+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Doğu Ekspresi ile Kars

15 Mart Perşembe 2018

Profesyonel Rehber TUBA HARAÇCI İLE

NOSTALJİK DOĞU EKSPRESİ ile Kars’a gitmek çok farklı bir deneyim olarak anılarınızda yer edecektir!

Doğu Ekspresi ile 25 saat süren bu yolculukta, yalnızca bir gün içinde, Anadolu’nun 5-6 şehrinden geçerek, adını pek çok kez duyduğunuz ya da kitaplarda okuduğunuz dağların ve nehirlerin karlar altındaki eşsiz doğa manzaralarına tanık olacaksınız. Doğu Ekspresi ile son durağımız olan Kars, tarihi boyunca pek çok hükümdarlığa başkentlik yapmıştır. Aynı zamanda Türkiye’nin Kafkasya’ya açılan kapısı olan Kars, farklı kültürlerin birlikteliği ve uyumuyla, kendine has tarihi dokusuyla ülkemizin mutlaka yaşanması gereken bir rotasını oluşturur. Her ne kadar tınısı kulağa uzak gelse de, onlarca uygarlığın mekanı, Dede Korkut Hikayeleri ve Aşıklar geleneğinin ev sahibi olan Kars, barındırdığı insana ve doğaya özgü güzellikleri ile mesafeleri anlamsız kılar..

Profesyonel Rehber TUBA HARAÇCI İLE

NOSTALJİK DOĞU EKSPRESİ ile Kars’a gitmek çok farklı bir deneyim olarak anılarınızda yer edecektir!

Doğu Ekspresi ile 25 saat süren bu yolculukta, yalnızca bir gün içinde, Anadolu’nun 5-6 şehrinden geçerek, adını pek çok kez duyduğunuz ya da kitaplarda okuduğunuz dağların ve nehirlerin karlar altındaki eşsiz doğa manzaralarına tanık olacaksınız. Doğu Ekspresi ile son durağımız olan Kars, tarihi boyunca pek çok hükümdarlığa başkentlik yapmıştır. Aynı zamanda Türkiye’nin Kafkasya’ya açılan kapısı olan Kars, farklı kültürlerin birlikteliği ve uyumuyla, kendine has tarihi dokusuyla ülkemizin mutlaka yaşanması gereken bir rotasını oluşturur. Her ne kadar tınısı kulağa uzak gelse de, onlarca uygarlığın mekanı, Dede Korkut Hikayeleri ve Aşıklar geleneğinin ev sahibi olan Kars, barındırdığı insana ve doğaya özgü güzellikleri ile mesafeleri anlamsız kılar..

1.Gün, İSTANBUL-YHT Ankara-Doğu Ekspresi Kars
15 Mart Perşembe

İstanbul Pendik Garı’nda sabah 11:00'de buluşma ve saat 11:35’de Yüksek Hızlı Tren ile Ankara’ya hareket. Yaklaşık 4 saatlik tren yolculuğu sonrasında 16:00’da Ankara’ya varış. Kısa serbest zamanın ardından, 16:30'da buluşma ve Doğu Ekspresi’ne binmek üzere Ankara Tren Garı önünden TCDD’nın temin ettiği otobüsler ile Irmak Tren İstasyonu’na hareket ediyoruz. (Tren hatlarındaki çalışma nedeniyle Doğu Ekspresi Irmak İstasyonundan kalkmaktadır. Ankara Gar – Irmak İstasyonu arası yaklaşık 45 dakika sürmektedir.) Irmak istasyonuna varışımızda, Doğu Ekspresi’nde içinde mini buzdolapları da bulunan yataklı vagonlarımıza yerleşiyoruz. 19.00’dan itibaren hayallerinizi süsleyen uzun ve güzel tren yolculuğumuza başlıyoruz.

Yolculuğumuz boyunca, kar manzarası ve muhteşem bir peysaj içinde Anadolu’nun kış mevsimindeki doğal güzelliklerini seyretmeye doyamayacaksınız. Akşam yemeğinizi yanınızda getirdiğiniz ve yataklı vagon odanızdaki mini buzdolaplarında muhafaza edebileceğiniz sandviç ve atıştırmalıklardan veya yemekli vagonda satılan hazır atıştırmalık yiyeceklerden tercihinize göre seçmek mümkün. Turumuzun ilk gece konaklamasını oldukça donanımlı olan Doğu Ekspresi’nde yataklı vagonda yapıyoruz.


2.Gün, Sivas-Erzincan-Erzurum-Kars
16 Mart Cuma

Sabah, uyandığımızda camınızdan görünen büyüleyici manzara karşısında heyecanlanacağınıza eminiz… Yanımızdaki yiyecekler ve yemekli vagon seçeneklerinden oluşan kahvaltımızı yaptıktan sonra, çaylarımızı keyifle yudumlayarak yapacağımız sohbetler eşliğinde tüm gün sürecek bu nostaljinin tadını çıkarıyoruz. Yolculuğumuz, ara duraklarda kısa bekleme anları ve fotoğraf çekimi ile manzarayı seyre dalarak devam ediyor. Erzurum’a varışımızda, arzu eden misafirlerimiz için, bölgenin ünlü Cağ Kebabından oluşan ve sizin için trene getirttiğimiz öğle yemeği ikramımızın günümüze farklı bir hoşluk katacağını umuyoruz. Akşam üzeri saatlerinde Kars'a varışımızda, valizlerimizle Doğu Ekspresi’nden ayrılıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımızla Kars şehir merkezinde yöresel bir lokantada akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası, 2 gece konaklayacağımız Kars otelimize giriş ve dinlenme… Konaklama Kars otelimizde.


3.Gün, Kars-Boğatepe Köyü-Çıldır Gölü- Ani Harabeleri
17 Mart Cumartesi

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında tur aracımızla Türkiye'nin ilk ve tek peynir müzesinin bulunduğu ve Ruslar tarafından Kars’a yerleştirilmiş bir halk olan Malakanlar’ın ( Rusçada süt içen anlamına gelen ) yaşadığı Boğatepe (eski adıyla büyük Zavot) Köyü’ne gidiyoruz. Boğatepe’de geleneksel kaşar ve gravyer yapımı hakkında bilgi alarak, tadım yapmak ve arzu edenler için kısa alışveriş molası veriyoruz. Boğatepe ziyaretimiz sonrası, buzlar altındaki masalsı Çıldır Gölü’ne

doğru yola koyuluyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, uygunluğa göre göl üzerinde çıngırak sesleri eşliğinde atlı kızaklarla gezebilir, gölün çarpıcı manzarasını seyredip fotoğraf çekebilirler… Öğlen yemeğimizi göl kenarında yöreye özgü balık menüsü olarak alıyoruz. Çıldır turumuzu tamamlayarak, yolumuz üzerinde Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yeralan ve günümüzde Ermenistan sınırını oluşturan Arpa Çay’ın yanı başında kurulu Ocaklı Köyü’ndeki Ani Harabeleri'ni ziyaret ediyoruz. Bugün göreceğimiz yerler; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler Manastırı ve Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateş Gedesi ve Gürcü Kilisesi, Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk cami olan Ebu-ı Menucehr Camii… Turumuzu tamamlayarak, otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi yöresel yemekleri ile ünlü Kars Kazevi Lokantası’nda, Kafkas Halk Oyunları gösterisi eşliğinde alıyoruz. Yemek sonrası şehir merkezinde yapacağımız kısa yürüyüşle şehrin karlı gece manzarasının tadına vararak, otelimize dönüyoruz.

Konaklama Kars otelimizde.


4.Gün, Sarıkamış – Kars – İstanbul
18 Mart Pazar

Kahvaltı sonrası, valizlerimizle otelimizden ayrılarak Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde göreceğimiz Catherina Av Köşkü'nün uzaktan fotoğraflarını çekiyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi’ne varışımızda, sıcak çaylarımızı yudumlayarak, manzara ve doğanın keyfini çıkartıyor, fotoğraflar alıyoruz.

Sarıkamış turumuzu tamamladıktan sonra, aracımızla Kars şehir merkezine dönerek öğle yemeğimizi yerel bir lokantada alıyoruz. Yemek sonrası, Kars şehir turumuza devam ediyoruz. Göreceğimiz yerler; Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Defterdarlık ve Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Camii), Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Vilayet Konağı, Demir Köprü ve Kars Arkeoloji Müzesi …

Tur bitiminde, bu büyülü şehre veda ederek, aracımızla Kars Havalimanı'na gidiyoruz. THY 19:20 seferi ile İstanbul’a hareket ve 21:45’de Atatürk Havalimanı’na varışımızda bir sonraki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Tuba HARAÇCI Profesyonel Rehber

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Öğrenciliğinden itibaren hep keşfetmeyi, dünyayı, insanları ve farklı kültürleri tanımayı sevdi. Sevdikçe daha çok okudu. Okudukça daha çok seyahat etti.

Katıldığı seminerler ve aldığı özel eğitimlerden edindiği tecrübelerini profesyonel iş yaşamı haline getirdi. İnandı ki, seyahat etmek insanın yaşam damarlarından biridir.

 Tuba Haraçcı, Pablo Neruda’nın muhteşem dörtlüğü ışığında çalışma hayatına devam etmektedir.

 ‘’ Ağır ağır ölür,

  Yolculuğa çıkmayanlar,

  Okumayanlar,

  Müzik dinlemeyenler,

  Gönlünde incelik barındırmayanlar.’’

 1992’den itibaren, yeniliğe duyduğu aynı heyecan ve tutkuyla lisanslı olarak yurtiçi ve yurtdışı turlarda rehberlik yapmaya devam etmektedir. 

İstanbul-Kars-İstanbul Ulaşım (Tren ve Uçak) Bilgisi :

Gidiş: İstanbul Pendik Tren Garı’ndan saat 11:35’de Yüksek Hızlı Tren ile hareket ve akşam üzeri 16:00’da Ankara’ya varış.

Ankara Eski Tren Gar’ından otobüs ile 17:00’de Irmak Tren İstasyonu’na hareket.

Irmak Tren İstasyonu’ndan 19:00’da Doğu Ekspresi ile Kars’a hareket.

Dönüş: 18 Mart Pazar Kars Havalimanı'ndan Türk Havayolları TK 2717 seferiyle saat 19:20’de hareket ve 22:15'de İstanbul Atatürk Havaalimanı’na varış.

 • Arzu eden misafirlerimizin dönüş uçak bileti şirketimiz tarafından organize edilebilir.
 • İstanbul dışından katılmak isteyen misafirlerimiz buluşma detayları için danışabilirler.


BULUŞMA:

15 Mart Perşembe, saat 11:00’de İstanbul Pendik Tren Garı

NOTLAR:

 • Kars uçak biletleri her an artış göstermektedir.
 • Önerilen saatler için dönüş uçak biletlerinizi, ofisimizle teyitleşerek gecikmeden almanızı öneririz.
 • Arzu edenler bu konuda ofisimizden destek alabilirler.
 • Yataklı vagon ve otelimizde limitli kapasite nedeniyle sınırlı katılımla gerçekleştirilecek turumuza gecikmeden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.
 • Kesin rezervasyon tur tutarının %25’i ( 450 TL ) ödendiğinde gerçekleşir.
 • Banka Bilgileri ve ödeme detayları için lütfen arayınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

TUR FİYATI:

İki kişilik odada Kişibaşı : 1750 TL

Single Farkı : 120 TL


TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR:

 • İstanbul- Ankara arası Yüksek Hızlı Tren biletleri Ankara – Kars arası Doğu Ekspresi’nde yataklı vagon biletleri (Her vagonda 10 oda bulunmaktadır. Odalar 2 kişikliktir. )
 • Kars şehir merkezinde Kars-ı Şirin Butik Otel’de 2 Gece, Oda Kahvaltı Konaklama
 • Tur boyunca gruba özel DATA TUR klimalı, lüks araçla Tüm transferler ve programda belirtilen tüm geziler
 • Erzurum da trende Cağ Kebabı ikramı
 • Tüm yemekler; 2 Akşam ve 2 Öğlen Yemeği (Yemeklerde alınacak içecekler hariç)
 • Kafkas Halk Dansları Gösterisi
 • Çıldır Gölü'nde (hava durumuna bağlı olarak) kızaklı atlarla gezi
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Müze ve Ören yeri girişleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası


FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:

 • Kars - İstanbul dönüş uçak biletleri ( arzu eden misafirlerimizin uçak biletleri şirketimiz tarafından organize edilebilir.)
 • Yemeklerde, molalarda ve tren yolculuklarında alınan içecek ve ekstralar
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Otel Adı : Kars-ı Şirin Butik Hotel

Web Sitesi : http://www.karsisirin.com.tr

Otel Türü : Butik Otel

Otel Konumu : Kars