Doğu Karadeniz Rüyası

28 Ağustos Çarşamba 2024

Doğu Karadeniz Rüyası

Trabzon - Uzungöl - Çamlıhemşin - Pokut ve Sal Yaylası

Macahel - Borçka Karagöl - Artvin – Şavşat

28 Ağustos – 1Eylül 2024

4 Gece - 5 Gün
Nuran Bayraktar Alp ile

Doğu Karadeniz Rüyası

Trabzon - Uzungöl - Çamlıhemşin - Pokut ve Sal Yaylası

Macahel - Borçka Karagöl - Artvin – Şavşat

28 Ağustos – 1Eylül 2024

4 Gece - 5 Gün
Nuran Bayraktar Alp ile

Trabzon – Sümela – Karaca Mağarası – Trabzon
28 Ağustos Çarşamba

Türk Havayolları sabah uçuşu ile Trabzon’a varışımızda, rehberimiz ve tur boyunca bize eşlik edecek olan tur aracımızla buluşma ve Maçka yönüne hareket ediyoruz.

Maçka, Altındere Milli Parkı içinde Karadağ'ın eteklerinde ve denizden 1150 m yükseklikteki tarihi Sümela (Meryem Ana) Manastırı ile başlıyoruz turumuza. Keşiş odaları, Kütüphane, Ayazma ve Manastır'ın oluşumuna sebebiyet veren Ana Kaya Kilise'nin görülmesinin ardından manastırı aşağıdan fotoğraflayabileceğimiz kısa bir mola sonrası yeşil ve mavinin birleştiği Karadeniz’in nadide yerleşimlerinden Hamsiköy’de yapacağımız Panoramik gezi ardından bu eşsiz coğrafyayı fotoğraflıyoruz…

Günün ikinci yarısında, Göğe Bakma Durağı olarak da anılan doğa harikası Karaca Mağarası’nı geziyor ve Trabzon şehir merkezine dönüyoruz.

Trabzon şehir turumuz sırasında, kutsal bilgelik anlamına gelen Kommenos Kralı I.Manuel tarafından 1250-1260 yılları arasında yaptırılan Bizans kiliselerinin en güzel örneklerinden Ayasofya Camii (Kilisesi)Müzesi’ni, Trabzon Kalesi (Aşağı, Orta ve Yukarı Hisar/ panoramik), Zağnos Paşa Köprüsü, Gülbahar Hatun Camii ve Türbesi, Atatürk Köşkü göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuz sırasında, yöreye özgü gümüş Kazaziye ve telkari işleri hakkında bilgi alarak, en güzel örneklerini görme şansımız da olacak.

Tur bitminde merkezi konumdaki otelimize giriş yapıyoruz.

Akşam yemeğini fiyata dahil (içecekler hariç) olarak otelde alıyoruz.

 

YP Konaklama *4 Anemon Hotel / Trabzon.

https://anemonhotels.com/hotel/anemon-trabzon/

Sürmene – Uzungöl – Çayeli – Ayder – Çamlıhemşin
29 Ağustos Perşembe

Otelde kahvaltı sonrası, Trabzon’dan ayrılarak, Sürmene’ye hareket ediyoruz. Varışımızda şehir merkezinde kısa mola vererek, ünlü Sürmene bıçaklarının üretim ve satış noktasını gezerek bilgi alıyoruz. Çay fabrikasına girip çayın üretimini görüyoruz Ardından Uzungöl’e gidiyoruz. Burada, göl çevresinde yürüyüş, fotoğraf çekimi, yöresel ürünler ve hediyelik eşyalardan alışveriş için yeterli serbest zaman verdikten sonra Çayeli’ne hareket ediyoruz.                                                                           

Öğle yemeğini Çayeli’nde yerel lokantada serbest olarak alıyoruz.

Yemek sonrasında Ayder Yaylası’na gidiyoruz. Kaçkar Dağları eteklerindeki Ayder Yaylası’nda Gelintülü Şelalesi, Kalegon (Galegon)’u göreceğimiz mola ve yürüyüş sonrasında Çamlıhemşin isstikametine hareket ediyoruz. Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından koruma alanı ilan edilmiş olan Fırtına Deresi ve Vadisi manzaralarını izleyerek Çamlıhemşin’e varışımızda bölgenin tipik ahşap ev ve konaklarını göreceğimiz yürüyüşümüzü yapıyor ve otelimize giriş yapıyoruz.

Akşam yemeğini fiyata dahil (içecekler hariç) olarak otelde alıyoruz..

YP Konaklama Butik Dudi Konak Hotel / Çamlıhemşin

https://www.dudikonagi.com/

Çamlıhemşin – Çinçiva Köyü – Pokut / Sal Yaylası – Machael
30 Ağustos Cuma

Çamlıhemşin’de sessiz ve muhteşem bir güne uyanarak, tesisin kendi ürünlerinden oluşan kahvaltımızı dağ manzarası eşliğinde alıyoruz. Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Çat Vadisi ve Orta köyünden geçerek Sevdaluk dizisi ve diğer pek çok yapımın çekimlerinin yapıldığı, eski adıyla Çinçiva (Şenyuva) Köyü’ne varıyoruz. Şenyuva Köprüsü üzerinde kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra, bölgenin meşhur yaylalarından ve manzarası ile nefes kesen 'rüzgarlı vadi' Pokut –Sal Yaylası’na giderek, Sal’dan Pokut’a kadar yaklaşık yarım saatlik yürüyüş yapıyoruz.

 

Öğle yemeğini Pokut’da yerel lokantada serbest olarak alıyoruz.


Günün ikinci yarısnda; Doğu Karadeniz’in en güzel orman manzaraları eşliğinde Macahel’e (Camili Köyü) varışımızda, yaklaşık 15-20 dk.lık yürüyüş sonrası biraz dik bir patikadan Maral Şelalesi’ni tam karşıdan görebileceğimiz noktaya ulaşıyoruz. Ardından Camili Köyünde renkli ahşap işçiliği ile Macahel Camii’ni, Macahel evleri ve sokaklarını geziyoruz.

Tur bitiminde; manzaraya hakim konumu ve misafirperverliği ile butik Macahel otelimize giriş yapıyoruz.

Akşam yemeği, kendi ürünleri ve yerel lezzetler ile otelde, fiyata dahil (içecekler hariç).

 

YP Konaklama, Bumbulay Pansiyon

https://www.tripadvisor.com.tr/Hotel_Review-g652371-d9467265-Reviews-Bumbulay_Pansiyon-Artvin_Artvin_Province_Turkish_Black_Sea_Coast.html

Macahel – Borçka Karagöl – Artvin – Şavşat
31 Ağustos Cumartesi

Kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlayarak otelden ayrılıyor ve Borçka Karagöl’e hareket ediyoruz..

Artvin’de Atatepe’den şehri kuşbakışı seyrederek, fotoğraf molası veriyor ve ülkemizin en büyük Atatürk heykelini görüyoruz.

Öğle yemeğini, Artvin’de yerel lokantada serbest alıyoruz.

Günün ikinci yarısında, dünyanın en yüksek 12. beton barajı olan Deriner Barajı’nı göreceğiz. Barajın seyir terasından etkileyici manzarayı seyrettikten sonra, Soğuksu meyve pazarında yerel ürün alışverişi için kısa mola ve devamında Karadeniz’in ikinci sakin şehri (Cittaslow) Şavşat’a varıyoruz. Seyir terasını görüyoruz

Yemyeşil ormanları, gölleri ve yaylaları ile Karadeniz Bölgesi’nin büyüleyici ilçelerinden biridir Akşam yemeğini otelde, fiyata dahil (içecekler hariç) alıyoruz.

 

YP Konaklama, Blackforest Hotel, Şavsat.

https://blackforesthotelspa.com.tr/

Şavşat – Tibet Kilisesi – Kars – İstanbul
01 Eylül Pazar

Kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlayarak otelden ayrılıyoruz.

