+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Düğmeli Evler : Toroslarda Saklı Cennet Ormana

04 Nisan Cumartesi 2020

Profesyonel Rehber Tuba Haraçcı ile

Toroslarla çevrili Psidia Bölgesinde yer alan Akseki-İbradı, ülkemizin özgün sivil mimari örneklerini barındıran ender yerleşimlerdendir. Bağlayıcı harç kullanılmadan, ahşap ve kuru taş duvar ile yapılan evlerin, yüzlerce yıl önce Ermeni, Rum, sonrasında ise Türk ustalar tarafından yapıldığı bilinmektedir.
Çam, köknar, sedir ve meşe ağaçlarıyla muhteşem orman dokusu ve konar göçer yörüklere ev sahipliği yapan Göktepe, Geyran, Çimi, Çataloluk gibi birbirinden güzel yaylalar bu bölgede yer alır. 
1994'te UNESCO tarafından koruma altına alınan Altınbeşik Mağarası Milli Parkı, Üzümdere Vadisi ve Kanyonu, Kervan Yolları, İbradı ve Ormana kasabası bu gezimizde göreceğimiz yerler arasında... 

Profesyonel Rehber Tuba Haraçcı ile

Toroslarla çevrili Psidia Bölgesinde yer alan Akseki-İbradı, ülkemizin özgün sivil mimari örneklerini barındıran ender yerleşimlerdendir. Bağlayıcı harç kullanılmadan, ahşap ve kuru taş duvar ile yapılan evlerin, yüzlerce yıl önce Ermeni, Rum, sonrasında ise Türk ustalar tarafından yapıldığı bilinmektedir.
Çam, köknar, sedir ve meşe ağaçlarıyla muhteşem orman dokusu ve konar göçer yörüklere ev sahipliği yapan Göktepe, Geyran, Çimi, Çataloluk gibi birbirinden güzel yaylalar bu bölgede yer alır. 
1994'te UNESCO tarafından koruma altına alınan Altınbeşik Mağarası Milli Parkı, Üzümdere Vadisi ve Kanyonu, Kervan Yolları, İbradı ve Ormana kasabası bu gezimizde göreceğimiz yerler arasında... 

Ormana Köyü-Eynif Ovası Yılkı Atları-İpekyolu Kervansaray Hanı
04 Nisan Cumartesi

İstanbul'dan katılan misafirlerimizle Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus kontuarı önünde rehberimizle buluşma ve biniş işlemlerinin ardından 08:40’da Antalya'ya varış. 
Diğer yörelerden katılan misafirlerimizle 08:50’de Antalya Havalimanı’nda buluşarak hep birlikte gruba özel aracımızla Akseki istikametinde turumuza başlıyoruz. 
Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası yol üstünde Manavgat'da 10 dakikalık kısa mola vererek, sahil şeridinden ayrılıyor ve Toroslar'a uzanan muhteşem orman manzarası eşliğinde İbradı ilçesine bağlı Ormana Köyü'ne ulaşıyoruz. 
Ormana’da öğlen yemeğimizi alarak valizlerimizi odalarımıza bıraktıktan sonra, koruma altına alınan düğmeli evleri ile meşhur köyü kısmen yürüyerek gezmeye başlıyoruz...
Köyün genel manzarasına hakim Onas Tepesi’nden Ormana'yı panaromik olarak izledikten sonra, 90.000 dönümlük Eynif Ovası'na hareket ediyoruz. Eynif Ovası, Osmanlıdan kalma Yılkı Atları’na ve İpekyolu güzergahı üzerinde Tol Han Kervansarayı'na ev sahipliği yapıyor…
Akşam otele dönüş yolunda arzu eden misafirlerimizle küçük ve zorluk derecesi yüksek olmayan bir yürüyüş yapıyoruz. 
Akşam yemeğimizi yöresel lezzetlerden oluşan menüsü ile otelimizde alıyoruz ve şık lokanta bahçesinde kahvelerimizi içerek temiz hava ve sakin gecenin tadını çıkartıyoruz…   
Konaklama Ormana Butik Otel'de.

İbradı Kasabası- Sarıhacılar Köyü-Kervan Yolları- Akseki- Üzümdere Melas Vadisi ve Kanyonu- Altınbeşik Mağarası-Antalya
05 Nisan Pazar

