+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Garonne ve Dordogne Nehirlerinde Şatolar ve Şarap Tadımı

27 Haziran Perşembe 2019

5* DLX AMADOLCE ile 

GARONNE & DORDOGNE NEHİRLERİNDE 

ŞATOLAR & ŞARAP TADIMI

Bordo(1) – Libourne(1) – Blaye(2) – Pauillac – Cadillac – Bordo(1)

Yemeklerdeki içecekler dahil!

Turlar dahil! Ekstra tur yok!

Gemide internet dahil!

5* DLX AMADOLCE ile 

GARONNE & DORDOGNE NEHİRLERİNDE 

ŞATOLAR & ŞARAP TADIMI

Bordo(1) – Libourne(1) – Blaye(2) – Pauillac – Cadillac – Bordo(1)

Yemeklerdeki içecekler dahil!

Turlar dahil! Ekstra tur yok!

Gemide internet dahil!

İstanbul -Toulouse - Bordo (Fransa)
27 Haziran Perşembe

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1803 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.30’da Toulouse’a hareket. Yerel saat ile 11.15’te Toulouse’a varış sonrası Panoramik şehir turu ve Bordo limanında bizleri bekleyen Premium nehir gemimize transfer (245 km). Gemimize check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra serbest zaman. ‘’Hoş Geldiniz’’ kokteylinin ardından Pauillac’a hareket. Geceleme gemimizde.


Pauillac - Royan
28 Haziran Cuma

Pauillac ve Medoc Üzüm Bağları Turu, Panoramik Royan Şehir Turu


Royan
29 Haziran Cumartesi

Rochefort & La Rochelle Şehir Turları

      


Royan - Libourne
30 Haziran Pazar

Saintes Şehir TuruLibourne - Bordo
01 Temmuz Pazartesi

St. Emilion ve Şarap Tadımı Turu, Panoramik Bordo Gece Turu    


            

Bordo
02 Temmuz Salı

Cadillac Roquetaillade Şato Turu


Bordo (Fransa) - İstanbul
03 Temmuz Çarşamba

Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Bordo Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1392 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.00’de İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 22.40’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.Buluşma : İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 11.30’da buluşma.

Gidiş:Türk Havayolları’nın TK1391 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.20 ’de Bordo’ya hareket. Yerel saat ile 17.05’de Bordo’ya varış

Dönüş:Türk Havayolları’nın TK1392 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.00’da İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 22.40’da İstanbul’a varış

GEMİ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :                

| Seyahate ilişkin Gemi Biletleri, uçak biletleri seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür.

| Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.

| Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlamayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlayan ancak uçağa ya da gemiye binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

| Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar yolcuya aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda tur ücreti iadesi yapılamaz.

Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Yolcu pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Yolcuların gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizati sorumludur.

Acentemiz, Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

|Tura iştirak eden yolcuların, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

| Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.

| Nehir Su seviyesindeki olağanüstü azalma veya artış durumlarında kaptanın insiyatifinde uğranılan limanlar değişiklik gösterebilir. Nehir trafiğine göre program saatleri, varış ve kalkışlar değişiklik gösterebilir.

 

UÇUŞ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :

| Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

Programlarda havalimanında veya limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

| Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.

| Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır.

| Havalimanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcu tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

| Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri havayolu tarafından havalimanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları (info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcunun alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır.

Havayolları genel teamülünde bagaj hakki 20kg ile sınırlandırılmaktadır (Havayolu şirketine göre bagaj hakları değişiklik gösterebilir). Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 adet poşet taşıyabilir.

| Yolculun kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.

TUR ÜCRETİ:

Dış Kabin (Cat E) – Alt Kat 16m :2199 Euro / Tek Kişi Farkı : 999 Euro  

Dış Kabin (Cat D) – Alt Kat 16m: 2349Euro Tek Kişi Farkı : 1099 Euro  

French Balkonlu Kabin (Cat C)  – Orta ve Üst Kat 16m : 2599Euro Tek Kişi Farkı : 1299 Euro  

French Balkonlu Kabin (Cat B)  – Orta Kat 16m: 2699Euro Tek Kişi Farkı : 1349 Euro  

French Balkonlu Kabin (Cat A)  – Üst Kat 16m: 2799Euro Tek Kişi Farkı : 1399 Euro  


İLAVE ÜCRETLER (Kişi Başı): 

Havalimanı ve Liman vergileri : 300 Euro

Gemi Personeli Bahşiş Ücreti (Gecelik kişi başı 12 € toplamda kişi başı 84 €) : 84 Euro


TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

| THY ile İstanbul Yeni Havalimanı – Bordo/ Bordo– İstanbul Yeni Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
2009 yapımı, 5*Dlx Amadolce gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
Programda ‘’Ücrete Dahil olan turlar’’ bölümünde belirtilen tüm turlar (lokal rehberler eşliğinde ve kişisel kulaklıklar ile)

Gemide öğle ve akşam yemeklerinde ücretsiz şarap, bira ve meşrubat servisi

Kahvaltılarda şampanya ve taze sıkılmış meyve suyu servisi

Kabinlerde ücretsiz Bornoz, terlik ve şişe suyu

Limanlarda gemiden ücretsiz bisiklet kiralama hizmeti

Programda belirtilen havalimanı transferleri

| Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti grup 20 kişi olduğu taktirde sağlanacaktır
| Türsab mecburi mesuliyet sigortası 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
|
 Havalimanı ve Liman vergileri (kişi başı 300 Euro) 
| Gemi personeli bahşiş ücreti (Gecelik kişi başı 12 € toplamda kişi başı  84 €)
| Gemideki bazı alkollü ve alkolsüz içecekler

| Vize ücreti 
| Seyahat sağlık & Seyahat iptal sigortası
| Yurt dışı çıkış harcı


İPTAL ŞARTLARI:                                                                                                                                    

Tur Hareket tarihine;                                                                
Kayıt günü ile 121 gün arası kişi başı 200 $          
120 gün – 90 gün arası 400 $                                                          
89 gün – 60 gün arası %35                                    
| 59 gün – 30 gün arası %50                                 
29 gün – 07 gün arası %80                                 
| 06 gün ve sonrası %100 ceza uygulanır!

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp