+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Diwali Festivali Zamanı Kuzey Hindistan'a Yolculuk

03 Kasım Cumartesi 2018

Diwali Festivali döneminde en çarpıcı şehirleri ile rüya gibi bir Hindistan Turu...

Gerçekçi, spiritüellik ile ilgilenmeyen kişileri bile kültürel çeşitliliği ve insanları ile adeta büyüleyecek olan bu yolculuğumuzda Dr. Elif Çamlıkaya ile Delhi-Agra-Jaipur-Varanasi gibi Hindistan’ı keşfetmek isteyenlerin mutlaka görmesi gereken şehirleri gezeceğiz birlikte…

Gideceğimiz dönemin özelliği, Hindistan’ın en önemli bayramlarından Diwali Festivali zamanı olması!

Bereket ve zenginlik tanrıçası Laksmi’ye yapılan ibadetler, ışıklarla süslenen evler ve sokaklar, Hindistan’da geçireceğimiz günleri renklendirecek…

 

3-10 Kasım 2018, 7 Gece - 8 Gün

Direk Uçuş ile # Herşey Dahil #

Diwali Festivali döneminde en çarpıcı şehirleri ile rüya gibi bir Hindistan Turu...

Gerçekçi, spiritüellik ile ilgilenmeyen kişileri bile kültürel çeşitliliği ve insanları ile adeta büyüleyecek olan bu yolculuğumuzda Dr. Elif Çamlıkaya ile Delhi-Agra-Jaipur-Varanasi gibi Hindistan’ı keşfetmek isteyenlerin mutlaka görmesi gereken şehirleri gezeceğiz birlikte…

Gideceğimiz dönemin özelliği, Hindistan’ın en önemli bayramlarından Diwali Festivali zamanı olması!

Bereket ve zenginlik tanrıçası Laksmi’ye yapılan ibadetler, ışıklarla süslenen evler ve sokaklar, Hindistan’da geçireceğimiz günleri renklendirecek…

 

3-10 Kasım 2018, 7 Gece - 8 Gün

Direk Uçuş ile # Herşey Dahil #

İstanbul / Delhi
03 Kasım Cumartesi

3 Kasım Cumartesi belirlenen saatte Atatürk Havalimanında rehberimizle buluşma ve işlemlerin tamamlanmasının ardından, gece yolculuğu ile Delhi’ye hareket ediyoruz.

Delhi / Agra
04 Kasım Pazar

Delhi’ye varışımızda gümrük ve bagaj işlemlerimizi tamamlayarak, yerel rehberimiz ve tur aracımızla buluşuyoruz. Şık bir karşılama sonrası, havaalanına yakın bir otelde ilk molamızı vererek kahvaltımızı alıyoruz. Yeni bir enerjiyle güne başlayarak, aracımızla Agra’yahareket ediyoruz. Yol şartlarına göre yaklaşık 4 saat keyifli bir seyir halinde devam eden yolculuğumuz Agra’ya kadar devam ediyor. Varışımızda 1 gece konaklayacağımız Agra otelimize giriş yaparak öğle yemeğimizi alıyor ve kısa bir tazelenme molası sonrasında rehberimiz tarafından belirlenen saatte lobide buluşarak, aracımızlaUnesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Agra Kalesi’ne hareket ediyoruz.


Babür Devleti döneminde yapılan ve sonrasında her yeni imparatorun bir şeyler eklediği Agra Kalesi ziyaretimiz sırasında, kaleiçinde yer alan veadeta peri masallarını anımsatan sarayları, Diwan-i Khasgibi toplantı salonlarını, birbirinden güzel seyir teraslarını göreceğiz. Akşamüzeri saatlerinde gezimizi tamamlayarak aracımızla otelimize geri dönüyoruz.


Akşam yemeği ve konaklama DoubleTreebyHilton, Agraotelimizde.


Agra&Taj Mahal / Jaipur
05 Kasım Pazartesi

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, bir önceki günün yorgunluğunu üzerimizden atmış olarak ve zinde bir şekilde hayallerimizi süsleyen harika bir güne merhaba diyoruz!

AracımızlaUnesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Taj Mahalziyareti için hareket ediyoruz. Varışımızda, bir zamanlar Babür Devleti’nin başkenti olan Agra’da, BabürSultanı Şah Cihan’ın 1631-1648 yılları arasında sevgilisiErcümend Banu Begüm (Mümtaz) için yaptırdığı dünyaca ünlü Taj Mahal’i ziyaret ediyoruz.


Beyaz mermer ve yarı kıymetli taşlardan oluşan bu eseri 20.000 işçi, 17 yılda tamamlamıştır. Taj Mahal’in güzelliği ve aşkın gücü karşısında hepimiz nefeslerimizi tutarak büyüleneceğiz...

Öğlen saatlerine kadar rehberimiz tarafından bilgilendirilerek Taj Mahal içinde yer alanana türbe ve bahçeleri doya doya geziyoruz. Bu muhteşem mimari ve aşk hikayesini anılarımızda saklamak üzere çeşitli fotoğraflar aldıktan sonra,  şehir merkezinde yerel bir lokantada öğle yemeğimizi alıyoruz. Günün ikinci yarısında, aracımızla yaklaşık 6 saatlik bol seyirli bir yolculuklaJaipur’a hareket ediyoruz.Yolculuğumuz boyunca, Dr. Elif Çamlıkaya'nın yorumları ile bu güzel ülkeyi ve kültürünü tanımaya devam ediyoruz…


Jaipur’a varışta, otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama 5* HiltonJaipur otelimizde.


 

Jaipur
06 Kasım Salı

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, aracımızla Jaipur’ayalnızca 11km. mesafede yer alanAmber Kalesi'ne hareket ediyoruz.

1728’e kadar KachhawaRajputMaharajalığı’nın başkenti olan Amber Kalesi’nin bulunduğu tepeye filler üzerinde çıkıyoruz (filler bir etkinlik nedeniyle orada değilse, yerel araçla çıkılacaktır). Kale'de Sheesh Mahal (Aynalı Salon), Jai Mahal ve diğer avluları ziyaret ediyoruz.

Öğle yemeğimizi yerel bir lokantada aldıktan sonra, günün ikinci yarısında Jaipur’u geziyoruz. Pembe şehir olarak da anılan Jaipur, Hindu şehircilik anlayışına göre planlanmış ve yapılmıştır. Bu planlamanın gereği Maharaja'ya ait olan saray, merkezdedir. Bugün Şehir Sarayı (City Palace) olarak bilinen saray-müzeyle gezimiz devam ediyor...

18. yüzyıldaSawaiJai Singh tarafından yaptırılarak, günümüzde Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Jantar Mantar Rasathanesi bir diğer durağımız olacak.Sonrasında, muhteşem bir işçilik ve emekle inşa edilen HawaMahal'ı ( Rüzgarlar Sarayı) geziyoruz.

Eşsiz, incelikli mimarisiyle bu etkileyici 5 katlı, 1000 pencereli yapıya ön cephesinden bakarken, sarayda yaşayan kadınların oymalı balkonları çevreleyen ince kafeslerin ardından dış dünyayı gizlice gözlediklerini hayal edebilirsiniz.

Günümüzü , Jaipur’daki önemli tapınaklardan bir olan LaksmiNarayan Tapınağı’nı ziyaret ederek tamamlıyoruz.Birla ailesi tarafından tanrı Vishnu ve eşi Laksmi adına yaptırılmış olan bu tapınak, mimari detayları ile Hinduizm ve diğer tüm dinlere saygı sembollerini taşır. Tapınak ziyaretimiz sonrası aracımızla otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama 5* HiltonJaipur otelimizde.
Jaipur / Varanasi
07 Kasım Çarşamba

Otelimizden alacağımız paketkahvaltı ile birlikte, erken saatte Jaipur’a veda ederek aracımızla kısa mesafedeki havalimanına transfer oluyoruz. Jaipur Havalimanı’ndan 06:25hareketle 08:15’de Varanasi’ye varıyoruz.Varanasi, bugüne değin ayakta kalmış, dünyadaki en eski yerleşim merkezlerinden biridir. Hindistan'ın spiritüel merkezi olarak Hinduizm ve Jainizm'deki yedi mukaddes şehrin en kutsalı sayılan Varanasi, Budizm'in gelişmesinde önemli bir rol üstlenmiştir.

Varanasi’de ilk ziyaret noktası olarak, Budizm inancının kurucusu Buddha’nınGaya’da aydınlanma anına kavuştuktan sonra buraya gelerek ilk vaazını verdiği Sarnath’ıgöreceğiz.

Öğle yemeğimizi yerel bir lokantada aldıktan sonra, otelimize transfer ve odalarımıza giriş, dinlenme.

Mola sonrasında akşamüzeri saatlerinde rehberimiz eşliğinde Diwali Festivali için aracımızla yola koyuluyoruz! Diwali Festivali’nin en önemli günü olan 7 Kasım’da,hepbirlikteGanj nehri kenarında düzenlenen Aarti Töreni’ni izleyeceğiz. Bugün Varanasi çok kalabalık olacağı için, özellikle akşam ibadeti sırasında, size konfor değil ama halkın içinde ilginç zamanlar sözü veriyoruz…

Akşam yemeği ve konaklama Hotel Madin, Varanasi otelimizde.

Varanasi / Delhi
08 Kasım Perşembe

Otelimizde aldığımız rahat bir uykunun ardından sabahın erken saatlerinde,Ganj Nehri kıyısında günün ilk ışıkları ile  birlikte güneşin doğuşunu izlemek üzere otobüsümüzle Ghat bölgesine gidiyoruz…Ghat, suya uzanan merdivenlere verilen isimdir. Bu merdivenler, Hindu inanışına göre en kutsal şehir olan Varanasi’ye dini bayramlarda gelmek isteyen farklı maharajaların yanyana yaptırdığı sarayların önünden suya doğru uzanmaktadır. Varanasi’ye hac ziyareti yapmak üzere veya bu kutsal şehirde ölümü beklemek için gelen, sabah işine gitmeden önce buraya uğrayarak ibadet eden şehir halkı gibi, çok farklı sebeplerle yüzlerce insan, sabah saatlerinde Ganj Nehri’ne girerek ve suda ibadet ederek günü karşılar. Biz de, bu etkileyici ibadet şeklini Ganj Nehri üzerinde, teknemizden izleyeceğiz.

Sabah turumuzun devamında, bedeninin Ganj Nehri kıyısında yakılması durumunda mutlak hiçlik, tanrısal enerjiyle bütünleşme ve yeniden doğum çemberinden kurtulmaya (moksha) daha yakın olma umudunu güçlendiren Manikarnika ölü yakma alanını göreceğiz. Sonrasında, anılarımızda iz bırakacak farklı bir deneyimi yaşamak üzere Manikarnika bölgesinden şehir merkezine kadar tarihi Varanasi’nin Gali denilen daracık sokaklarında yürüyerek turumuzutamamlıyor ve otelimize dönüyoruz.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında,odalarımıza çekilerekbir süre dinlenebileceğiz…

Erken öğle yemeğimizi de otelde alarak, Varanasi’ye veda ediyor ve aracımızla havalimanına gidiyoruz.Varanasi Havalimanı’ndan 15:20’de hareket ile 16:55’de Delhi’ye varışımızda, 2 gece konaklayacağımız Delhi otelimize giriş yaparak, odalarımıza yerleşiyoruz. 

Akşam yemeği ve konaklama Novotel, Delhi otelimizde.


Delhi
09 Kasım Cuma

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, aracımıza geçerek Eski ve Yeni Delhi şehir turumuza başlıyoruz...

17. yüzyılda Babür Sultanı Şah Cihan döneminde Yamuna Nehri kıyısında kurularak Babür Devleti’nin başkenti olan ve günümüzde Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kızıl Kale’yi dışarıdan gördükten sonra, Hindistan’ın en büyük camisi ve Babür Devleti’nin son büyük mimari eseri olan Cuma Mescidi'ni(JamaMasjid) ziyaret ediyoruz. Eski Delhi’nin alışveriş merkezi ChandniChowk, caminin hemen yanındaki sokaklarda yer almaktadır...Turumuzun devamında, MahatmaGandhi’nin öldürülmesinin ardından bedeninin yakıldığı ve anısına park olarak kullanılan Rajghat’ı ziyaret ediyoruz. 

Öğle yemeğimizi yerel bir lokantada alarak,şehrin sembol anıtlarından KutubMinar ve Kuvvet-ül İslam Camii’ni geziyoruz. Turumuzun ikinci bölümü, Yeni Delhi şehir turu ile devam edecek.Lutyen’inDelhisi olarak da bilinen ve İngiliz sömürgesi döneminde başkent olan bu bölge, Eski Delhi iletezat oluşturur. Bazı önemli yapılar, şehrin bu yeni kısmında yer alır. Savaşlarda İngiltere ordusunda ölen Hint askerleri anısına dikilmiş olan Hindistan Kapısı Anıtı, Başbakanlık Sarayı ve Parlamento Binası otobüsle yapacağımız panoramik turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında…

Akşam yemeği ve konaklama Novotel, Delhi otelimizde.Delhi - İstanbul
10 Kasım Cumartesi

Kahvaltı sonrasında, valizlerimizle otelimizden ayrılarak dönüş yolculuğumuz için Delhi Indra Gandhi Havalimanı'na transfer oluyoruz.

Anılarla dolu güzel bir yolculuğun ardından THY Türk Havayolları 06:55 seferiyle,tatlı bir rehavet içinde,İstanbul’a hareket ediyoruz. Aynı gün 11:25’de İstanbul'a varışımızda, bir sonraki yolculuğumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Dr. Elif ÇAMLIKAYA Profesyonel Rehber

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduğu yaz Dolmabahçe Sarayı’nda rehberlik yaparak mesleğiyle tanıştı. Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenciliği devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği eğitimini tamamlayarak, 1990 yılından itibaren İngilizce dilinde lisanslı rehber olarak çalışmaya başladı. Yurt içi ve dışında birçok ülkede Türk gezginlerle turlar yaparken, Türkiye’de de ülkesel rehber olarak İngilizce dilinde mesleğii sürdürmektedir. Hindistan’ın Varanasi şehrinde gerçekleştirdiği alan araştırması sonucunda yazdığı “Death Management in Hindu Varanasi” konulu teziyle 2015 yılında Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimini tamamladı

Uçuş Bilgileri :Gidiş :3 Kasım 2018, CumartesiTHY TK 716 sayılı 20:55 seferi ile hareket ve 4 Kasım, Pazar sabahı 05:15 Delhi varış.

Dönüş :10 Kasım 2018, Cumartesi THY TK 717 sayılı 06:55 seferi ile Delhi’den hareket ve aynı gün 11:25’de İstanbul varış.

Notlar :

 

 • Rezervasyonlar %30 (900 USD) ön ödeme yapıldığında kesinleşir.
 • Belirtilen fiyat sınırlı kontenjan için belirlenmiştir. Kontenjan dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki artış fiyata yansıtılacaktır.
 • Ödeme detayları ve Banka Bilgileri için lütfen danışınız.

 

Hindistan Vizesi :


Hindistan'ın Türk vatandaşları için vize uygulaması vardır ve parmak izi sistemine geçmiştir. Kişisel başvuru gerekmektedir. Hindistan Büyükelçiliği web sayfasında eksiksiz dolduracağınız başvuru formunun çıktısı ile elçilik ya da konsolosluktan randevu almanız ve şahsen gitmeniz gerekiyor.

Hindistan randevu süreleri uzun terminlerle verilmektedir, dolayısıyla Aralık ayı içinde vize randevu talebinin yapılmış olmasını öneriyoruz.

Gezi süresinin sonundan itibaren 6 ay geçerli olan pasaportunuz, başvuru formunuz, acentemizin tur ve uçak rezervasyon bilgilerini sabah teslim edip aynı gün öğleden sonra vizenizi alabilirsiniz.

Vize ücreti en son 100 US $ civarında idi, değişebilmektedir. Net rakamı lütfen önceden danışınız; şahsi vize görüşmesi sırasında konsolosluğa direk olarak elden vereceğiniz vize ücretinin net tutar olarak hazır edilmesi gereklidir, konsoloslukta para bozmuyorlar.

 • Acentemiz vize konusunda destek vermektedir.
 • Zorunlu durumlarda acentemiz tur programında değişiklik yapabilir.

Tur Fiyatı :


İki kişilik odada kişibaşı: 2980 USD

Tek kişilik oda farkı: 490 USD

 

Fiyata Dahil Olanlar :


 • Türk Havayolları ile İstanbul-Delhi-İstanbul Gidiş ve Dönüş Uçak Biletleri
 • Yerel Havayolları ile (Jet Airways) Jaipur-Varanasi-Delhi arasında gidiş ve dönüş uçak biletleri
 • Tur boyunca konforlu ve klimalı özel araç (Volvo)
 • 5*Otellerde kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama
 • Delhi’de varış günü güzergah üzerinde ekstra kahvaltı
 • Akşam yemekleri konaklama yapılan otellerde
 • Öğlen yemekleri - program akışına uygun otel ve yerel lokantalarda
 • Programda belirtilen tüm turlar ( ekstra tur yoktur.)
 • Jaipur’da Amber Kalesi’ne fillerle çıkış ( fillerle çıkışın mümkün olmadığı durumda jeeplerle yapılır.)
 • Ganj Nehri’nde tekne gezisi (Varanasi)
 • Profesyonel Rehber Dr. Elif Çamlıkaya ile gezme ayrıcalığı
 • Yerel rehberlik hizmeti (İngilizce)
 • Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri girişleri
 • Turlar sırasında araç içi günlük 2 şişe su ikramı
 • Tüm bahşişler
 • Küçük sürprizler
 • Zorunlu seyahat sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayanlar:


 • Yemeklerde ve molalarda alınan ekstralar, içecekler
 • Kişisel Harcamalar ve Otel Ekstraları
 • Yurtdışı Çıkış Harcı - 15 TL
 • Vize Ücreti

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :

 
Whatsapp