+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Ege Tarih ve Lezzet Turu

20 Nisan Cuma 2018

Ege Tarih ve Lezzet Turu

Profesyonel Rehber Serdar Çelenk ile...

En güzel mevsiminde tarihin izinde, lezzet durakları ile İzmir ve Ege’deyiz!

Güzel İzmir’in 600 yıllık Kemeraltı Çarşısı ve tarihi mekanlarını göreceğimiz, özgün lezzetleri ile esnaf lokantalarında gün boyu farklı tadımlar yapacağımız turumuz,  Ege’nin sakin ve doğallığını henüz yitirmemiş en bakir yerleşimlerinden Urla, özgün Urla Evleri, Sanat Sokağı, Malgaca Pazarı, Köstem Zeytinyağı Müzesi, Tahaffuzhane ve Kiklat tekneleri ile devam edecek. Uzun haftasonu turumuz, detaylı Efes Antik Kent gezisi, Efes Selçuk Müzesi, Meryem Ana Evi ziyareti ve  ismi kadar şirin dağ köyü Şirince sonrasında Milas’a kadar uzanacak…

Ege Tarih ve Lezzet Turu

Profesyonel Rehber Serdar Çelenk ile...

En güzel mevsiminde tarihin izinde, lezzet durakları ile İzmir ve Ege’deyiz!

Güzel İzmir’in 600 yıllık Kemeraltı Çarşısı ve tarihi mekanlarını göreceğimiz, özgün lezzetleri ile esnaf lokantalarında gün boyu farklı tadımlar yapacağımız turumuz,  Ege’nin sakin ve doğallığını henüz yitirmemiş en bakir yerleşimlerinden Urla, özgün Urla Evleri, Sanat Sokağı, Malgaca Pazarı, Köstem Zeytinyağı Müzesi, Tahaffuzhane ve Kiklat tekneleri ile devam edecek. Uzun haftasonu turumuz, detaylı Efes Antik Kent gezisi, Efes Selçuk Müzesi, Meryem Ana Evi ziyareti ve  ismi kadar şirin dağ köyü Şirince sonrasında Milas’a kadar uzanacak…

1.Gün, İzmir Kemeraltı Turu
20 Nisan Cuma

Sabah 06:00’da SAW Sabiha Gökçen Havalimanında tur liderimizle buluşma, 09:25’de İzmir’e varışımızda rehberimizle tanışma ve gruba özel aracımızla İzmir şehir merkezine hareket. Otele varış, valizlerimizi otelde bırakarak, rehberimiz eşliğinde yürüyerek Kemeraltı Tarih ve Lezzet Turumuza başlıyoruz…

Bu turda keyifli molalarla yaklaşık 4-5 saatlik hafif yürüyüşlü turumuz boyunca, 600 yıllık Kemeraltı Çarşısı’nın hem tarihi mekanlarını tanıyacağız, hem he 14.500 ticarethanenin olduğu ve 85 bin kişinin çalışmak için geldiği bu çarşının Esnaf Lokantalarının muhteşem lezzetlerini tatma fırsatı bulacağız. Akşamüzeri saatlerinde vapurla Karşıyaka’ya geçerek içimize dolan nefis Ege deniz esintisi ile Latife Hanım Köşkü’nü ziyaret edeceğiz. Tur bitiminde otelimize dönüş, dinlenme ve serbest zaman.

Akşam yemeğini merkezi 4*Kaya Prestije otelimizde fiyata dahil olarak alıyoruz. 


2.Gün, Urla Turu
21 Nisan Cumartesi

İzmir otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, saat 09:00 civarı tur aracımızla Urla’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık yarım saatlik seyirli bir yolculuk sonrasında Urla İskele’de keyifli bir kahve molası vererek, sırasıyla Tahaffuzhane ( izin alınabilmesi ve uygunluğa bağlı olarak ) , Zeytinyağı İşliği ve Kiklat Tekneleri gezimizi yapıyoruz.

Saat 12:00 sularında Urla şehir merkezine varışımızda, yerel ürünleri ile ünlü Malgaca Pazarı’nı ( Eski Arasta ) geziyoruz. Nostaljik sokaklar boyunca tarihi Urla Evlerini görerek, Sanat Sokağı’nı geziyoruz. Burada vereceğimiz kısa serbest zaman sonrasında, hep birlikte özgün lezzetleriyle ünlü yerel bir lokantada öğle yemeğimizi serbest olarak alıyoruz.

Yemek sonrası aracımızla Köstem Zeytinyağı Müzesi’ne hareket ediyoruz. Yıllar içinde büyük bir özen ve özveriyle oluşturulan zengin koleksiyonu ile örnek müzecilik anlayışına hayran olacağınız Köstem Zeytinyağı Müzesi’ni rehberimizin bilgilendirmesi eşliğinde geziyoruz. Müze ziyaretimizi tamamlayarak Kuşadası’na hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrası Kuşadası’na varışımızda şehir merkezinde yer alan otelimize giriş, yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeğimizi Kuşadası otelimizde fiyata dahil olarak alıyoruz.


3.Gün, Efes Antik Kenti - Meryem Ana - Efes Selçuk Müzesi ve Şirince Turu
22 Nisan Pazar

Kahvaltı sonrası Kuşadası otelimizden ayrılarak, kısa mesafedeki Meryem Ana Evi’ni ziyaret ediyoruz. Günümüzün bir diğer önemli durağı olan Efes Antik Kenti’ne varışımızda, kenti rehberimizin detaylı anlatımı eşliğinde etraflıca gezerek, vereceğimiz serbest zamanda kültürel mirasımızın önemli tarihi yerleşimlerinden olan antik kentin fotoğraflarını almaya doyamıyoruz...

Efes Antik Kent gezimizi tamamlayarak, 12:30 civarında kısa mesafedeki Selçuk’a varışımızda  Selçuk Köftesi menüsünden oluşan öğle yemeğimizi lezzeti ile bilinen yerel bir lokantada fiyata dahil olarak alıyoruz. Yemek sonrasında Efes Selçuk Müzesi ziyaretimizi yaparak, Şirince’ye hareket ediyoruz. İsmi kadar şirin dağ köyü Şirince’ye varışımızda bir kahve molası sonrası, parke kaplı sokakları boyunca dolaşarak aslına uygun restore edilen tarihi evlerini görüyoruz.

Günümüze değin korunan yaşam tarzı, yerel ürünlerin satıldığı renkli tezgahları, ev yapımı şarapları ile bu küçük yerleşimi gezmek ve fotoğraflar almak için yeterli serbest zaman veriyoruz. Akşamüzeri saatlerinde Ege’nin bu özgün dağ köyünden ayrılarak, aracımızla Milas’a hareket ediyoruz. Milas’a varışımızda şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman ve akşam yemeği molası veriyoruz. Saat 19:00 civarı Milas’dan ayrılarak,yaklaşık 30 dakika mesafedeki Milas Havalimanı’na transfer. Pegasus Havayolları 21: 10 seferiyle İstanbul’a hareket ve Sabiha Gökçen  Havalimanı-İstanbul’a varışımızda güzel anılar ve dostluklar biriktirdiğimiz turumuzun ardından diğer gezilerimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Serdar Çelenk Profesyonel Rehber

1955 yılında İzmir'e yerleşen İstanbullu bir ailenin çocuğu olarak burada dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İzmir'de, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde başladığı ekonomi eğitimini de yine İzmir'de tamamladı.

 

1974 yılında başladığı turizm yaşantısına 38 yıldır profesyonel turist rehberi olarak devam ediyor. Sosyal kulüp ve derneklerde kurucu ve yönetici olarak çalıştı. Kuşadası Skal Klübü üyeliğinin yanında, Kuşadası ve Bostanlı Lions kulüplerinde başkanlık, Bayraklı Smyrna Lions Kulübü'nde de kurucu başkanlık görevi üstlendi. İzmir Turist Rehberleri Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevinden sonra Uluslararası Turizm Derneği Başkanı olarak turizm politikalarının oluşmasında katkıda bulunma çabası içindedir. Kurucu başkanı olduğu Ege Gastronomi Turizmi Derneği'nin başkanlığını sürdürmektedir. 

UÇUŞ BİLGİSİ:


Gidiş : 20 Nisan Cuma İstanbul SAW Sabiha Gökçen Havalimanından Pegasus Havayolları 8:10  seferi ile hareket ve 09:25 İzmir varış.


Dönüş : 22 Nisan Pazar, Bodrum, Milas Havalimanından Pegasus Havayolları 21: 10 seferiyle hareket ve 22:30 SAW Sabiha Gökçen Havalimanı-İstanbul varış.

 

BULUŞMA:

20 Nisan Cuma sabah 06:00 SAW Sabiha Gökçen Havalimanı  Pegasus kontuarı önü 

NOTLAR:


 • Belirtilen fiyat kısıtlı kontenjan için belirlenmiştir. Kontenjan dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki artış fiyata yansıtılacaktır.
 • Rezervasyon tur tutarının %25’i ( 350 TL ) ödenince gerçekleşir.
 • İstanbul dışından katılacak misafirlerimiz ( İzmir Havalimanı buluşma ve Milas-Bodrum Havalimanında vedalaşma şeklinde ) uçak hariç fiyat için bize danışabilirler.
 • Ödeme detayları ve banka bilgileri için lütfen arayınız.
 • Müze Kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

TUR FİYATI:

İki Kişilik Odada Kişibaşı : 1390 TL

Single Farkı : 190 TL

 

*İstanbul dışından katılacak misafirlerimiz ( İzmir Havalimanı buluşma ve Milas-Bodrum Havalimanında vedalaşma şeklinde ) uçak hariç fiyat için bize danışabilirler.


Tur Fiyatına Dahil Olanlar :

 • İstanbul-İzmir / Mila-İstanbul Pegasus Havayolları İle Gidiş/Dönüş Uçak Biletleri
 • Tur Boyunca, Özel, Klimalı Araç
 • 1 Gece 4* Kaya Prestije Hotel- İzmir’de Yarım Pansiyon Konaklama
 • 1 Gece 5*Korumar De Luxe Hotel’de Yarım Pansiyon Konaklama
 • İlk gün Kemeraltı Turumuz boyunca muhtelif esnaf lokantalarında yapacağımız tadımlar
 • Otellerde alacağımız 2 Akşam Yemeği
 • Selçuk’da 1 Öğlen Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayanlar :

 • Programda serbest olarak belirtilen Urla’da 1 Öğle Yemeği ve Milas’da son Akşam Yemeği
 • Yemeklerde alınacak ekstralar ve içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Müze Girişleri

Otel Adı : Kaya Prestije Hotel

Web Sitesi : http://www.kayaprestige.com.tr/

Otel Türü : 4 Yıldız

Otel Konumu : İzmir


Whatsapp