+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Karlar Prensesi Kars

14 Aralık Cuma 2018

Kars - Ani Antik Kenti - Çıldır Gölü - Boğatepe Köyü - Sarıkamış

14 -16 Aralık 2018 / 2 Gece - 3 Gün

·        Tüm Turlar ve Uçak Dahil !!

 

Kars, M.Ö. 9000’li yıllardan başlayarak günümüze değin aynı potada harmanlanıp eriyen kültürlerin tarihine tanıklık etmiştir. Ve tüm bu yıllar içinde Anadolu’nun Kafkasya’ya açılan kapısı olmuştur. Dede Korkut Hikayeleri ve Aşıklar geleneğine ev sahipliğini yapan Kars’a özellikle kış aylarında gitmek, doğaya özgü güzellikleri ile unutulmaz bir yolculuktur… 

Kars - Ani Antik Kenti - Çıldır Gölü - Boğatepe Köyü - Sarıkamış

14 -16 Aralık 2018 / 2 Gece - 3 Gün

·        Tüm Turlar ve Uçak Dahil !!

 

Kars, M.Ö. 9000’li yıllardan başlayarak günümüze değin aynı potada harmanlanıp eriyen kültürlerin tarihine tanıklık etmiştir. Ve tüm bu yıllar içinde Anadolu’nun Kafkasya’ya açılan kapısı olmuştur. Dede Korkut Hikayeleri ve Aşıklar geleneğine ev sahipliğini yapan Kars’a özellikle kış aylarında gitmek, doğaya özgü güzellikleri ile unutulmaz bir yolculuktur… 

İstanbul - Kars - Çıldır Gölü
14 Aralık Cuma

Saat 10:00’da Kars Havalimanı'na varış, İstanbul dışından katılan misafirlerimizle buluşma ve sonrasında tur aracımızla harika bir Kars günü için Çıldır Gölü’ne doğru neşeyle yola koyuluyoruz…

Buzlar altındaki masalsı görüntüsüyle Çıldır Gölü’ne varış saatimize göre ilk olarak göl kenarında yerel bir lokantada öğle yemeğimizi fiyata dahil Balık Menüsü (içecekler hariç) olarak alıyoruz. 

Yemek sonrası, arzu eden misafirlerimizle kızaklı atlara binerek, çıngırak sesleri eşliğinde Çıldır Gölü Turu (fiyata dahil) yapıyoruz. Birbirinden hoş kareler yakalayabileceğiniz bu zaman zarfında fotoğraflar almaya doyamayacaksınız. Denk gelirse, göl üzerindeki atlı gösterileri veya buzda balık avını izleyerek, çevre sakinleri ile sohbeti de içeren keyifli saatler geçiriyoruz… Çıldır Gölü’nde yeterli süre kullandıktan sonra, aracımızla Kars şehir merkezinde yer alan otelimize giriş yaparak, odalarımıza yerleşiyor ve yorgunluğumuzu atmak üzere dinlenmeye çekiliyoruz.

Akşamüzeri, rehberimiz tarafından belirlenen saatte otel lobisinde buluşup, Anadolu'nun en özgün kentlerinden biri olan Kars'ı, şehrin mimarisini, tarihini, kültürünü keşfetmek üzere yürüyerek Kars şehir turumuza başlıyoruz…

Tur sonunda varacağımız, yerel lezzetleri ile ünlü bir lokantada akşam yemeğimizi (içecekler hariç) alıyor ve yemek sırasında yöreye özgü Aşıklar Atışması gösterisini izliyoruz.

Kars-ı Şirin Otel’de oda-kahvaltı konaklama.Kars - Ani Antik Kenti - Boğatepe (Zavotlar) Köyü
15 Aralık Cumartesi

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, dinlenmiş olarak yeni bir Kars gününe hazırız…

Bugün, Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ani Antik Kenti göreceğiz. Ani Antik Kenti’nde Zerdüştlerin Ateşgede'sinden, Hıristiyan mimarisinin süsleme örneklerine ve sekizgen minareli İslam eserlerine uzanan geniş yelpazede bir sanat tarihi şölenine tanık olacağız. Burada vereceğimiz serbest çay-kahve molası sonrasında, Menucehr Camii, Ebul Muammeral Camii (Boz Minare), Surp Pirgiç (Kurtarıcılar) Kilisesi, kubbe içi freskleriyle çok özel bir eser olan Tigran Honents Kilisesi, Abukhamrent Gregor Kilisesi, Güvercinli (Genç Kızlar) Kilise, Büyük Katedral (Fethiye Camii) ve 12 Havariler Kilisesi göreceğimiz yerler arasında olacak…

Turumuzun devamında, aracımızla Ruslar tarafından Kars’a yerleştirilmiş bir halk olan Malakanlar’ın yaşadığı Boğatepe, eski adıyla Zavotlar Köyü’ne gidiyoruz. Türkiye’de ilk ve tek olan Peynircilik Müzesi’ni gezerek, geleneksel kaşar, gravyer peyniri ve bal imalatı hakkında bilgi alıyor ve farklı ürünlerden tadım yaparak alışveriş için serbest zaman veriyoruz.

Öğle yemeğimizi şehir merkezinde özgün lezzetleri ile bilinen bir lokantada fiyata dahil (içecekler hariç) olarak alıyor ve Kars Arkeoloji Müzesi ile turumuza devam ediyoruz.

Kars Kalesi, Eski Vali Konağı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Namık Kemal Evi, Rus-Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Aleksander Nevsky Katedrali, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Hekim Evi (Opera Binası), Ebul Hasan Harakani Külliyesi, Taş Köprü, Katerina Sarayı göreceğimiz yerler arasında... 

Tur bitiminde otelimize dönüş ve kısa dinlenme molası sonrasında rehberimiz tarafından belirlenen saatte buluşarak, yöreye özgü Kaz Eti menüsünden oluşan akşam yemeğimizi (içecekler hariç) almak üzere Kaz Evi Lokantası’na gidiyoruz. Yemek sırasında, şehrin en iyi ekibinden oluşan Kafkas Halk Dansları Gösterisi’ni izliyoruz.

Kars-ı Şirin Otel’de oda-kahvaltı konaklama.Kars - Sarıkamış - İstanbul
16 Aralık Pazar

Kahvaltı sonrası valizlerimizle otelimizden ayrılarak, Sarıkamış’a doğru yol alıyoruz.

İlk olarak, Şehirler Anıtı’nı ziyaret ederek, etkileyici hikayesini dinliyor ve fotoğraflar çekiyoruz. Ardından, hava ve yol durumuna bağlı olarak güzergah üzerinde yer alan Katerina Av Köşkü’nü ziyaret ediyoruz.  Henüz ziyarete açılmamış ve içi bakımsız durumda olan köşke giden yol, karlı ve ıslak havalarda müsait olmayabilir; bu durumda ihtişamlı dış cephesi ile oldukça etkileyici olan binanın resimlerini uzaktan çekerek turumuza devam ediyoruz.

Sarıkamış’a varışımızda telesiyej ile Kayak Merkezi’ne çıkıyoruz.

Eşsiz manzaraya karşı sucuk-ekmek-künefe (içecekler hariç) menüsünden oluşan öğle yemeğimizi Sarıkamış Kayak Merkezi’nde alıyoruz. Burada doğanın keyfini çıkartarak, fotoğraflar çekmek için yeterli zamanımız olacak… 

Rehberimiz tarafından belirlenen saatte buluşarak, telesiyej ile aşağıya iniyor ve aracımızla

yaklaşık 60 km. mesafedeki Kars Harakani Havalimanı’na hareket ediyoruz.

Hava durumuna bağlı olarak 1-1,5 saatlik yolculuk sonrasında, 3 gün boyunca yaşadığımız neşeli bir Kars masalının sonuna gelerek, Pegasus Havayolları 19:10 seferi ile 21:20’de Sabiha Gökçen- İstanbul’a varıyor ve yeni rotalarda buluşmak üzere grubumuzla vedalaşıyoruz.  UÇUŞ BİLGİSİ:


Gidiş: 14 Aralık 2018, Cuma sabahı SAW  Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları PC 2590 sayılı 08:00 seferiyle hareket ve 10:00’da Kars’a varış.
Dönüş: 16 Aralık 2018, Pazar akşamı Kars Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları PC 2593 sayılı 19:10 seferiyle hareket ve 21:20’de SAW-İstanbul’a varış.


BULUŞMA:

14 Aralık 2018, Cuma :  06:30 SAW Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus kontuarı önü

NOTLAR:

 • Sınırlı sayıdaki uçak opsiyonlarımız nedeniyle gecikmeden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.
 • Opsiyon dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatındaki artışlar fiyata ilave edilir.
 • Kesin rezervasyon toplam %30 (590 TL) ön ödeme ile gerçekleşir.                                                            
 • Banka bilgileri ve ödeme detayları için lütfen danışınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

TUR FİYATI: 

İki Kişilik Odada Kişibaşı : 1970 TL / Uçak dahil *

 

İki Kişilik Odada Kişibaşı : 1650 TL / Uçak hariç *

 

Single Farkı : 180 TL


 • Belirtilen fiyatlara tüm turlar ve tüm yemekler ile Halk Oyunları ve Aşık Atışması gösterileri, tüm girişler, kızak ve telesiyej ücretleri dahildir.
 • Uçak opsiyonlarımız sınırlıdır, rezervasyon için gecikmeyiniz.


TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR: 

 • İstanbul-Kars-İstanbul arasında Pegasus Havayolları ile gidiş-dönüş uçak biletleri                                                                       
 • 2 Gece Kars-ı Şirin Butik Otel’de Oda Kahvaltı Konaklama
 • Tur boyunca gruba özel klimalı, lüks araç
 • Programda belirtilen tüm geziler  (Ekstra tur yoktur.)                                                                                                   
 • Tüm Yemekler dahil : 2 Akşam ve 3 Öğlen Yemeği (Yemeklerde alınacak içecekler hariç)
 • Yemek eşliğinde Kafkas Halk Dansları Gösterisi
 • Yemek eşliğinde Aşıklar Atışması
 • Çıldır Gölü'nde (hava durumuna bağlı olarak) kızaklı atlarla gezi
 • Sarıkamış’ta telesiyej biletleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti                                                                                                                                           
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: 

 • Yemeklerde, molalarda alınan içecek ve ekstralar
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Otel Adı : Karsı Şirin Otel

Web Sitesi : http://www.karsisirin.com.tr/

Otel Türü : Butik Otel

Otel Konumu : Kars