Ormana'nın huzurlu ortamında 1000 metre rakımın verdiği bol oksijeni içimize sindirerek, otelde alacağımız keyifli bir kahvaltı sonrasında, İbradı Kasabası'na hareket ediyoruz. 
Bu şirin kasabanın sokaklarında dolaşarak, 1100 yıllık Arap Astık isimli kestane ağacının etrafında halkalanarak, fotoğraf molası veriyoruz. Osmanlı Kadı Konakları ve Mezarlıkları'nı da gördükten sonra Akseki’nin Sarıhacılar Köyü'ne gidiyoruz. 
800 yıllık ahşap kaplama camisi ve tarihi Osmanlı Yolu ile Sarıhacılar Köyü'nden sonra Akseki merkezde müzeye dönüştürülmüş olan büyük bir konağı ziyaret ediyoruz. 
Manavgat Irmağı'nın suyunun dağdan ilk çıktığı nokta olan Melas Vadisi ve Üzümdere Irmağı'nın doğasına hayran kalacaksınız. Irmak kenarında köy kadınları tarafından hazırlanan yerel öğle yemeğimiz sırasında manzara ve suyun yansımalarını seyre dalmak serbest... Burada fotoğraf almaya doyamayacaksınız! 
Öğle Yemeği sonrası, Altınbeşik Milli Parkı’nı geziyoruz. İlk kez 1966 yılında Dr. Temuçin Aygen tarafından keşfedilen ve bir kaç katlı olan Altınbeşik - Düdensuyu Mağarası, yeraltından Beyşehir Gölü ile bağlantılıdır. Arzu eden misafirlerimizle ve mevsim koşullarına bağlı olarak 200 mt. uzunlukta bir yeraltı gölü üzerinden botla ve yaklaşık 300 mt. kadar içeri girerek mağarayı göreceğiz. İçinde sayısız göller bulunan bu yeraltı sistemi, halen yurdumuzun bilinen en büyük mağarasıdır. Mağara, içindeki sarkıtlar, dikitler, traverten gölleri ve benzeri oluşumlar çarpıcıdır. Sonrasında, çay, kahve molamızı Ürünlü Köyü'nde vererek, dönüş yolculuğumuz için Antalya istikametine hareket ediyoruz. Antalya Havalimanı'ndan 20:40 hareketle 21:55’de SAW Sabiha Gökçen Havalimanına varışımızda, bir sonraki turumuzda buluşmak üzere grubumuzla vedalaşıyoruz.


Tuba HARAÇCI Profesyonel Rehber

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Öğrenciliğinden itibaren hep keşfetmeyi, dünyayı, insanları ve farklı kültürleri tanımayı sevdi. Sevdikçe daha çok okudu. Okudukça daha çok seyahat etti.

Katıldığı seminerler ve aldığı özel eğitimlerden edindiği tecrübelerini profesyonel iş yaşamı haline getirdi. İnandı ki, seyahat etmek insanın yaşam damarlarından biridir.

 Tuba Haraçcı, Pablo Neruda’nın muhteşem dörtlüğü ışığında çalışma hayatına devam etmektedir.

 ‘’ Ağır ağır ölür,

  Yolculuğa çıkmayanlar,

  Okumayanlar,

  Müzik dinlemeyenler,

  Gönlünde incelik barındırmayanlar.’’

 1992’den itibaren, yeniliğe duyduğu aynı heyecan ve tutkuyla lisanslı olarak yurtiçi ve yurtdışı turlarda rehberlik yapmaya devam etmektedir. 

UÇUŞ BİLGİLERİ:


Gidiş : 4 Nisan Cumartesi sabahı SAW Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları PC 2004 sayılı 07:20 seferiyle 08:40’da Antalya’ya varış.
Dönüş :  5 Nisan Pazar akşamı Antalya Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları PC 2021 sayılı 20:40 seferiyle hareket ve 21:55’de Sabiha Gökçen Havalimanı-İstanbul'a varış.

 

BULUŞMA :


4 Nisan Cumartesi sabahı 06:45’de Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus kontuarı önü
*İstanbul dışından katılan misafirlerimiz ile Antalya Havalimanı buluşma olacaktır.

NOTLAR:

 • Konaklama koşulları nedeniyle sınırlı katılımla gerçekleştirilen bir programdır.
 • Geç rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki artış fiyata yansıtılacaktır.
 • Fiyat farkından etkilenmemek için % 30 (500TL ) ön ödeme ile gecikmeden rezervasyon yapılmasını öneririz.
 • Ödeme detayları ve banka bilgileri için lütfen danışınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir

TUR FİYATI:

İki kişilik odada Kişibaşı : 1670     TL

Single Farkı : 120 TL

*İstanbul dışından Antalya Havalimanı buluşma şeklinde katılacak misafirlerimiz uçak hariç fiyat için bize danışabilirler.


Tur Fiyatına Dahil Olanlar :

 • İstanbul-Antalya-İstanbul Uçuş Biletleri
 • Tur boyunca gruba özel araç ile tüm transferler, geziler
 • 1 Gece Doğanbey Konağı- Ormana'da Konaklama
 • İlk gün Doğan Konağı'nda Öğle ve Akşam Yemeği dahil
 • 2. Gün Doğanbey Konağı’nda Sabah Kahvaltısı ve güzergah üzerinde Öğle Yemeği (Gözleme- İçecek)
 • Altınbeşik Mağarası Bot Gezisi (hava koşullarına ve tercihe bağlı olarak)
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Milli Park, Müze ve Ören yeri girişleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayanlar :

 • Yemeklerde alınacak İçecekler ve Extralar
 • Molalarda alınacak içecek ve yiyecekler
 • Kişisel Harcamalar ve Extralar

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :


Whatsapp