Şavşat ilçe merkezine 14 km. mesafede Cevizli Köyü’nde, Bağratlı Prensi Aşot Kouhi döneminde inşa edilen tarihi Tibet Kilisesi’ni geziyoruz.

Ardından, Artvin-Ardahan yolu üzerinden muhteşem doğa manzaraları eşliğinde ve kısa molalarla yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası Kars Havalimanı’na varıyoruz.

Rehberimizde vedalaşarak, Türk Havayolları 15:25 seferiyle hareket ve 17:50 İstanbul Havalimanı varışımızla tur sonu.

 

Yeni rotalarda buluşmak üzere, sağlık ve neşeyle…

Nurhan Bayraktar Alp Profesyonel Rehber

Trabzon doğumlu Nuran Bayraktar Alp, Turizm Otelcilik ve devamında Ankara Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunudur.
Ruhunu takip ederek başladığı yaşam serüveninde yol arkadaşları, dağlar, patikalar, tarihi mekânlar ve tabi ki ülkemizin kültürel hazineleri olmuştur. 
Çok yönlü kişiliğini, araştırmalarını ve deneyimlerini paylaşarak çoğaltabilmek düşüncesiyle, 2007 yılında kokartını alarak profesyonel rehberlik hayatına başlamıştır. 
Uzun yıllar boyunca, pek çok tura rehberlik yaparak bilgilerini aktaran Nurhan Bayraktar, neşe ve enerjisini yeni keşifler yaparak bunları paylaşmasına borçlu olduğunu düşünmektedir. Nurhan Bayraktar ile  özellikle Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesi gezileri daha renkli bir hal alıyor!

Uçuş Bilgileri:    

                                                                                                                                            

Gidiş: 28 Ağustos 2024, Türk Havayolları TK 2816 seferiyle 08:30 İstanbul Havalimanı hareketle, 10:20 Trabzon Havalimanı varış.

Dönüş: 1 Eylül 2024, Türk Havayolları TK 2717 seferiyle 15:25 Kars Havalimanı hareketle 17:50 İstanbul Havalimanı varış.

Rehberimizle Buluşma: Trabzon Havalimanı İç Hatlar çıkış kapısı önü 10:30

Notlar:

 • Belirtilen fiyatlarla uçak yerlerimiz sınırlıdır; gecikmeden rezervasyon yapılmasını öneririz.
 • Kesin kayıt %40 ön ödeme ile gerçekleşir.
 • Bakiyesi tur hareket tarihinden 3 hafta önce kapatılmalıdır. Nakit havale, kredi kartı ve taksitli ödeme imkanı mevcuttur.

 

Sigorta ile ilgili Notlar:

 

Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

Tur ücretine, Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi tura kayıt yaptırıldığı andan itibaren en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Tura kayıt olduktan 24 saat sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır. Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesini arzu eden misafirlerimiz tura kayıt esnasında yaptırabilirler. Ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi fiyatları, tur içeriğine göre değişmek üzere Yurtiçi turlarda takribi 60-120 TL aralığındadır ve 70 yaş ve üstü misafirlerimize ilave olarak %100 sürprim uygulanmaktadır.

Uçak Dahil Tur Fiyatı:

İki Kişilik Odada Kişibaşı: 34.950 TL

Single Farkı: 4.850 TL


Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 

 • İstanbul - Trabzon / Kars - İstanbul arası gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Tur boyunca gruba özel araç, sürücü konaklama ve masrafları
 • Otoban ve park ücretleri
 • Yayla turlarında bölge şartlarına uygun yerel araçla ulaşımlar
 • Trabzon, Çamlıhemşin, Macahel ve Şavşat’da 1’er Gece Yarım Pansiyon konaklama
 • Programda belirtilen 4 Akşam yemeği
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Milli Park ve Yayla giriş ücretleri
 • Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 

 • Yerel lokantalarda alınacak 5 öğle yemeği
 • Yemeklerde ve molalarda alınan ekstralar ve içecekler
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri girişleri (Lütfen müze kartınızı yanınızda bulundurunuz.)
 • İsteğe bağlı Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

Whatsapp