ebeveynin de vefat ettiği ve çocuğun bir akrabası veya anne/babasının başka bir yetişkin yakını ile beraber seyahat ettiği durumlarda, çocuğa refakat eden kişi çocuk ile beraber Güney Afrika Cumhuriyeti’ne girdiğini veya Güney Afrika Cumhuriyeti’nden ayrıldığını Genel Müdürlüğe onaylatmalıdır.
Açıklayıcı not:
Muvafakatname tarihi seyahat tarihinden en fazla 3 ay öncesi olabilir.


- Biyolojik ebeveyni olmayan yetişkinlerle seyahat eden çocuklar
Gerekenler:
Yetişkin çocuğun doğum belgesinin bir kopyasını ibraz etmelidir.
Çocuğun ebeveynlerinin veya yasal velisinin ilgili kişinin çocuk ile seyahat edebileceğine dair muvafakatnamesi ibraz edilmelidir.
Çocuğun ebeveynlerinin veya yasal velisinin kimlik doküman ya da pasaport kopyaları ile
Çocuğun ebeveynlerinin veya yasal velisinin iletişim bilgileri ibraz edilmelidir.
 
- Her iki ebeveynin de vefat ettiği ve çocuğun bir akrabası veya anne/babasının başka bir yetişkin yakını ile beraber seyahat ettiği durumlarda, çocuğa refakat eden kişi çocuk ile beraber Güney Afrika Cumhuriyeti’ne girdiğini veya Güney Afrika Cumhuriyeti’nden ayrıldığını Sınır Polisine onaylatmalıdır.
Herhangi bir yetişkin ile beraber seyahat etmeyen çocuklar
 Gerekenler:
18 yaşından küçük kişilerin Güney Afrika’ya giriş ve çıkışlarında seyahat edebilmesi için anne ve babanın veya tek olarak ya da yasal varisinin bir mektup veya açıklama sunması gerekmektedir.
Eğer anne ve babanın biri bu belgeyi sunuyorsa, kendisinin tamamen vasilik hakkına sahip olduğunu gösteren mahkeme kararını da sunması  gerekmektedir.
Güney Afrika’da çocuğun kalacağı yerin ve çocuğu karşılayacak yetişkinin ikamet adresini ve iletişim bilgilerini içeren bir mektup ibraz edilmelidir.
Güney Afrika’da çocuğu alacak kişinin kimlik kartı veya geçerli pasaport ve vize veya kalıcı oturum izni kopyası ibraz edilmelidir.
Çocuğun ebeveynlerinin ya da yasal velisinin iletişim bilgileri ibraz edilmelidir.
 
- 2005 yılı Çocuk Yasasında tanımlanan özel bakım altında olan çocuklar
Gerekenler:
 Güney Afrika Cumhuriyeti’nden çıkış yapmadan önce, Çocuk Yasası’nın 169. Bölümünde öngörülen şekilde çocuğun ikamet ettiği Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden alınan izin kâğıdının onaylı bir kopyası ibraz edilmelidir.
 
GÜMRÜKTEN GEÇEBİLECEK ALKOL VE TÜTÜN MAMULLERİ
Kişibaşı 200 sigara ve 20 sigar
Kişibaşı 250g of sigara ya da pipo tütünü
Kişibaşı  50ml parfüm ve 250ml eau de toilette
Kişibaşı 2 litre şarap
Kişibaşı ve 1 litre diğer alkollü içecekler
 
İç hatlardaki kilo kısıtlamasını aşağıda bulabilirisiniz.
Kısacası kişibaşı 1 parça valiz ve 20 kg sınırlaması var.
Kuralları özetlemek gerekirse: 10 kiloluk 2 valiz fazla kiloya giriyor
2 kişinin 30 kiloluk 1 parça valizi olması da fazla kiloya giriyor.

TUR FİYATI:

Double Odada 1 Kişi: 2029 $ 

Single Odada 1 Kişi : 2524 $

Single Oda Farkı : 495 $

0-2 Yaş: 450 $

2-11 Yaş : 1979 $


Triple oda satışı yoktur.


Güney Afrika & Kruger Park Safari X Large Paket (Opsiyonel)

410 $ Yerine 375 $ 
Ümit Burnu Turu Öğle yemekli  $ 150,00 
Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği gezisi Öğle yemekli   $ 150,00 
Teneke mahallesi ve Botanik Bahçe turu Öğle yemekli  $ 110,00 


Güney Afrika & Kruger Park Safari Large Paket (Opsiyonel)

300 $ Yerine 280 $ 
Ümit Burnu Turu Öğle yemekli  $ 150,00 
Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği gezisi Öğle yemekli $ 150,00 


**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir***** 
Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.Paket Fiyata Dâhil Hizmetler:


 • Türk  Havayolları tarifeli seferi ile Istanbul -  Johannesburg gidiş ve  Cape Town  – Istanbul  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve bu bilete ait vergiler   
 • Yerel Havayolları ile Johannesberg - Cape Town  iç hat uçuş biletleri ve bu bilete ait vergiler    
 • Kruger Ulusal Parkında  Lodge’larda  2 gece  yarım pansiyon (oda-kahvaltı – akşam yemeği) konaklamalar,   
 • Johannesburg’da  4* otellerde  1 gece oda-kahvaltı konaklamalar,   
 • Cape Town’da  3* otellerde  4 gece oda-kahvaltı konaklamalar,   
 • Johannesburg ve Cape Town şehir turları   
 • Kruger Ulusal Parkında tam gün safari   
 • Sabah Kahvaltıları,   
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,   
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,   
 • Türkçe rehberlik hizmeti 


Paket Fiyata Dâhil olmayan Hizmetler:

 • Yurtdışı çıkış pulu
 • Öğle yemekleri,
 • Programda belirtilmeyen akşam yemekleri
 • Ekstra turlar
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar
Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp