Douro Nehrinde Portekiz Turu

02 Kasım Pazar 2025

DOURO NEHRINDE PORTEKIZ TURU

(TUM TURLAR DAHIL)

Porto – Pinhao – Regua – Lamego – Entre os Rios – Guimaraes – Nazare – Fatima – Obidos – Lizbon

 2 – 8 KASIM 2025

DOURO NEHRINDE PORTEKIZ TURU

(TUM TURLAR DAHIL)

Porto – Pinhao – Regua – Lamego – Entre os Rios – Guimaraes – Nazare – Fatima – Obidos – Lizbon

 2 – 8 KASIM 2025

İSTANBUL – PORTO – PİNHAO
02 Kasım Pazar

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Porto’ya uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varıştan itibaren panoramik Porto şehir turumuz için havalimanından ayrılıyoruz. Şehir turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında; Sao Bento  Tren  İstasyonu, Sao Francisco Kilisesi, Foz, Boa Vista Bulvarı ve Stock Exchange Palace mevcut. Tur sonrası Pinhao limanında demirli olan gemimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama gemide. 

PİNHAO – REGUA
03 Kasım Pazartesi

Gemimiz Pinhao limanından saat 10.00’da ayrılacaktır. Arzu eden misafirlerimiz Dinamik Stretching ile günlük yürüyüşe kaslarını hazırlayabilir. Kahvaltı sonrası Lamego turumuzu gerçekleştirmek üzere gemimizden ayrılacağız. Varışımızı takiben mimari bir şaheser olan barok merdivenler ve Lamego katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi gemiden yanımıza getireceğimiz kumanyalarımız ile alacağız. Tur sonrası 12.30 itibari ile Regua limanında demirli olan gemimize geri döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama gemide. 

REGUA – ENTRE OS RIOS
04 Kasım Salı

Arzu eden misafirlerimiz sabah Dinamik Stretching ile günlük yürüyüşe kaslarını hazırlayabilir.  Gemimiz Regua limanından saat 07.30’da ayrılacaktır. Kahvaltı sonrası, Portekiz’in barok sivil mimarisini en iyi yansıtan örneklerden biri olan Mateus Sarayını ziyaret edeceğiz. 18 yüzyılın ilk yarılarında inşa edilen bu yapıyı gezdikten sonra öğle yemeğimizi almak üzere saat 12.00’de Entre os Rios limanına yanaşmış gemimize transfer olacağız. Yemek sonrası serbest zaman. Gemimiz bu gece Entre os Rios limanında demirli olacaktır. Akşam yemeği ve konaklama gemide. 

ENTRE OS RIOS – GUIMARAES – VİLA NOVA DE GAİA
05 Kasım Çarşamba

Arzu eden misafirlerimiz sabah Dinamik Stretching ile günlük yürüyüşe kaslarını hazırlayabilir.  Kahvaltı sonrası Portekiz uyruğunun doğduğu kent” olarak bilinen Guimaraes’e geçiyoruz. 10. yüzyılda yapılmış Guimaraes Kalesi ve Bragança Dükleri Sarayı (Paço dos Duques de Bragança),15-19. yüzyıla ait heykellerle bezeli cephesiyle Nossa Senhora da Oliveira Kilisesi ve Santa Clara Kilisesi dışarıdan göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Largo de Oliveira (Zeytin Ağacı Meydanı) da mola vereceğiz. Öğle yemeğimizi gemiden yanımıza getirdiğimiz kumanyalarımız ile alacağız. Tur sonrası saat 15.30’da Vila Nova de Gaia ( Porto) limanına yanaşmış olan gemimize döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama gemide. 

VİLA NOVA DE GAİA – NAZARE – FATIMA – OBIDOS – LIZBON
06 Kasım Perşembe

Kahvaltının ardından gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Nazare’ye varıyoruz burada gerçekleştireceğimiz turumuzun ardından “Fatima’nın Üç Sırrı” mucizesi ile ünlenen ve her yıl on binlerce Hıristiyan hacıya ev sahipliği yapan Fatima Kasabası’nı keşfedeceğiz. Tur bitimi Roma döneminde kurulmuş şirin bir kasaba olan Obidos ziyaret edeceğiz. Tur sonrası Lizbon’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. 

LİZBON
07 Kasım Cuma

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Lizbon şehir turumuz için otelimizden ayrılıyoruz.  Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında öncelikle Expo bölgesi yer almakta. Ardından Vasco de Gama Kulesi ve Köprüsü, Heronimos Manastırı, Vasco de Gama’nın denizaşırı keşiflerini anmak için yapılmış olan Belem Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Turumuz sırasında ünlü Pasteis de Belem Pastanesi’nde, bölgenin özel tatlarından olan “pasteis” tadımı için bir mola veriyoruz. Panoramik turumuzun devamında ise Praça do Comercio, Praça Rossio ve coğrafi keşifler anısına yaptırılmış olan Padrao dos Descobrimentos (Keşifler Anıtı) göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Akşam Portekiz ‘e özgü, denizci eşlerinin duygusal ve hüzünlü ağıtları ile ortaya çıkan ve dünyaca ünlenen Fado müziğini dinleyeceğimiz Fado Show‘a katılıyoruz. Akşam yemeğimizi şov esnasında alıyoruz. Yemekten sonra otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

LİZBON – ISTANBUL
08 Kasım Cumartesi

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve rehberimizin belirlediği saate kadar serbest zaman. Ardından Lizbon havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

BULUŞMA:

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma 


UÇUŞ BİLGİSİ:

Gidiş: 06:45– 09:45 Türk Havayollarının TK1449 nolu seferi ile IST-OPO hareket.

Dönüş: 16:50 – 23:40 Türk Havayollarının TK 1760 nolu seferi ile LIS-IST hareket

SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimizde kişi katılım şartı yoktur. Geziye Türkçe rehber eşlik edebilmesi için en az 20 katılımcı şartı olup yeterli grup sayısına ulaşmak gerekir. Gemi şirketi tarafından olası parkur ve tarih değişikliği halinde tur yeni güzergahı ile devam eder.

 

VİZE

Umumi Pasaport                 ü            Vize gerekli          (Schengen Vizesi)

Yeşil Pasaport                      û             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                û             Vize gerekli değil

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tur Operatörü sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SAĞLIK

Nehir Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaz. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Bu tür sağlık hizmetleri ücretlidir. Sağlık sigortanız bu konuda destek olacaktır.

Gemi yolculuğunuz esnasında alacağınız yemeklerde sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın gemide olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul                 Q                    Porto                     Â 4 sa 50 dk

Lizbon                    Q                    İstanbul                 Â 4 sa 50 dk

 

OPSİYONEL TURLAR

&

ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tur Operatörü sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

GEMİ ÖNCESİ & SONRASI KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir

 

PARA BİRİMİ

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Portekiz, Türkiye ile yaz saat diliminde 2 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Portekiz 16:30’dur.

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Portekiz yemek kültürü kısmen de olsa Türk yeme içme kültürüne oldukça yakındır. Seyahatiniz esnasında gemimiz Portekiz Mutfağının seçkin örneklerinden siz değerli misafirlerimize belirli günlerde sunacaktır.

 

ELEKTRİK

Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

 

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

 

*Programda belirtilen saatler Scylla Cruises ve Türk Havayolları firmalarından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden dolayı gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmamaktadır.

*Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

 *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik Cruise Card ile yapabileceksiniz. Gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

*Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

*Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kabininize gelmeyebilir. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

*Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

*Tur süresince tüm özel eşyalarınıza sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli zihniyet eşyalarınızın kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

*Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika öncesinde gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

*Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin takılması gerekir. Sabah erkenden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir daha sonra valizlerinizi toplanarak transfer yapılacak otobüslerin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim alınacaktır.

 

TUR ÜCRET DETAYLARI

[2 Kişilik Kabinde Kişi Başı]

KATEGORİLER

 

                  02.11.2025

 

Alt Kat – Dış Kabin

 

                     2.199 EUR

 

Orta Kat French Balkonlu Kabin

 

                     2.299 EUR

 

Üst Kat French Balkonlu Kabin

 

                    2.399 EUR

 

Nehir Gemisi Servis Hizmet Ücreti

Gemide misafir tarafından direkt olarak gemiye ödenir

 

                     48 EUR

 

SINGLE Oda Farkı :

 

Dış kabin + 990 €, orta kat  +1090€, Üst kat 1190 €

 

ÇOCUK İndirimi :

BEBEK :

Bu turumuza maalesef 14 yaş altını kabul edemiyoruz.


PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLAN SERVİSLER

ü  TürkHavayolları ile İstanbul (IST) - Porto (OPO) gidiş//Lizbon (LIS) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti

ü  Kişiye özel ev-alan –ev transferleri

ü Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler

ü İptal teminatlı seyahat sağlık sigortası

ü Porto Mirante Nehir gemisinde, 4 gece tam pansiyon konaklama (Tampansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp,gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)

ü 2 Gece Lizbon’da 4*otelde oda+ kahvaltı konaklama

ü Özel otobüs veya araç ile programda belirtilen ilk ve son günyapılacak tüm transferler

ü Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)

ü  Gemizdecanlı müzik ve aktiviteler

ü  Gemidetüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları

ü  HoşgeldinizKokteyli

ü  Kaptan’ınGala Kokteyli, Gala Özel Menüsü 

ü  Gemininilk ve son günü bagaj taşıma servisi

ü  ProfesyonelTürkçe rehberlik veya asistanlık hizmeti

ü  Turistşehir vergileri

ü  TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

ü  Yurt dışı çıkış harcıbedeli

ü  Porto şehir turu

ü  Lamego turu

ü  Mateus sarayı

ü  Guimaraes turu

ü  Nazare Turu

ü  Fatima Turu

ü  Obidos Turu

ü  Lizbon şehir turu

 


PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER

û    Vizeücreti ve hizmet bedeli

û    İçhat bağlantı bileti

û    GemiPersonel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 12 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişibaşı 48 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)

û    Gemidealkollü ve alkolsüz tüm içecekler

û    Hertürlü kişisel harcamalar

û    Covid-19Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)

û    Şoförtipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp