Endülüs Turu

17 Haziran Pazartesi 2024

ENDÜLÜS TURU

Malaga - Granada(2) - Cordoba(1) - Sevilla(2) – Ronda

17 – 22 HAZİRAN 2024

THY ile Malaga Gidiş-Dönüş
TÜM TURLAR DAHİL

4* Oteller 

ENDÜLÜS TURU

Malaga - Granada(2) - Cordoba(1) - Sevilla(2) – Ronda

17 – 22 HAZİRAN 2024

THY ile Malaga Gidiş-Dönüş
TÜM TURLAR DAHİL

4* Oteller 

İSTANBUL - MALAGA - GRANADA
17 Haziran Pazartesi

Turumuz size özel aracınız ile evinizden alınmanız ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Malaga’ya hareket. Varışımızın ardından havalimanında karşılanıyor ve Malaga gezimiz ile programımıza başlıyoruz. Ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğduğu şehir olan Malaga'daki turumuzda; Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Malaga Katedrali, Calle Marques de Larios, Cervantes Tiyatrosu, Puerto Marina (Liman), La Alcazaba ve panoramik olarak Gibralfaro Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası Granada’ya transfer. Varışı takiben otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

GRANADA
18 Haziran Salı

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında Al Hambra Sarayı turumuz için hareket ediyoruz. Bu turumuzda Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Al Hambra Sarayı ziyaret edilecektir. Bu muhteşem sarayı ziyaret ettikten sonra panoramik Granada şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tarihi Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Arap Çarşısı ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Gezimize Albaicin ve Sacramonte Çingene Mahallesi ile devam ediyoruz. Al Hambra Sarayı çevresine, Sierra Nevada dağının eteklerinde bulunan Albaicin bölgesini geziyoruz. Ardından Granada'nın bu en eski yerleşim yeri olan Sacromonte ve Albaicin bölgesini gezme ve Al Hambra Sarayı’nı gece ışıklandırılmış şekilde görme fırsatını yakalayacaksınız. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

GRANADA - CORDOBA
19 Haziran Çarşamba

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Cordoba Eski Şehir ve Cordoba Camii gezimiz için otelimizden ayrılıyoruz. X. ve XI. yy.’da dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisi olan Cordoba’da, o dönem Yahudi, Hristiyan ve Müslüman halklarının barış içinde yaşamaktaydı ve şehir, önemli filozoflar, bilim insanları, sanatçıların katkısı ile Avrupa’nın en önemli kültür merkezlerinden biri haline gelmişti. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Cordoba şehrinde yapılacak olan gezimizde rönesanstan kalma Palacio de Viana, Musevi Mahallesi ve yapımına 785 yılında başlanıp 987 yılında tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Cordoba’yı dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Sonrasında dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.  Konaklama otelimizde

CORDOBA – SEVILLA
20 Haziran Perşembe

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sevilla’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışı takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turunda; İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında şehri keşfetmek için bolca zamanımız olacak. Daha sonra rehberimizin belirleyeceği zaman ve noktada buluşup otelimize transfer olacağız. Akşam İspanya klasiği olan Flamenco Şov Gecesi’ne katılacağız. Akşam yemeğimizi de şov esnasında alacağız. Gece sonunda otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde

SEVILLA
21 Haziran Cuma

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Alcazar Sarayı ve Sevilla Katedrali gezisi için hareket ediyoruz. Arap mimarisinin eşsiz örneklerinden biri olan Alcazar Sarayı ve bahçelerini gezdikten sonra dünyanın en büyük 3. katedrali olan Sevilla Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Gezi sonrası şehri dilediğimiz gibi keşfedebilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor  ve otelimize gidiyoruz.  Konaklama otelimizde.

SEVILLA - MALAGA - İSTANBUL
22 Haziran Cumartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra Ronda gezisi için yola çıkıyoruz. Yüksek bir kayalık vadi üzerine kurulu olan tarihi şehirde eski ve yeni şehri birbirine bağlayan taş köprü Puante Nuevo, Mondragon Sarayı, tarihi kiliseler görülecek yerler arasındadır. Ardından Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 17 Haziran saat: 04.00

Gidiş: 17 Haziran TK 1303  İstanbul (IST)  07.35 - Malaga (AGP)   11.15

Dönüş: 22 Haziran TK 1306  Malaga (AGP)    17.45 - İstanbul (IST)  23.05

SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

VİZE

Umumi Pasaport                 ü            Vize gerekli                         

Yeşil Pasaport                      û             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                û             Vize gerekli değil

 

İtalya ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SAĞLIK

İspanya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul                 Q            Malaga                Â 4 sa 30 dk

Malaga                  Q            İstanbul                Â 4 sa 15 dk

 

 

 

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

 

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

PARA BİRİMİ

İspanya’da kullanılan para birimi Euro

Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

SAAT DİLİMİ

Türkiye ile İtalya arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat  11.00’dur.

 

TELEFON KULLANIMI

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

ELEKTRİK

Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

 

ALIŞVERİŞ

İspanya’da alış veriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tur Operatörü  sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 

Tur Operatörü, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Tur Operatörü, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tur Operatörü sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

FİYATLANDIRMA:


PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLAN SERVİSLER

ü  Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul -  Malaga  – İstanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

ü  Havalimanı vergileri

ü  Kişiye özel ev-alan – ev transferleri

ü  4* otellerde Granada’da 2 gece,  Cordoba’da 1 gece ve Sevilla’da 2 gece olmak üzere toplamda 5 gece kahvaltı dâhil konaklama

ü  Akşam yemekli Flamenco gecesi

ü  Al Hambra Sarayı, Cordoba Camii, Seville Catedrali girişleri

ü  Programda belirtilen tüm turlar

ü  Covid-19 seyahat sağlık sigortası

ü  Türkçe rehberlik hizmeti

ü  Yurtdışı çıkış fonu

 

PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER

û  Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )

û  Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

û  Yemekler esnasında alınacak içecekler

û  Fazla bagaj ücretleri

û  Kişisel harcamalar

û  Bahşişler (İsteğe Bağlı)

 

FİYATLANDIRMA

UÇUŞ DETAYLARI

KALKIŞ TARİHİ

KİŞİBAŞI

2 ve 3 Kişilik Odada

 

 

 

 

 

17 – 22 Haziran 2024

1.790 EUR

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 17 Haziran saat: 04.00

17 Haziran TK 1303  İstanbul (IST)  07.35 - Malaga (AGP)   11.15

22 Haziran TK 1306  Malaga (AGP)    17.45 - İstanbul (IST)  23.05

SINGLE Oda Farkı

+ 490 EUR

v Havalimanı buluşma saati, uçuştan 3saat önce olup, detaylar tur hareketinden 2 gün öncesinde ayrıca iletilecektir.

v Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.

v *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp