+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Doğunun Güneşi : Mardin & Midyat

22 Kasım Cuma 2019

22 - 24 Kasım 2019 / Cuma - Pazar

Profesyonel Rehber Tuba Haraçcı ile

Adı güneşle birlikte anılan Mardin ve Midyat’i tüm güzellikleri ile dolu dolu yaşıyoruz! Muhteşem taş işçiliği, özgün mimarisi, tarihi, kültürel değerleri, abbaraları, köşkleri, hanları, cami, medrese ve manastırları, kiliseleri ile taşın dile geldiği, ezan ve çan seslerinin birbirine karıştığı bu çok özel coğrafyayı birlikte keşfediyoruz… Mardin, Midyat ve Süryani köyleri, Orta Mezopotamya’nın en önemli antik kentlerinden Dara Antik Kenti, 4000 yıllık geçmişe tanıklık eden Deyr-ul Zafaran Manastırı, 1600 yıllık tarihi ile ayakta kalan en eski Süryani Ortodoks Manastırı Dey-rul Umur (Mor Gabriel) Manastırı, Kasımiye ve Zinciriye Medreseleri, cıvıl cıvıl çarşıları ve özgün lezzetleri ile unutulmaz bir gezi!


22 - 24 Kasım 2019 / Cuma - Pazar

Profesyonel Rehber Tuba Haraçcı ile

Adı güneşle birlikte anılan Mardin ve Midyat’i tüm güzellikleri ile dolu dolu yaşıyoruz! Muhteşem taş işçiliği, özgün mimarisi, tarihi, kültürel değerleri, abbaraları, köşkleri, hanları, cami, medrese ve manastırları, kiliseleri ile taşın dile geldiği, ezan ve çan seslerinin birbirine karıştığı bu çok özel coğrafyayı birlikte keşfediyoruz… Mardin, Midyat ve Süryani köyleri, Orta Mezopotamya’nın en önemli antik kentlerinden Dara Antik Kenti, 4000 yıllık geçmişe tanıklık eden Deyr-ul Zafaran Manastırı, 1600 yıllık tarihi ile ayakta kalan en eski Süryani Ortodoks Manastırı Dey-rul Umur (Mor Gabriel) Manastırı, Kasımiye ve Zinciriye Medreseleri, cıvıl cıvıl çarşıları ve özgün lezzetleri ile unutulmaz bir gezi!


İstanbul - Mardin - Kasımiye Medresesi
22 Kasım Cuma

SAW Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 07:20 Pegasus uçuşu ile 09:10’da Mardin Havalimanına varışımızda tur aracımızla buluşuyor ve Mardin şehir merkezine hareket ediyoruz. Mardin’e varışımızda yürüyerek ve kısmen araçla Mardin şehir turumuza başlıyoruz. Sabah kahvelerimizi aldıktan sonra, ilk olarak Sakıp Sabancı Kent Müzesi ve Dilek Sabancı Sanat Galerisi ile Artuklu Sultanı Melik Nasreddin Artuk Aslan tarafından 13.yy da yaptırılan Şehidiye Medrese’ni geziyoruz. Öğle yemeğimizi Mardin’de lezzeti ile bilinen yerel bir lokantada serbest olarak alıyoruz. Yemek sonrasında, yürüyerek Mardin turumuzu yapıyoruz; Zinciriye Medresesi, Ulu Cami, Latifiye Cami ve Mardin Müzesi’ni geziyor, Mardin Kalesi, Meryem Ana Kilisesi ve Kırklar Kilisesi’ni dışarıdan, panoramik olarak görüyoruz. Mardin Çarşılarını, yöreye özgü mimari bir unsur olan Abbara’ları görüyor, Alman Karargahı ve Hamam’ı gezerek, Marangozlar Kahvesi’nde kısa bir mola yapıyoruz. Bakır sanatından, halı işlemeciliğine herbiri ayrı bir atölye olan dükkanları ile Revaklı Çarşısı ile Mardin şehir turumuzu tamamlıyoruz. Günün devamında, aracımızla Mezopotamya Ovası üzerinde kurularak zamanın bilim ve irfan ocağı Kasımiye Medresesi’ne gidiyoruz. Medresenin Sınıflar, Eyvan, Dar-ül Kurra, Cami, Türbe, Hayat Havuzu gibi kısımlarını görerek, muhteşem Mezopotamya manzarasını fotoğraflıyor ve güneşin batışını Süryani Şarabı eşliğinde izliyoruz. Tur bitimimde otelimize giriş yaparak odalarımıza yerleşiyoruz. Fiyata dahil akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. *Yemek sonrası arzu eden misafirlerimiz otelin ücretsiz SPA hizmetlerinden yararlanabilirler. Konaklama 5* Erdoba Elegance Hotel & SPA, Mardin. http://www.erdobaelegance.com/ Gün, 23 Kasım Cumartesi : Deyr-ul Umur ( Mor Gabriel) Manastırı - Hah (Anıtlı ) Köyü - Midyat - Mardin Kahvaltı sonrasında, aracımızla Süryani cemaatinin en önemli yerleşimlerinden olan Midyat istikametinde yola koyuluyoruz… İlk olarak, Güngören Köyü yakınlarında önemli bir dini merkez olan Deyr-ul Umur (Mor Gabriel) Manastırı’nı geziyor ve sonrasında Hah (Anıtlı) Köyü Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi tarihi Gelüşke Han’da yerel bir lokantada serbest olarak alıyoruz. Günün ikinci yarısında, daracık sokakları boyunca sıra sıra Midyat Evleri ile şiirsel bir atmosferi yaşatan Eski Midyat bölgesi ve Midyat Çarşısı’nda yürüyoruz. Çarşıda kısa serbest zaman verdikten sonra, Mor Barsavmo ve Mort Smuni Kiliseleri’ni görerek, Sıla dizisiyle ünlenen ve taş işleme sanatının en güzel örneklerinden Midyat Devlet Konuk Evi’ni gezerek, fotoğraf ve kahve molası veriyoruz. Tur bitiminde otelimize dönüyor ve kısa dinlenme molası sonrasında fiyata dahil akşam yemeğimizi yöreye özgü ödüllü mutfağı ile bilinen Cercis Konağı’nda alıyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Konaklama 5* Erdoba Elegance Hotel & SPA, Mardin. http://www.erdobaelegance.com/

Deyr-ul Umur ( Mor Gabriel) Manastırı - Hah (Anıtlı ) Köyü - Midyat - Mardin
23 Kasım Cumartesi

Kahvaltı sonrasında, aracımızla Süryani cemaatinin en önemli yerleşimlerinden olan Midyat istikametinde yola koyuluyoruz… İlk olarak, Güngören Köyü yakınlarında önemli bir dini merkez olan Deyr-ul Umur (Mor Gabriel) Manastırı’nı geziyor ve sonrasında Hah (Anıtlı) Köyü Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi tarihi Gelüşke Han’da yerel bir lokantada serbest olarak alıyoruz. Günün ikinci yarısında, daracık sokakları boyunca sıra sıra Midyat Evleri ile şiirsel bir atmosferi yaşatan Eski Midyat bölgesi ve Midyat Çarşısı’nda yürüyoruz. Çarşıda kısa serbest zaman verdikten sonra, Mor Barsavmo ve Mort Smuni Kiliseleri’ni görerek, Sıla dizisiyle ünlenen ve taş işleme sanatının en güzel örneklerinden Midyat Devlet Konuk Evi’ni gezerek, fotoğraf ve kahve molası veriyoruz. Tur bitiminde otelimize dönüyor ve kısa dinlenme molası sonrasında fiyata dahil akşam yemeğimizi yöreye özgü ödüllü mutfağı ile bilinen Cercis Konağı’nda alıyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Konaklama 5* Erdoba Elegance Hotel & SPA, Mardin. http://www.erdobaelegance.com/

Dara Antik Kenti - Deyr-ul Zafaran Manastırı - Kıllıt Köyü -Savur - Mardin / İstanbul
24 Kasım Pazar

Kahvaltı sonrasında valizlerimizi aracımıza yüklüyor ve Kuzey Mezopotamya’nın Efes’i sayılan Dara Antik Kenti’ne gidiyoruz. Dara Antik Kenti’nde, antik çağdan günümüze kalan Su Sarnıçları, Zindanları ve Kale Yönetim Merkezi’ni görüyoruz. Ardından, Süryani cemaatinin Patriklik mekânı ve son dönemde Metropolitlik statüsündeki Deyrul Zafaran Manastırı’nında Sin Mabedi, Mezarlık, Tıp Okulu, Kilise, Vaftizhane ve Teras bölümlerini geziyoruz. Yol üzerinde Firdevs Köşkü’nü görerek Mardin’e dönüyor ve öğle yemeğimizi Mardin’de yerel bir lokantada serbest olarak alıyoruz. Günün ikinci yarısında, Mardin’in minyatürü olarak tanımlan Savur’a giderek, Mor Petrus & Pavlus Kilisesi’ni ve muhteşem taş işçiliği ile Hacı Abdullah Bey Konağı’nı geziyoruz. Süryanilerin geri dönüş projesi kapsamında hayata döndürülen Kıllıt Köyü ve Mor Yuhanna Kilisesi’ni gördükten sonra, dönüş yolculuğumuz için Mardin Havalimanı’na hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları 19:50 seferiyle 21:45’de SAW Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’a varışımızda, unutulmaz anılar biriktirdiğimiz bir yolculuğun ardından yeni rotalarda buluşmak üzere grubumuzla vedalaşıyoruz. Otel Bilgileri : 2 Gece 5* Erdoba Elegance Hotel & SPA, Mardin. http://www.erdobaelegance.com/

Tuba HARAÇCI Profesyonel Rehber

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Öğrenciliğinden itibaren hep keşfetmeyi, dünyayı, insanları ve farklı kültürleri tanımayı sevdi. Sevdikçe daha çok okudu. Okudukça daha çok seyahat etti.

Katıldığı seminerler ve aldığı özel eğitimlerden edindiği tecrübelerini profesyonel iş yaşamı haline getirdi. İnandı ki, seyahat etmek insanın yaşam damarlarından biridir.

 Tuba Haraçcı, Pablo Neruda’nın muhteşem dörtlüğü ışığında çalışma hayatına devam etmektedir.

 ‘’ Ağır ağır ölür,

  Yolculuğa çıkmayanlar,

  Okumayanlar,

  Müzik dinlemeyenler,

  Gönlünde incelik barındırmayanlar.’’

 1992’den itibaren, yeniliğe duyduğu aynı heyecan ve tutkuyla lisanslı olarak yurtiçi ve yurtdışı turlarda rehberlik yapmaya devam etmektedir. 

Buluşma: 22 Kasım 2019, Cuma sabahı SAW Sabiha Gökçen Havalimanı, Pegasus kontuarı önü, 06:00

Gidiş: 22 Kasım 2019 Cuma sabahı SAW Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus PC2430 sayılı 07:20 seferiyle hareket ve 09:10’da Mardin’e varış.

Dönüş: 24 Kasım 2019 Pazar Mardin Havalimanı’ndan Pegasus PC2433 sayılı 19:50 seferiyle hareket ve 21:50’de SAW Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’a varış.

 • Küçük gruplarla gerçekleşen turlarımız nedeniyle uçak opsiyonlarımız sınırlıdır.
 • Opsiyonlarımız dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatındaki artış fiyata yansıtılacaktır.
 • Dolayısıyla, gecikmeden rezervasyonu kesinleştirmenizi öneririz.
 • Kesin rezervasyon %30 (630TL) ön ödeme ile gerçekleşir. 
 • Ödeme detayları ve banka bilgileri için arayınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.


İki Kişilik Odada Kişibaşı: 2100 TL

Single Oda Farkı:  320 TL

Tur Fiyatına Dahil Olanlar: 

 • İstanbul-Mardin-İstanbul gidiş-dönüş uçak biletleri
 • 2 Gece Mardin’de 5* Otel’de konaklama
 • 2 Akşam Yemeği : İlk akşam Otel’de ve 2. akşam Cercis Konağı’nda
 • Tur boyunca gruba özel klimalı lüks araç ve tüm transferler
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Profesyonel rehberlik hizmetiZorunlu seyahat sigortası 
   
  Fiyata Dahil Olmayanlar:  
 • Öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde, otelde ve molalarda alınacak içecekler ve ekstralar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri girişleri ( *Lütfen Müze Kartınızı yanınızda bulundurunuz.)


Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp